[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Bazdmeg te mantrazod folyton hogy nem erte meg. Hol vannak a számok oregem?

Tudod repteljesitmenyrol is lehet hadovalni..
... meg vannak ps diagramok is.
Az előbb írtam le egy elég jelentős számadatot, amit egy olyan személy közölt, aki rálát ezekre a dolgokra. Az igazságtartalmát meg nincs ahogy leellenőrizzem, mert nem nyilvános egy cég adóvizsgálatának eredménye. De mondok más számadatot, milliószámra dolgoznak nyugaton itteni munkások, miközben itthon munkaerőhiány van és a képzésüket az itteni adófizetők pénzéből támogatta az állam. Vagy befizet az ország a közös EU-s kasszába, aztán a visszacsorgatott pénzt megmondják, hogy mire és hogyan költheted el függetlenűl attól, hogy neked mire van szükséged. Hagyjatok a f*szomba ezzel a "jóságos adományozó EU-s" hülyeséggel. Párszor körülírtam már itt a témát, ha érdekel olvasd el azt.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Üdv. Eh ez a munkahely ,bér témához szeretnék hozzászólni.
Magyarország egyik leggazdagabb emberének munkahelyén dolgozom.
Minden évben elhangzik főnökök,tulajdonosok szájából,nyilvánosan ,ennyi csili milliárd volt a forgalom, mekkora mocskos nagy a piaci részesedés.Cirka 800 fős a cég.
Nos elmondom nektek ,kafetériát úgy ismerem mint béren belüli juttatás ,mivel abból számolják vissza hogy kevesebb legyen az adó a gazdámnak,már halottam hogy remegnek mekkora költség lesz a tulajnak ha megváltoztatják .Ja havi fix bérem van.
Napi 9 órát dolgozunk, 8 van elszámolva,többi kaja idő, állítólag.
Akkora a jövés menés hogy nem hét az a hét amikor nem mondanak fel..De a szlogen sorok állnak a sorompó ellőt!
Már meg sem jegyzem az újak nevét, gúnynevek vannak.
Erre kitalálták a nagyeszűek,hogy nem fizut emelnek ,hanem megemelték 1000 forintra a túlórát,/betonkeverő mellet a segédmunkás többet keres/,ami nem hivatalosan van elszámolva mert akkor többe kerülne,nekik .Öregebb melósnak 1200-1300. Havi túlóráink 40-60 óra között mozognak, de ha elmegyünk táppénzre akkor viszont levonnak 1000-2000,naponta.
Tele vagyunk 40-50 éves hitelessel,+ 20 éves tacskókal, akik hírből nem ismerik a munkát,és minden telefon pityegésre eldobják a melót,és bámulják a telefont ki írt rájuk.
A kis ,közép főnök nem meg sem mukkan, nem jelez felfele, /habár tudják fent :) / , mert többet keres mint egy tescos-német vendégmunkás, céges autó- telefon. Tehát kussol neki így jó. Az ember anyag szempontjából ,szerintem hatékonyság 3.
Tipikus magyar tulajdonosi szemlélet,semmi sem elég,az unokáik is gond nélkül élnek majd, mi meg azt kaptuk télapóra van ám mikulás csomag a gyerekeseknek.
Leszarom már főnökök mikor jönnek ujj kocsival, vagy helikopterrel vadászatból. Itt semmi sem elég ,minden guruló forintot megfogni 24ben bent lenni.mintha most indult volna a cég.


Kis gyerekem van azért nem lépek,még mellette akarok leni míg kelek olvasni,matekozni utána tipli.
Egy droid.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Üdv. Eh ez a munkahely ,bér témához szeretnék hozzászólni.
Magyarország egyik leggazdagabb emberének munkahelyén dolgozom.
Minden évben elhangzik főnökök,tulajdonosok szájából,nyilvánosan ,ennyi csili milliárd volt a forgalom, mekkora mocskos nagy a piaci részesedés.Cirka 800 fős a cég.
Nos elmondom nektek ,kafetériát úgy ismerem mint béren belüli juttatás ,mivel abból számolják vissza hogy kevesebb legyen az adó a gazdámnak,már halottam hogy remegnek mekkora költség lesz a tulajnak ha megváltoztatják .Ja havi fix bérem van.
Napi 9 órát dolgozunk, 8 van elszámolva,többi kaja idő, állítólag.
Akkora a jövés menés hogy nem hét az a hét amikor nem mondanak fel..De a szlogen sorok állnak a sorompó ellőt!
Már meg sem jegyzem az újak nevét, gúnynevek vannak.
Erre kitalálták a nagyeszűek,hogy nem fizut emelnek ,hanem megemelték 1000 forintra a túlórát,/betonkeverő mellet a segédmunkás többet keres/,ami nem hivatalosan van elszámolva mert akkor többe kerülne,nekik .Öregebb melósnak 1200-1300. Havi túlóráink 40-60 óra között mozognak, de ha elmegyünk táppénzre akkor viszont levonnak 1000-2000,naponta.
Tele vagyunk 40-50 éves hitelessel,+ 20 éves tacskókal, akik hírből nem ismerik a munkát,és minden telefon pityegésre eldobják a melót,és bámulják a telefont ki írt rájuk.
A kis ,közép főnök nem meg sem mukkan, nem jelez felfele, /habár tudják fent :) / , mert többet keres mint egy tescos-német vendégmunkás, céges autó- telefon. Tehát kussol neki így jó. Az ember anyag szempontjából ,szerintem hatékonyság 3.
Tipikus magyar tulajdonosi szemlélet,semmi sem elég,az unokáik is gond nélkül élnek majd, mi meg azt kaptuk télapóra van ám mikulás csomag a gyerekeseknek.
Leszarom már főnökök mikor jönnek ujj kocsival, vagy helikopterrel vadászatból. Itt semmi sem elég ,minden guruló forintot megfogni 24ben bent lenni.mintha most indult volna a cég.


Kis gyerekem van azért nem lépek,még mellette akarok leni míg kelek olvasni,matekozni utána tipli.
Egy droid.
Azért kíváncsi lennék melyik cég ez. Ha nem nyilvános, írhatsz magánba is ha gondolod.
 
T

Törölt tag 008

Guest
..... Hogy mennyire igazak ezek az adócsalási számok nem tudom, de van minimum annyi igazságtartalam mint az agyhalottak által üvöltött "EU tart el minket" mesének.
Hivatalosan egy ír cégnél dolgozom, pedig Németországnál nyugatabbra még nem jártam. De a dell és a microsoft is ír, meg még sokan mások. Szóval igaz, ha EUs cégnek csak fiókja vagy akkor kintre adózol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Üdv. Eh ez a munkahely ,bér témához szeretnék hozzászólni.
Magyarország egyik leggazdagabb emberének munkahelyén dolgozom.
Minden évben elhangzik főnökök,tulajdonosok szájából,nyilvánosan ,ennyi csili milliárd volt a forgalom, mekkora mocskos nagy a piaci részesedés.Cirka 800 fős a cég.
Nos elmondom nektek ,kafetériát úgy ismerem mint béren belüli juttatás ,mivel abból számolják vissza hogy kevesebb legyen az adó a gazdámnak,már halottam hogy remegnek mekkora költség lesz a tulajnak ha megváltoztatják .Ja havi fix bérem van.
Napi 9 órát dolgozunk, 8 van elszámolva,többi kaja idő, állítólag.
Akkora a jövés menés hogy nem hét az a hét amikor nem mondanak fel..De a szlogen sorok állnak a sorompó ellőt!
Már meg sem jegyzem az újak nevét, gúnynevek vannak.
Erre kitalálták a nagyeszűek,hogy nem fizut emelnek ,hanem megemelték 1000 forintra a túlórát,/betonkeverő mellet a segédmunkás többet keres/,ami nem hivatalosan van elszámolva mert akkor többe kerülne,nekik .Öregebb melósnak 1200-1300. Havi túlóráink 40-60 óra között mozognak, de ha elmegyünk táppénzre akkor viszont levonnak 1000-2000,naponta.
Tele vagyunk 40-50 éves hitelessel,+ 20 éves tacskókal, akik hírből nem ismerik a munkát,és minden telefon pityegésre eldobják a melót,és bámulják a telefont ki írt rájuk.
A kis ,közép főnök nem meg sem mukkan, nem jelez felfele, /habár tudják fent :) / , mert többet keres mint egy tescos-német vendégmunkás, céges autó- telefon. Tehát kussol neki így jó. Az ember anyag szempontjából ,szerintem hatékonyság 3.
Tipikus magyar tulajdonosi szemlélet,semmi sem elég,az unokáik is gond nélkül élnek majd, mi meg azt kaptuk télapóra van ám mikulás csomag a gyerekeseknek.
Leszarom már főnökök mikor jönnek ujj kocsival, vagy helikopterrel vadászatból. Itt semmi sem elég ,minden guruló forintot megfogni 24ben bent lenni.mintha most indult volna a cég.


Kis gyerekem van azért nem lépek,még mellette akarok leni míg kelek olvasni,matekozni utána tipli.
Egy droid.
Úgy látszik nem mondtak fel még annyian, hogy a termelés és a határidők komoly veszélybe kerűljenek vagy van B tervük a munkáshiány pótlására.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Bérekhez csak annyit, hogy itt Angliában a minimál bér 2006ban £5.50 volt, most £7.88 óránként. Lehet matekozni! :D
 
2018. július 22.
138
23
18
Nyugaton vannak szakszervezetek, ami itthon nem létező fogalom.
Úgy könnyű kiharcolni a munkás jogait, ha tart tőlük a helyi kormányzat.
Itthon a kormány nem veszi emberszámba tárgyalópartnernek a munkást. Ez efféle autokratikus hozzáállás ami átszövi Magyarország minden kapcsolatrendszerét. Ezért nem akar senki se hazatérni a kiment honfitársaink közül.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113


2003-ban dolgoztam otthon utoljára alkalmazottként,akkor a gép amivel dolgoztam-JCB 3CX-5-6000ft-ért ment /óra,nekem 800ft volt a nettó órabérem,ez a gép most a nagyfaluban 9-10 000ft/óra,ugyanott az órabérem most 1500-2000ft/óra lenne,vegyél elő egy kalkulátort.
A tanárok,eü dolgozók,rendvédelmi szervek dolgozóinak a bére is ennyivel nőtt e,azt állítom,de ott is elindultak kedvező folyamatok,az áruház láncok is belehúztak,talán a lidl rúgta rá az ajtót az éhbérekre először,volt is egy link,hogy valami nettó 200 körül fizet kezdőknek,majd x év után emelkedik mindenki bére.
A fater nyigdíj mellett dolgozott,talán 3 éve hagyta abba,de már akkor Pesttől 25km-re a leg segédebb munkás is 150 feltt kapott,és csak a gombokat nyomogatta fröcsigépen+ utalványok,miazmás.
Az öcsém Bács-Kiskun-Stuttgartban cugszfűrer,ott is folyamatos a béremelés,az utóbbi 5 évben jó 50%-os nettó béremelés volt,meg ott is az utalványok,miazmás,már nem sok helyen kell éhbérért dolgozni otthon.
Ha jól tévedek már a nettó minimálbér is 100 felett van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 143
113
Bérekhez csak annyit, hogy itt Angliában a minimál bér 2006ban £5.50 volt, most £7.88 óránként. Lehet matekozni! :D
Akkor üsd ki nekem lécci hogy mennyi ott egy családi ház, mert munkásszállóra nem megyek. Nem vagyok hajléktalan. Plusz ehhez üsd hozzá pl hogy valahol Newport-Worchester között mennyibe fájna ez a családi ház 3200 négyzetméter telekkel, téglás borospincével mert azzal résszel szemezek, kb 20 évnél fiatalabb kecó. Hozzá ennek a rezsije mennyi. Hozzá a rendes kovászos kenyér, (nem a Tescos ipari hulladék) sör, vaj, szalámi, füstölt szalonna, benzin, szóda, stb? Jah, pálinkát főzni lehet? Mert azt az ócska whiskit meg gint én meg nem iszom, a whiskitől sajnos agresszív leszek. Szóval valaki számolja ki már nekem legyen szíves hogyha itt hagyom a hazámat a családdal akkor mire számíthatok érte cserébe ugyanannál az élet színvonalnál? Én sajnos csak annyit tudok arról a részről amit Avi cousin mondott hogy szar a kaja, szar az idő, meg rondák a nők, na meg vannak homokos tengerpartok. Na meg hogy a pakik meg indiaiak büdösek. A cigi nem érdekel mert nem cigizek, de azt tudom hogy odaát megfizethetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szuvorov

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 143
113
Nyugaton vannak szakszervezetek, ami itthon nem létező fogalom.
Úgy könnyű kiharcolni a munkás jogait, ha tart tőlük a helyi kormányzat.
Itthon a kormány nem veszi emberszámba tárgyalópartnernek a munkást. Ez efféle autokratikus hozzáállás ami átszövi Magyarország minden kapcsolatrendszerét. Ezért nem akar senki se hazatérni a kiment honfitársaink közül.
Had kérdezzem meg itthon dolgozol? Ha igen akkor szakszervezeti tag vagy? Én igen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 143
113
2003-ban dolgoztam otthon utoljára alkalmazottként,akkor a gép amivel dolgoztam-JCB 3CX-5-6000ft-ért ment /óra,nekem 800ft volt a nettó órabérem,ez a gép most a nagyfaluban 9-10 000ft/óra,ugyanott az órabérem most 1500-2000ft/óra lenne,vegyél elő egy kalkulátort.
A tanárok,eü dolgozók,rendvédelmi szervek dolgozóinak a bére is ennyivel nőtt e,azt állítom,de ott is elindultak kedvező folyamatok,az áruház láncok is belehúztak,talán a lidl rúgta rá az ajtót az éhbérekre először,volt is egy link,hogy valami nettó 200 körül fizet kezdőknek,majd x év után emelkedik mindenki bére.
A fater nyigdíj mellett dolgozott,talán 3 éve hagyta abba,de már akkor Pesttől 25km-re a leg segédebb munkás is 150 feltt kapott,és csak a gombokat nyomogatta fröcsigépen+ utalványok,miazmás.
Az öcsém Bács-Kiskun-Stuttgartban cugszfűrer,ott is folyamatos a béremelés,az utóbbi 5 évben jó 50%-os nettó béremelés volt,meg ott is az utalványok,miazmás,már nem sok helyen kell éhbérért dolgozni otthon.
Ha jól tévedek már a nettó minimálbér is 100 felett van.
Nálunk a takarítónők kapnak 130-at úgy hogy 12-ből csak 10-et vannak jelen, van amelyik részeg, szóval meg nem szakadnak. 190-et kap a legaljább munkát végző 8 általánosos. Ettől felfele a csillagos ég gyakorlatilag, cserébe legyél vállalatorientált, nem baj ha hülye vagy kicsit jópofizol aztán egy éven belül előbbre léptetnek, ha bírod akkor még előbbre juthatsz mindenféle mondvacsinált pozíciókba, kb 3 év és lehetsz egy 7-9 eurós beosztásba 2-3 év alatt. Jelenleg. Ha leszerződsz és elmész valami műszaki egyetemre automatizálási szakra, (nem baj ha sík hülye vagy hozzá a gyakorlatban) akkor betesznek egy kb 2000 eurós pozícióba. Cserébe életed a cég, meg remeghetsz alvás közben is. Én ezt nem kértem, inkább visszaléptem kettőt. Most ott lennék a 9 eurónál már pár éve, cserébe mínusz tíz év az életemből.
Markoló haveri alapon 10000/óráért jön nekem jelenleg. Az sokat nem drágult. Ha nagy munkára kéne magamnak vennék egyet és az öregem vagy az öcskös kiássa, vagy akár én is. Az öreg vízműnél van markolós, kb 200 körül kap+ cafetéria, igaz vállal ügyeletet. Nyugdíjas állás, 7-től 3-ig, szemezek azzal a pozícióval de még pár évig maradnék ahol most vagyok kb 45-ig.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 574
16 152
113
Nálunk a takarítónők kapnak 130-at úgy hogy 12-ből csak 10-et vannak jelen, van amelyik részeg, szóval meg nem szakadnak. 190-et kap a legaljább munkát végző 8 általánosos. Ettől felfele a csillagos ég gyakorlatilag, cserébe legyél vállalatorientált, nem baj ha hülye vagy kicsit jópofizol aztán egy éven belül előbbre léptetnek, ha bírod akkor még előbbre juthatsz mindenféle mondvacsinált pozíciókba, kb 3 év és lehetsz egy 7-9 eurós beosztásba 2-3 év alatt. Jelenleg. Ha leszerződsz és elmész valami műszaki egyetemre automatizálási szakra, (nem baj ha sík hülye vagy hozzá a gyakorlatban) akkor betesznek egy kb 2000 eurós pozícióba. Cserébe életed a cég, meg remeghetsz alvás közben is. Én ezt nem kértem, inkább visszaléptem kettőt. Most ott lennék a 9 eurónál már pár éve, cserébe mínusz tíz év az életemből.
Markoló haveri alapon 10000/óráért jön nekem jelenleg. Az sokat nem drágult. Ha nagy munkára kéne magamnak vennék egyet és az öregem vagy az öcskös kiássa, vagy akár én is. Az öreg vízműnél van markolós, kb 200 körül kap+ cafetéria, igaz vállal ügyeletet. Nyugdíjas állás, 7-től 3-ig, szemezek azzal a pozícióval de még pár évig maradnék ahol most vagyok kb 45-ig.
2006-ban nálunk a gépesek (jcb 3cx, 4cx) nettó 210e-480e körül kerestek talajtípustól, teljesítménytől függően.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Úgy látszik nem mondtak fel még annyian, hogy a termelés és a határidők komoly veszélybe kerűljenek vagy van B tervük a munkáshiány pótlására.
Van B terv . Minimális befektetés, nagyon sok minden, pl a targoncás papír is eus-állami pénzből van,nem beszélve a targoncákról ,amik szintén pályázati pénzből vannak.
És így a maximális árrés elérése.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Van B terv . Minimális befektetés, nagyon sok minden, pl a targoncás papír is eus-állami pénzből van,nem beszélve a targoncákról ,amik szintén pályázati pénzből vannak.
És így a maximális árrés elérése.
Akkor csak van elég emberük arra, amire kell. Itt már egy ideje megkezdődtek a fizetésemelések a magánszektorban, de ha pl egy sofőr fel akar mondani, az elég gyorsan tárgyalóasztalhoz ülteti a cégtulajdonosokat.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Akkor csak van elég emberük arra, amire kell. Itt már egy ideje megkezdődtek a fizetésemelések a magánszektorban, de ha pl egy sofőr fel akar mondani, az elég gyorsan tárgyalóasztalhoz ülteti a cégtulajdonosokat.


Keltaföldön is múlt pénteken volt karácsony nekem,az kérdezte a főnököm,hogy:how mouch money you want to stay? :D
Sutba is vágtam közismert szerénységem...:rolleyes:
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Ember anyag szarásig,gondolj az autógyárakra, de ki vesződik velük a soron . Hisz kívülről milyen szép.
Nyerges sofőr ,üzemanyag norma, valami csoda folytán megspórolt 90 L , erre kapott 700 ft jutalmat.
200 pénzt napi 9 óra ,havi +55 túlórával keresek ! szombat,vasárnap ,délután ja hétvégi pótlék haggyúk.
Mama elment pár éve.mondom kiveszem a 2-3 napomat temetésre hát forgatták szemüket ez itt nem szokás ám .Na azóta szokás lett ez is.
Év elején bejelentették a szabi 75% allékáva a cég rendelkezik.
Itt ere fele ez van ,400 at az asszonnyal nem keresünk ha a családi pótlékot, adókedvezményt összeadom akkor sem.
Kisvárosomban van 2-3 milliárdos /az 50 ben/ , 2 kipipálva. 20 év munka viszony alatt egyszer nem kaptam , 13 havit.
Voltam olyan évzárón vendéglőben ahova az asszonyt a nem vihetem el . Fúl milliárdos családi cég.
És mindegyik csodálkozik mikor meglopják őket, a kamera minket néz !!!, de mindig átbaszák őket 10-100 millel :) . Filérbaszók!megy a siránkozás az állam bácsi menyit levesz milyen szabályok vannak EKR, ja most meg a súlymérés, venikel + teheraútót+ sofőrt.
Inkább iszom egy sört.
Üdv.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 574
16 152
113
Krova említett sóher milliárdost ismerek én is; x év után menne nyugdíjba egy régi kolléga, semmit nem kapott plusszba. Ugyanő karácsonyra 1 palack ásványvizet adott. Pitiáner mszmp-s káder volt.

Volt munkahelyen 10 év után viszont drága karóra dukált (most is). A forgalom után a raktárostól-titkárnőig jutalék jár a fizuhoz.
 
Status
Not open for further replies.