Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 127
2 461
113
Ez nagyon nem biztpol. Jelenleg a társas kapcsolatok elég súlyos problémákkal járnak. Itt is, nyugaton meg főleg.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
nekerdez

Mondjuk számomra ismeretlen okból a zenészeket, és a sportolókat imádják a nők. Lövésem sincs, hogy ennek mi lehet az evolúciós háttere...o_O
(bizonyos sportolókat meg is értek, mert jó testfelépítéssel jár, de egy taknyos tízen éves giliszta sokad osztályú focistán mi a francot esznek? :eek:)

Nézd a kolléga nő öccse zenész, a jó barátom sportolónak tekinthető ami közös bennük, hogy "normális" rendes férfiak. Ma a rendes derék ember a nőknél a luser kategória csináljon bármit.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez nagyon nem biztpol. Jelenleg a társas kapcsolatok elég súlyos problémákkal járnak. Itt is, nyugaton meg főleg.

Igen ez nem biztonság politika de minden társadalom legelemibb alapja a nő és férfi viszonya. Demográfia folyamatok, társadalmi állapot stb. Ha a nők a migriket és görény aljas embereket férfiakat. Akkor a rendes férfiaktól mért várják el a honvédelmet vagy egyéb kötelezettségeket. Megjegyzem a sok elutasítás miatt a rendes férfiak befelé fordulnak és beveszik a leszarom tablettát sajnos baráti körömbe van erre nem egy példa. Én még konok küzdő fajta vagyok .
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 739
113
Az mondjuk a társadalmi folyamatok egy érdekes része, hogy hogyan alakulnak ki a nemekben az irreális/hamis elvárások a másik iránt és, hogy e miatt miért ér mindenkit sok csalódás és e miatt miért nem működnek a párkapcsolatok. És ugye ebből következik a népesség csökkenés majd népesség csere.
Szerintem ezek komoly problémák!
Meg ugye én pasiként inkább úgy érzem, hogy a nők könnyebben befolyásolhatóbbak a negatív tendenciák által.
Ennek oka lehet az, hogy ők inkább emocionális lények, és az érzelmekkel könnyebb manipulálni, mint racionális dolgokkal. E mellet őket sokkal jobban foglalkoztatja mások véleménye, mint a férfiakat.
Nekem női ismerőseim mondták, hogy azért szeretnek pasikkal dolgozni, mert azok befele fordulósabbak, mint a csajok így általában önmagukkal és a munkájukkal foglalkoznak nem a munkatársaikkal. A nőknél meg fordítva van, pont ezért rengeteg probléma adódik és hát nem is tud jó munkakörnyezet kialakulni.
Szóval úgy érzem, hogy a nők jobban ki vannak téve/fogékonyabbak a manipulációra, mint a férfiak.
És ez pont elég ahhoz, hogy szerintem irreális elvárásaik legyenek , nagyon alacsony saját teljesítmény/érték mellet. És mindezt, úgy , hogy közben folyamatos önértékelési válságban vannak.
Nagyon nehéz ezzel a helyzettel mit kezdeni szerintem :(
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nézd a kolléga nő öccse zenész, a jó barátom sportolónak tekinthető ami közös bennük, hogy "normális" rendes férfiak. Ma a rendes derék ember a nőknél a luser kategória csináljon bármit.


Igazándiból nem értem, hogy miért van ez a csajozás körüli frusztráció? Szerintem átalakul a nemek közti ismerkedés is...Áttevődik az online média felületekre. Nagyobb városokban pld. a fiatalok is társkeresőn (is) ismerkednek. Szerintem ezzel nincs probléma, haladni kell a korral ezen a területen is... Nem fanyalogni... Több nővel találkozhatsz virtuálisan egy hét alatt ilyen oldalakon, mint személyesen egy év alatt. Aztán a virtualitásból át lehet vedleni a személyes kapcsolatba... Vagy én látom rosszul?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igazándiból nem értem, hogy miért van ez a csajozás körüli frusztráció? Szerintem átalakul a nemek közti ismerkedés is...Áttevődik az online média felületekre. Nagyobb városokban pld. a fiatalok is társkeresőn (is) ismerkednek. Szerintem ezzel nincs probléma, haladni kell a korral ezen a területen is... Nem fanyalogni... Több nővel találkozhatsz virtuálisan egy hét alatt ilyen oldalakon, mint személyesen egy év alatt. Aztán a virtualitásból át lehet vedleni a személyes kapcsolatba... Vagy én látom rosszul?

Társkereső oldalak 99%-án több tucat (száz) álprofilt futtatnak, hogy a 4:1 arányban túlsúlyban levő férfiakat az oldalon tartsák (és fizetésre sarkalják) azzal a hamis hittel, hogy egy nővel csevegtek és majdnem összejött.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Társkereső oldalak 99%-án több tucat (száz) álprofilt futtatnak, hogy a 4:1 arányban túlsúlyban levő férfiakat az oldalon tartsák (és fizetésre sarkalják) azzal a hamis hittel, hogy egy nővel csevegtek és majdnem összejött.


Mondjuk ismerek huszonéves egyetemistákat, akiknek ott jött össze kapcsolata...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mondjuk ismerek huszonéves egyetemistákat, akiknek ott jött össze kapcsolata...

Nekem is, sőt már gyűrűt is húztam rá.

Előtte munka mellett 2 évig kerestem online az igazit, kb. havonta becsúszott egy találka, néha több is ;) (csúcs a találkozás után 10 perccel "Ha fizeted a pizzát feljöhetsz hozzám." volt Szegeden), de bizony bőven találkoztam olyannal, amit később ilyen álprofilként azonosítottam (rendkívül érdeklődő, akármilyen baromságot írsz folytatja, ha felőle érdeklődsz vagy találkozni akarsz eltűnik, néhány hét/hónap múlva ha ráírsz ugyanott folytatja a kérdezősködést ahol abbahagyta).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Eljutottunk idáig, hogy ilyen szerencsétlen, megnemértett, identitás zavaros fiatalok nőnek fel százezer számmal. Valószínűleg eme nőstény egyed vegán, leszbikus, antifa és extrém feminista egyben, mert ezek a nézetek kéz a kézben járnak. Ez a polkorrektség. Elég csak ránézni a fejére hogy lássuk, van baj nem is kevés a mai társadalomban


Azért én akiket ismerek, azok egyáltalán nem ilyen alakok, sem itt MO-n, de pld. Ausztriában sem. Nem hiszem, hogy ez az én hibám lenne... Azt gondolom, nagyon túl vannak reprezentálva ezek a dolgok itt MO-n, csakúgy mint a migránsos dolgok. Ki van ez találva, sokkal nagyobb fontosságot tulajdonítunk ezeknek a dolgoknak a hírek miatt, mint ami valójában a valós súlyuk lenne. Mert mi vagyunk ugyebár az egészségesek, Hegyeshalomtól nyugatra meg ott a dekadens nyugat... Csak mintha ezt a szembeállítást már hallottam volna a szockóban is....
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Igazándiból nem értem, hogy miért van ez a csajozás körüli frusztráció? Szerintem átalakul a nemek közti ismerkedés is...Áttevődik az online média felületekre. Nagyobb városokban pld. a fiatalok is társkeresőn (is) ismerkednek. Szerintem ezzel nincs probléma, haladni kell a korral ezen a területen is... Nem fanyalogni... Több nővel találkozhatsz virtuálisan egy hét alatt ilyen oldalakon, mint személyesen egy év alatt. Aztán a virtualitásból át lehet vedleni a személyes kapcsolatba... Vagy én látom rosszul?
Lásd ez nem annyira egyszerű. Otthoni karatés csapatból ismerek egy rendőrszázados akkor közép iskolás ként megismert egy viszonylag ronda leányzót aki mi Búbánatnak hívtunk. Össze jöttek majd szét mentek a leányzó sok érdekes alakkal kavart csak a pénz érdekelte. A srác mint a bátya rendőr lett tiszti iskola egy rendkívül tehetsége nyomozó lett a srácból. Ez a céda leányzót pár éve feleségül vette mert ő a nagy szerelem. Nyomozó ként,nem rossz fizetése van a srácnak, szűkebb hazámban a bűnözök kezdték felni nevét. Erre haverom mondja, hogy hallottam e, hogy a srác árulja a házukat mert a céda leányzó házasságú alatt is többször megcsalta. Ezen trauma a srácot nagyon haza vágta. Ami a munkájára is nagyon kihat. Sokak nagy örömére!

Nem hiszem, hogy az én baráti köröm ennyire speciális igaz már megkaptam kritika ként, hogy barátaim szinte csak diplomások és műszakiak!

Ez is egy példa hogyan hat ki a mostani nagyon érdekes kapcsolati szelekció. Miközben a magányosok száma rohamosan nő! Mi meglepő a diplomások körében leginkább ! Férfi szemmel komolyan az Iszlám lehet pár dolgot sokkal egyszerűbbé tenne :)

Internetes társkeresés nagyon érdekes műfaj zömmel pénz lenyúlás stb.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Lásd ez nem annyira egyszerű. Otthoni karatés csapatból ismerek egy rendőrszázados akkor közép iskolás ként megismert egy viszonylag ronda leányzót aki mi Búbánatnak hívtunk. Össze jöttek majd szét mentek a leányzó sok érdekes alakkal kavart csak a pénz érdekelte. A srác mint a bátya rendőr lett tiszti iskola egy rendkívül tehetsége nyomozó lett a srácból. Ez a céda leányzót pár éve feleségül vette mert ő a nagy szerelem. Nyomozó ként,nem rossz fizetése van a srácnak, szűkebb hazámban a bűnözök kezdték felni nevét. Erre haverom mondja, hogy hallottam e, hogy a srác árulja a házukat mert a céda leányzó házasságú alatt is többször megcsalta. Ezen trauma a srácot nagyon haza vágta. Ami a munkájára is nagyon kihat. Sokak nagy örömére!

Nem hiszem, hogy az én baráti köröm ennyire speciális igaz már megkaptam kritika ként, hogy barátaim szinte csak diplomások és műszakiak!

Ez is egy példa hogyan hat ki a mostani nagyon érdekes kapcsolati szelekció. Miközben a magányosok száma rohamosan nő! Mi meglepő a diplomások körében leginkább ! Férfi szemmel komolyan az Iszlám lehet pár dolgot sokkal egyszerűbbé tenne :)

Internetes társkeresés nagyon érdekes műfaj zömmel pénz lenyúlás stb.


Én nagyon régen, kb. 12-13 éve társkeresőztem utoljára. Akkor nem volt vészes a havidíj. Nem volt -emlékeim szerint- egy üveg orosz pezsgő ára a havidíj... Aki akkor azt nem vállalta be, meg is érdemli, hogy egyedül maradjon... Aztán, szerintem a profilképekből és a bemutatkozásból, a levelekből, chat-ből ki lehet szűrni, hogy ki kamu, ki játszik és ki gondolja komolyan.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én nagyon régen, kb. 12-13 éve társkeresőztem utoljára. Akkor nem volt vészes a havidíj. Nem volt -emlékeim szerint- egy üveg orosz pezsgő ára a havidíj... Aki akkor azt nem vállalta be, meg is érdemli, hogy egyedül maradjon... Aztán, szerintem a profilképekből és a bemutatkozásból, a levelekből, chat-ből ki lehet szűrni, hogy ki kamu, ki játszik és ki gondolja komolyan.
Igen mint ahogy az egész helyzet jelek szerint!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 917
113
Azért ebben a lányok / nők (meg a rendszer) is hibásak, mivel ma nem elég úgy csajozni, mint régen. Ma minden nőnek a legmenőbb alfahím kell, a többi férfi meg mehet a kukába. Ennek oka pedig az, hogy ma a fiatalok nem házasodnak, tehát a legmenőbb alfahím sem nős, hanem szabad, és ezért végigd*hatja a környezetében lévő nők 80%-át, akik szintén nem házasok, hanem szinglik még 30+ évesen is. Miután ezek a nők megkaphatták az alfahímet, utána nem kell nekik a kevesbé domináns, kevesebb hatalommal rendelkező férfi. És persze nyavalyognak, mert az alfahímnek pedig ők nem kellenek, hiszen az nem vehet feleségül 200 nőt, csak 1-et. Így 199 nő csak "arra" kellett, és utána picsog, hogy mekkora szemetek a férfiak, aztán ezekből a kikosarazott nőkből leszek a vérmes feministák, meg a divat-leszbikusok, a férfiak iránti bosszúból. Aztán ezek kötelezővé teszik a PRIDE-ot, a munkahelyen pedig HR-esként reklámozzák a LGBTQ-t. Ettől a normális férfiak méginkább megundorodnak a nőktől, a nők pedig ezeket a nőktől félő vagy undorodó férfiakat méginkább megvetik, és ki az alfahímel (vagy netán migránssal) d*agja meg magát (tudván, hogy semmi értelme, mert abból értelmes kapcsolat nem lesz, de legalább az a férfi még "arra" képes) - ettől persze az a férfi, aki abbe a nőbe volt szerelmes, méginkább megkeseredik ("hogy már te is"), ki pedig leszbikus, vegán, antifa lesz, hogy megmutassa, hogy férfiakra semmi szükség a társadalomban, mert a férfiak csak erőszakolók ("me too").
Na, szóval, kb. így állt elő a mostani helyzet.
Én 25 vagyok, nekerdez-nek teljesen igaza van, egy normális nőt nem lehet találni, mai nőknek nem a jó modor kell, ahogy az exem mondta izgalom kell meg több buli, ja bocs nem füvezek meg drogozok a haverjaival hát menj isten hírével bulizni meg izgalmazni, 2 éve volt ez, tavaly októberben született egy gyereke egy 37 éves faszitól az exem most 24 éves, nyár elején találkoztunk és panaszkodott egy kicsit én megértő voltam de belül egy kicsit nagyon örültem, olyan megmondtam érzésem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
R

rejsz felügyelő

Guest
Nem gondolom hogy a macsóság az elsődlegesen vonzó számukra, inkább a pénzre tippelek.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Nekem is, sőt már gyűrűt is húztam rá.

Előtte munka mellett 2 évig kerestem online az igazit, kb. havonta becsúszott egy találka, néha több is ;) (csúcs a találkozás után 10 perccel "Ha fizeted a pizzát feljöhetsz hozzám." volt Szegeden), de bizony bőven találkoztam olyannal, amit később ilyen álprofilként azonosítottam (rendkívül érdeklődő, akármilyen baromságot írsz folytatja, ha felőle érdeklődsz vagy találkozni akarsz eltűnik, néhány hét/hónap múlva ha ráírsz ugyanott folytatja a kérdezősködést ahol abbahagyta).
És? Fizetted a pizzát?:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nekem is, sőt már gyűrűt is húztam rá.

Előtte munka mellett 2 évig kerestem online az igazit, kb. havonta becsúszott egy találka, néha több is ;) (csúcs a találkozás után 10 perccel "Ha fizeted a pizzát feljöhetsz hozzám." volt Szegeden), de bizony bőven találkoztam olyannal, amit később ilyen álprofilként azonosítottam (rendkívül érdeklődő, akármilyen baromságot írsz folytatja, ha felőle érdeklődsz vagy találkozni akarsz eltűnik, néhány hét/hónap múlva ha ráírsz ugyanott folytatja a kérdezősködést ahol abbahagyta).

"csúcs a találkozás után 10 perccel "Ha fizeted a pizzát feljöhetsz hozzám"

Mondjuk itt énbennem felmerült volna a gyanú, hogy hátha a hölgyemény viccel :)
Mert már eldöntötte, hogy pizza nélkül is felmehetsz hozzá
vagy azzal sem :)

Egyébként mi lett a dolog végkimenetele? :D
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 453
10 538
113
Azért én akiket ismerek, azok egyáltalán nem ilyen alakok, sem itt MO-n, de pld. Ausztriában sem. Nem hiszem, hogy ez az én hibám lenne... Azt gondolom, nagyon túl vannak reprezentálva ezek a dolgok itt MO-n, csakúgy mint a migránsos dolgok. Ki van ez találva, sokkal nagyobb fontosságot tulajdonítunk ezeknek a dolgoknak a hírek miatt, mint ami valójában a valós súlyuk lenne. Mert mi vagyunk ugyebár az egészségesek, Hegyeshalomtól nyugatra meg ott a dekadens nyugat... Csak mintha ezt a szembeállítást már hallottam volna a szockóban is....
Rengeteg videót nézek az Antifa ról. Ott ugyanezeket a kaliberű lényeket látom.Nézzétek a Louder wit Clowder t à youtoubéon, angolul van így én sem értek mindent de komoly a faszi, szarrá alázza a gendereket az antifát stb. Beszélget velük.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop