F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hát én is kommenteltem egyet ott, de a posztok már moderálás után jelennek csak meg, majd meglátjuk átmegy-e az üzenet. Utaltam neki rá, hogy ha külön poszt van róla, hogy ki számít értelmiséginek, akkor álljon hozzá pozitívan egy konstruktív szakmai vitához, amit ha figyelembe venne, akkor csak emelkedne a cikk színvonala, valamint megemlítettem neki, hogy itt a HTKA-n induláskor még minden új tartalomra kötelező szerkesztői vitát írtunk ki és poszt-közlés után is nyitottak maradtunk a konstruktív szakmai kritika által a tartalom minőségét emelni. Ha ezt ő nem teszi, akkor ez max vallási kinyilatkozás.
Apropó beleklikkeltem pár egyéb posztba is ezen a blogon, az igazat megvallva még nem volt időm végigolvasni őket, tartok tőle sokra lehetne hasonló helyreigazító cikket írni, de az az igazság, hogy még nem olvastam őket, csak megnyitottam párat. Gyerek most már bealudt, talán majd holnap beléjük nézek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Hát én is kommenteltem egyet ott, de a posztok már moderálás után jelennek csak meg, majd meglátjuk átmegy-e az üzenet. Utaltam neki rá, hogy ha külön poszt van róla, hogy ki számít értelmiséginek, akkor álljon hozzá pozitívan egy konstruktív szakmai vitához, amit ha figyelembe venne, akkor csak emelkedne a cikk színvonala, valamint megemlítettem neki, hogy itt a HTKA-n induláskor még minden új tartalomra kötelező szerkesztői vitát írtunk ki és poszt-közlés után is nyitottak maradtunk a konstruktív szakmai kritika által a tartalom minőségét emelni. Ha ezt ő nem teszi, akkor ez max vallási kinyilatkozás.
Apropó beleklikkeltem pár egyéb posztba is ezen a blogon, az igazat megvallva még nem volt időm végigolvasni őket, tartok tőle sokra lehetne hasonló helyreigazító cikket írni, de az az igazság, hogy még nem olvastam őket, csak megnyitottam párat. Gyerek most már bealudt, talán majd holnap beléjük nézek.
Közben frissítették a blogbejegyzést. Néhány változtatást tettek, bár érdekesen szelektálva.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hát a kommentemet kimoderálták, de legalább reagált valamit egy új kommentben... g2g bbl.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 173
113
Kedvenc kommentjeim:

"...Korrekt, közérthető, érdekes poszt. Nem viszi túlzásba a technikai részeket, de elég adatot közöl ahhoz, hogy felkeltse a téma bővebb ismeretének igényét..."

"...HTKA! Ismerem. ... Állandó okoskodások, felesleges precízkedés, faszirágiság, lovagolás apró-cseprő részleteken..."


Ez a klasszikus sz*rból erénykovácsolás tipikus esete.

"...Közlemény: 2018.10.08 -án reggel bizonyos pontosításokat hajtottunk végre posztunkban Molnár Balázs (molnibalage) javaslatára (HTKA). Ám nem minden javaslatát fogadtuk el és fenntartjuk továbbra is jogunkat arra, hogy a cikkben szereplő adatok saját forrásaink és információink alapján, változatlanok maradjanak. Az ügyet lezártnak tekintjük és azt javasoljuk a HTKA -nak, hogy feles energiáikat és lelkesedésüket inkább saját tartalmaik frissítésére fordítsák (nagyon rá fér az oldalra). :).."

Igazán büszke ez a bloggazda a saját tudatlanságára. Ha jól értem, neki JOGA VAN ostobának lenni. Átolvastam a javított írását és még mindig benne maradt a Szu-27SzM fotója a Szu-35Sz helyett, illetve a hajtóműveknél se értette meg hogy a három külön variánsnak három külön hajtóműve van.
Nem vagyok a HTKA szerkesztőségének tagja, de ez azért nem semmi nagyképűség, hogy pár, szakmai alázatot hírből se ismerő Y generációs kisgyerek megmondja, hogy egy szakmai fórumra mi fér rá és mi nem.
 
M

molnibalage

Guest
Kedvenc kommentjeim:

"...Korrekt, közérthető, érdekes poszt. Nem viszi túlzásba a technikai részeket, de elég adatot közöl ahhoz, hogy felkeltse a téma bővebb ismeretének igényét..."

"...HTKA! Ismerem. ... Állandó okoskodások, felesleges precízkedés, faszirágiság, lovagolás apró-cseprő részleteken..."


Ez a klasszikus sz*rból erénykovácsolás tipikus esete.

"...Közlemény: 2018.10.08 -án reggel bizonyos pontosításokat hajtottunk végre posztunkban Molnár Balázs (molnibalage) javaslatára (HTKA). Ám nem minden javaslatát fogadtuk el és fenntartjuk továbbra is jogunkat arra, hogy a cikkben szereplő adatok saját forrásaink és információink alapján, változatlanok maradjanak. Az ügyet lezártnak tekintjük és azt javasoljuk a HTKA -nak, hogy feles energiáikat és lelkesedésüket inkább saját tartalmaik frissítésére fordítsák (nagyon rá fér az oldalra). :).."

Igazán büszke ez a bloggazda a saját tudatlanságára. Ha jól értem, neki JOGA VAN ostobának lenni. Átolvastam a javított írását és még mindig benne maradt a Szu-27SzM fotója a Szu-35Sz helyett, illetve a hajtóműveknél se értette meg hogy a három külön variánsnak három külön hajtóműve van.
Nem vagyok a HTKA szerkesztőségének tagja, de ez azért nem semmi nagyképűség, hogy pár, szakmai alázatot hírből se ismerő Y generációs kisgyerek megmondja, hogy egy szakmai fórumra mi fér rá és mi nem.
Nem ismerem a blogolók és fröcsögők életkorát, de ez életkortól függetlenül elég "vicces" hozzáállás, akár Y generációsak, akár nem. Nem az életkor alapján ítélek meg valakit, hanem teljesítménye alapján.

A a legszomorúbb az, hogy teljes erővel beleálltak a hülyeségbe, a kommentek kb. személyeskedésről szóltak, de műszaki tartalomról nem.

Az külön vicc, hogy frissítése szólít fel egy emoticonnal nyakonöntve, mint még a HTKA lenne hülye. Kicsit olyan, mint amikor a bukott diák akarja az egyetemi profot kioktatni, hogy ki ért a vektoralgebrához és ki nem...

Az külön muris, hogy "saját adataink és információinak alapján". Aha. És mik azok...? Mert egy fia forrás nincs megadva.

A HÖT pusztán hosszra (a tartalmat inkább hagyjuk), hogy nem tudom hányszorosan múltja felül a teljes blogjának hosszát, amin néha sokszor több hétig vagy hónapig semmi.

Arcbőr az van sokaknak ott, jó vastag.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 745
113
Jó azon nem kell csodálkozni, hogy az amatőrök megsértődnek azon, hogy a profik beleszólnak a játékukba. Mindenkinek sérti az önképét ha lefitymálják :D
És ha tetszik nektek, ha nem, mindenkinek jogában áll hülyének lenni. Azt én nem értem, hogy reklámozni miért kell, de ez is szíve joga mindenkinek. Ezzel jár a jog és vélemény szabadság intézménye. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Jó azon nem kell csodálkozni, hogy az amatőrök megsértődnek azon, hogy a profik beleszólnak a játékukba. Mindenkinek sérti az önképét ha lefitymálják :D
És ha tetszik nektek, ha nem, mindenkinek jogában áll hülyének lenni. Azt én nem értem, hogy reklámozni miért kell, de ez is szíve joga mindenkinek. Ezzel jár a jog és vélemény szabadság intézménye. ;)
A történet arról szól, hogy nem lefitymálás volt. Pontatlanságok voltak említve, amiket javítani kéne. Ezt moderálták ki...
Erre még a bloggazda és pár meg nem értett zseni állt neki fitymálni a HTKA-t. Ehhez kell igen vastag arcbőr.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
A történet arról szól, hogy nem lefitymálás volt. Pontatlanságok voltak említve, amiket javítani kéne. Ezt moderálták ki...
Erre még a bloggazda és pár meg nem értett zseni állt neki fitymálni a HTKA-t. Ehhez kell igen vastag arcbőr.

De miért kell egyáltalán kijavítgatni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Ja értem.
Terjedjen csak a hülyeség, meg az alternatív tények...
Jó lesz az úgy...

Ha valakinek van igénye akkor 1 óra guglis hadditechnikai keresgélés alatt kb 1000× fog belebotlani a HTKA-ba.Akinek meg csak el akar olvasni valami jólhangzót az olvasson olyat.Szerintem nem kell itt senkinek kereszteshadjáratot folytatni az ilyesmi ellen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Mi az,hogy alternatív tény?Olyan nincs.A tény az nem nézőpont kérdése vagy bármi másé.
 
M

molnibalage

Guest
Mi az,hogy alternatív tény?Olyan nincs.A tény az nem nézőpont kérdése vagy bármi másé.
  • Pontatlanul beszélt brit vadászgépről. Olyan nincs a cikkben.
  • Mach szám és sebesség nem passzolt. Ez FIZIKA. Az én időmben még középsulis tananyag is volt.
  • Az F-22 maximális sebessége nem passzolt, a szupercirkálás alatti sebességet adott meg.
  • Szu-35 tűzerő összehasonlítás, mennyiségi szempontból pontatlan volt.
  • A RM-nek soha nem volt önálló légiereje tudtommal, ehhez képest ezt jelölte meg, mint üzemeltetőt.
  • Az összes F-35-nek rosszul adta meg a tömegét.
  • Az összes F-35-nek rosszul adta meg a hajtómű típusát.
  • Rosszul adta meg Pierre Sprey szerepét.
Nem sorolom tovább, sok van. Ezek csak a legalapvetőbb TÉNYSZERŰ tévedések voltak, nem vélemény, ahol a "a "szerintem" kijelentésnek még esetleg helye van, ha alá is támasztja azt valamivel.

A legvégén még odahányta a „Kritika: magas előállítási költség (egyelőre), lopakodó képesség tökéletlensége, közepes aerodinamikai mutatók” mondatot, ami vélemény, csak semmivel nem támasztotta alá, ahogy egyetlen korábbi állítását sem, de tényszerű tévedés is részben, pl. a három tengely körüli kormányozhatóság AoA limitjén. A korábban gyenge aerodinamikai mutató kijelentés is nettó hülyeség pontosan az ellenkezőjére példa a gép. Lásd korábbi Allesmor kommentet rudival.

Felőlem a pörkölt főzés kapcsán is írhatott volna hülyeséget, csak azt nem javítottam volna ki, mert annyira nem szívügyem a konyha, még ha főzök is, de attól igenis felmegy a vérnyomásom, ha n+-ik meg nem értett zseni nekiáll akkora marhaságokkal teliböfögni a netet - ezt nem lehet szebben mondani - ahol egy 5 sec-es keresés megmutatja, hogy mekkora marhaságokat ír. Mindent, amit valahol látott beborított egy maszlagba. Látszik, hogy fogalma nem volt arról miről ír. Eszem a nagy értelmiségi szívét, aki ennyire értelmes, ezt még megfejelte a cenzúrázással.

Ez szerinted az értelmiségi blog, amit a móttója állít? Sírjak, röhögjek vagy hányjak?

Mi lenne a véleményed, ha valaki nekiállna okoskodni gyalogsági harcászat terén úgy, hogy láthatólag a bakancsot nem tudja a bakától megkülönböztetni és még te lennél a helikopter...?

Igazából megint csak azért érzem, hogy csak azért állsz bele te is teli talppal a hülyeségbe, mert én írtam meg és nem mondjuk Allesmor...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Kedvenc kommentjeim:

"...Korrekt, közérthető, érdekes poszt. Nem viszi túlzásba a technikai részeket, de elég adatot közöl ahhoz, hogy felkeltse a téma bővebb ismeretének igényét..."

"...HTKA! Ismerem. ... Állandó okoskodások, felesleges precízkedés, faszirágiság, lovagolás apró-cseprő részleteken..."


Ez a klasszikus sz*rból erénykovácsolás tipikus esete.

"...Közlemény: 2018.10.08 -án reggel bizonyos pontosításokat hajtottunk végre posztunkban Molnár Balázs (molnibalage) javaslatára (HTKA). Ám nem minden javaslatát fogadtuk el és fenntartjuk továbbra is jogunkat arra, hogy a cikkben szereplő adatok saját forrásaink és információink alapján, változatlanok maradjanak. Az ügyet lezártnak tekintjük és azt javasoljuk a HTKA -nak, hogy feles energiáikat és lelkesedésüket inkább saját tartalmaik frissítésére fordítsák (nagyon rá fér az oldalra). :).."

Igazán büszke ez a bloggazda a saját tudatlanságára. Ha jól értem, neki JOGA VAN ostobának lenni. Átolvastam a javított írását és még mindig benne maradt a Szu-27SzM fotója a Szu-35Sz helyett, illetve a hajtóműveknél se értette meg hogy a három külön variánsnak három külön hajtóműve van.
Nem vagyok a HTKA szerkesztőségének tagja, de ez azért nem semmi nagyképűség, hogy pár, szakmai alázatot hírből se ismerő Y generációs kisgyerek megmondja, hogy egy szakmai fórumra mi fér rá és mi nem.
Akkor a köbös bór-nitriddel bevont, tompa leszúrókéssel esztergált, rozsdáslánccal ékesített, tölgyfanyelű faszkorbács nyertese az ottani tisztelt bloggazda.

Tipikus hisztikriszti, kaffog a tényekkel. Abban nincs semmi szégelynivaló, ha alulmaradsz egy nálad sokkal jobbal szemben és méltosággal viseled. De ezt így!?

Az meg valahol megint elgondolkodtató, hogy a frissen regisztrált, ódivatú torony meg a spanja milyen vehemenciával esett neki itt széttúrni a dolgokat, ott meg megy a szercsilávcsi...

Itt (Vaterland) hasonló szinten értenek a haditechnikai témához, cserébe magasabb szinten tolják a hülyeségeket, pl. F35 vs helikopter összecsapások, meg földháttérben repülō PAKFA 300km-rōl indít rakétákat a LOPAKODÔ-MÔDBA kapcsolt GenV amerikai gépekre. Az egész mondandót a lelōtt F117-es eset totális félremagyarázása hivatott alátámasztani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
  • Pontatlanul beszélt brit vadászgépről. Olyan nincs a cikkben.
  • Mach szám és sebesség nem passzolt. Ez FIZIKA. Az én időmben még középsulis tananyag is volt.
  • Az F-22 maximális sebessége nem passzolt, a szupercirkálás alatti sebességet adott meg.
  • Szu-35 tűzerő összehasonlítás, mennyiségi szempontból pontatlan volt.
  • A RM-nek soha nem volt önálló légiereje tudtommal, ehhez képest ezt jelölte meg, mint üzemeltetőt.
  • Az összes F-35-nek rosszul adta meg a tömegét.
  • Az összes F-35-nek rosszul adta meg a hajtómű típusát.
  • Rosszul adta meg Pierre Sprey szerepét.
Nem sorolom tovább, sok van. Ezek csak a legalapvetőbb TÉNYSZERŰ tévedések voltak, nem vélemény, ahol a "a "szerintem" kijelentésnek még esetleg helye van, ha alá is támasztja azt valamivel.

A legvégén még odahányta a „Kritika: magas előállítási költség (egyelőre), lopakodó képesség tökéletlensége, közepes aerodinamikai mutatók” mondatot, ami vélemény, csak semmivel nem támasztotta alá, ahogy egyetlen korábbi állítását sem.

Felőlem a pörkölt főzés kapcsán is írhatott volna hülyeséget, csak azt nem javítottam volna ki, mert annyira nem szívügyem a konyha, még ha főzök is, de attól igenis felmegy a vérnyomásom, ha n+-ik meg nem értett zseni nekiáll akkora marhaságokkal teliböfögni a netet - ezt nem lehet szebben mondani - ahol egy 5 sec-es keresés megmutatja, hogy mekkora marhaságokat ír. Mindent, amit valahol látott beborított egy maszlagba. Látszik, hogy fogalma nem volt arról miről ír. Eszem a nagy értelmiségi szívét, ami cenzúrázik is.

Mi lenne a véleményed, ha valaki nekiállna okoskodni gyalogsági harcászat terén úgy, hogy láthatólag a bakancsot nem tudja a bakától megkülönböztetni és még te lennél a helikopter...?

Igazából megint csak azért érzem, hogy csak azért állsz bele te is teli talppal a hülyeségbe, mert én írtam meg és nem mondjuk Allesmor...

Nem értem,hohy monek akarsz annak okosságt átadni akiknek nyilvánvalóan nincs erre igényük?Elpazarolt idő nem is érdekli őket.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Mi az,hogy alternatív tény?Olyan nincs.A tény az nem nézőpont kérdése vagy bármi másé.
Debizony. Vannak alternatív tények, ahogy van legalább 57 gender, és a fizikai törvényei csak "társadalmi konstrukciók".
Üdv abban a korban, amikor olyanok lehetnek táplálkozási szakértők, akiket másfél évtizede még a greenpeace-esek visszadobtak volna a tengerbe.
Egy alternatív tény, hogy ne maradj példa nélkül a víz DNS-e.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 173
113
Ha valakinek van igénye akkor 1 óra guglis hadditechnikai keresgélés alatt kb 1000× fog belebotlani a HTKA-ba.Akinek meg csak el akar olvasni valami jólhangzót az olvasson olyat.Szerintem nem kell itt senkinek kereszteshadjáratot folytatni az ilyesmi ellen.

Igen, ebben van igazság. Annyi történt csupán, hogy kijavítottam lendületből pár tévedést, majd előzetes moderálás alapján kitiltottak.
Ez nekem különös volt, olyannyira, hogy az ilyenkor teljes terjedelmében bevethető molnibalage-t rájuk állítottam :)
Neki meg nem kellett kétszer mondani.

De ezen túlmenőleg, az tény, hogy a HTKA-n több, valósabb és velősebb információ terjed, mint ezen a dolgokat csakazért is másképp tudó gyerekblogon.
Ahogy az is, hogy mindenki azt olvas és azt hisz, amit akar.
 
M

molnibalage

Guest
Ha valakinek van igénye akkor 1 óra guglis hadditechnikai keresgélés alatt kb 1000× fog belebotlani a HTKA-ba.Akinek meg csak el akar olvasni valami jólhangzót az olvasson olyat.Szerintem nem kell itt senkinek kereszteshadjáratot folytatni az ilyesmi ellen.
Akkor miért látom én azt, hogy akit érdekel mégsem talál ide...? Szokták mondani, hogy a negatív reklám is reklám. Most kapott az oldal azért némi hírverést. Talán ezek után leesik majd többeknek, hogy mi a komolyan vehető oldal és mi az, ami nem.,

Igen, ebben van igazság. Annyi történt csupán, hogy kijavítottam lendületből pár tévedést, majd előzetes moderálás alapján kitiltottak.
Ez nekem különös volt, olyannyira, hogy az ilyenkor teljes terjedelmében bevethető molnibalage-t rájuk állítottam :)
Neki meg nem kellett kétszer mondani.

De ezen túlmenőleg, az tény, hogy a HTKA-n több, valósabb és velősebb információ terjed, mint ezen a dolgokat csakazért is másképp tudó gyerekblogon.
Ahogy az is, hogy mindenki azt olvas és azt hisz, amit akar.
Hadrafoghatóság közel 100%. :)

Azért valahol elképesztő, hogy egyesek szerint a bloggazda úgy látszik igazi tévedhetetlen polihisztor - mert úgy tűnik mindenhez ért pszihológiától kezdve biztpolig, a katonai repüléstől, a szociológáián át politikáig - az nem tűnik fel, hogy akkor valahol félremegy és csak azt hiszi, hogy ért ezekhez?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba