Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 745
64 979
113
molnibalage

Annak idején az I. II. III.-at is sokan fikázták, mert más jellegű filmek voltak, mint az eredeti trilógia.
Ellenben én nagyon szerettem, mert szerintem nagyon kreatív filmek voltak, hibákkal ugyan de tele eredetiséggel, és szépen tágították az SW univerzumot. Meg nem mellesleg szerintem egy nagyon jó történetet meséltek el. Szó szerint volt történet, ráadásul kettő darab is! Egyrészt Anakinből , hogy lett Dart Vader, másrészt hogy került hatalomra Dart Sildius. Szerintem ez utóbbi nagyon jól ki volt találva, abszolút 10 pontos történet szál volt nálam.

Ezzel ellentétben én nem tudnám itt és most elmesélni, hogy miről szólt az SW VII és az SW VIII. Igazából lövésem sincs , hogy ki mit és miért csinál benne, olyan súlytalan az egész. Magát a történetet nem látom. Ellenben a hülyeséget nagyon is érzékelem és az van benne bőven. Meg egy csomó érdektelen szál amikről szintén nem tudom, hogy honnan indulnak és hová vezetnek....

A zsivány egyes viszont valóban élvezhető film volt. Nekem az eleje kicsit vontatott volt, de aztán csak kiteljesedett az egész. Ott volt sztori, meg szerethető egyedi karakterek. És annak volt tétje, még úgy is , hogy tudtuk, hogy sikerrel járnak. :)

Az a baj az új SW-kkel, hogy úgy forgatnak filmeket, hogy igazából semmilyen történetet nem akarnak elmesélni nekünk. Szerintem meg úgy neki sem szabadna állni egy filmforgatásnak, hogy nincs történet! Ugyanis egy film úgy kezdődik, hogy van egy jó történeted amit el akarsz mesélni másoknak. Amíg ez nincs addig fölösleges leforgatni bármit is....
Pedig ugye van elég SW történet, válogathattak volna jobbakból bőségesen. Még ebből a 7-8-9-ből is kihozhattak volna valami sokkal ütősebbet mert a történet valamennyire egyezik a legendákban évtizedekkel ezelőtt leírtakkal. Csak sajnos a nézőt hülyének nézik, úgy gondolják befogják a száját azzal hogy kap egy alap SW-t, jedikkel, ostoba birodalmiakkal, szuperfegyverekkel, aztán győz a jó, a néző meg mehet SW-pólót meg Csubakka figurát venni. Én a Zsivány 1-et azért nem néztem meg mert a 7-ik rész (már a címére sem emlékszem) annyira xar volt hogy jujjha, és úgy berágtam hogy elment a kedvem ettől egy időre. A 8-at se néztem meg, csak részleteket miután mindenki végtelenül lefikázta. A Han Solot megnéztem, mert végre másabb hangvételű volt, nem voltak Halálcsillagok, jedik, jók, rosszak, stb. Úgyhogy annál azt kaptam amit vártam, a 7-hez képest ég és föld. A 9-et se fogom megnézni, mert az ember ismeri a legendákban leírt sztorit, de mivel azt eltörölték, és csináltak belőle pár átvétellel egy sokkal gyengébb sztorit így végig kevésnek érezném. Sajnos a 9 is egy rakat xar lesz ezzel a satnya cselekményszállal és ezekkel a béna szereplőkkel. Ez már sajnos csak a SW bögrékről meg játék fénykardokról, pólókról szól. Pedig egy Thrawn trilógia, pár Solo történet, vagy a Darth Revan sztori pl bőven érdekes lehetne ha jól megcsinálnák.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 769
113
Pedig ugye van elég SW történet, válogathattak volna jobbakból bőségesen. Még ebből a 7-8-9-ből is kihozhattak volna valami sokkal ütősebbet mert a történet valamennyire egyezik a legendákban évtizedekkel ezelőtt leírtakkal. Csak sajnos a nézőt hülyének nézik, úgy gondolják befogják a száját azzal hogy kap egy alap SW-t, jedikkel, ostoba birodalmiakkal, szuperfegyverekkel, aztán győz a jó, a néző meg mehet SW-pólót meg Csubakka figurát venni. Én a Zsivány 1-et azért nem néztem meg mert a 7-ik rész (már a címére sem emlékszem) annyira xar volt hogy jujjha, és úgy berágtam hogy elment a kedvem ettől egy időre. A 8-at se néztem meg, csak részleteket miután mindenki végtelenül lefikázta. A Han Solot megnéztem, mert végre másabb hangvételű volt, nem voltak Halálcsillagok, jedik, jók, rosszak, stb. Úgyhogy annál azt kaptam amit vártam, a 7-hez képest ég és föld. A 9-et se fogom megnézni, mert az ember ismeri a legendákban leírt sztorit, de mivel azt eltörölték, és csináltak belőle pár átvétellel egy sokkal gyengébb sztorit így végig kevésnek érezném. Sajnos a 9 is egy rakat xar lesz ezzel a satnya cselekményszállal és ezekkel a béna szereplőkkel. Ez már sajnos csak a SW bögrékről meg játék fénykardokról, pólókról szól. Pedig egy Thrawn trilógia, pár Solo történet, vagy a Darth Revan sztori pl bőven érdekes lehetne ha jól megcsinálnák.

A Zsivány Egyes a legjobb SW film!
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 606
8 787
113
Elég nehezen lophatták akár az ötletet is, minthogy The Martian 2009től darabokban jelent meg, és 2011ben egyben is kiadták.

Meghallgattam az interjút. A történet elég érdekes. Raszhodnyikov 2007-ben írta meg a forgatókönyve elsődleges változatát. Aztán a teljesen végleges változat 2010-ben készült el, ami el is lett küldve egy minisztériumi pályázatra, és a 20th Century Fox orosz képviseletére, akik nem válaszoltak neki,hogy mi lett a forgatókönyvvel.. De kezdjük az elején. 6:40 környékén elkezd az orosz forgatókönyvírót képviselő ügyvéd mindkettő könyvből felolvasni. Kb annyi különbség van,hogy az oroszban egy orosz űrexpedíció jut el elsőnek a Marsra, az amerikaiban pedig amerikai. Ennek a kivételálvel elképesztő az egyezés. Pl. homokvihar miatt egyedül ottmaradó űrhajós, aki csodával határos módon túlél, aztán kapcsolatot is tud létesíteni a Földdel. A repülésirányító jó barátja mindkét változatban a a Marson maradt űrhajósnak, és ő teregeti ki a szennyest a világnak, segítve ezzel a megmentését. 12-ik perc körül hívják telefonon Makszim Szurajev űrhajóst. Szurajev rengeteg mindent elmond. Az első 2009-10-es eslő űrrepüléséből való visszatérés után találkozott először Mihail Raszhodnyikovval,elolvasta a forgatókönyvet, nagyon tetszett neki. Vállalta a film főszerepét. A forgatókönyvet egy kicsit átdolgoztatta, az egyedüllétet bemutató részeknél, a saját tapasztalatai alapján. Az űrben tartózkodása idején ugyanis volt egy időszak amikor az MKSZ-en nem 6 űrhajós volt fent, mint ahogy mostanság szokás, hanem összesen 2. Ő és egy amerikai, név szerint Jeffrey Williams. Noha ketten voltak az állomáson, tehát elvileg nem volt egyedül a, gyakorlatban mégis. Ugyanis Williams az amerikai szekciójában csinálta a saját feladatait, Szurajev pedig az orosz szekcióban, és ahogy Szurajev mondta:"az MKSZ nagy,és ez olyan volt mintha egy falu két végén éltünk volna,mindenki csinálta a saját dolgát,és hosszú ideig nem láttuk egymást". Szurajev elmeséli,hogy megkezdték a forgatást 2011 májusában, de végül a parancsnokai megtiltották neki a további részvételt, mint főszereplő. Szurajev ekkor még a légierő ezredese volt,onnan tiltották meg neki a részvételt.Részletesen beszélnek még arról,hogy Szurajev ,hogy 12és fél évig volt "a kiképzés, vizsga, túlélőgyakorlat,vizsga" mókuskerékben mielőtt az űrbe juthatott volna, de ez nem lényeges a történet szempontjából. Az első két jelenetben Fjodor Dobroranovszkij volt a repülésirányító szerepében,míg Szurajev a Marson ragadt űrhajóst alakította. Erről fotó és videóbizonyítékai vannak a rendezőnek. 25-környékén hívják Mihail Raszhodnyikovot, elmeséli, hogy miért választotta a főszerepre Szurajevet, hogyan talált rá ( Szurajev az első űrhajós blogger volt az MKSZ-en és a blogon át találta meg). A 32-perc környékétől próbálják hívni a 20th Century fox oroszországi képviseletét, sikertelenül. Aztán magát az ottani vezérigazgatót is, az sem veszi fel.

A lényeg tömören: Raszhodnyikov 2007-2010 között megírta a "Marsi" című film forgatókönyvét. Ezt elküldte egy kulturális minisztériumi pályázatra, továbbá több filmes cégnek még abban az évben,köztük a 20th C. Fox-nak is. Az amerikai cég válaszra sem méltatta. Aztán talált hozzá egy céget, producert. 2011-ben elkezdték a forgatást, még Szurajevvel a főszerepben. Utána Szurajev helyére kellett keresni egy színészt. A film forgatását 2012-ben teljesen befejezték. A főszerepet Alekszandr Kulikov játszotta. 2012-2014-ig mentek az utómunkálatok,és közben elindult a jogi eljárás. Mert a történetet olvasva az oroszok a rendkívül sok egyezés miatt úgy gondolják,hogy a Fox egyszerűen "hazavitte" az USA-ba a 2010-ben elkészült Raszhodnyikov-féle forgatókönyet, lefordították, és megfilmesítették. 2015-ben jött az amerikai film, ami gyakorlatilag kinyírta az orosz film sikeres bemutatásának esélyeit. A rendező 50 millió rubel kártérítést akart volna a Fox-tól. Ami a Fox-nak zsebpénz. Ahol bár látták az összes dokumentumot,ami alátámasztja, hogy az amerikai filmet még forgatni sem kezdték amikor az orosz már kész volt, a jogászaik azt mondták nekik, hogy esélyük sincs, mert Andy Weir nem beszél oroszul és Oroszországban sem járt, így nem meríthette az ötleteket az orosz forgatókönyvből,és ez a bíróságon is elég lesz majd. Az amerikai társánál előbb elkészült orosz filmet a rendező saját maga nem mutathatta be moziban,a szerződés szerint. A producer pedig nem merte, mert zajlott a per az amerikaiakkal.
Tehát nagy valószínűséggel ennek köszönhetően egy 6 éve elkészült orosz Mars-missziós filmet láthatunk majd valamikor ( az oroszok már november 8-tól a mozikban).Kár érte.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Nagyon jó volt a 2-dik rész .
Szépen felhasználták az idegen technológiát ahogy csak lehet !És egy rossz szava sem lehet senkinek!
A 3-rész jöhetne hisz pont az lenne a legkomolyabb rész hogy az a kis gömb lakú izé megmutatná a "túlélők bolygóját " ahol olyan fegyvereket fejlesztenek ahol végleg legyőzhetik a kegyetlen hódítókat
Nem lenne rossz az biztos !
https://www.puliwood.hu/hirek/semmi-esely-fuggetlenseg-napja-3-245779.html
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon jó volt a 2-dik rész .
Szépen felhasználták az idegen technológiát ahogy csak lehet !És egy rossz szava sem lehet senkinek!
A 3-rész jöhetne hisz pont az lenne a legkomolyabb rész hogy az a kis gömb lakú izé megmutatná a "túlélők bolygóját " ahol olyan fegyvereket fejlesztenek ahol végleg legyőzhetik a kegyetlen hódítókat
Nem lenne rossz az biztos !
https://www.puliwood.hu/hirek/semmi-esely-fuggetlenseg-napja-3-245779.html
?????
Ennél ótvarabb és ostobább fimet keveset láttam, az áttekerve megnézés időt is sajnáltam rá.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nagyon jó volt a 2-dik rész .
Szépen felhasználták az idegen technológiát ahogy csak lehet !És egy rossz szava sem lehet senkinek!
A 3-rész jöhetne hisz pont az lenne a legkomolyabb rész hogy az a kis gömb lakú izé megmutatná a "túlélők bolygóját " ahol olyan fegyvereket fejlesztenek ahol végleg legyőzhetik a kegyetlen hódítókat
Nem lenne rossz az biztos !
https://www.puliwood.hu/hirek/semmi-esely-fuggetlenseg-napja-3-245779.html
A régiről már megkoptak az emlékeim, de a 2016-os film egy akkora rakás fos, amilyent ritkán hoznak ki sok pénzből. Persze nem egyedülállóan volt selejt, még frissebb horrorisztikusan szar film a Black Panther, és sajnos kifizettem a mozijegy árát.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
A régiről már megkoptak az emlékeim, de a 2016-os film egy akkora rakás fos, amilyent ritkán hoznak ki sok pénzből. Persze nem egyedülállóan volt selejt, még frissebb horrorisztikusan szar film a Black Panther, és sajnos kifizettem a mozijegy árát.
Én nemrégiben azzal mulattattam magam, hogy kidobok pár órát az életemből és megnézek néhány nagy költségvetésű buktát.
Valerian, Zöld lámpás, John Carter, Csatahajó, Harc Los Angelesért. Egyedül a Valerian érte el az éppen, hogy nézhető kategóriát. A többi akkora fostenger volt mint a Függetlenség napja 2. Hál isten én egyikért sem adtam pénzt az utóbbi kivételével.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Bakker, az I. VH.-s zombie horror után csináltak egy II. VH.-st:

Nem nevezném meglepőnek, náci zombis filmből legalább annyi van, mint pláza zombisból...

Én nemrégiben azzal mulattattam magam, hogy kidobok pár órát az életemből és megnézek néhány nagy költségvetésű buktát.
Valerian, Zöld lámpás, John Carter, Csatahajó, Harc Los Angelesért. Egyedül a Valerian érte el az éppen, hogy nézhető kategóriát. A többi akkora fostenger volt mint a Függetlenség napja 2. Hál isten én egyikért sem adtam pénzt az utóbbi kivételével.

Valerian nem rossz film, de valamiért csak a csaj szemöldökére emlékszem belőle :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Nem nevezném meglepőnek, náci zombis filmből legalább annyi van, mint pláza zombisból...
Na jó, de ezek egymás után jöttek és nem a zs kategóriából.
Valerian nem rossz film, de valamiért csak a csaj szemöldökére emlékszem belőle :D
A színészi teljesítmény a nulla alatt volt. Valamiért Besson úgy döntött, hogy minden pénzt a CGI-re b*sz el. A csaj legalább jól nézett ki(Amúgy valami modell féleség).
 
M

molnibalage

Guest
Na jó, de ezek egymás után jöttek és nem a zs kategóriából.

A színészi teljesítmény a nulla alatt volt. Valamiért Besson úgy döntött, hogy minden pénzt a CGI-re b*sz el. A csaj legalább jól nézett ki(Amúgy valami modell féleség).
A Valeriant nem láttam, csak mindkét színész igazi antiszínész. Talán, mert az egyik egy modell, a srác meg lefeljebb tinibálvány lehet, de nagy 0. Pókemberben láttam, elég is volt belőle.