• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem a ciklus meg a hiszti baj.
A fiúk a baj. Konkrét kutatások vannak ebben a témában. A vegyes csapatokban a férfiak harcértéke csökken, mert a figyelmüket tudattalanul is megosztják a harci feladat és a nő védelme között. Ez ösztönös, zsigeri reakció, biológiai eredője van. Tudatos koncenctrációval kizárható, de nem szűntethető meg.
...

Persze, hiszen a férfiak ösztönösen érzik, hogy kár lenne egy nő életét elpazarolni a harcban, mert amikor egy nő meghal, akkor nem csak a nő hal meg, hanem utódokat sem fog szülni. Ez sokszoros veszteség a társadalomnak. És pontosan ezért nem valók a nők a harcba. Túl értékesek. Szóval nem tudatos koncentrációval kell kizárni a normalitást, hanem nem kell a nőket a harcba küldeni. Persze békeidőben elhülyéskedhetnek a tankokkal, fegyverekkel ők is, de háborúban ennél fontosabb feladatuk is van, mint már említettem.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
390
1 002
93

Norvég harckocsiparancsnok lány. Jelenleg két szakasz Leopárddal Litvániában állomásoznak. Érdekesség hogy legalább kettő Tank sivatagi színű.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Talán annyi hogy azért vannak olyan feladatok egy háborúban álló hadseregben is amik jól passzolnak a női nemnek is:
- az eü.i ellátás akár szanitéc szintig;
- hiradós;
- mesterlövész;
Érdekes hogy mesterlövészként milyen jól teljesítenek a nők. Talán ez nem is a nemi hovatartozásukkal függ össze hanem azzal hogy az erre a feladatra kiválasztott katonáknak - függetlenül a nemüktől - rendelkezniük kell bizonyos speciális személyiség jegyekkel és képességekkel.
- nem nagysebességű légijármű pilóta;
- stb...alapvetően bármit el tudok a nőknek is képzelni ami nem "full kontakt" harci beosztás és nem igényel komoly fizikai erőkifejtést.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Talán annyi hogy azért vannak olyan feladatok egy háborúban álló hadseregben is amik jól passzolnak a női nemnek is:
- az eü.i ellátás akár szanitéc szintig;
- hiradós;
- mesterlövész;
Érdekes hogy mesterlövészként milyen jól teljesítenek a nők. Talán ez nem is a nemi hovatartozásukkal függ össze hanem azzal hogy az erre a feladatra kiválasztott katonáknak - függetlenül a nemüktől - rendelkezniük kell bizonyos speciális személyiség jegyekkel és képességekkel.
- nem nagysebességű légijármű pilóta;
- stb...alapvetően bármit el tudok a nőknek is képzelni ami nem "full kontakt" harci beosztás és nem igényel komoly fizikai erőkifejtést.
Egyes kutatások szerint a nők kiválóak pilótának, mert a női agy ösztönösen képes a megosztott figyelemre. Egyszerre tud a gyerekre és az aktuális feladatra is figyelni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Ebben a nagy egyenjogúságban kicsit tényleg átestünk a ló túloldalára. Mint ahogy vannak olyan munkák pl. bölcsiben, óvodában ahova nem való férfi, vannak olyan munkák ami meg lányoknak nem valók. Aranyosak, szépek, de a harcoló beosztás az nem való egy lánynak. Lehet itt köntörfalazni, szépen körülírni, de a háború arról szól, hogy el kell pusztítani az ellenséget. A vietnami háború után voltak olyan felmérések, hogy a katonák 20-25%-a sem akart lőni az ellenségre inkább fölé vagy mellé célzott, mert nem akarta megölni. Egy fiatal lánytól hogyan várjuk el, hogy adott esetben megölje az ellenséget? Még a 90-es években 10%-os kvóta volt a lányoknak, szerintem az pont megfelelő volt. Ennyi beosztást az eü., híradó stb. beosztásokban lehet nekik találni.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 509
15 698
113
Ebben a nagy egyenjogúságban kicsit tényleg átestünk a ló túloldalára. Mint ahogy vannak olyan munkák pl. bölcsiben, óvodában ahova nem való férfi, vannak olyan munkák ami meg lányoknak nem valók. Aranyosak, szépek, de a harcoló beosztás az nem való egy lánynak. Lehet itt köntörfalazni, szépen körülírni, de a háború arról szól, hogy el kell pusztítani az ellenséget. A vietnami háború után voltak olyan felmérések, hogy a katonák 20-25%-a sem akart lőni az ellenségre inkább fölé vagy mellé célzott, mert nem akarta megölni. Egy fiatal lánytól hogyan várjuk el, hogy adott esetben megölje az ellenséget? Még a 90-es években 10%-os kvóta volt a lányoknak, szerintem az pont megfelelő volt. Ennyi beosztást az eü., híradó stb. beosztásokban lehet nekik találni.
Egyetértünk...bár egy nő szerintem simán kinyírna apróbb dolgokért is :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1586

Guest
Csak sz.rok a 3d térérzékelésben és navigálásban.
Én elég sok éve oktatok fiúkat és lányokat is vegyesen. Én nem vettem észre hogy rosszabb lenne a térérzékelésük vagy rosszabbul navigálnának viszont azt igen hogy az adrenalin másként hat a férfiakra mint a nőkre.
A férfiak 80%-át stimulálja, összeszedettebbek lesznek, jobb teljesítményt képesek elérni.
A nőknél pont fordított a helyzet.
Ott a stressz és az adrenalin 80%-ban blokkolja a gondolkodást és a döntéshozatali képességet.
A fiúk nagy részének kellemes élmény egy adrenalin löket, a lányok szinte kivétel nélkül utálják.
Persze ez csak az átlag és vannak kivételek. Az eddigi egyik leg tehetségesebb növendékem egy lány volt aki végül is katonai pilóta lett.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Én elég sok éve oktatok fiúkat és lányokat is vegyesen. Én nem vettem észre hogy rosszabb lenne a térérzékelésük vagy rosszabbul navigálnának viszont azt igen hogy az adrenalin másként hat a férfiakra mint a nőkre.
A férfiak 80%-át stimulálja, összeszedettebbek lesznek, jobb teljesítményt képesek elérni.
A nőknél pont fordított a helyzet.
Ott a stressz és az adrenalin 80%-ban blokkolja a gondolkodást és a döntéshozatali képességet.
A fiúk nagy részének kellemes élmény egy adrenalin löket, a lányok szinte kivétel nélkül utálják.
Persze ez csak az átlag és vannak kivételek. Az eddigi egyik leg tehetségesebb növendékem egy lány volt aki végül is katonai pilóta lett.



Mit oktatsz?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Én elég sok éve oktatok fiúkat és lányokat is vegyesen. Én nem vettem észre hogy rosszabb lenne a térérzékelésük vagy rosszabbul navigálnának viszont azt igen hogy az adrenalin másként hat a férfiakra mint a nőkre.
A férfiak 80%-át stimulálja, összeszedettebbek lesznek, jobb teljesítményt képesek elérni.
A nőknél pont fordított a helyzet.
Ott a stressz és az adrenalin 80%-ban blokkolja a gondolkodást és a döntéshozatali képességet.
A fiúk nagy részének kellemes élmény egy adrenalin löket, a lányok szinte kivétel nélkül utálják.
Persze ez csak az átlag és vannak kivételek. Az eddigi egyik leg tehetségesebb növendékem egy lány volt aki végül is katonai pilóta lett.
Ebben igazad lehet, a főnökasszonyom is összeomlik ha nagy a stressz. Én meg ha helyette vagyok, olyankor nagyon felpörgök. Viszont könyvelésben nagyon ott van, precíz ,gyors, alapos, azt meg én rühellem. A másik három műszak elbaxott dolgait is sokszor ő nyomozza ki,teszi rendbe. Műszaki részben nincs annyira toppon, nem érti, látja át sokszor a folyamatokat, nem tud a gépek fejével gondolkodni, csak a betanult protokoll szerint hajt végre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez a nők a harctéren téma... Nos, szerintem, bár a nők többsége alkalmatlan ilyesmire, de ez nem jelenti azt, hogy egyetlen nő sem alkalmas. Szóval az erőltetett kvótázás ugyanolyan hülyeség, mint az, hogy márpedig amiatt, mert valaki nő, már nem is jelentkezhet egy adott területre. Ha valaki, legyen akár nő, akár férfi, akarja és meg is tud felelni a követelményeknek, akkor menjen. Ha nem tud, akkor meg nincs ott helye.

Kb. így:
https://www.marines.mil/News/Press-...ale-marine-graduates-infantry-officer-course/