[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Aki szereti a crpg-ket annak erősen ajánlom a Pathfinder: Kingmaker-t.
Kb. karácsony környékén, addigra remélhetőleg teljesen rendbe rakják, mert iszonyat bugos.
De kösse fel a bugyit aki ezzel kezd, mert nem a mai casual rétegre ballance-olták (igaz sokat visszavettek a patch-ekben).

Olvastam róla SG-n. Egy komment egekig magasztalta, hogy milyen részletes. Mondom ez így mókás lesz, mert balanszolni lehetetlen.
Aztán jöttek a kommnetek, hogy a nehézség "viccesen" lett belőve.
Így legyen ötösöm a lottón. :)

Ha egyszer nagyon nem lesz már mivel játszani talán. Majd nyugdíjas korban... :)
Enderal két éve fent van, nincs rá időm. A BG szériát 13 éve akarom kitolni, de mindig közebjön más gamma. Meg akkor már majd előbb a Tyranny.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Olvastam róla SG-n. Egy komment egekig magasztalta, hogy milyen részletes. Mondom ez így mókás lesz, mert balanszolni lehetetlen.
Aztán jöttek a kommnetek, hogy a nehézség "viccesen" lett belőve.
Így legyen ötösöm a lottón. :)

1:1-ben átvették a Pen&Paper kalandmodult. Sok nyápic meg sírt a "nehézség" miatt.
Pedig ezekben az rpg-kben pont az a jó, hogy az elején szopsz egy vérpatkány megölésével is (pláne ha varázshasználó vagy), végén meg halomra gyilkolod a sárkányokat egyetlen csettintéssel.
Ha kiveszik a szopás részét, akkor nem ér annyit a jutalom sem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
1:1-ben átvették a Pen&Paper kalandmodult. Sok nyápic meg sírt a "nehézség" miatt.
Pedig ezekben az rpg-kben pont az a jó, hogy az elején szopsz egy vérpatkány megölésével is (pláne ha varázshasználó vagy), végén meg halomra gyilkolod a sárkányokat egyetlen csettintéssel.
Ha kiveszik a szopás részét, akkor nem ér annyit a jutalom sem.

Sok review olvastam a pathfinderről mert nekem is felkeltette az érdeklődésem. Ezekből az jött le hogy habár átvették a szabályrendszert magát a modult nem vették át 1:1. Nem nagyon akarok bele menni de lényeg az hogy sokan írták hogy utána számoltak egy egy összecsapásnak és a szabályok szerint lehetetlen ellenfelekkel kerültek szembe. (Bugbear +15 natural armor meg ilyenek, aki gyereként játszott dnd az tudja hogy ez röhej.) A másik probléma a hogy nincs lehetőség custom partyt indítani, szóval nincs finom hangolás a partin belül (barbár csaj 14-es erővel) arról nem is beszélve hogy irritálóak a karakterek. A bg-ben is borzasztóak az társak akiket össze lehet szedni ezért is szerettem az icewind dale-t.
És a bugok tekintetében mindenkinek ajánlom az első tíz oldalnyi steam discussion átfutását. Ez a játék kb olyan szinten van mint a ToEE kiadáskor. Kb fél év mire megéri megvenni, azt is mondhatnám hogy az első leárazásnál.
 
M

molnibalage

Guest
Aki szereti a crpg-ket annak erősen ajánlom a Pathfinder: Kingmaker-t.
Kb. karácsony környékén, addigra remélhetőleg teljesen rendbe rakják, mert iszonyat bugos.
De kösse fel a bugyit aki ezzel kezd, mert nem a mai casual rétegre ballance-olták (igaz sokat visszavettek a patch-ekben).

Sok review olvastam a pathfinderről mert nekem is felkeltette az érdeklődésem. Ezekből az jött le hogy habár átvették a szabályrendszert magát a modult nem vették át 1:1. Nem nagyon akarok bele menni de lényeg az hogy sokan írták hogy utána számoltak egy egy összecsapásnak és a szabályok szerint lehetetlen ellenfelekkel kerültek szembe. (Bugbear +15 natural armor meg ilyenek, aki gyereként játszott dnd az tudja hogy ez röhej.) A másik probléma a hogy nincs lehetőség custom partyt indítani, szóval nincs finom hangolás a partin belül (barbár csaj 14-es erővel) arról nem is beszélve hogy irritálóak a karakterek. A bg-ben is borzasztóak az társak akiket össze lehet szedni ezért is szerettem az icewind dale-t.
És a bugok tekintetében mindenkinek ajánlom az első tíz oldalnyi steam discussion átfutását. Ez a játék kb olyan szinten van mint a ToEE kiadáskor. Kb fél év mire megéri megvenni, azt is mondhatnám hogy az első leárazásnál.
Csak azért, mert egy CRPG nehéz, az önmagában nem érdem. Ha majd story review is lesz, akkor lehet gondolkozni azon, hogy ez jó lett vagy sem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Csak azért, mert egy CRPG nehéz, az önmagában nem érdem. Ha majd story review is lesz, akkor lehet gondolkozni azon, hogy ez jó lett vagy sem.

Storyban hozza színvonalát az átlag crpg-nek, mindegyik főbb személyiségnek megfelő királyságot létrehozhatsz (meghódíthatsz városokat hogy aztán a lakosok lelkét feláldozd pl). Ettől függetlenül dnd szóval gyermeteg de aki egy crpg-től vár megvilágosodást az azt is érdemli.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezekből az jött le hogy habár átvették a szabályrendszert magát a modult nem vették át 1:1.
szabályok szerint lehetetlen ellenfelekkel kerültek szembe. (Bugbear +15 natural armor meg ilyenek, aki gyereként játszott dnd az tudja hogy ez röhej.)
nincs lehetőség custom partyt indítani, szóval nincs finom hangolás a partin belül (barbár csaj 14-es erővel) arról nem is beszélve hogy irritálóak a karakterek.

Mi ~3 éve toltuk, lvl 4-esek voltunk mikor betámadott minket a Szín az űrből... Szal nincsenek elszállva :D

Nekem egyedül a 39AC-s Will-O-Wisp okozott gondot, de annak is annyi a trükkje, hogy venni kell electricity resistance (communal) scroll-t aztán 20-as dobásokkal agyon kell verni. Vagy nem kell olyan helyen aludni amit hullák vesznek körül és mindenki valami természetfeletti lényről beszél. :rolleyes:
Csapattal sincs bajom, anno BG 1-2-ben jobban irritáltak. Legtöbb karakter úgy van felépítve, hogy érdemes legyen multi-class-olni, prestige osztályokat felvenni velük, ne a sablon single class build-ek legyenek.

+A barbár csajnak 17-es ereje van alapból, nem 14...
3kay46W.jpg
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
A 2. részt nem vettem meg anno, így passzolom, hogy mennyire 1. rész mod utánérzet. Viszont ha már úgymond a moddolás szóba került: az 1. rész azért a Long War moddal teljesedik ki szerintem, azzal nagyon ütős. Nagyot dob a játékélményen - meg azért rendesen meg is nehezíti, na. Mondjuk mod nélkül kicsit túl könnyű, szóval ez nem baj.

Kapcsolódóan amire kíváncsi vagyok, hogy az X-COM-ot anno megalkotó Julian Gollop és csapata mit hoz ki a Phoenix Point-ból. Érdekesnek tűnik a game, de még legalább fél év, mire elkészül, ha nem lesz újabb csúszás.
https://phoenixpoint.info/
 
M

molnibalage

Guest
A 2. részt nem vettem meg anno, így passzolom, hogy mennyire 1. rész mod utánérzet. Viszont ha már úgymond a moddolás szóba került: az 1. rész azért a Long War moddal teljesedik ki szerintem, azzal nagyon ütős. Nagyot dob a játékélményen - meg azért rendesen meg is nehezíti, na. Mondjuk mod nélkül kicsit túl könnyű, szóval ez nem baj.

Kapcsolódóan amire kíváncsi vagyok, hogy az X-COM-ot anno megalkotó Julian Gollop és csapata mit hoz ki a Phoenix Point-ból. Érdekesnek tűnik a game, de még legalább fél év, mire elkészül, ha nem lesz újabb csúszás.
https://phoenixpoint.info/
Hú, ezt már el is felejtettem. Nekem erős félelmem lesz, hogy csak egy sima XCOM klón lesz bármiféle drámai különbség nélkül.