[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 687
6 455
113
@zsolti
@Allesmor Obranna
Bocsánat elfelejtettem beleírni hogy ha új dolgot szerzünk akkor az legyen nyugati , amúgy mint olyan nem hinném hogy a közös munkát a lengyelekkel és a csehekkel bàrmi is tiltaná , a felújítást se tiltja semmi , új/használt eszközöket nem szerezhetünk be
Ami 26 utánt illeti , nem hinném hogy utána feloldanák az embargót ha akkor is Putin lesz az elnök :/ , szóval , válaszolva , nem értem mire gondolsz mikor azt mondod hogy egyik lehetőség sem játszik azok közül amit mondtam az embargó miatt
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
@zsolti
@Allesmor Obranna
Bocsánat elfelejtettem beleírni hogy ha új dolgot szerzünk akkor az legyen nyugati , amúgy mint olyan nem hinném hogy a közös munkát a lengyelekkel és a csehekkel bàrmi is tiltaná , a felújítást se tiltja semmi , új/használt eszközöket nem szerezhetünk be
Ami 26 utánt illeti , nem hinném hogy utána feloldanák az embargót ha akkor is Putin lesz az elnök :/ , szóval , válaszolva , nem értem mire gondolsz mikor azt mondod hogy egyik lehetőség sem játszik azok közül amit mondtam az embargó miatt
Hozzáteszem, 26 után szinte biztos hogy már NEM Putin lesz az elnök. Öreg lesz már hozzá.
Ettől viszont ami sokkal fontosabb, hogy ha az EU-nak nem mentek el teljesen otthonról, akkor elkezd végre közeledni az oroszok felé(nem kell szövetségre lépni velük, de ez a mostani kardcsörtetés oda vissza nekünk sem jó), és távolodni az USA-tól.
Ebből viszont egyenesen az következik, hogy még 8 évet és azon túl, nem tartják és tartatják fent velünk az embargót az oroszokkal szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Hozzáteszem, 26 után szinte biztos hogy már NEM Putin lesz az elnök. Öreg lesz már hozzá.
Ettől viszont ami sokkal fontosabb, hogy ha az EU-nak nem mentek el teljesen otthonról, akkor elkezd végre közeledni az oroszok felé(nem kell szövetségre lépni velük, de ez a mostani kardcsörtetés oda vissza nekünk sem jó), és távolodni az USA-tól.
Ebből viszont egyenesen az következik, hogy még 8 évet és azon túl, nem tartják és tartatják fent velünk az embargót az oroszokkal szemben.

PuTYin.
Kérek mindenkit, hogy jegyezzük már meg végre.​
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 687
6 455
113
PuTYin.
Kérek mindenkit, hogy jegyezzük már meg végre.
Jegyezzük már meg végre hogy angolosan írva így is helyes + azt hogy ne már az ilyen apró kis dolgokon akadjunk fent hanem koncentráljunk a véleményünk normális kifejtésére.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Angolosan írva így is helyes, engem nem zavar, így sem, úgy sem. Jellemzően ha válaszolok valakinek, úgy szoktam írni ahogy előtte ő is használta.

Jegyezzük már meg végre hogy angolosan írva így is helyes + azt hogy ne már az ilyen apró kis dolgokon akadjunk fent hanem koncentráljunk a véleményünk normális kifejtésére.

Magyarul meg ty-vel. :D Nyugalom, én is tudok külföldiül. :) Olyan ez, mint hogy egyesek arról sem tudnak leszokni, hogy mondjuk Irak és Irán nevét magyarul írják le.

Jó. Amint soha nem fogja a Gripen Grippenek hívni senki és a Rafale-t Rafaelnek.
Jajj, ne dedózzunk már...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Angolosan írva így is helyes, engem nem zavar, így sem, úgy sem. Jellemzően ha válaszolok valakinek, úgy szoktam írni ahogy előtte ő is használta.
Ha te is az angolszász helyesírás szabályait tartod magadra érvényesnek, véletlenül sem a magyart... De szólok hogy az oroszok maguk is TY-vel mondják, sosem volt Putin...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Magyarul meg ty-vel. :D Nyugalom, én is tudok külföldiül. :) Olyan ez, mint hogy egyesek arról sem tudnak leszokni, hogy mondjuk Irak és Irán nevét magyarul írják le.


Jajj, ne dedózzunk már...
Ahol nem latinbetűs írásmódot használnak, ott átírásnál a magyar fonetikával élünk a magyar helyesírás szabályai szerint. Ezért Irak a helyes és nem Iraq. Megint ott tartunk, hogy minek vallod magad. Ha világpolgár vagy írj magyarok közt magyar oldalon angolul. Ha magyar vagy tessék megtanulni magyarul.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Ha te is az angolszász helyesírás szabályait tartod magadra érvényesnek, véletlenül sem a magyart... De szólok hogy az oroszok maguk is TY-vel mondják, sosem volt Putin...
Na, beszéltem vele, azt mondta nem haragszik a Putin-ért sem, csak továbbra is írjak olyan szépeket róla és oroszországról, mint eddig, az a fontos ;)!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ami 26 utánt illeti , nem hinném hogy utána feloldanák az embargót ha akkor is Putin lesz az elnök :/ , szóval , válaszolva , nem értem mire gondolsz mikor azt mondod hogy egyik lehetőség sem játszik azok közül amit mondtam az embargó miatt

Bár az EU parlament összetétele más lesz, és előfordulhat a külpolitika irányának megváltozása ennek ellenére jelenleg nem látni azt a lehetőséget, vagyis eu politikust aki meg merné pengetni a szankciók feloldását.
Az amerikai és kisebb részben az európai fegyverlobbi kérését teljesíti az EU. Egy Salvini-szerű külpolitikai biztos megcsinálná, de azt Merkelék nem fogják hagyni, ők lexarják, nekik van bevételük máshonnan, egy valamit fognak tolni csak, az északi vezetéket, az ui elengedhetetlenül szükséges a multiknak.
Pontosan tudják, hogy cserére szorul keleten a régi szovjet technika, azt mindenképpen ki akarják szorítani, kapóra jött a krími válság
A mi esetünkben leginkább az is gond, hogy sok más termékünket kiszorították az orosz piacról.
A Mi-28N/35M már nem a kispénz kategória, át kell számolni rendesen az üzemeltetést, fegyvereket hozzá.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Hozzáteszem, 26 után szinte biztos hogy már NEM Putin lesz az elnök. Öreg lesz már hozzá.
Viszont ott lesz a háttérben, szerintem D.A. Medvegyev veszi át a stafétát, vagy legalábbis az az érdekkör.
Putyin már tudja ki lesz az, látszik a szemében az a kaján mosoly amivel szemléli a világot, hogy mindenki bele akarna látni a gondolataiba.
Nagy pókerarcot muszáj vágni, minden mozdulatát 4k-ban vizsgálják a viselkedéskutatók, pszichológusok - és persze a szolgálatok.
Ebben az a pikáns, hogy ő is ott kezdte, tehát szakmabéli. :D
Ettől viszont ami sokkal fontosabb, hogy ha az EU-nak nem mentek el teljesen otthonról,
Ez a mostani összetétel teljesen kretén.
akkor elkezd végre közeledni az oroszok felé(nem kell szövetségre lépni velük, de ez a mostani kardcsörtetés oda vissza nekünk sem jó), és távolodni az USA-tól.
Május után meglátjuk, menyi lesz az idióták aránya a parlamentben, az oroszok felé az energialobbi mindig fenn fogja tartani a kiskaput, arra nagyon nagy szükségük van, arra ne számítsunk hogy KKEu-nak bármiféle pozitív intézkedést hoznak.
Ha majd felhozzák a szerbekig a török vezetéket, annak is neki fognak esni, ezer százalék.
Amerika nem fogja engedni az EU-t mert az eurázsiai törekvéseinek ugródeszkája volt és lesz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 044
73 540
113
Aztan nehogy roman gyartasu AH-1 Cobra helikopter beszerzes legyen belole... :cool:

Ha addigra lesz roman megrendeles is, lehet a H225Meket is ok fogjak nekunk legyartani.:hadonaszos:
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ha addigra lesz roman megrendeles is, lehet a H225Meket is ok fogjak nekunk legyartani
Reméljük NEEEEEEEM !

n2udih8y40kmol491ku0.jpg