Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
I%2Bjust%2Bcame%2Bhere%2Bto%2Bread%2Bthe%2Bcomments.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-t85Hshc2-...600/I+just+came+here+to+read+the+comments.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jesszüsom.....Általános célú gp álványrol közepes gp,villaálványrol golyószóró.Ennyi.PKM egy általános célú gp.Sz jelölés annyit tesz,hogy az adott fegyverhez van rendszeresitve a tripod állvány,a hadrendi beosztása végett..És ezt értettem állványos gp alat.Nyilván nem a Szimonov állványos Maximot..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Jesszüsom.....Általános célú gp álványrol közepes gp,villaálványrol golyószóró.Ennyi.PKM egy általános célú gp.Sz jelölés annyit tesz,hogy az adott fegyverhez van rendszeresitve a tripod állvány,a hadrendi beosztása végett..És ezt értettem állványos gp alat.Nyilván nem a Szimonov állványos Maximot..

Jézusom ez hülyeség....
 
  • Tetszik
Reactions: honved and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 874
113
Jesszüsom.....Általános célú gp álványrol közepes gp,villaálványrol golyószóró.Ennyi.PKM egy általános célú gp.Sz jelölés annyit tesz,hogy az adott fegyverhez van rendszeresitve a tripod állvány,a hadrendi beosztása végett..És ezt értettem állványos gp alat.Nyilván nem a Szimonov állványos Maximot..
Az a baj, hogy rendszeresen szembemész a nemzetközi katonai terminológiával/kitalálod a sajátod aztán még minket nézel hülyének :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem,csak avittas a megfogalmazásom számotokra.PTURSz ugyanazt jelenti mint mint az ATGM,a GPMG neg nagyarul általános célú gp.Egyszerűen az anglomán divat elött nevelkedtem,a haditechnika fiataloknak és a tisztek könyvtára 80as évekbeli szóhasználata köszön vissza nálam.Trendi helyet is divatost mondok,és a medicus team nekem orvos csoport,vagy csapat.Esetleg munkacsoport.
Duudi viszont szinplán csak kötekedet.Nyilvánvaló szerintem,hogy 2018ban a GPMG állványos felhasználási módját érti valaki állványos közepes gp alatt,és nem a Maximot,az M1919A4 vagy az M1864es Gatlingot.Ennek ellenére nagyon is adok a véleményére,és kisalegység harcászat tekintetében bizonyosan nagyságrenddel nagyobb a tudása nálam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Nem,csak avittas a megfogalmazásom számotokra.PTURSz ugyanazt jelenti mint mint az ATGM,a GPMG neg nagyarul általános célú gp.Egyszerűen az anglomán divat elött nevelkedtem,a haditechnika fiataloknak és a tisztek könyvtára 80as évekbeli szóhasználata köszön vissza nálam.Trendi helyet is divatost mondok,és a medicus team nekem orvos csoport,vagy csapat.Esetleg munkacsoport.
Duudi viszont szinplán csak kötekedet.Nyilvánvaló szerintem,hogy 2018ban a GPMG állványos felhasználási módját érti valaki állványos közepes gp alatt,és nem a Maximot,az M1919A4 vagy az M1864es Gatlingot.Ennek ellenére nagyon is adok a véleményére,és kisalegység harcászat tekintetében bizonyosan nagyságrenddel nagyobb a tudása nálam.

Nincs ilyen,hogy általános célú géppuska a magyar katonai szaknyelvben!Ezt a hülyeséget te találtad ki a general-purpose machinegun alpaján.Arrólmi nem tehetünk,hogy halvány lila gőzöd sincs arról,hogy minek mi a hivatalos magyar neve.De azt ne várd el,hogy aszisztáljunk a hülyeségedhez.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Inkább azt mondjátok meg mi lesz a PKMel, állvánnyal vagy nélküle. Az új fegyvergyárunk át fogja alakítani 7,62x51re? Elvileg ha túrnak egy kicsit a FÉGnél még megvannak a gépek amivel ezeket csinálták. Vagy lecserélig? Mire? MG3? FNMAG?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nincs ilyen,hogy általános célú géppuska a magyar katonai szaknyelvben!Ezt a hülyeséget te találtad ki a general-purpose machinegun alpaján.Arrólmi nem tehetünk,hogy halvány lila gőzöd sincs arról,hogy minek mi a hivatalos magyar neve.De azt ne várd el,hogy aszisztáljunk a hülyeségedhez.
Bocsi,de nem tudom,hogy mi van per pillanat a szolgálati szabályzatban.Mikor katona voltam az örszakasznak volt 1db PKMSz gp.aminek a definiciója általános célú géppuska volt,állvánnyal.
Nincs már meg,de alighanem szerepelt a meghatározás a 80as évekbeli katonai lexikonban is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Inkább azt mondjátok meg mi lesz a PKMel, állvánnyal vagy nélküle. Az új fegyvergyárunk át fogja alakítani 7,62x51re? Elvileg ha túrnak egy kicsit a FÉGnél még megvannak a gépek amivel ezeket csinálták. Vagy lecserélig? Mire? MG3? FNMAG?

Nincs baj a PKM-el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Bocsi,de nem tudom,hogy mi van per pillanat a szolgálati szabályzatban.Mikor katona voltam az örszakasznak volt 1db PKMSz gp.aminek a definiciója általános célú géppuska volt,állvánnyal.
Nincs már meg,de alighanem szerepelt a meghatározás a 80as évekbeli katonai lexikonban is.

Bocsánat!!!Akkor az AK-63 is géppisztoly én kérek elnézést még egyszer...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Inkább azt mondjátok meg mi lesz a PKMel, állvánnyal vagy nélküle. Az új fegyvergyárunk át fogja alakítani 7,62x51re? Elvileg ha túrnak egy kicsit a FÉGnél még megvannak a gépek amivel ezeket csinálták. Vagy lecserélig? Mire? MG3? FNMAG?
Szerintem még mindig a PKM a legjobb gp.Van már NATO szabványú változata.
main_p1642804.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Bocsánat!!!Akkor az AK-63 is géppisztoly én kérek elnézést még egyszer...
Dudi,nemáááá!Hogy valameik 40x46os kinai autmata gránátvető beilleszthető lenne é szerinted a szakasz tüzrendszerébe,arra kiváncsi lennék.Azt meg pontosan tudod,hogy ebben a szövegkörnyezetben az állványos gp alatt a PKM(vagy MG3,FN MAG,M60stb) állványon alkalmazást értettem.Méretre,súlyra kb egykategóriák.Ahogy az MK19 AG az M2 ngp kategóriája,kb.
Nebáncsvirág szemantikai vitába is bonyolódhatunk,de minek?
AMD--65/5 tipusjelű,géppisztoly megnevezésű,egyéni lőfegyver meghatározású vasdarabot kaptam szolgálati fegyver gyanánt.De már szorgalmazták az átnevezését gépkarabélyra,a nagybecsű szolgálati szabályzatban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Dudi,nemáááá!Hogy valameik 40x46os kinai autmata gránátvető beilleszthető lenne é szerinted a szakasz tüzrendszerébe,arra kiváncsi lennék.Azt meg pontosan tudod,hogy ebben a szövegkörnyezetben az állványos gp alatt a PKM(vagy MG3,FN MAG,M60stb) állványon alkalmazást értettem.Méretre,súlyra kb egykategóriák.Ahogy az MK19 AG az M2 ngp kategóriája,kb.
Nebáncsvirág szemantikai vitába is bonyolódhatunk,de minek?
AMD--65/5 tipusjelű,géppisztoly megnevezésű,egyéni lőfegyver meghatározású vasdarabot kaptam szolgálati fegyver gyanánt.De már szorgalmazták az átnevezését gépkarabélyra,a nagybecsű szolgálati szabályzatban

Ez az beszéljünk össze vissza mindent aztán majd csak kigobozzák a szövegkörnyezetből. Tudod a szaknyelv nem véletlen alakult ki(nem csak a katonai hanem az össtes).Ha neked derogál használni ám legyen de ne legyél felháborodva ha szóvá teszik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez az beszéljünk össze vissza mindent aztán majd csak kigobozzák a szövegkörnyezetből. Tudod a szaknyelv nem véletlen alakult ki(nem csak a katonai hanem az össtes).Ha neked derogál használni ám legyen de ne legyél felháborodva ha szóvá teszik.
Jó,rendben van,én csak egy hüle civil vagyok.Mellesleg slendrián megfogalmazásom értelmét kevésbé szolgálati szabályzat függő forumtársaink azért megértették.Még képet is linkeltek,hogy miféle állványos alkalmazású gp-re gondolhatott ama csökkent értelmű buta civil.
Viszont a kérdésre,ami ezt a vihart a kávéspohárban elinditotta,nem válaszoltál.Irakban és afrikában már bevetették ezeket a könnyű kinai gránátvetőket,de még nem láttam semmien értékelés róluk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Jó,rendben van,én csak egy hüle civil vagyok.Mellesleg slendrián megfogalmazásom értelmét kevésbé szolgálati szabályzat függő forumtársaink azért megértették.Még képet is linkeltek,hogy miféle állványos alkalmazású gp-re gondolhatott ama csökkent értelmű buta civil.
Viszont a kérdésre,ami ezt a vihart a kávéspohárban elinditotta,nem válaszoltál.Irakban és afrikában már bevetették ezeket a könnyű kinai gránátvetőket,de még nem láttam semmien értékelés róluk.

Nem az a baj ha valaki a lövedékre azt mondja,hogy golyó(nem vagyunk vadászok) hanem ha felháborodik azon ha kijavítják.
 

senki

Active Member
2018. július 27.
304
229
43
Jó,rendben van,én csak egy hüle civil vagyok.Mellesleg slendrián megfogalmazásom értelmét kevésbé szolgálati szabályzat függő forumtársaink azért megértették.Még képet is linkeltek,hogy miféle állványos alkalmazású gp-re gondolhatott ama csökkent értelmű buta civil.
Viszont a kérdésre,ami ezt a vihart a kávéspohárban elinditotta,nem válaszoltál.Irakban és afrikában már bevetették ezeket a könnyű kinai gránátvetőket,de még nem láttam semmien értékelés róluk.
Talán ez választ ad a kérdésedre
http://www.armamentresearch.com/wp-...f-No.-1-QLZ-87-Automatic-Grenade-Launcher.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem az a baj ha valaki a lövedékre azt mondja,hogy golyó(nem vagyunk vadászok) hanem ha felháborodik azon ha kijavítják.
????????????.Kötekedsz,mert a kérdésre nem tudsz válaszolni?A nagybecsű szolgálati szabályzat nem ir semmit?Minek?Én nem haragszom,ha kijavitasz és igazad van.Főleg,hogy ez nekem csak hobbi.De megvan még a honvédségi lőkiképző oklevelem a régi papirok közöt,ha már nincs is jelentőségük.Dehogy lekezelj,azt nem tűröm.
De ez már értelmetlen.