[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Akkor engedelmetekkel ..

43628850_2050344271682896_5263964496967237632_n.jpg



43626661_2050345365016120_5254913025189609472_n.jpg


Forras: Fodor Roland, PSH Facebook
Bárki bármit mond, és ennek is nagyon örülök. Meg az Eerbasznak és a Mihunak is. Legfőbb ideje volt.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Meg tudná valaki nézni, hogy valamelyik Airbusz szeptember elején kiképzési repülésen volt-e Pafosz nevü reptéren Cipruson? Majd ez után leszállt még hazajutva Budapesten?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Meg tudná valaki nézni, hogy valamelyik Airbusz szeptember elején kiképzési repülésen volt-e Pafosz nevü reptéren Cipruson? Majd ez után leszállt még hazajutva Budapesten?
Cipruson 30-valahány fővel van/volt? magyar békefenntartó kontingens, vagy váltás volt vagy csak véglegesen hazajött az eddigi állomány.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
igazából nem e miatt kérdeztem.....
Ennél többet csak akkor tudnék, ha tudnám, hány órát gyűjtöttek a személyzetek eddig az Airbuson. Ha még nincs meg a limit ahhoz hogy X és Y önállóan kapitányként/elsőtisztként repüljön, akkor ott ült mögöttük/mellettük a kiképző/ellenőrző kapitány is, ha megvan az óraszám akkor már felügyelet nélkül is repülhettek. Pont a napokban közölték egy sajtótájékoztatón hogy elérték azt a limitet, hogy eltörölték a szállítandó súly és utaslétszám-korlátozásokat.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ennél többet csak akkor tudnék, ha tudnám, hány órát gyűjtöttek a személyzetek eddig az Airbuson. Ha még nincs meg a limit ahhoz hogy X és Y önállóan kapitányként/elsőtisztként repüljön, akkor ott ült mögöttük/mellettük a kiképző/ellenőrző kapitány is, ha megvan az óraszám akkor már felügyelet nélkül is repülhettek. Pont a napokban közölték egy sajtótájékoztatón hogy elérték azt a limitet, hogy eltörölték a szállítandó súly és utaslétszám-korlátozásokat.

A sajtóban jelent meg hír, hogy szeptember elején "kiképzési repülésen" volt a Ciprusi Pafosz repterén az egyik, és utána Budapesten landolt. Ezt elvileg a repülési naplókból (amit itt fel szoktak tenni), abból kideríthető lenne a valóságtartalma.... Lenne értelme utána nézni....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A sajtóban jelent meg hír, hogy szeptember elején "kiképzési repülésen" volt a Ciprusi Pafosz repterén az egyik, és utána Budapesten landolt. Ezt elvileg a repülési naplókból (amit itt fel szoktak tenni), abból kideríthető lenne a valóságtartalma.... Lenne értelme utána nézni....
Ennyire rossz lenne már a szemem?!! Én ugyanis itt (mármint a HTKA oldalán) de máshol se nagyon láttam még érvényes repülési naplót mutogatni, pláne nem a Légierő felől. Kivétel talán a szolnoki múzeum honlapja, ott talán találkoztam már néhány muzeális példánnyal másolatban. Szóval ki és hova szokott feltenni repülési naplókat??! Mert a sajtóban már sokmindent írtak, amikért én csak nagyon alacsony %-ban mernék felelősséget vállalni. Mindenesetre amíg a személyzet nem repülhet saját jogán teljesen önállóan, felügyelet nélkül, addig az oktató-kapitány felügyeletével végzett kiképző repülés lehet akkor is, ha ott ül mögöttük 20-30 utas.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ennyire rossz lenne már a szemem?!! Én ugyanis itt (mármint a HTKA oldalán) de máshol se nagyon láttam még érvényes repülési naplót mutogatni, pláne nem a Légierő felől. Kivétel talán a szolnoki múzeum honlapja, ott talán találkoztam már néhány muzeális példánnyal másolatban. Szóval ki és hova szokott feltenni repülési naplókat??! Mert a sajtóban már sokmindent írtak, amikért én csak nagyon alacsony %-ban mernék felelősséget vállalni. Mindenesetre amíg a személyzet nem repülhet saját jogán teljesen önállóan, felügyelet nélkül, addig az oktató-kapitány felügyeletével végzett kiképző repülés lehet akkor is, ha ott ül mögöttük 20-30 utas.

Igazából pontatlan volam, mert nem a repülési naplóról van szó, hanem @Treminátor kollégánk által időnként posztolt repülési adatokról, hogy mikor melyik gép milyen repülési tervel és hol járt. Engem a 604-es gép szeptember 10.-i repülése érdekelne, amely úgy történt, hogy Kecskemét-Pápa-Ciprus-Budapest. S a Pafosz reptérnek is meg van a jelentősége.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Igazából pontatlan volam, mert nem a repülési naplóról van szó, hanem @Treminátor kollégánk által időnként posztolt repülési adatokról, hogy mikor melyik gép milyen repülési tervel és hol járt. Engem a 604-es gép szeptember 10.-i repülése érdekelne, amely úgy történt, hogy Kecskemét-Pápa-Ciprus-Budapest. S a Pafosz reptérnek is meg van a jelentősége.....
Ja, most olvastam róla máshol. Majd kiderül ... vagy nem. Magyarisztán ... ??!!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ja, most olvastam róla máshol. Majd kiderül ... vagy nem. Magyarisztán ... ??!!
Ja. A nemzet- és polgáridegenek kártékony tevékenysége után meg kell tapasztaljuk a "nemzeti" elcigányosítók tevékenységét is. Amikor ez (mindkettő) leesik legalább 1/3-nak, azután vagy föl vezet az út, vagy a süllyesztőbe. A nemzetközi hangulatot is majd figyelembe kell venni, mivel jelenleg akkorák vagyunk/olyan erőt képviselünk mint bolha tökén a pattanás.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ja. A nemzet- és polgáridegenek kártékony tevékenysége után meg kell tapasztaljuk a "nemzeti" elcigányosítók tevékenységét is. Amikor ez (mindkettő) leesik legalább 1/3-nak, azután vagy föl vezet az út, vagy a süllyesztőbe. A nemzetközi hangulatot is majd figyelembe kell venni, mivel jelenleg akkorák vagyunk/olyan erőt képviselünk mint bolha tökén a pattanás.
Kiderült ... :):p
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Ismét egy aljas hazugság jelent meg egy balliberális fake news portálon Orbán Viktor miniszterelnökkel kapcsolatban.

Mindenki számára köztudott, hogy az ENSZ misszió keretein belül, több mint egy évtizede teljesítenek szolgálatot magyar katonák Cipruson. A magyar honvédség ezért katonai repülőgépeket szerzett be, hogy a kontingenseket szállítani tudják Ciprus és hazánk között.

Az Origo információi szerinta nyár folyamán teljesített szolgáltatot Cipruson Orbán L. százados is, akit meglátogatott családja, felesége és a kétéves kislánya, Flóra.A parancsnok azonban hazatért, és nem csak ő, de családja is katonai repülővel tértek haza a kiküldetésből. A NATO szabályoknak megfelelően a parancsnok engedélyt kért családja szállítására amit meg is kapott a magyar honvédségtől. Kétéves kislánya, Flóra is vele utazott a repülőgépen. Ő volt tehát az a kislány, akiről az LMP képviselője, Demeter Márta azt állította, a miniszterelnök lánya.

Demeter Márta betekintést nyert a repülési iratokba, és

bár tisztában volt vele, hogy a gép katonai repülést teljesített, így katonákat és családtagjaikat szállította, útnak indította az álhírt.

Ezt egyes médiumok - köztük természetesen a legfőbb álhíroldalak: az Index, a hvg, a Magyar Narancs, a 444 - úgy vették át, hogy nem kérdezték meg a kormány álláspontját, csak leközölték a hazug cikket. Így működik ma az álhírgyártás az ellenzéki oldalon.



http://www.origo.hu/itthon/20181016-fake-news-hazugsag-baloldal.html
 

senki

Active Member
2018. július 27.
304
229
43
Hát nem tudom, hogy a fenti hír igaz vagy hamis, bízom benne, hogy tisztázódik.
Anno amikor én voltam misszióban, ilyen családi utazási lehetőségről szó sem volt. és mostanában sem hallottam ilyen lehetőségről. Ha valaki tud ilyenről, szívesen venném, ha megosztaná.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
Ismét egy aljas hazugság jelent meg egy balliberális fake news portálon Orbán Viktor miniszterelnökkel kapcsolatban.

Mindenki számára köztudott, hogy az ENSZ misszió keretein belül, több mint egy évtizede teljesítenek szolgálatot magyar katonák Cipruson. A magyar honvédség ezért katonai repülőgépeket szerzett be, hogy a kontingenseket szállítani tudják Ciprus és hazánk között.

Az Origo információi szerinta nyár folyamán teljesített szolgáltatot Cipruson Orbán L. százados is, akit meglátogatott családja, felesége és a kétéves kislánya, Flóra.A parancsnok azonban hazatért, és nem csak ő, de családja is katonai repülővel tértek haza a kiküldetésből. A NATO szabályoknak megfelelően a parancsnok engedélyt kért családja szállítására amit meg is kapott a magyar honvédségtől. Kétéves kislánya, Flóra is vele utazott a repülőgépen. Ő volt tehát az a kislány, akiről az LMP képviselője, Demeter Márta azt állította, a miniszterelnök lánya.

Demeter Márta betekintést nyert a repülési iratokba, és

bár tisztában volt vele, hogy a gép katonai repülést teljesített, így katonákat és családtagjaikat szállította, útnak indította az álhírt.

Ezt egyes médiumok - köztük természetesen a legfőbb álhíroldalak: az Index, a hvg, a Magyar Narancs, a 444 - úgy vették át, hogy nem kérdezték meg a kormány álláspontját, csak leközölték a hazug cikket. Így működik ma az álhírgyártás az ellenzéki oldalon.



http://www.origo.hu/itthon/20181016-fake-news-hazugsag-baloldal.html
https://index.hu/belfold/2018/10/16...vedseg_kikepzo_repules_utaztatas_orban_flora/
Szerintem elég korrekten benne van a Kormány válasza.
A szörnyűbb az hogy magyar állapotok között simán el is hisszük hogy OV lányát utaztatta.
Demeter Márta meg az egyetlen ellenzéki politikus volt eddig aki értelmes kérdéseket tettt fel a honvédség ügyeiről, most ügyesen elétettek egy papírt, ő meg bekapta a horgot, innen bármit tesz, hiteltelen.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
https://index.hu/belfold/2018/10/16...vedseg_kikepzo_repules_utaztatas_orban_flora/
Szerintem elég korrekten benne van a Kormány válasza.
A szörnyűbb az hogy magyar állapotok között simán el is hisszük hogy OV lányát utaztatta.
Demeter Márta meg az egyetlen ellenzéki politikus volt eddig aki értelmes kérdéseket tettt fel a honvédség ügyeiről, most ügyesen elétettek egy papírt, ő meg bekapta a horgot, innen bármit tesz, hiteltelen.
Hát, kérlek szépen, nem én tettem ilyenné a magyar közállapotokat, hogy ma "róluk" bármit elhigyjek. És még annál is többet!