[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 883
113
orr nehéz volt az....
Oké, láttam a pilótát, de nem hiszem
Oliver Hazard Perry osztályú rombolókat ajánl az USA Ukrajna védelmi erejének növelésére.
https://www.unian.info/politics/103...tes-to-boost-defenses-in-black-azov-seas.html
1539868935-5431.jpeg
Na végre egy jó hír amit hoztál, ott a tengeren úgy sem sok vizet zavarna, főleg úgy, hogy az amik nyakán maradt kb 60db az utolsót is 2015-ben leállították
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Oké, láttam a pilótát, de nem hiszem

Na végre egy jó hír amit hoztál, ott a tengeren úgy sem sok vizet zavarna, főleg úgy, hogy az amik nyakán maradt kb 60db az utolsót is 2015-ben leállították
Remélem jó drága a fentartása ezeknek a vasaknak. Én adnék az ukiknak 1 hordozót is, h tutira csődbe menjenek :D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 883
113
Jól értem???
Már csak az USA hajlandó tovább szankciózni Oroszországot?
Inkább ez a rész az érdekes "Working with EU allies to keep sanctions in place" ezt én úgy fordítanám, hogy dolgozni kell azon, hogy az EU-t benne tudjuk tartani a szankciós csapatban... Szóval ők szankcióznak de az EU-ra is ráparancsolnak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and karpatalja

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Inkább ez a rész az érdekes "Working with EU allies to keep sanctions in place" ezt én úgy fordítanám, hogy dolgozni kell azon, hogy az EU-t benne tudjuk tartani a szankciós csapatban... Szóval ők szankcióznak de az EU-ra is ráparancsolnak.
Inkább úgy, h arra törekszenek, hogy az EU továbbra is tartson ki az eddigi szankciók mellett
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 717
64 851
113
orr nehéz volt az....
Végülis Göring is hasonlóan testes volt, a repülés hízlal?

Oliver Hazard Perry osztályú rombolókat ajánl az USA Ukrajna védelmi erejének növelésére.
https://www.unian.info/politics/103...tes-to-boost-defenses-in-black-azov-seas.html
1539868935-5431.jpeg
És persze ingyért fel is újítja őket. 83-85-ös évjáratból elég sok vár eladásra. Van amelyiket már 4 éve selejtezték. De az ukránoknak jó lesz célt úszni a kalibroknak.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
998
1 563
93
Én megértem, hogy fejleszteni, meg modernizálni kell az ukrán hadsereget. DE mi a tökömnek kell flotta? Partra szálnak a Krimen? Azt a pénz amit elszórnak majd jó kis hitelprogram keretében (amit még 1000 év múlva is fizettetnek majd) ezekre a csónakokra, újítsanak fel tankokat, vagy költsenek több pénzt a kiképzésre, drónokra. Szeretem a hajókat, de totál haszontalanok az orosz flotta vagy partvédelem mellett és csak pénznyelők jelenlegi helyzetben szerintem. A Krim úgyis felejtős, mert ha a maci visszacsap annyi. Előtte meg meg kell oldani a DNR LNR helyzetet. Oda meg gyalogság kell a nagyobb településekre, meg gépesített erők és tüzérség. Ennek kellene lenni a prioritásnak, nem ilyen alig használt rozsdás konzerveknek. Lassan minden szart eladnak jó áron az Ukrán állam meg megveszi és még büszkén mutogatja is. Mint azok az angol páncélótóhk, amik csak céltáblának valók voltak, de sikerült elpaszolni az ukrán seregnek.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 376
23 015
113
Én megértem, hogy fejleszteni, meg modernizálni kell az ukrán hadsereget. DE mi a tökömnek kell flotta? Partra szálnak a Krimen? Azt a pénz amit elszórnak majd jó kis hitelprogram keretében (amit még 1000 év múlva is fizettetnek majd) ezekre a csónakokra, újítsanak fel tankokat, vagy költsenek több pénzt a kiképzésre, drónokra. Szeretem a hajókat, de totál haszontalanok az orosz flotta vagy partvédelem mellett és csak pénznyelők jelenlegi helyzetben szerintem. A Krim úgyis felejtős, mert ha a maci visszacsap annyi. Előtte meg meg kell oldani a DNR LNR helyzetet. Oda meg gyalogság kell a nagyobb településekre, meg gépesített erők és tüzérség. Ennek kellene lenni a prioritásnak, nem ilyen alig használt rozsdás konzerveknek. Lassan minden szart eladnak jó áron az Ukrán állam meg megveszi és még büszkén mutogatja is. Mint azok az angol páncélótóhk, amik csak céltáblának valók voltak, de sikerült elpaszolni az ukrán seregnek.


Minek, minek..... korrupció, maffia, fehér Afrika.......
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 883
113
Én megértem, hogy fejleszteni, meg modernizálni kell az ukrán hadsereget. DE mi a tökömnek kell flotta? Partra szálnak a Krimen? Azt a pénz amit elszórnak majd jó kis hitelprogram keretében (amit még 1000 év múlva is fizettetnek majd) ezekre a csónakokra, újítsanak fel tankokat, vagy költsenek több pénzt a kiképzésre, drónokra. Szeretem a hajókat, de totál haszontalanok az orosz flotta vagy partvédelem mellett és csak pénznyelők jelenlegi helyzetben szerintem. A Krim úgyis felejtős, mert ha a maci visszacsap annyi. Előtte meg meg kell oldani a DNR LNR helyzetet. Oda meg gyalogság kell a nagyobb településekre, meg gépesített erők és tüzérség. Ennek kellene lenni a prioritásnak, nem ilyen alig használt rozsdás konzerveknek. Lassan minden szart eladnak jó áron az Ukrán állam meg megveszi és még büszkén mutogatja is. Mint azok az angol páncélótóhk, amik csak céltáblának valók voltak, de sikerült elpaszolni az ukrán seregnek.
Figyeld a saját szemszögünkből, ez nekünk most jó és ennyi a lényeg, ha már a wikis adat igaz, hogy 1 ilyen darabja 122millió dollár + felújítás akkor már kevesebb ember hal meg a fronton hirtelen.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
998
1 563
93
Tudom, tudom. Valakik nagyon jó pénzt kaszálnak majd ezen. A múltkor volt egy cikk, hogy micsoda teher lesz az angol flottának a két új hordozó. AZ egyiket vegye meg Ukrajna. Potom 1-2 milliárd euró csak. Milyen jól mutatnak a Fekete-tengeren :D Vagy a hordozókat tiltja az egyezmény a Boszporúszi, vagy melyik?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
HURRÁÁÁÁ, ettől aztán fog fejlődni az ukrán gazdaság!!!
Egyébként az OHP az nem romboló (DD), hanem fregatt (FFG) hajóosztály, ott van a linkben is.
Mi ez a nagy usa-ukran barátozás? Mi erdeke van az usa-nak ezt a szakadt, fereg bandát tamogatni?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mi ez a nagy usa-ukran barátozás? Mi erdeke van az usa-nak ezt a szakadt, fereg bandát tamogatni?
Bárkit támogatnak akik valamiben keresztbe tesznek Kínának vagy/és az oroszoknak. Lásd a tökéletesen demokratikus, egyenlő emberi szabadságjogokat biztosító, és be nem avatkozó külpolitikát folytató Szaúd Arábiát például ...
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli and gioo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://dan-news.info/en/defence-en...-200-rounds-in-24-hours-2-houses-damaged.html
"Donetsk, Oct 19 – DAN. Ukrainian army units expended over 200 shells targeting DPR territory in the past 24 hours, violating the ceasefire 19 times, said DPR representative at the Joint Centre for Control and Coordination (JCCC) Ruslan Yakubov.
“Ukrainian armed forces fired 212 rounds. The number of ceasefire violations is 19″ he said.
He said the fire was opened on Spartak and Donetsk airport area; Zhabichevo, Alexandrovka and Staromikhailovka; Lozovoye and Sakhta Trudovskaya; Sakhta Izotova; Golmovskiy, Zaitsevo, Verkhnetroitzkoye, Yasinovataya and Krutaya Balka.
Two houses in Zaitsevo and Yasinovataya have been damaged..."

https://dan-news.info/en/society/uk...unds-to-mariupol-plant-storing-chemicals.html
"Donetsk, Oct 19 – DAN. Ukrainian troops have placed 2,000 tons of artillery rounds and rockets on the premises of Illich Steel and Iron Works in Mariupol, said DPR Operations Command deputy commander Eduard Basurin citing intelligence sources.
“Over 2,000 tons of artillery rounds and rockets have been delivered to the plant and are stored in violation of safety requirements. In case of emergency the city of Mariupol will be exposed to a catastrophe,” Basurin said.
According to intelligence reports, 20 T-80 tanks, 50 APCs, 20 mortars, 14 122mm self-propelled Gvozdika 2C1 artillery systems and eight 122mm D-30 artillery systems have been placed on the plant’s warehouses premises and in its hangars.
Basurin said the information on the equipment storage is missing from OSCE SMM reports, despite the SMM HQ located in Mariupol.
“This fact raises questions. Are OSCE members not allowed to the plant or do they purposefully conceal those facts? If they are denied access, why do they not mention it in their reports?”..."

https://dan-news.info/en/defence-en...ends-special-operation-force-to-jfo-zone.html
"Donetsk, Oct 19 – DAN. DPR Intelligence said that Ukrainian command deployed four saboteur teams to the JFO zone to destabilize the situation, said DPR Operations Command deputy commander Eduard Basurin.
“Our intelligence obtained information on four saboteur squads of the Ukrainian special operation forces arriving on the JFO zone, each composed of three to five troops. Their main task is to organize provocations to destabilize the situation,” Basurin said.
Earlier DPR People’s Militia reported a saboteur squad liquidated in the north of the Republic while attempting to infiltrate the DPR. *ot "
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én megértem, hogy fejleszteni, meg modernizálni kell az ukrán hadsereget. DE mi a tökömnek kell flotta? Partra szálnak a Krimen? Azt a pénz amit elszórnak majd jó kis hitelprogram keretében (amit még 1000 év múlva is fizettetnek majd) ezekre a csónakokra, újítsanak fel tankokat, vagy költsenek több pénzt a kiképzésre, drónokra. Szeretem a hajókat, de totál haszontalanok az orosz flotta vagy partvédelem mellett és csak pénznyelők jelenlegi helyzetben szerintem. A Krim úgyis felejtős, mert ha a maci visszacsap annyi. Előtte meg meg kell oldani a DNR LNR helyzetet. Oda meg gyalogság kell a nagyobb településekre, meg gépesített erők és tüzérség. Ennek kellene lenni a prioritásnak, nem ilyen alig használt rozsdás konzerveknek. Lassan minden szart eladnak jó áron az Ukrán állam meg megveszi és még büszkén mutogatja is. Mint azok az angol páncélótóhk, amik csak céltáblának valók voltak, de sikerült elpaszolni az ukrán seregnek.

"DE mi a tökömnek kell flotta?"

Még a végén kiderül, hogy az USA nem is az oroszok ellen fegyverzi az ukránokat...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 837
82 183
113
Mi érdeke Amerikának egy közvetlen Oroszország szomszédságában lévő ország támogatása, ami közvetve épp hadban áll velük? Mi érdeke az amcsiknak egyre közelebb terjeszkedni az orosz határok felé? Ez nem Ukrajnáról szól.

Olyan ez, mint 1940ben a Japán-USA viszony. Az USA addig mérgezte, ameddig csak tudta, hogy ne ő, hanem Japán lépjen. Nos, az ötlet itt is jó, csak Oroszországnak atomrakétái is vannak, méghozzá nem kevés. De ők tudják ...