Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Egy kérdés pusztán érdekességből. Egy átlagos utasszállítón, pl B737-esen hány wattosak a fényszórók? A fejem felett szállnak el, sötétben a fénykávájuk lehet vagy 100-150 méter.

Többféle is lehet, a legnagyobb a landing lightokból 600 W-os (PAR64 kisülőcsöves (HID) reflektor). Ma már LED-esekkel folyamatban van a kiváltása.

https://www.aircraftspruce.com/catalog/elpages/landinglites.php

https://catalog.gelighting.com/lamp/showbiz-lamps/f=par-64/p=40579/d=0/?r=emea
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113

Jó lenne látni a videó elejét is. De ha ez gáz, mert ugye durva volt a sofőr, akkor egy live cam egy igazi abortuszról? Pl. a pillanatot amikor kicsinálják a mazgatot. Azt lassítva. Vagy az már nem ütné meg a liberális ingerküszöböt?
Mert ez egy szokásos napi szitu, ISMÉT csak az autós oldaláról tálalva a dolgot. De vajon mi volt a lökdösődés előtt?
 
M

molnibalage

Guest

Jó lenne látni a videó elejét is. De ha ez gáz, mert ugye durva volt a sofőr, akkor egy live cam egy igazi abortuszról? Pl. a pillanatot amikor kicsinálják a mazgatot. Azt lassítva. Vagy az már nem ütné meg a liberális ingerküszöböt?
Mert ez egy szokásos napi szitu, ISMÉT csak az autós oldaláról tálalva a dolgot. De vajon mi volt a lökdösődés előtt?
Már elnézést, de nem mindegy az előzmény....? Vagy akkor én ezek után lenyomozhatok minden itteni usert és szétbaszhatom a fejét, mert irritáló faszfej az én szememben, és volt "előzmény"...?

Mert, ha még csinált is valamit a bringás, akkor az történt, hogy csak mert az autós köcsög úri kedve úgy tartotta fellöki? MIVAAAAAAAAAAAN?

Aha. Ezek után, ha én ennyivel megúsznám az esést és kiszáll a véglény miért is ne basszam szét a fejét a 2,5 kilós láncommal? Majd azt mondom önvédelem volt, ami nem is áll távol az igazságtól.Nem sikerült fellökve megölni, biztos azért száll ki. Én meg megvédtem magam.

Ezért kb. instant letöltendőt kéne adni és nem pénzbírságot, ez kb. gyilkossági kísérlettel ér fel. Ez nem veszélyeztetés ez SZÁNDÉKOS volt. Ha úgy esik a bringáról a delikvent, hogy nyakát szegi, akkor hajára kenheti a sisakját is. Mi van akkor, ha a nyakával pont a szegélykő (vagy mi a neve) peremét találja el a bringás? IJ?

Ez valahol a gyilkosság kísérlet határán mozog, amit a videón látunk. Elképesztő. És egyesek azon moralizálnak, hogy mi volt az előzmény...? :confused::eek::eek::eek::eek::eek:

Pislogok. Erősen.
 
M

molnibalage

Guest
Már elnézést, de nem mindegy az előzmény....? Vagy akkor én ezek után lenyomozhatok minden itteni usert és szétbaszhatom a fejét, mert irritáló faszfej az én szememben, és volt "előzmény"...?

Mert, ha még csinált is valamit a bringás, akkor az történt, hogy csak mert az autós köcsög úri kedve úgy tartotta fellöki? MIVAAAAAAAAAAAN?

Aha. Ezek után, ha én ennyivel megúsznám az esést és kiszáll a véglény miért is ne basszam szét a fejét a 2,5 kilós láncommal? Majd azt mondom önvédelem volt, ami nem is áll távol az igazságtól.Nem sikerült fellökve megölni, biztos azért száll ki. Én meg megvédtem magam.

Ezért kb. instant letöltendőt kéne adni és nem pénzbírságot, ez kb. gyilkossági kísérlettel ér fel. Ez nem veszélyeztetés ez SZÁNDÉKOS volt. Ha úgy esik a bringáról a delikvent, hogy nyakát szegi, akkor hajára kenheti a sisakját is. Mi van akkor, ha a nyakával pont a szegélykő (vagy mi a neve) peremét találja el a bringás? IJ?

Ez valahol a gyilkosság kísérlet határán mozog, amit a videón látunk. Elképesztő. És egyesek azon moralizálnak, hogy mi volt az előzmény...? :confused::eek::eek::eek::eek::eek:

Pislogok. Erősen.
Elnézést, de ez most nagyon megemelte a vérnyomásom...
Nem azért, mert bringás volt az áldozat. Akkor is, ha autó szorítana le autót vagy motorost vagy gyalogossal csinálná ezt valaki...

Vagy csak balra akart fordulni a sofőr?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Mert ez egy szokásos napi szitu, ISMÉT csak az autós oldaláról tálalva a dolgot. De vajon mi volt a lökdösődés előtt?

Láthatóan volt előzmény, de higgadt fejjel (ami ilyenkor a részvevők fejében nem jellemző) igazából tök mindegy mi volt, 2 tonnás kocsival nem rongyolunk bele direkt a puhatestűbe, akármilyen tahó véglény is volt előtte. Egyrészt nem fair a kisebbet bántani, másrészt büntetendő, harmadrész baromi veszélyes és nagyon nincs arányban össze-vissza törni valakit csak azért, hogy a másik adott esetben épp gyökér volt.

Más a szitu ha a bringás valamilyen bűncselekményt követett el a terhedre, pl. kilopta a kocsiból a táskádat (itt szinte biztos hogy nem ilyen súrlódás volt), ez esetben semmi akadálya hogy a menekülő delikvens legázold és úgy szerezd vissza. Persze lehetőleg élje túl ő is meg aki a környéken van. Volt pár éve ilyen büntetős BH, ott egy így menekülő kocsit dodzsemezett le a sértett, és felmentették.

Aha. Ezek után, ha én ennyivel megúsznám az esést és kiszáll a véglény miért is ne basszam szét a fejét a 2,5 kilós láncommal? Majd azt mondom önvédelem volt, ami nem is áll távol az igazságtól.Nem sikerült fellökve megölni, biztos azért száll ki. Én meg megvédtem magam.

Sajna a büntetőbírót nem fogod meggyőzni arról, hogy ez önvédelem volt, ő valami sokkal csúnyábbra fog gondolni és ha az ítélethirdetéskor emberséges, átnyújt neked egy 5 kilós kiszerelésű ipari vazelint útravalóul.
 
M

molnibalage

Guest
Láthatóan volt előzmény,
Láthatóan? Hol....? Kérlek mutasd már meg ezt a videón...

Sajna a büntetőbírót nem fogod meggyőzni arról, hogy ez önvédelem volt, ő valami sokkal csúnyábbra fog gondolni és ha az ítélethirdetéskor emberséges, átnyújt neked egy 5 kilós kiszerelésű ipari vazelint útravalóul.
Finomhangolása az iróniaméternek szükséges.
De azért tényleg gondolj bele. Ha az autós delikvens kapott ezért 1000 dolcsis bírságot, akkor az micsoda, ha csak febecsűrőm...? Ezen mérce szerint akkor legfeljebb pénzbírság...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Láthatóan? Hol....? Kérlek mutasd már meg ezt a videón...

Úgy kezdődött hogy Móriczka visszaütött tipikus esete. Az előzményeket nem látjuk, azt kivágták vagy fel se lett véve, de azt te sem gondolod komolyan, hogy ez valami olyasmi volt mint amikor a macska egyszer csak leveri a kávéscsészét az asztalról, mert ott volt..?

Finomhangolása az iróniaméternek szükséges. De azért tényleg gondolj bele. Ha az autós delikvens kapott ezért 1000 dolcsis bírságot, akkor az micsoda, ha csak febecsűrőm...? Ezen mérce szerint akkor legfeljebb pénzbírság...

A videón meg egy sima lakótelepi közúti veszélyeztetés alapesete (komoly sérülés úgy látszik nem volt), max. 3 év böri, legalábbis Magyarországon, ha elsőbűntényes meg sértetti közrehatás is volt, elsírja magát a tárgyaláson stb., akkor is max. 1-1,5 év felfüggesztett lenne belőle szerintem.

Ha valakit szántszándékkal fejbesimogatsz egy 2,5 kilós lánccal, ott azért lesz kézzelfogható következmény, nulla vagy minimális enyhítő körülménnyel, minimum STS, de ha rossz napod van emberölés kísérletéről és 5 évtől induló de akár 15 évig terjedő kényszer-pihenőről beszélünk.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy kezdődött hogy Móriczka visszaütött tipikus esete. Az előzményeket nem látjuk, azt kivágták vagy fel se lett véve, de azt te sem gondolod komolyan, hogy ez valami olyasmi volt mint amikor a macska egyszer csak leveri a kávéscsészét az asztalról, mert ott volt..?
Látom te valami alternatív unvierzumban élsz, ahol biztos volt valami oka annak, hogy ekkora paraszt/véglény egy sofőr.

Engem az elmúlt 1 évben kb. 5 ember dudált le / szólt be vagy lökött fel majdnem, csak azért, mert az úton haladtam vagy álltam én is a piros lámpánál, ő meg mögöttem. Miért? Csak. Mert ő az alfahím, ő az autós köcsög, ő faszomtudja mi, de azt hiszi, hogy övé az út...

Két történet:
  • Az egyik C kategóriás állampolgár - vasággyal volt 60 kiló, dohányos girhes 50 körüli honpolgr, szakadt kisteherautóval - kiszállva kisteherautóból powerkodott és jött felém. Ekkor elővettem a hátizsákból a 2,5 kilós láncot. Hogyhogynem egyből nem volt olyan fontos... . Semmit sem csináltam. Álltam a Soroksári és Ipar utca osztályzósávban, ő meg mögöttem, én érkeztem előbb a lámpához, ami eleve piros volt. Mai napig nem értem, hogy mi baja volt. Kiszállt anyázva és jött felém. Az volt a baja, hogy nem tudott megelőzni, hogy előbb érjen a piros lámpához...? Persze a lánc előszedése után visszaszállt és zöldnél elment. Ő volt a legnagyobb gyökér eddig holtversenyben egy másikkal
  • Érdekes anomália lehet ezen a helyen, mert a másik eset a Nagykörút és Mester u. sarkán volt a híd felé kanyarodva, egy köpésnyire. Bringás megállóhely van a kanyarodósáv végén, a lápa előtt. Odamentem, hosszú piros. Vár. Közben érkezett mögém pár autó, de nem sok, este 8 tája volt már. Végre zöld, átmegyek, balra át a híd fel. Mögöttem jön autó, villog minden baja van. Aztán nem is híd felé ment, jobbra le. Csak előtte - nem tudom, hogy direkt vagy béna fasz volt - de balról lekoccolta a kormányomat és majdnem elestem. Aztán lent állt meg a soroksári előtt. Nagyon gondolkoztam rajta, hogy faszom odamegyek és tarkónbaszom a huszonévesnek látszó taknyot, mert azért mindennek van határa. Legközelebb majd megöl valaki arkcoskodva? Kizárt, hogy az ütközés hangot ne hallotta volna meg...
Ez csak kettő példa volt. De találkoztam egyirányú utcán legnagyobb lelki nyugalommal végigmenő kamionost - úgyis ő a legerősebb - személyautóval is. És még neki állt fentebb, hogy nem mentem fel a járdára.

És ilyen gyökerekkel van teli az út és vezet tonnás járműveket úgy, hogy egy szutyok rollerre sem engedném.

Persze normálisakkal is teli az út, de az olyan mint a boldog házasság, észrevétlenül zajlik.

A videón meg egy sima lakótelepi közúti veszélyeztetés alapesete (komoly sérülés úgy látszik nem volt), max. 3 év böri, legalábbis Magyarországon, ha elsőbűntényes meg sértetti közrehatás is volt, elsírja magát a tárgyaláson stb., akkor is max. 1-1,5 év felfüggesztett lenne belőle szerintem.

Ha valakit szántszándékkal fejbesimogatsz egy 2,5 kilós lánccal, ott azért lesz kézzelfogható következmény, nulla vagy minimális enyhítő körülménnyel, minimum STS, de ha rossz napod van emberölés kísérletéről és 5 évtől induló de akár 15 évig terjedő kényszer-pihenőről beszélünk.
Akkor a jog meg szarjon sünt. Mindkét esetben szándékosság van, de az egyik esetén felfüggesztett, csak mert
közút meg jármű, de ha lánc és "simogatás" akkor a súlyosabb?

Áll a padlón.

Fellöknek egy tonnás járművel SZÁNDÉKOSAN és enyjebenyje...? Ha meglegyintem lánccal, akkor emberölési kísérlet...? A szándékosan autóval fellökés az miért is nem az...?

Komolyan mondom, ez kb. mint a damu rolandos stand-up vicc, ahol azon poénkodott a művész, hogy damu asszonyverésért kapott 6 évet, stohl buci meg részegen elütésért valami 10 hónapot, aminek a felét ülte le. Erre mondta szarkasztikusan KAP, hogy damu ütötte el volna részegen Timikét részegen és akkor csak 10 hónap...

Remélem érted a párhuzamot.

Mindkettő szándékos - fellökés és "simogtás", de mivel az egyiket forgalomban követi el szándékosan még nem is súlyosbító körülmény...? Pedig a végeredmény pont ugyanaz lehet, mintha nehéz és kemény szerszámot használsz. 1 db merev hulla.

Néha kurvára nem értem a jogot...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
......Két történet:.....
Reggeli csúcsforgalom, Dózsa Görgy út, hol megy a paraszt biciklis? Igen, a jobb oldali sáv közepén, feltartva 200 autóst mögötte. Mellette 3 méterre van a járdára a kerékpársáv felfestve.
Engem mondjuk nem zavart, mert nagy gázzal kellett a másik sávba átmenve megelőznöm és olyankor a jó kis dízlel autó nyom egy adag kormot, szóval saját magát szivatta meg az idióta.
Apropó, eddig 2x jöttek belém hátulról, mert a biciklisnek megadtam az elsőbbséget. Az egyik volvós még mondta is, hogy minek álltál meg, biciklisnek nem szoktunk.
Nem picit csodálkoztam.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
...
Engem az elmúlt 1 évben kb. 5 ember dudált le / szólt be vagy lökött fel majdnem, csak azért, mert az úton haladtam vagy álltam én is a piros lámpánál, ő meg mögöttem. Miért? Csak. Mert ő az alfahím, ő az autós köcsög, ő faszomtudja mi, de azt hiszi, hogy övé az út...

Két történet:
  • Az egyik C kategóriás állampolgár - vasággyal volt 60 kiló, dohányos girhes 50 körüli honpolgr, szakadt kisteherautóval - kiszállva kisteherautóból powerkodott és jött felém. Ekkor elővettem a hátizsákból a 2,5 kilós láncot. Hogyhogynem egyből nem volt olyan fontos... . Semmit sem csináltam. Álltam a Soroksári és Ipar utca osztályzósávban, ő meg mögöttem, én érkeztem előbb a lámpához, ami eleve piros volt. Mai napig nem értem, hogy mi baja volt. Kiszállt anyázva és jött felém. Az volt a baja, hogy nem tudott megelőzni, hogy előbb érjen a piros lámpához...? Persze a lánc előszedése után visszaszállt és zöldnél elment. Ő volt a legnagyobb gyökér eddig holtversenyben egy másikkal
  • Érdekes anomália lehet ezen a helyen, mert a másik eset a Nagykörút és Mester u. sarkán volt a híd felé kanyarodva, egy köpésnyire. Bringás megállóhely van a kanyarodósáv végén, a lápa előtt. Odamentem, hosszú piros. Vár. Közben érkezett mögém pár autó, de nem sok, este 8 tája volt már. Végre zöld, átmegyek, balra át a híd fel. Mögöttem jön autó, villog minden baja van. Aztán nem is híd felé ment, jobbra le. Csak előtte - nem tudom, hogy direkt vagy béna fasz volt - de balról lekoccolta a kormányomat és majdnem elestem. Aztán lent állt meg a soroksári előtt. Nagyon gondolkoztam rajta, hogy faszom odamegyek és tarkónbaszom a huszonévesnek látszó taknyot, mert azért mindennek van határa. Legközelebb majd megöl valaki arkcoskodva? Kizárt, hogy az ütközés hangot ne hallotta volna meg...
Ez csak kettő példa volt. De találkoztam egyirányú utcán legnagyobb lelki nyugalommal végigmenő kamionost - úgyis ő a legerősebb - személyautóval is. És még neki állt fentebb, hogy nem mentem fel a járdára....

Pro és kontra.

Én is mesélhetek arról, hogy biciklisek a lehető legnagyobb nyugalommal tekernek át a piroson, épp tegnap a Bartók Béla útra kanyarodtam volna, de satufékeznem kellett, mert egy biciklis lazán áthajtott a piroson, és ment tovább, mikor nekem volt zöld a lámpa. Arra sem vette a fáradtságot, hogy legalább intsen, hogy bocsi, benéztem.

Egyirányú útcába amióta forgalommal szemben behajthatnak, azóta nem egyszer volt, hogy az út közepén csalinkáznak egymás mellett ketten, és még nekik áll felljebb, mikor már állóra fékezve (mert hát elütni őket nem szeretném) rádudálok, hogy ugyan már húzodjon le a jobb oldalra, ahol a kresz szerint lennie kellene.

Ezek a példák mit takarnak?

Sacc per kábé annyit, hogy a közlekedési morál kezd eléggé lezuhanni kis hazánkban. Nem az autósoké, kamionosoké, motorosoké vagy a bicikliseké, hanem úgy anblokk.
Persze minden viszonyítási alap kérdése. A skandináv országokhoz képest nagy általánosságban bunkó tajparaszt szinten vagyunk. Amilyeneket mesélnek oroszhonról, ahhoz képest jól. Személyes tapasztalatom alapján inkább itthon autózom, mint mondjuk Törökországban. De especiel olasz nagyvárosokban is láttam olyasmiket, hogy a hajamat letettem. Róma belső kerületeiben szó szerint alig látsz olyan autót az úton, amit nem húztak meg. Volt, hogy simán hátrébb tolta a mögötte lévőt egy fazon, hogy beférjen egy kisebb helyre. Vonóhoroggal. :p

Mit lehetne tenni? A szabályok adottak, alapvetően csak be kellene tartani, tartatni őket, vagyis szigorúbb ellenőrzés és felelősségre vonás kellene. Szerintem...
 
M

molnibalage

Guest
Reggeli csúcsforgalom, Dózsa Görgy út, hol megy a paraszt biciklis? Igen, a jobb oldali sáv közepén, feltartva 200 autóst mögötte. Mellette 3 méterre van a járdára a kerékpársáv felfestve.
  • A kerékpárosnak nem kötelező az út szélén menni, ha annak viszonyai nem teszi lehetővé.
  • A másikban, már nem vagyok biztos, hogy kötelező-e a kerékpárutat használni vagy sem.
Pl. A Budafoki út mellett van kerékpárút...
...csak csesznek rendesen vágni a sövényt. Emiatt egyes szakaszán a két rohadt keskeny sávból egy használható, szembe forgalom esetén járdára kell menni.
Annyi esze nincs a üzemeltetőnek, hogy figyelembe vegye azt, hogy kormány van a bringán, de az aszfalton túl egy centivel sem vágja le a sövényt, ha egyáltalán vágja.

Na, akkor most hol menjen szerencsétlen bringás? Járdán vagy az úton...? Mert a kerékpárúton nem tud, mert arra sok helyen betű szerint betartva a KRESZ-t arra alkalmatlan. [fejvakarás]

Mondjuk nem igazán értem, hogy szándékos veszélyeztetést miért mosod összes totál mással. Nem használja a bringautat = köcsög mind a fellökő autós...
Most akkor ki tud fentebb licitálni játékot játsszuk...?

A járdán közlekedő / parkoló autósok a másik kedvenceim... Vagy az a parszt, ami kerékpárúton kerülte le a dugót...
Ameddig a közterek aránytalanul nagy részét foglalják el az motoros járművek és a gyalogosok közé átkozza a sok autós a bringást, akkor hol haladjon az ember...? Mert a pl. Budán az É-D-i kerékpárút belső fele = gyalogosok közötti szlalomozás...

Apropó, eddig 2x jöttek belém hátulról, mert a biciklisnek megadtam az elsőbbséget. Az egyik volvós még mondta is, hogy minek álltál meg, biciklisnek nem szoktunk.
Nem picit csodálkoztam.
Csókoltatom azt a volvóst is innen... Paraszt.
 
M

molnibalage

Guest
Pro és kontra.

Én is mesélhetek arról, hogy biciklisek a lehető legnagyobb nyugalommal tekernek át a piroson, épp tegnap a Bartók Béla útra kanyarodtam volna, de satufékeznem kellett, mert egy biciklis lazán áthajtott a piroson, és ment tovább, mikor nekem volt zöld a lámpa. Arra sem vette a fáradtságot, hogy legalább intsen, hogy bocsi, benéztem.
A szándékosan szabályokra fittyet hányó közlekedőtől nekem felmegy a pumpa. Teljesen mindegy, hogy rolleros, bringás, motoros vagy autós, teherautós. Láttam olyan bringás donorjelöltet, aki az Astoria és a R.ú. sarkán fullpirosban áttekert az araszoló kocsik között. Mindezt kb. 10 sec "előnyért". Idióta..

Egyirányú útcába amióta forgalommal szemben behajthatnak, azóta nem egyszer volt, hogy az út közepén csalinkáznak egymás mellett ketten, és még nekik áll felljebb, mikor már állóra fékezve (mert hát elütni őket nem szeretném) rádudálok, hogy ugyan már húzodjon le a jobb oldalra, ahol a kresz szerint lennie kellene.
Csak kijelölt utcába. A Petőfi S. után sokszor lehúzódok a járdára, mert a busz nem igazán fér el, hiába mehetek szembe KRESZ szerint. Mindig megköszönték. A probléma az, hogy hiába próbálok társasjátékként tekinteni a közlekedésre, ha túl sokan az ÉN, ÉN, ÉN, ÉN megközelítéssel közlekednek....

Sacc per kábé annyit, hogy a közlekedési morál kezd eléggé lezuhanni kis hazánkban. Nem az autósoké, kamionosoké, motorosoké vagy a bicikliseké, hanem úgy anblokk.
Azért valahogy mégis azt látom reggel, hogy nem a bringás vagy motoros húz át olyan full piros lámpán, amikor a keresztforgalom már megy. Tegnap 5 perc alatt 3 ilyen volt úgy, hogy összesen 4 lehetséges hely volt. Tehát lényegében mindenhol. Soroksári Mester sarka, a Lágymányosi hídnál be a körforgalomba és a híd túloldalán, a hídról lehajtónál. A nemzetinél nem volt ilyen az ott épülő épület kereszteződésénél.

Amikor dugó van ahol eltekerek kb. 80%-ban van az, hogy behajt az autós és nem tud kijönni.

Ameddig nem volt pénz és autózás visszaesett volt közlekedési morál, mert könnyű volt előzékenynek lenni. 2013-hoz képest földbeállt a közlekedési morál az utakon.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
  • A kerékpárosnak nem kötelező az út szélén menni, ha annak viszonyai nem teszi lehetővé.
  • A másikban, már nem vagyok biztos, hogy kötelező-e a kerékpárutat használni vagy sem.
...
Valszeg nem járkálsz arra, segítek:
https://www.google.hu/maps/@47.5152...4!1sQLRHnj_YPLglcl0FHwjXUQ!2e0!7i13312!8i6656
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=97500001.KPM
Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok
54. § (1) * Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.
(2) * Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

Elég szándékosnak tűnt a "megbüntetem őket" dolog.
Nem hasonlítottam az elütéshez, csak felhoztam, hogy parasztok minden járművön vannak. Sőt, gyalog is.
Best of, mikor a cigányromnyi a puját a nyakából lekúrta az út szélnén a busz elé! Satufék, beránt, csak 20 utas borult miatta.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A gyalogosok a legveszélyesebbek. Bringás eséseim közül a két legkomolyabbat gyalogosok okozták, pedig egy időben downhillezgettem is. Az első eset már vagy 20 éve történt. Akkoriban egy Schwinn országúti kerékpárral jártam, rongyoltam vagy harminccal az egyik közeli utcán amikor kilépett elém egy mammer két szatyorral a kezében. Ijedtemben akkorát rántottam a fékeken, hogy a hátsó bovden elszakadt, az első kerék leblokkolt és vállal nekicsúsztam a mellettem lévő kerítés egyik tartóoszlopának. Ficam, zúzódás két unalmas nyári hónap. A második eset 3 éve volt Vácon a bringaúton. Kellemes 20 km/h tempó, nyár, késő délután. Ahogy elhaladtam a bringaúton andalgó fiatalabb pár mellett a csajszi által pórázon vezetett kutya úgy gondolta Ő még átüget a bringa előtt. Amivel nem is lett volna baj csak ott volta póráz is. Fékezni se maradt időm, akkorát rántottam a lányon, hogy ő is meg én is elestem. A kiemelkedő bringaút szélébe csaptam be a fejem. Ha nincs rajtam sisak akár komolyabb dolog is történhetett volna.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113

Jó lenne látni a videó elejét is. De ha ez gáz, mert ugye durva volt a sofőr, akkor egy live cam egy igazi abortuszról? Pl. a pillanatot amikor kicsinálják a mazgatot. Azt lassítva. Vagy az már nem ütné meg a liberális ingerküszöböt?
Mert ez egy szokásos napi szitu, ISMÉT csak az autós oldaláról tálalva a dolgot. De vajon mi volt a lökdösődés előtt?
Ne viccelj, mi lett volna? Autós nyom egy gázt ha normális és továbbhajt. Az autós-biciklis viták szinte mindegyikében valamely fél veszít 3 másodpercet és ennyi, ha meg valaki elnézte akkor vállalni a felelősséget. Nekem is volt hogy nekimentem bringával álló autónak, becsöngettem, kifizettem a fényezést, semmi vita nem volt.
Engem is majdnem elütött országútival hasonlóan egy balra kanyarodó autó pár éve, pedig bicikli úton mentem, szerencsére sikerült felugratnom a kiemelt szegélyen amihez szorított, káromkodtam mint állat, erre visszajött a terepjárójával hogy hogy beszélek, próbáltam meggyőzni hogy van elsőbbségadás tábla, de azt mondta hogy mindig a nagyobbnak van elsőbbségé, és az ő autója 200 lóerő és 2 tonna. Kérdeztem hogy ez a logika mindenhova érvényes-e, mert én 100kg vagyok és 35 éves a haver szintén aki mellettem áll, ő 20 évvel több és 30 kilóval kevesebb, azt mondta hogy persze hogy, ha nagyobb lenne már verne, csak az autóból nem látszott hogy ekkorák vagyunk. Ezt hót komoly arcal bemondta basszus, hogy ha igazi bringás testűek lennénk pókalkattal már verne minket, csakhát elnézte.
A másik meg elütött egy jóember az Infoparknál a dunaparti bringaúton, nagy gázzal továbbment, aztán mikor látta hogy szirénaval rástartolt két rendőrmotoros kb 100méterre megállt és visszafutott hogy ugye jól vagyok, a rendőrök győzködtek hogy jelentsem fel cserbenhagyásos gázolásért, mondtam hogy hagyjuk, semmi bajom és nekem nincsen kedvem bíróságra járni, az ipse úgy hogy kiderült hogy a két rendőr mindent látott valami eszeveszet hazugság lavinát tolt, hihetetlen volt. Másnap már nem mentem sehova, mert az egyik térdem bedagadt fej nagyságúra, csak az esésnél még az adrenalin elnyomta a fájdalmat.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
20 tonnás gumis kotró az ideális jármű a nagyfaluban,pár évet közlekedtem olyannal,elöl talpalók,hátul tolólap,a kamionisok,buszosok is türelmesek mögöttem 21 km/h környékén is :D,az autósok udvarias mosojjal engednek előre,és még a villanyos sofőr is lerakja a szendvicsét,és fékez,ha ippeg a sínen támad kedvem inni,vagy telefonálni,rádiót hangolni,elemózsiát túrni a szatyorból,stb...:rolleyes::D
Eddig 2x kellett kiszálnom a kocsiból,de a járművem mellett kiegyenesedve rámnézett a delikvens,és látta,hogy ez nem az ő napja,a második előbb szállt ki mint én,és elindult felém,mikor félúton járt,én kis kiszáltam,barátságosan ránéztem a városi vagányra,erre inkább visszaült.:D
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
A másik meg elütött egy jóember az Infoparknál a dunaparti bringaúton, nagy gázzal továbbment, aztán mikor látta hogy szirénaval rástartolt két rendőrmotoros kb 100méterre megállt és visszafutott hogy ugye jól vagyok, a rendőrök győzködtek hogy jelentsem fel cserbenhagyásos gázolásért, mondtam hogy hagyjuk, semmi bajom és nekem nincsen kedvem bíróságra járni, az ipse úgy hogy kiderült hogy a két rendőr mindent látott valami eszeveszet hazugság lavinát tolt, hihetetlen volt. Másnap már nem mentem sehova, mert az egyik térdem bedagadt fej nagyságúra, csak az esésnél még az adrenalin elnyomta a fájdalmat.

Már bocsánat, de ez valahol a probléma. Adott esetben ott volt két rendőr szemtanú, szóval a fazon járhatott volna rosszul. De inkább elkerülik az emberek a konfrontációt, meg nem vállalják be a kényelmetlenséget. Nem csak te, az emberek nagy többsége. A végeredmény? Az ilyesmi is csak bátorítja arra a balfékeket, hogy ne változzanak, hiszen úgy se lesz következménye... :(
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg