Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
wolfram

Igazat adok neked. Ezért kellene több több mintázatú ruhát rendszerben tartani!

170518_494784740285_259426925285_6675033_3711742_o.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-ftuG_kbNbdY/TVW4M7751aI/AAAAAAAAB40/S9pniMp7pm4/s1600/170518_494784740285_259426925285_6675033_3711742_o.jpg

Szerintem nálunk az erdő nem túl gyakori. Sivatag szint úgy, és még pár dolgot ki lehetne szűrni.
Szerintem nekünk 3 minta kellene:
1. Szántó/mező/alföld kompromisszumos minta
2. Városi minta
3. Téli minta
Ezzel szerintem az igények nagy részét le lehetne fedni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
wolfram

Igazat adok neked. Ezért kellene több több mintázatú ruhát rendszerben tartani!

170518_494784740285_259426925285_6675033_3711742_o.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-ftuG_kbNbdY/TVW4M7751aI/AAAAAAAAB40/S9pniMp7pm4/s1600/170518_494784740285_259426925285_6675033_3711742_o.jpg

Szerintem nálunk az erdő nem túl gyakori. Sivatag szint úgy, és még pár dolgot ki lehetne szűrni.
Szerintem nekünk 3 minta kellene:
1. Szántó/mező/alföld kompromisszumos minta
2. Városi minta
3. Téli minta
Ezzel szerintem az igények nagy részét le lehetne fedni.


Igen, valami ilyesmi lenne az ideális. Csak ugye az évszakok is számítanak, kora tavasszal és késő ősszel inkább barnás és sárgás a természet, esetleg némi zölddel, nyáron leginkább zöld, némi barnával és sárgával, télen fehér (ha van hó), szürkés, barnás, és sárgás. Szóval szerintem kéne egy őszi/tavaszi kollekció is, meg egy nyári. És télen is érdemes egy télit, meg egy őszi/tavaszi "szántó/mező/alföld"-eset magadnál tartanod, mert ha nincs hó, akkor egy téli, amiben van fehér, vagy sok nagyon világos szürke, az feltűnő, viszont ugye bármikor eshet hó és akkor már jobb a téli. Egyébként szerintem külön városi nem kell, mert egy itthoni városban gyakorlatilag méterenként is változhatnak a színek és a formák, szóval pont megfelelőt amúgy sem nagyon lehetne tervezni, oda jó lehetne télen a téli, nyáron, tavasszal, meg ősszel pedig az őszi/tavaszi. Tehát ez így szintén 3 minta...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
fip 7 te hol készítenél magadnak leshelyet? Egy szántóföld közepén vagy egy bokros részen lapulva? Hidd el van elég erdő , főleg lombos, meg nádas bokros terület is. az északi középhegység meg a dunántúl nagy része erdős bokros terület. Ha nem hiszed nézz körül a Mapson meg a Streetviewen. A vegetáció 2 változatához illő minta kell, kb nyári-téli. A fehér szín pótolható ad-hoc és idén sem volt hó pl. Városban meg úgyis épületek fedezékében bujkálnak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
AutumnKneeling.jpg
Megoldható a 2 minta+ legyen elég buggyos hogy elmossa a körvonalakat. Olyasmi kialakítás mint a mi 82M -ünk volt.:combatgear.blog.hu/2013/08/05/partizan-m_felso

Ez a kifordíthatós nem rossz ötlet! De nem lenne kényelmetlen a belülre kerülő zsebekkel, gombokkal, stb?


fip 7 te hol készítenél magadnak leshelyet? Egy szántóföld közepén vagy egy bokros részen lapulva? Hidd el van elég erdő , főleg lombos, meg nádas bokros terület is. az északi középhegység meg a dunántúl nagy része erdős bokros terület. Ha nem hiszed nézz körül a Mapson meg a Streetviewen. A vegetáció 2 változatához illő minta kell, kb nyári-téli. A fehér szín pótolható ad-hoc és idén sem volt hó pl. Városban meg úgyis épületek fedezékében bujkálnak.

Háát, ha van idő leshelyet készíteni, meg amúgy is nyugalomban vársz, akkor szinte mindegy, hogy milyen ruha van rajtad, hisz a környezeted anyagaival tudod magad álcázni. Inkább akkor van jelentősége a ruha rejtőképességének, ha mozgásban vagy, illetve, ha kvázi hirtelen tűnik fel az ellenség és már nincs időd az álcázásra, nem?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 976
113
A Partizán is jó csak kicsit fura lenne egy "náci"mintájú "komcsi" ruhában harcolni. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
antigonosz

"fip 7 te hol készítenél magadnak leshelyet? Egy szántóföld közepén vagy egy bokros részen lapulva? Hidd el van elég erdő , főleg lombos, meg nádas bokros terület is. az északi középhegység meg a dunántúl nagy része erdős bokros terület. Ha nem hiszed nézz körül a Mapson meg a Streetviewen. A vegetáció 2 változatához illő minta kell, kb nyári-téli. A fehér szín pótolható ad-hoc és idén sem volt hó pl. Városban meg úgyis épületek fedezékében bujkálnak."

Wolfram részben válaszolt. Az ország nagy része még mindig nem erdő, hanem szántó (sötétbarna) ,mező (általában magas szálas világoszöld fűvel és színes virágokkal) , és alföld (vagyis világos barnás zöldes gyér növényzettel).
Nekem ez az erdő mennyiség nem tűnik túl soknak:
20120309-erdoteruletek-magyarorszagon-erdeszeti-monitoring-pontok.jpg

http://rewrite.origos.hu/s/img/i/1203/20120309-erdoteruletek-magyarorszagon-erdeszeti-monitoring-pontok.jpg

Ráadásul nem összefüggő terület, egyik erdős részből a másikba csak nyílt terepen tudsz eljutni.
Én airsofton elég sok egyenruhát láttam élőben. Nagyrészt erdőben játszottunk, mert az elég izgalmas. A mostani magyar egyenruha alig rejt az erdőben, de máshol se nagyon. A különböző USA egyenruhák jobbak voltak, illetve egyik srácnak volt egy őserdőbe való ruhája, az bizonyos részeknél egész jó volt.
A legjobban viszont a mostani német flectarn mintázatú ruha rejtet. Volt, hogy 5 méterről (!) nem vettem észre benne az ellent! Mindenki szerint erdőben az a ruha volt a legjobb.
A dolog szépséghibája, hogy erdőn kívül egy ruha sem ért semmit!
Egyik srác egyszer hozott egy ilyen 70's évek beli néphadsereges felderítő gúnyát, ami nagyon világoszöld volt. Az erdőben elég jól világított, viszont mezőn a fűben.... Ott már fogalmunk se volt, hogy hol van.
A történet lényege, hogy szerintem nem lehet olyan ruhát csinálni ami erdőben és nyílt terepen, itt Magyarországon egyformán jól rejt. Egy kompromisszumos megoldás meg sehol sem rejtene.

Én amondó vagyok, hogy egy olyan ruha kellene ami inkább nyílt terepen rejt, hiszen ott a legkockázatosabb mozogni. A szántó részek miatt pedig lenne benne annyi barna, hogy erdőben ne legyen egyszínű zöld. Ráadásul erdőben tudsz a ruhára rögzíteni megfelelő növényzetet így javítani a ruha tulajdonságait, csak jól kell ehhez kialakítani.

A kifordíthatós ruha konstrukció pedig tetszik! Azzal talán meg lehetne oldani az erdő/mező problémát.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Dunántúlról: Azért ahol én lakom a települést több erdő határolja, hát szerintem az 5 erdőből 2-2 erdőben lehet jó egy hasonló ruházat, a növények színe és ritkasága miatt. Errefelé általában a városokat elsősorban szántóföld határolja és pár kilóméterrel kijjebb van az erdő,bár pl a vasútállomásnál pont van 1 erdő.

Amúgy meg az erdőben, az esős napokon vagy utána van 1 olyan tuti dolog,hogy sár. Na az nagyon aljas tud lenni.. :D

Kicsit off:
A másik az erdőben bujkáláshoz meg annyit,hogy sok sikert a rókákhoz,vaddisznókhoz vagy éppen a köcsög fácánokhoz amik betévednek és csak a hurrogást vagy az ugrálást veszed észre. Ja meg sok erdőben van pöcedögör meg tófélék.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
@pela3
Pedig a vadváltókból elég sok mindenre lehet következtetni, én inkább hálás vagyok nekik :)

Hát nekem sincs vele bajom néhány dolgot kivéve, én speciel örülök neki,hogy nem belvárosi kölyök voltam, még most is szívesen megyek ki az erdőkhöz. Ha valaki ott rejtőzködni akar akkor ott tökéletes a sár. Az állatokról meg annyit,hogy nem feltétlen örülnél ha éppen megindul feléd egy vaddisznó vagy hirtelen elkezd rikácsolni 1 madár, néha ráijesztenek az emberre. 2 napja pl engem egy őzgida ijesztett meg.

De megerősíteném,hogy ezeken a helyeken nem biztos,hogy az erdőben a legcélszerűbb bújkálni,az erdő annyiból jó erre,hogy a pl a vasútvonalra vagy főútvonalra rajtaüthetnek, vagy ha a várost zúznák porig akkor a tüzérséget bebújtatni a széléhez.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@pela3
Felderítésnél kitűnő segítséget nyújtanak a váltók, illetve mocsaras területeken is eligazítanak. A vad mindig tudja, merre szabad menni.
Visszatérve a ruházathoz, valaki csinált már közületek ghilie ruhát?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 976
113
silurusglanis

Iszonyat macera van vele(még nem csináltam de láttam már olyat aki igen)!Sokkal jobban jársz ha veszel üzletből és azt alakítgatod.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 222
119 881
113
tényleg esetleges új egyenruha tervezetről nincs valami információ?

Eddig elképzelés szintjén találkoztam a teljes személyi felszerelés modernizációval ami "Lövész2020" néven fut. De úgy tudom egyenlőre semmit sem foglalkoztak vele...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Nézd, amerre gyakrabban megfordulok Somogy,Zala,Vas,GY-S-M,Veszprém,Fejér,Komárom-Esztergom. Ezeknél a megyéknél ritka az 1km x 1km-nél nagyobb szántó de az év felében abban is búza vagy kukorica, repce van. Erdősáv , árok mindenfelé. Nádas bokros dimbes dombos erdős terület. Senki sem fog már a nyílt szántáson rohamra indulni, mert csak bukdácsolna és az erdősávból , patakpartról ki is lőnék gyorsan. Úgy el lehet bújni (+közlekedni) az erdősávokban ,árokpartokon hogy jó optikája legyen annak a drónnak amelyik kiszúr.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Pont az a poén benne, hogy a zsebek is kifordíthatóak, így nem zavarnak.

Ja, én nem konkrétan a zsebekre, hanem a bármikori belső oldalon is meglévő zsebgombokra (és a többi gombra), meg a zsebfedőkre, különösen a két felső mellzsebnél, gondoltam.



Lehet már volt, de az egyik kedvencem:)
camo_couch.jpg

Höhö, az a kanapé lehet kb. az egyetlen környezet, ahol az ACU/UCP igazán rejt. :DD
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">
vz2007lesszlovkia1kp.jpg

Ha már tótok... mint tudjuk a ruházat óta létezik a yeti :)


Amúgy ezt kb valamelyik Battlefield játékból lophatták.. :D</blockquote>

:) Örök kedvenc a kockás (a magazin is). Dehogy betölfild, ezt Rubik papitól lopták! :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ebben a hónapban mutatják be az amerikai hadsereg IronMan-ruhájának prototípusát. TALOS néven fut és 2016-18-ban lesz
kész teljesen.
http://news.yahoo.com/u-militarys-iron-man-suit-prototype-debuts-month-152158957.html