[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A holland pártok között vita tárgya, hogy küldjenek katonákat a törökök elrettentésére, a kurd területekre.
A többség ellenzi. A repüléstilalmi övezet azonban szóba jön. Ugyanakkor Hollandia egymaga kevés ehhez.
http://www.kurdistan24.net/en/news/5e555860-218d-4f1b-8dee-854245859e1c
Ezért káros, ha egy országban elterjed a fú.
A hollandok otthon sem tudnak rendet tartani.
Nem is tudom, hogy gondolták.
Először is jogilag lehetetlen Szíria nélkül.
Honnan-hogyan jutnak oda, lesz utánpótlásuk.
Amúgy is, a hollandusok Srebrenicában és Közép-Afrikában már megmutatták, milyen eredményesek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 035
113
Az ENSZ odaküldte a hollandokat.
Te mindig fordítva ülsz a lovon.
Ha apád elküld kenyérért, de te tejet veszel, nem apád a .....
Ez szerintem is a hollandok sara volt, egyértelműen. Többször bizonyították már amúgy, hogy egy rakat szart nem érnek. Szíriából is volt videó, ahol lazán végignézték ahogy egy rendőr/határőrjárőrt lemészárolnak szélsőséges iszlamisták, még arra is balfaszok voltak, hogy mivel látták az előkészületeit a dolognak, hogy figyelmeztessék őket.

Az ENSZ egy béna kacsa, arról is megvan a véleményem hogy mennyit ér, de ezek a hollandokat minősítik első sorban.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Ez szerintem is a hollandok sara volt, egyértelműen. Többször bizonyították már amúgy, hogy egy rakat szart nem érnek. Szíriából is volt videó, ahol lazán végignézték ahogy egy rendőr/határőrjárőrt lemészárolnak szélsőséges iszlamisták, még arra is balfaszok voltak, hogy mivel látták az előkészületeit a dolognak, hogy figyelmeztessék őket.

Az ENSZ egy béna kacsa, arról is megvan a véleményem hogy mennyit ér, de ezek a hollandokat minősítik első sorban.

Osztrákok voltak emlékeim szerint.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 035
113
Ácsi! Én ugyan nem vagyok túlzottan ezzel képben, de neked van infód arról, hogy pontosan mire volt ENSZ-felhatalmazásuk azoknak a hollandoknak? Pl. a szerb erőkkel történő direkt összetűzésre, vagy ilyesmi? Ha igen, akkor tedd már be valamelyik topikba légyszi. Addig is keresek egy videót, hátha meglelem, amiben az ENSZ hozzáállása szépen megmutatkozik a melegebb szitukban.
;)
Fegyverrel ott állni 400-ad magaddal, és végignézni ahogy egy tömegmészárlást, emberiség elleni bűncselekményt végrehajtanak civilek ellen behúzott farokkal ENSZ békefenntartóként, az a hollandokat minősíti. Szégyenfolt ez rajtuk a mai napig.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Fegyverrel ott állni 400-ad magaddal, és végignézni ahogy egy tömegmészárlást, emberiség elleni bűncselekményt végrehajtanak civilek ellen behúzott farokkal ENSZ békefenntartóként, az a hollandokat minősíti. Szégyenfolt ez rajtuk a mai napig.


Te ugye katona vagy, ha jól tudom. Ha szintén jól tudom, a katonák a parancsot hajtják végre és nem magánakciózgathatnak kényükre-kedvükre felhatalmazás nélkül. Erősítsd meg, vagy pedig cáfold, kérlek, ha rosszul tudom. Szóval ezért szeretném tudni, hogy pontosan mi volt a holland békefenntartók parancsa. Amúgy az erőviszonyok sem nekik kedveztek, ugye kb. 300-an voltak, míg a szerb erők kb. 2500 fős létszámmal és nehézfegyverekkel rendelkeztek.

Na, a videó:

 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 660
12 348
113
Te ugye katona vagy, ha jól tudom. Ha szintén jól tudom, a katonák a parancsot hajtják végre és nem magánakciózgathatnak kényükre-kedvükre felhatalmazás nélkül. Erősítsd meg, vagy pedig cáfold, kérlek, ha rosszul tudom. Szóval ezért szeretném tudni, hogy pontosan mi volt a holland békefenntartók parancsa. Amúgy az erőviszonyok sem nekik kedveztek, ugye kb. 300-an voltak, míg a szerb erők kb. 2500 fős létszámmal és nehézfegyverekkel rendelkeztek.

Na, a videó:

Hacsak a parancs nem úgy szólt, hogy egy tapodtat sem mozdulhatnak (amit nem hinnék) manőverezéssel lehetett volna kényszerítőzni a szerbekkel. Anélkül hogy akár egy fegyvert is elsüssenek. Csak ahhoz vér is kellett volna a pucába, hogy a civilek életéért bemanőverezzenek a szerb tűzvonaba.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Hacsak a parancs nem úgy szólt, hogy egy tapodtat sem mozdulhatnak (amit nem hinnék) manőverezéssel lehetett volna kényszerítőzni a szerbekkel. Anélkül hogy akár egy fegyvert is elsüssenek. Csak ahhoz vér is kellett volna a pucába, hogy a civilek életéért bemanőverezzenek a szerb tűzvonaba.

Maradjunk annyiban, hogy jó lenne tudni, pontosan hogy szólt a parancs és hogy lett volna annak hadbírósági következménye, ha felhatalmazás nélkül beleállnak a szituba és hogy számíthattak volna, vagy pedig nem katonai támogatásra, ha megteszik (ugye 300 könnyűfegyveres vs. 2500 nehézfegyverekkel is rendelkező, ott hamar nagyon meleg lett volna pite). Én úgy vélem, hogy amíg ezeket nem tudjuk, addig a fotelból nagyon könnyű okosnak lenni és megmondani a frankót, de így ez kb. az a szint, mint "a beszari magyar katonák nem mernek lőni a határon a migrikre, mert ennyit sem érnek, de bezzeg ha én ott lennék, én biza menten közibük' lőnék..." kezdetű kanapéeposzok tömege.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 677
113
Maradjunk annyiban, hogy jó lenne tudni, pontosan hogy szólt a parancs és hogy lett volna annak hadbírósági következménye, ha felhatalmazás nélkül beleállnak a szituba és hogy számíthattak volna, vagy pedig nem katonai támogatásra, ha megteszik (ugye 300 könnyűfegyveres vs. 2500 nehézfegyverekkel is rendelkező, ott hamar nagyon meleg lett volna pite). Én úgy vélem, hogy amíg ezeket nem tudjuk, addig a fotelból nagyon könnyű okosnak lenni és megmondani a frankót, de így ez kb. az a szint, mint "a beszari magyar katonák nem mernek lőni a határon a migrikre, mert ennyit sem érnek, de bezzeg ha én ott lennék, én biza menten közibük' lőnék..." kezdetű kanapéeposzok tömege.

Az emberiség/emberiesség (mindkét megfogalmazást hallottam már) elleni bűntettek mindig kivételt képeznek. Merthogy egyébként mit jelentene a "békefenntartó"? Azt, hogy áll a frontvonalon és nézi ahogy a két fél lövi egymást? Szerintem ha határozottan léptek volna fel éppen a szerbek gondolták volna meg magukat: végül is az ENSZ csapatokkal összekülönbözni nem életbiztosítás... Egyszerűen a hollandok töketlenek voltak, elmentek "békefenntartani" mert az olyan macsó dolog, amíg nem kell csinálni semmit, de az első éles helyzetben behúzták a farkukat. Persze értem én, egy számukra alig ismert muszlim kisebbség érdekében meghalni/megsebesülni, na az már nem éri meg az elkényelmesedett hollandnak. Hosszú időre bebetonozták magukat a "töketlen operettkatona" szerepkörbe... Az ENSZ parancs biztosan nem az volt, hogy nézzék végig az etnikai mészárlást...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az emberiség/emberiesség (mindkét megfogalmazást hallottam már) elleni bűntettek mindig kivételt képeznek. Merthogy egyébként mit jelentene a "békefenntartó"? Azt, hogy áll a frontvonalon és nézi ahogy a két fél lövi egymást? Szerintem ha határozottan léptek volna fel éppen a szerbek gondolták volna meg magukat: végül is az ENSZ csapatokkal összekülönbözni nem életbiztosítás... Egyszerűen a hollandok töketlenek voltak, elmentek "békefenntartani" mert az olyan macsó dolog, amíg nem kell csinálni semmit, de az első éles helyzetben behúzták a farkukat. Persze értem én, egy számukra alig ismert muszlim kisebbség érdekében meghalni/megsebesülni, na az már nem éri meg az elkényelmesedett hollandnak. Hosszú időre bebetonozták magukat a "töketlen operettkatona" szerepkörbe... Az ENSZ parancs biztosan nem az volt, hogy nézzék végig az etnikai mészárlást...


Oké, ha szerintetek így volt és a holland katonák mind töketlenek, akkor legyen így. Amit akartam, már elmondtam ezzel kapcsolatban. Szerintem az ENSZ a töketlen, fullbürokratikus, szinte bármilyen komolyabb helyzetre normálisan és időben reagálni képtelen szervezet, de ha ti a végrehajtási láncban legutolsó helyen lévő, parancsuralmi rendszerben létező katonákon akarjátok elverni a port, az a ti dolgotok. Azért a videót javaslom megnézni.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 677
113
Oké, ha szerintetek így volt és a holland katonák mind töketlenek, akkor legyen így. Amit akartam, már elmondtam ezzel kapcsolatban. Szerintem az ENSZ a töketlen, fullbürokratikus, szinte bármilyen komolyabb helyzetre normálisan és időben reagálni képtelen szervezet, de ha ti a végrehajtási láncban legutolsó helyen lévő, parancsuralmi rendszerben létező katonákon akarjátok elverni a port, az a ti dolgotok. Azért a videót javaslom megnézni.
Nem, nem "rajtuk akarom elverni a port". De meg kell ismételnem: kötve hiszem, hogy az ENSZ békefenntartó alakulatnak lenne olyan parancsa, hogy népirtás esetén sem kell beavatkozni. Ha határozottabban reagálnak, még akár a harcérintkezés közvetlen felvétele előtt kérhettek volna légitámogatást, és máris oda a szerbek "nagy fölénye". De egy határozottabb fellépés esetén szerintem a szerb parancsnok meghátrált volna, nem az ENSZ csapatokkal akart összekülönbözni, hanem a bosnyákokkal. És igen, továbbra is fenntartom, hogy a holland parancsnok egy töketlen balfasz volt, aki azt gondolta, hogy a "békefenntartás" egyenlő a kék sisakkal és az ENSZ gázsi felvételével, de konfliktus esetén neki nincs semmi kötelessége...
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Oké, ha szerintetek így volt és a holland katonák mind töketlenek, akkor legyen így. Amit akartam, már elmondtam ezzel kapcsolatban. Szerintem az ENSZ a töketlen, fullbürokratikus, szinte bármilyen komolyabb helyzetre normálisan és időben reagálni képtelen szervezet, de ha ti a végrehajtási láncban legutolsó helyen lévő, parancsuralmi rendszerben létező katonákon akarjátok elverni a port, az a ti dolgotok. Azért a videót javaslom megnézni.
Úgy látom, másokkal is összekülönböztél. Csak engem fenyegetsz, vagy őket is meg fogod fenyegetni még ebben az évben.
A fenyegetésedre visszatérve, nevetséges az a fenyegetés, amihez nem társul erő és tudás.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 677
113
Úgy látom, másokkal is összekülönböztél. Csak engem fenyegetsz, vagy őket is meg fogod fenyegetni még ebben az évben.
A fenyegetésedre visszatérve, nevetséges az a fenyegetés, amihez nem társul erő és tudás.

:D Szegény apám mondta mindig: "a harag hatalom nélkül lóf@szt sem ér..." :D
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem, nem "rajtuk akarom elverni a port". De meg kell ismételnem: kötve hiszem, hogy az ENSZ békefenntartó alakulatnak lenne olyan parancsa, hogy népirtás esetén sem kell beavatkozni. Ha határozottabban reagálnak, még akár a harcérintkezés közvetlen felvétele előtt kérhettek volna légitámogatást, és máris oda a szerbek "nagy fölénye". De egy határozottabb fellépés esetén szerintem a szerb parancsnok meghátrált volna, nem az ENSZ csapatokkal akart összekülönbözni, hanem a bosnyákokkal. És igen, továbbra is fenntartom, hogy a holland parancsnok egy töketlen balfasz volt, aki azt gondolta, hogy a "békefenntartás" egyenlő a kék sisakkal és az ENSZ gázsi felvételével, de konfliktus esetén neki nincs semmi kötelessége...
Feltehetően azért volt náluk fegyver és lőszer, mert a felhatalmazás annak használatára szólt.
Használhatták volna, de inkább elhagyták a kijelölt helyüket.

Ugyanakkor, a Nemzeti Múzeumnál áll egy amerikai tábornoknak a szobra, aki 1919-ben egy lovagló ostorral felszerelve zavarta el a román katonákat akik felsőbb parancsra akarták a múzeum kincseit kocsikra pakolni.
Szóval, akarat és tett.

Vagy az oroszok 2008. 08. 08.-án a déli ellenörző poszton Chinvaliban mind meghaltak, de harc nélkül nem engedték át a grúzokat, az északin pedig már nem is jutottak át a grúzok, hogy 11 órára lezárják a hágókat és 12-kor bejelenthessék az ENSZ-ben Grúzia területi egységének helyreállítását.
Szóval, van aki csinálja, van aki elfut.
A Golanon lévő ENSZ csapatok is oly gyorsan hagyták el posztjaikat, hogy a nehéztechnikájuk ott maradt az ISIS-nek. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szar dolog lehet ha az ember kénytelen szerecsenmosdatásból megélni.
Csak sikálja, sikálja és közben még bizonygatnia is kell, hogy eredetileg is fehér volt, ő csak azért sikálja, hogy jobban látsszon milyen vakító fehér.
:p
 
  • Tetszik
Reactions: emel and svajcibeka