[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
molnibalage

Szerintem azt akarja sugallni, hogyha veszünk a helire ATGM-et, akkor , mint rendszer eleve jár hozzá egy éjjel/nappal használható tűzvezető rendszer is.
Ez nem így működik. Ez kb. olyan bugyuta kijelentés, mintha az mondanád, hogy ha veszel egy mai VGA-t, akkor az fogod és berakod a C64-be csak úgy...
Kb. ekkora technológiai szakadékról beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Nem tudom, hogy mennyire helytálló a példád.
http://www.kbptula.ru/en/productions/multi-service-weapon-systems/germes-a
app.jpg


A videó kártya a példádban rész alkatrész, ezek meg általában komplex rendszerek.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Nem tudom, hogy mennyire helytálló a példád.
http://www.kbptula.ru/en/productions/multi-service-weapon-systems/germes-a
app.jpg


A videó kártya a példádban rész alkatrész, ezek meg általában komplex rendszerek.
Egy full digitális XXI. századi FLIR-t hova akarsz integrálni egy gépen úgy, hogy az még kb. az analóg elektronika és elektromechanikus világban él minden procikában? Nincs hozzá se interface, se számítógép, se display, se adatbusz. SEMMI. Mintha egy F-105 Thunderchief-be akarnád beleépíteni egy F-16 Block 60 elektronikáját. Sok sikert, biztos olcsó és értelmes...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Azért az F-105 vs. F-16 block 60 elég rossz példa. F-16 Block 10 vs. Block 60 jobb lenne. Ugyanis a Mi-35M pl. egy Mi-24-es csak más a neve, meg digitális.
Pakistan-begins-receiving-advanced-attack-helicopters-from-Russia.jpg


És azért ez az átalakítás nem a fenti példádban leírt belenyúlás a dolgokba. Be kell tenni a lövész fülkéjébe 2 db kijelzőt , 1 db Joystickot meg 4 db kis számítógépet. Meg kívülre meg a stabilizált FLIR torony, a szárnytartókra meg a régi rakéták helyére a két új indító+a kábelezés.
Én laikusként ezt látom.
PS képen így néz ki egy ilyen átalakítás:
g03.jpg


Nem hiszem, hogy megoldhatatlan feladat lenne. Ez nem egy Apache D/E szintű elektronika....
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Azért az F-105 vs. F-16 block 60 elég rossz példa. F-16 Block 10 vs. Block 60 jobb lenne. Ugyanis a Mi-35M pl. egy Mi-24-es csak más a neve, meg digitális.
Pakistan-begins-receiving-advanced-attack-helicopters-from-Russia.jpg


És azért ez az átalakítás nem a fenti példádban leírt belenyúlás a dolgokba. Be kell tenni a lövész fülkéjébe 2 db kijelzőt , 1 db Joystickot meg 4 db kis számítógépet. Meg kívülre meg a stabilizált FLIR torony, a szárnytartókra meg a régi rakéták helyére a két új indító+a kábelezés.
Én laikusként ezt látom.
PS képen így néz ki egy ilyen átalakítás:
g03.jpg


Nem hiszem, hogy megoldhatatlan feladat lenne. Ez nem egy Apache D/E szintű elektronika....
Stop. Nekünk nem Mi-35M van. Az az "M" betű orbitálisan nagy difi. A Mi-35M az már egy korszerű "digitális" heli. Az F-16A Block 10 is ellenben eléggé digitális jet volt már, mert a fedélzeti számítógép, radar és FbW az szerinted miről ment? Analóg számítógépről? Nem.

Kb. te vagy a huszadik ember aki kvázi egyenlőség jelet tesz a Mi-24/35 és Mi-35M közé. Kb.2-2,5 évtizednyi fejlődés választja el ezeket a gépeket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Most meg nem akarod megérteni amit írtam. :) Szóval nem mondtam, hogy a MI-24D meg a MI-35M egyenlő.
De nem akarom tovább fűzni a dolgot, mert nem szeretnéd elfogadni azt a tényt, hogyha akarnánk akkor lenne FLIR+ATGM a MI-24-eseinkre.
Erre szerintem mind az orosz (lásd fent) mind a nyugati megoldás elérhető. Csak pénz kérdése az egész.
Búcsúzóul:
1350084402-0095257-www.nevsepic.com_.ua_.jpg

:D:D:D
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Most meg nem akarod megérteni amit írtam. :) Szóval nem mondtam, hogy a MI-24D meg a MI-35M egyenlő.
De nem akarom tovább fűzni a dolgot, mert nem szeretnéd elfogadni azt a tényt, hogyha akarnánk akkor lenne FLIR+ATGM a MI-24-eseinkre.
Erre szerintem mind az orosz (lásd fent) mind a nyugati megoldás elérhető. Csak pénz kérdése az egész.
Búcsúzóul:
1350084402-0095257-www.nevsepic.com_.ua_.jpg

:D:D:D
Ki mondta, hogy műszakilag nem lehetséges? És szerinted mennyibe kerülne? A Mi-35M egy új helikopter gyakorlatilag.
Ergo hogy a búbánatba érv annál, hogy mi történik a magyar helikkel? Mintha az lenne az érv a német Tornadoknál, hogy van F-16V upgrade.

Basszus ez ma ilyen nap, hogy minden fronton felhúznak...? :(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
  • Tetszik
Reactions: gacsat and rappali_
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Mondjuk téged nem nehéz felhúzni :D

OFF

Ez általános tévedés. A legtöbb ember igen jármbornak tart, csak bizonyos dolgok és hozzáállás során repül le gépszíj. Te nem vagy ostoba és nem erőltetsz dolgokat...

ON

...de most azért sikerült nagyon mellé lőni ezzel a Mi-35M vonallal. Senki nem mondta hogy lehetetlen, de szó nem volt ilyen szintű munkáról és akkor a 8 gép nem 75 misibe került volta 1000 órára, hanem legalább 3-szor ennyibe. A vita szempontjából teljesen irreleváns az, hogy van Mi-35M.

És éljen sokáig 17 ezredik hsz-em. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Azt nyilatkozták, hogy ATGM képesek lesznek a helik. Most, hogy ez a 70's évek beli technikai színvonal vissza állítását jelenti, vagy utólag veszünk rá valamit azt nem tudom. Elvi lehetőség mind a két megoldásra adott.
Szóval várjuk ki a végét szerintem ;):)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Azt nyilatkozták, hogy ATGM képesek lesznek a helik. Most, hogy ez a 70's évek beli technikai színvonal vissza állítását jelenti, vagy utólag veszünk rá valamit azt nem tudom. Elvi lehetőség mind a két megoldásra adott.
Szóval várjuk ki a végét szerintem ;):)
De ez is pénz, tehát a 75 misin felül, nem annak a része. Azt meg senki ne higgye, hogy radikálisan új ATGM lesz, mert ahhoz a gépen plusz avionikak kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Egy szóval nem mondtam, hogy benne van az ATGM a 75 misiben :)
Bár én örülnék neki ha hosszabb távon számolnának a gépekkel. Gondolom ténylegesen több üzemórát is kibír a típus, mint a névlegesen megadott maximális gyári érték. Ilyenkor pedig érdemes lehet akár komolyabb modernizációba is bele fogni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
molnibalage

Azt nyilatkozták, hogy ATGM képesek lesznek a helik. Most, hogy ez a 70's évek beli technikai színvonal vissza állítását jelenti, vagy utólag veszünk rá valamit azt nem tudom. Elvi lehetőség mind a két megoldásra adott.
Szóval várjuk ki a végét szerintem ;):)
Csak a Sturm rakétát tudja kezelni a tüzvezető rendszer.Ennyi.Ha SpikeLRt nem.Át kéne épiteni a tűzvezető rendszert hozzá,vagy bármilen más tipushoz.Akkor minek újitatták fel a régi tüzvezetőt?Lehetett volna a sárkányoket restaurálás helyet modernizálásra küldeni,SuperHind,vagy az orosz Mi24VM korszerűsitő átépitésre.De nem ez történt.Papiron megoldották a harciheli kérdést,a valóságban meg adtunk a szarnak egy pofont.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Celebra

Eléggé esélyes.
De mondom, várjuk ki a végét, mert azért mi felénk nem minden történik logikusan. Ki jöhet ebből még bármi is, de tényleg valószínűbb, hogy (sajnos) marad az eredeti technikai színvonal.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Csak a Sturm rakétát tudja kezelni a tüzvezető rendszer.Ennyi.Ha SpikeLRt nem.Át kéne épiteni a tűzvezető rendszert hozzá,vagy bármilen más tipushoz.Akkor minek újitatták fel a régi tüzvezetőt?Lehetett volna a sárkányoket restaurálás helyet modernizálásra küldeni,SuperHind,vagy az orosz Mi24VM korszerűsitő átépitésre.De nem ez történt.Papiron megoldották a harciheli kérdést,a valóságban meg adtunk a szarnak egy pofont.
Itt van pl. ez a korszerűsítési lehetőség, csak tényleg az a kérdés, hogy 7-8 évig repülhetnek-e a szitakötők, vagy tovább?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Itt van pl. ez a korszerűsítési lehetőség, csak tényleg az a kérdés, hogy 7-8 évig repülhetnek-e a szitakötők, vagy tovább?
BAe is ajánlott anno Mihu korszerűsitést.De akkor eleve azt korsterűsitést kellet volna megrendelni.Hogy a sárkány meddig tarthat üzemben,jó kérdés.De ha túl sokba kerül,érdemessebb új gépeket venni-vagy legalábbis tovább üzemeltethetőek.Ez éppen úgy működik,mint a hétköznapi ember autóvásárlása.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 694
113
Van készen mindenféle VM, VN, PN.
Talán még 10 környékén lett volna értelme, több mint most, de ne fussuk már újra és újra ugyan azokat a köröket.