Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Megjegyzés: egy moderált fórumban azt szabad, amit az adminok / moderátorok engednek. Ez mindenhol így működik.
Egy fórumban való regisztrálás és hozzászólás nem jog, hanem lehetőség, amit a fórum üzemeltetői biztosítanak...
Teljes mértékben egyetértek. A gond, hogy ezek szerint a megtűrt vagy ép nem megtűrt tartalom tükrözi a modetátor, általa pedig a fórum kötelező szemléletét.
Én speciel nem tudnám ezt csinálni, csodálom is néha a higgadtságot, ezért meg is értem, ha néha duzzogással kezdődik a nap, csak kívülről nézve "vicces" ha valami bagatel dolog a tisztogatás kiváltója.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Teljes mértékben egyetértek. A gond, hogy ezek szerint a megtűrt vagy ép nem megtűrt tartalom tükrözi a modetátor, általa pedig a fórum kötelező szemléletét.

Mikor anno kibannolta julit egy gyenge pillanatában akkor valszeg bedoxolták, azóta nem lát nem hall ha arról az account-ról van szó.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 972
113
Mack,vagy vki más modi, az mitől van hogy a bűnlajstromos topicban a pirossal írt büntetés színe kárpátaljának sötétebb mint a többieknél? Lehet ám én látom rosszul mert most nem mindent látok jól. Vagy ez valami minősítő színezés hogy pl valaki visszaeső? Vagy rosszul választott ki színt?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Mack,vagy vki más modi, az mitől van hogy a bűnlajstromos topicban a pirossal írt büntetés színe kárpátaljának sötétebb mint a többieknél? Lehet ám én látom rosszul mert most nem mindent látok jól. Vagy ez valami minősítő színezés hogy pl valaki visszaeső? Vagy rosszul választott ki színt?

Jól látod, valóban sötétebb, de szerintem ennek nincs jelentősége. Valószínűleg Mack véletlenül nem ugyanazt a színárnyalatot választotta, mint a többieknél.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 473
113
Majd megnyitom, csak kicsit át kell gondolljam, hogy is működjön. Lehet csak és kizárólag hírfolyamként műkö
Mack,vagy vki más modi, az mitől van hogy a bűnlajstromos topicban a pirossal írt büntetés színe kárpátaljának sötétebb mint a többieknél? Lehet ám én látom rosszul mert most nem mindent látok jól. Vagy ez valami minősítő színezés hogy pl valaki visszaeső? Vagy rosszul választott ki színt?
Hát mert abból a színpalettából kell kiválasztani a kívánt színt, mint, amit te is használhatsz. Balról a negyedik. Kárpátaljánál eggyel lejjebb klikkeltem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Majd megnyitom, csak kicsit át kell gondolljam, hogy is működjön. Lehet csak és kizárólag hírfolyamként műkö

Hát mert abból a színpalettából kell kiválasztani a kívánt színt, mint, amit te is használhatsz. Balról a negyedik. Kárpátaljánál eggyel lejjebb klikkeltem.
Elnézést, de ha csak hírfolyam lesz, semmi mást nem fogunk látni, mint ulippo híreit, amiket senki nem cáfol.
S ezzel az oldal elég sokat fog veszteni az olvasottságából.
Egy főt biztosan. :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Szerintem, amíg nem történik semmi érdemleges, addig nyugodtan zárva lehetne tartani. Elég egy ukrán topik is(néha még sok is).
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 972
113
Szerintem, amíg nem történik semmi érdemleges, addig nyugodtan zárva lehetne tartani. Elég egy ukrán topik is(néha még sok is).
Egy sincs most. Amúgy a számunkra szerintem tök mindegy ki lő ki nem (mindkettő persze) ott a messzi távolban. Kb olyan messze van mint ide Normandia, vagy Tunézia, vagy épp Stockholm, csak hogy meglegyen a kép. Az utóbbi kb 3 évben beállt, kicsit lónek ezek, kicsit azok, semmi extra. Befagyott konfliktus.
A másik topic a kantinos már számunkra inkább lényeges, hiszen rólunk magyarokról van szó benne, és ugye napi szinten erről szólt minden már vagy 2-3 hónapja, szomszédos terület, sokunknak annyi hogy a háza sarka már lehet hogy Ukrajna (ha van olyan mint Hámorban) ott érintettek vagyunk, és ugye érezzük is ha van valami, ezéltal szerintem (bocsánat ha sokakat megsértek vele) fontosabb mint hogy milyen csavarok vannak az F-16 lokátorában, vagy stb. Csak sajnos sokan vagyunk úgy hogy elolvassuk Ulippo lakkozását a csodás ukrán életről és akkor megy a megcáfolása, többek közt olyanoktól akik odaát élnek. Én tényleg meghallgatom, elolvasom, mert másik fél és nincs nálam ignorén. csak a faxom, kevés az időm, és elmegy vele +1 órám hogy cáfolom a meséket. Mert a valóság az fenyegetően más, és sok honfitársunk érzi ezt a bőrén. Mert fenyegetnek biza. Szóval ez van részemről, a magyar biztpolosba is be lehet hozni a kárpátaljai témát, úgy korrekt volna. A másik kettő meg maradjon zárva, túl sok az off. A donyecki események meg elférnek a ruszki utódállamos topicban. Aztán ha egyszer lesz ott valami érdemleges gyilkolás mint 3-4 éve akkor visszanyitni és mehetnek a napi videók, szétszakadt testek, halottak stb. Ami egyébként szintén tilos, csak sajnos ez a valóság egy háború során, nem olyan mint a PS-en meg a CNN-en. Ebben nem lehet semmi aberráció hogy ilyen látvány van, mert ez a következmény, és ezt kéne látni minden békeharcosnak, politikusnak akinek hatalom van a kezében. Attól hogy nem leadható még megtörténik, mint a nemi erőszak németben, csak el van hallgatva.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Egy sincs most. Amúgy a számunkra szerintem tök mindegy ki lő ki nem (mindkettő persze) ott a messzi távolban. Kb olyan messze van mint ide Normandia, vagy Tunézia, vagy épp Stockholm, csak hogy meglegyen a kép. Az utóbbi kb 3 évben beállt, kicsit lónek ezek, kicsit azok, semmi extra. Befagyott konfliktus.
A másik topic a kantinos már számunkra inkább lényeges, hiszen rólunk magyarokról van szó benne, és ugye napi szinten erről szólt minden már vagy 2-3 hónapja, szomszédos terület, sokunknak annyi hogy a háza sarka már lehet hogy Ukrajna (ha van olyan mint Hámorban) ott érintettek vagyunk, és ugye érezzük is ha van valami, ezéltal szerintem (bocsánat ha sokakat megsértek vele) fontosabb mint hogy milyen csavarok vannak az F-16 lokátorában, vagy stb. Csak sajnos sokan vagyunk úgy hogy elolvassuk Ulippo lakkozását a csodás ukrán életről és akkor megy a megcáfolása, többek közt olyanoktól akik odaát élnek. Én tényleg meghallgatom, elolvasom, mert másik fél és nincs nálam ignorén. csak a faxom, kevés az időm, és elmegy vele +1 órám hogy cáfolom a meséket. Mert a valóság az fenyegetően más, és sok honfitársunk érzi ezt a bőrén. Mert fenyegetnek biza. Szóval ez van részemről, a magyar biztpolosba is be lehet hozni a kárpátaljai témát, úgy korrekt volna. A másik kettő meg maradjon zárva, túl sok az off. A donyecki események meg elférnek a ruszki utódállamos topicban. Aztán ha egyszer lesz ott valami érdemleges gyilkolás mint 3-4 éve akkor visszanyitni és mehetnek a napi videók, szétszakadt testek, halottak stb. Ami egyébként szintén tilos, csak sajnos ez a valóság egy háború során, nem olyan mint a PS-en meg a CNN-en. Ebben nem lehet semmi aberráció hogy ilyen látvány van, mert ez a következmény, és ezt kéne látni minden békeharcosnak, politikusnak akinek hatalom van a kezében. Attól hogy nem leadható még megtörténik, mint a nemi erőszak németben, csak el van hallgatva.

Igen, a magyar vonatkozású ukrajnai hírek engem is érdekelnek. Jobban, mint az, hogy éppen ki lövöldözik az OSCE drónjaira, amikről nem mellesleg, minden bizonnyal csak az OSCE tudja, hogy az övéi, senki más. Nem is csoda, hogy mindenki lövöldözi őket!
A keleti részen történő katonai műveletek, harci események is érdekeltek korábban. Mára viszont ezek hiányában többnyire uli agitpropja tölti ki a topikot, illetve a rájuk adott cáfolatok. A megoldás adja magát: Ha nincs agitprop, nincs flame.
Ha majd lesz megint esemény, akkor érdemes lehet újranyitni, addig a kantinos megmaradhatna. Az OSCE drónjai és (el)Kurt Volker nélkül.
Szerintem. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 473
113
Igen, a magyar vonatkozású ukrajnai hírek engem is érdekelnek. Jobban, mint az, hogy éppen ki lövöldözik az OSCE drónjair
Na, ez a drón volt az utolsó csepp. Vagy három oldalon keresztül ment egymás rágása amiatt a szar drón miatt. Volt ott azért DNS/DNE/DNR?? mittoménmilyen anyag is, de azokon legalább voltak térképek. Amíg nem lesznak komolyabb hadmozdulatok addig nem nyitom meg.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ez a vita és a kialakult helyzet már többször is lezajlott -és mindig ugyanúgy.
A konfliktus a legcsekélyebb mértékben sem befagyott. ( szimplán csak mind a minimum öt fél/ csoportosulás agyonhallgatja és cenzúrázza a történéseket és hatalmas veszteségeket ( is ) Ez jelenleg Európa életét legnagyobb mértékben befolyásoló és veszélyeztetô helyzet .)
Korábbi írásaim a témában visszakereshetôk.

A topicnak napi több ezres látogatottsága van - nyilván nem a semmi miatt.
 
Status
Not open for further replies.