Tu-160 Blackjack (Tupoljev, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 025
113
Anno 1985-ben a mezőkövesdi reptér 3500 méteres betonjának semmi baja nem volt a három Tu-22M2-essel, vígan kiszolgálta. Pedig annak mind a fel-, mind pedig a leszállási úthossza több, mint a 160-asé. A ferihegyi pályák is bőiven elbírják, az 1-esé 3010 méter, a 2-esé 3700 méteres.
Pápa, én 4000m-re emlékszem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Pápa, én 4000m-re emlékszem.
Ilyen hosszú beton soha nem volt hazánkban. A leghosszabb pálya a ferihegyi kettes, vagy 31R/13L. 3700 méteres és ezzel Heathrow után a kontinens második leghosszabb nem orosz pályája.
Heathrow egyik betonja 3900m hosszú, ehhez képest Zsukovszkijban a hosszabik csík 5500 méteres.

Pápa 2500/60 méteres szabvány futófelülettel bírt, míg 84-ben vissza nem kurtították a felújítás során 2400 méteresre.
Most tervben van a NATO részéről egy jelentősebb pályahossz-növelés.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 025
113
Ilyen hosszú beton soha nem volt hazánkban. A leghosszabb pálya a ferihegyi kettes, vagy 31R/13L. 3700 méteres és ezzel Heathrow után a kontinens második leghosszabb nem orosz pályája.
Heathrow egyik betonja 3900m hosszú, ehhez képest Zsukovszkijban a hosszabik csík 5500 méteres.

Pápa 2500/60 méteres szabvány futófelülettel bírt, míg 84-ben vissza nem kurtították a felújítás során 2400 méteresre.
Most tervben van a NATO részéről egy jelentősebb pályahossz-növelés.
Én elhiszek mindent, nekem az ottaniak mondták. Aki mondta ezek szerint nem jól tudta, mert fixen emlékszem hogy azt mondták, 4km a hosszú pálya, 8km egy járőr útvonal az őrszobáról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 025
113
De nem a pályát járták körbe, hanem a repteret! :)
Nyilván, csak a hosszú pálya az maga a pálya volt, nekem úgy mondták, 4km kifutó, és 4km az oda vissza út, összesen 8 a kanyar.
Én neked elhiszem hogy úgy van ahogy mondod, csak nekem nem ezt mondták, ennyi. Én meg mikor ott voltam, le nem mértem, elhittem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Nyilván, csak a hosszú pálya az maga a pálya volt, nekem úgy mondták, 4km kifutó, és 4km az oda vissza út, összesen 8 a kanyar.
Én neked elhiszem hogy úgy van ahogy mondod, csak nekem nem ezt mondták, ennyi. Én meg mikor ott voltam, le nem mértem, elhittem.
Nem nekem kell hinned, hanem a google térképnek. Nézd meg a repteret. Ott se helye, se nyoma nincs egy 4km hosszú betonnak.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Hogy látod van ennek a gépnek értelme ? Nem lenne elég pár száz db su-57 kh-59mk2 rakétával a közeljövőben?
Nem váltaná ki ezt és fordítva. Ez két külön fegyverrendszer, két külön világ.

A Tu-160-asok többezer km hatótávú robotrepülőket hordoznak, interkontinentális távolságokra, akár nukleáris fejrésszel is, a Szu-57-esek harcászati repülőgépek egy-két ezer km maximális hatósugárral, százakárhány km hatótávolságú hagyományos fegyverzettel.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 842
113
A Tu-160-asok többezer km hatótávú robotrepülőket hordoznak, interkontinentális távolságokra, akár nukleáris fejrésszel is,

Ezt már molni leírta hogy sokkal olcsóbb egy interkontinentális rakéta mint iylen drága nagy repcsiket gyártani :Ezzel egyet is értek
+ A su-57 alacsony csökkentett észlehetőséggel viszi el a kh-59mk2 rakétát ami olcsóbb + több van mind a kettőből + ezeknek a gépeknek 5000km hatótáv + légitankolással ez még tovább növelhető .
Nem véletlenül jelent meg egy oylan cikk nem is olyan régen miszerint az európába majd onnan akár Lengyelroszágba telepített f-35-gépek nuki csapásokat mérhetnek az oroszokra kihasználva az f-35 lopakodó képességét és már B-2-sem kell .
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Ezt már molni leírta hogy sokkal olcsóbb egy interkontinentális rakéta mint iylen drága nagy repcsiket gyártani :Ezzel egyet is értek
+ A su-57 alacsony csökkentett észlehetőséggel viszi el a kh-59mk2 rakétát ami olcsóbb + több van mind a kettőből + ezeknek a gépeknek 5000km hatótáv + légitankolással ez még tovább növelhető .
Nem véletlenül jelent meg egy oylan cikk nem is olyan régen miszerint az európába majd onnan akár Lengyelroszágba telepített f-35-gépek nuki csapásokat mérhetnek az oroszokra kihasználva az f-35 lopakodó képességét és már B-2-sem kell .
Nem szerencsés ekkora távolságokra egyszemélyes gépeket bevetni.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Ezt már molni leírta hogy sokkal olcsóbb egy interkontinentális rakéta mint iylen drága nagy repcsiket gyártani :Ezzel egyet is értek
+ A su-57 alacsony csökkentett észlehetőséggel viszi el a kh-59mk2 rakétát ami olcsóbb + több van mind a kettőből + ezeknek a gépeknek 5000km hatótáv + légitankolással ez még tovább növelhető .
Nem véletlenül jelent meg egy oylan cikk nem is olyan régen miszerint az európába majd onnan akár Lengyelroszágba telepített f-35-gépek nuki csapásokat mérhetnek az oroszokra kihasználva az f-35 lopakodó képességét és már B-2-sem kell .
Ilyesmit én biztosan nem mondtam. Én azt mondtam, hogy olcsóbb és több értelme van gyors fegyvert, mint gyors platformot építeni.
A CONUS-nak olyannyira nincs légvédelme otthon, hogy egy félkomoly CM salvo levadászása is nehéz lenne, mert egész egyszerűen az USA és Kanada határa rohadt hosszú. Semmi SAM nincs és 0/24-ben AWACS-ezgeti ekkora terület felett mission impossible.
Ráadásul tengóról indított CM salvo akár a partok közelében is mehet. Idő sincs reagálni. Ha mégis start. léptégben CM-ezgetni akarnak, akkor araa Tu-160 az idieális, de Szu-34 méret alatt semmi. A jenkiknél is a kategória alja a réskitöltő FB-111 volt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A Jeges-tenger partján elhagyott kifutók is 3000m fölöttiek. Pár éve volt egy gyakorlat, amikor oda települtek. De hogy viszik oda a naftát?