[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ja, mert a szovjetek se tudtak? Még rendszerváltás környékén is letagadták (a magyar vezetők), hogy itt lett volna, aztán csak kiderült, hogy itt is voltak. (Mondjuk annyi különbséget vélek felfedezni, hogy a szovjetek a rakétákat rábízták a Magyar Néphadseregre, míg az amerikaiak valószínűleg nem bíznának meg ennyire bennünk.)
1részt azt írtam, h tudtunk nélkül, te pedig az ellenkezőjét írod.
2. Itt állomásozott a fél szovjet hadsereg. Még jó hogy el tudták rejteni. A politikusok is Moszkva bábjai voltak. Úgy jártak Mo.ra mintha haza.
És emlékeim szerint a Szovjetek nem bízták ránk a tölteteket. És az amcsik sem fogják. De nekik még logisztikájuk sincsen hozzá Magyarországon. Meg amúgy is előszö kikéne fejleszteniük valami komolyabb rendszert, aztán lehet beszélni telepítésről.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Mindenki csak a román meg a lengyel rakétabázisokra gondol de mi van ha az amik idehoznak egy az orosz Iszkanderhez hasonló rendszert, mondjuk a felújított kecskeméti repülőtéren leszáll néhány C17 és elkezdik kipakolni az atomrakétás ütegeket a megkérdezésünk nélkül?


Az ilyesmi az épp aktuális kormányunkon múlik. Az meg, hogy milyen az a kormány, elsősorban rajtunk, választópolgárokon múlik.


Teljesen rossz döntés volt ez a NATO-tagság.

Igen, valóban remek ötlet lett volna kimaradni belőle a több százezres őshonos magyar népességgel rendelkező NATO-tag (bár velünk most épp aránylag baráti) Szlovákia, és a másfél milliós őshonos magyar népességgel rendelkező (és velünk nem túl baráti) NATO-tag Románia között. Na meg a százezres körüli őshonos magyar népességgel rendelkező és velük-velünk most épp meglehetősen ellenséges, a NATO-ba erősen igyekvő Ukrajna mellett, akikkel szemben jelenleg az egyetlen ütőkártyánk az EU és NATO-tagságunk és az ottani vétójogunk.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
1részt azt írtam, h tudtunk nélkül, te pedig az ellenkezőjét írod.
2. Itt állomásozott a fél szovjet hadsereg. Még jó hogy el tudták rejteni. A politikusok is Moszkva bábjai voltak. Úgy jártak Mo.ra mintha haza.
És emlékeim szerint a Szovjetek nem bízták ránk a tölteteket. És az amcsik sem fogják. De nekik még logisztikájuk sincsen hozzá Magyarországon. Meg amúgy is előszö kikéne fejleszteniük valami komolyabb rendszert, aztán lehet beszélni telepítésről.
Még a levegő-levegő rakétákat is a jenkik adják ki, ha akarják. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Mire gondolsz?
Fénykép, hangfelvétel, ujjlenyomat, DNS minta, szagminta?
A megfelelő oldalon állók azt sem hiszik, hogy az úthenger nehéz, hiába áll a nyakukon.
Szóval, mi a megfelelő bizonyíték?
Neked az ellenkezőjére van?


Nem, nincs. Mivel én nem dolgozok a Légierőnél. De nem is én kezdtem bizonygatni a hülyeséget, csupán a HIT-re alapozva. :) Talán meg kéne kérdezni egy illetékest. Mondjuk egy Gripen-pilótát.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A nato hadgyakorlat (szonar hasznalat?) elso aldozata Daniaban vetodot partra:
origo
20181025belgium-balna-tetem2.jpg
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nem, nincs. Mivel én nem dolgozok a Légierőnél. De nem is én kezdtem bizonygatni a hülyeséget, csupán a HIT-re alapozva. :) Talán meg kéne kérdezni egy illetékest. Mondjuk egy Gripen-pilótát.

Minden modern haditechnikaban (es informatikai eszkozben VAN back door). Azaz egy olyan eszkou ami meggatolja hohy a gyarto szandekaval ellentetes celra hasznald. A kerdes mindig az hogy lehet aktivalni.

Ld. Legutobbi android frissites.

Aki nrm fogadja el nem hasznaljatja. Vajon mi lehet benne? ;)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Az ilyesmi az épp aktuális kormányunkon múlik. Az meg, hogy milyen az a kormány, elsősorban rajtunk, választópolgárokon múlik.




Igen, valóban remek ötlet lett volna kimaradni belőle a több százezres őshonos magyar népességgel rendelkező NATO-tag (bár velünk most épp aránylag baráti) Szlovákia, és a másfél milliós őshonos magyar népességgel rendelkező (és velünk nem túl baráti) NATO-tag Románia között. Na meg a százezres körüli őshonos magyar népességgel rendelkező és velük-velünk most épp meglehetősen ellenséges, a NATO-ba erősen igyekvő Ukrajna mellett, akikkel szemben jelenleg az egyetlen ütőkártyánk az EU és NATO-tagságunk és az ottani vétójogunk.

Mondj egyetlen aktust - nemzetközi, diplomáciai szintűt, amelynek bármely kapcsolata van a határon túli magyarok helyzetéhez.
EU ? Hetente szólalnak fel plenáris üléseken, hogy mit csinálnak a drága utódállamok. Simán félrenéznek, vagy lesöprik az asztalról.
NATO ? Soha nem is foglalkozott a kérdéssel. És emiatt nem is védenék meg, mert nem képezi nagyhatalmi érdekek halmazát.
EZT eldöntötték legutóbb 1944-45-ben.
Talán érdemes volna egy kicsit visszatekintened.
Ukrajnát pedig előbb-utóbb úgyis be fogják tolni, hiába kapálózunk, azért mert ez az amerikai érdek. Valamit ki fognak találni, hogy meglegyen a jogi lehetőség rá.
És egyébként a NATO-t gyakorlatilag fenntartó USA szava fog számítani, nem a mi szempontunk.
Amúgy amióta a szocik betolták az országot ezekbe, hány kisebbségellenes intézkedésnek volt ellentábora, ellenszele ezekben szervezetekben ???
Szlovák oktatási és nyelvtörvény, területi, közigazgatási reform, román oktatási törvény, közig beosztás ?
Segítek: 0 - zérus - SEMMI.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
1részt azt írtam, h tudtunk nélkül, te pedig az ellenkezőjét írod.
2. Itt állomásozott a fél szovjet hadsereg. Még jó hogy el tudták rejteni. A politikusok is Moszkva bábjai voltak. Úgy jártak Mo.ra mintha haza.
És emlékeim szerint a Szovjetek nem bízták ránk a tölteteket. És az amcsik sem fogják. De nekik még logisztikájuk sincsen hozzá Magyarországon. Meg amúgy is előszö kikéne fejleszteniük valami komolyabb rendszert, aztán lehet beszélni telepítésről.

1. Nem írom az ellenkezőjét, mert az írtam, hogy a szovjetek is tudtak a TUDTUNK NÉLKÜL idetelepíteni atomtölteteket. Akkor az USA is fog tudni a TUDTUNK NÉLKÜL idetelepíteni.
2. Nem azt mondtam, hogy a TÖLTETEKET bíztánk ránk a szovjetek, hanem azt írtam, hogy a RAKÉTÁKAT. Szerintem pontosan fogalmaztam. Viszont, amit mondani akartam, hogy az USA a RAKÉTÁKAT SE fogja ránk bízni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Szerintem tűzzel, vassal de keresztül verik hogy legyen a lengyelektol rajtunk at a Márvány tengerig, vagy még lejjebb is tán. Zsarolni tudnak.
Persze, simán lenyomják a torkunkon. A fél bankrendszerünk náluk van, az államadósság is.
Az ukránok se véletlenül olyan bátrak, egy vak hang se érkezett Washinngtonból, hogy ne szórakozzanak már.
Emlékszünk Koszovóra ? Előtte napi szinten szólították fel Milosevicset hogy irgumburgum.
Szóval vegyük már észre nekünk nincsenek barátaink - és ebben a kontextusban még a lengyelek se azok, az amerikai bekötés miatt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
USA: - Acca nekem Kecskeméti reptér!
USA-szkeptikus magyarok: - Amerika hess! Nem lesz ez így jó!
USA-barát magyarok: - Eszemfaszom megáll... Amerika adni nekünk pénz. Felújít reptér! Lenni jó!
<USA hozni atomtöltet Kecskemét>
USA-szkeptikus magyarok: - Megmondtuk! Megmondtuk!
USA-barát magyarok, kormány: IRGUM-BURGUM :mad: Nem leszünk gyarmat!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Python

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Minden modern haditechnikaban (es informatikai eszkozben VAN back door). Azaz egy olyan eszkou ami meggatolja hohy a gyarto szandekaval ellentetes celra hasznald. A kerdes mindig az hogy lehet aktivalni.

Ld. Legutobbi android frissites.

Aki nrm fogadja el nem hasznaljatja. Vajon mi lehet benne? ;)

Ja, a rakétában real-time adatkapcsolat a naaaagy sátánnal? Vagy mégis hogyan? Kíváncsi lennék a részletekre. És nem az androidéra, hanem az AIM-120-éra. ;)


Mondj egyetlen aktust - nemzetközi, diplomáciai szintűt, amelynek bármely kapcsolata van a határon túli magyarok helyzetéhez.
EU ? Hetente szólalnak fel plenáris üléseken, hogy mit csinálnak a drága utódállamok. Simán félrenéznek, vagy lesöprik az asztalról.
NATO ? Soha nem is foglalkozott a kérdéssel. És emiatt nem is védenék meg, mert nem képezi nagyhatalmi érdekek halmazát.
EZT eldöntötték legutóbb 1944-45-ben.
Talán érdemes volna egy kicsit visszatekintened.
Ukrajnát pedig előbb-utóbb úgyis be fogják tolni, hiába kapálózunk, azért mert ez az amerikai érdek. Valamit ki fognak találni, hogy meglegyen a jogi lehetőség rá.
És egyébként a NATO-t gyakorlatilag fenntartó USA szava fog számítani, nem a mi szempontunk.
Amúgy amióta a szocik betolták az országot ezekbe, hány kisebbségellenes intézkedésnek volt ellentábora, ellenszele ezekben szervezetekben ???
Szlovák oktatási és nyelvtörvény, területi, közigazgatási reform, román oktatási törvény, közig beosztás ?
Segítek: 0 - zérus - SEMMI.


Épp most gyakorlunk nyomást az ukrán kormányra azzal, hogy blokkolgatjuk a NATO-találkozóikat. Vagy neked ez nem is tűnt fel? Na ezt pont nem tehetnénk meg, ha nem lennénk tagok. Vagyis akkor a levegőbe történő ökölrázáson kívül semmi mást nem tehetnénk a kárpátaljai magyarokért.

A többihez meg, mert hát nekem nem okoz lelki kielégülést, ha ugyanazt ismételgethetem el, ezért csak linkelek, mivel már válaszoltam, és pont neked:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-közép-kelet-európa.398/page-343#post-468534

Az az érzésem, hogy szándékosan nem akarod érteni, amit közölni próbálok... :(
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
USA: - Acca nekem Kecskeméti reptér!
USA-szkeptikus magyarok: - Amerika hess! Nem lesz ez így jó!
USA-barát magyarok: - Eszemfaszom megáll... Amerika adni nekünk pénz. Felújít reptér! Lenni jó!
<USA hozni atomtöltet Kecskemét>
USA-szkeptikus magyarok: - Megmondtuk! Megmondtuk!
USA-barát magyarok, kormány: IRGUM-BURGUM :mad: Nem leszünk gyarmat!!!

Ha idehoznak tölteteket csak úgy, az biza szerintem eléggé megsérti emezt:
http://hadmernok.hu/archivum/2006/3/2006_3_ronaky.pdf

Ha meg választói felhatalmazás nélkül beleegyezik a kormányzó párt, akkor a kövi választás után már nem lesz kormányzó párt (vagy ha mégis, akkor ezek szerint a nép többségének is tetszik a dolog), ennyi. Egyelőre még nem valami Oroszország-féle féldiktatúrában élünk, szóval egy ilyen kormánydöntésnek biza lennének következményei.
 
Status
Not open for further replies.