[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nem akarok én semmit sem megerősíteni, sem cáfolni, de nincs az a nyugati hadbíróság, aki egy emberiesség elleni bűncselekmény megakadályozásáért/a következmények enyhítéséért elítél. Ez nem az a szint, mint fegyvertelenekre lőni a határon keresztül át a túloldalra. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, hatásvadászatra jó analógia volt, amúgy gyenge.
A helyzet az, hogy a szerbeken túl, a bosnyákok bizony a hollandokat is felelősnek érzik, kiváltképp azokért akik konkrétan hozzájuk menekültek hogy mentsék az életüket.

Ezt nem lehet megmagyarázni.
https://www.theguardian.com/world/2...et-300-muslims-die-in-bosnian-war-court-rules


Próbálom elképzelni a szitut, amint mondjuk te, meg két társad rendőr. Felkérnek titeket, hogy egy másik országban (minden ezzel együtt járó joggal és korlátozással) biztosítsatok egy rendezvényt. Van bilincs nálatok, meg a 9 mm-es. Egyszer csak megjelenik ott 20-25 fegyveres arc, akikről lerí, hogy vannak annyira képzettek, mint ti. Ezekből úgy öten teljes testpáncélban és gépkarabéllyal, a többiek pisztollyal, mint ti hárman. Odaszólnak nektek, hogy ha nyugiban lesztek, akkor nem lesz bajotok, majd elkezdik összeszedni és elvinni a rendezvényen résztvevők egy részét. Na nyilván ti hárman majd jól leálltok hősködni velük szemben, mert Chuck Norrisba oltott Steven Seagalok vagytok. Vagy nem. Ezt persze nem tudhatom. Itt a fórumon jelenleg nagyon kevés arcnak van éles helyzetről tapasztalata. Talán Lator az egyikük (szaki01 már régóta nem aktív, dudi meg nem volt még misszióban, ha jól tudom). Erről ennyit. Fotelharcosok hülyesége meg nem érdekel. Szóval egyelőre én nem látom úgy, hogy a holland katonák lennének az übergyávák. Aztán persze mindenki azt gondol, amit akar, de én inkább a tények által szeretem magamat meggyőzni hagyni.

Amikor szóba került a hollandok Szíriai szerepvállalása, nem állhatttam meg, hogy betegyem a Srebrenicai 400 holland kisasszony visekedését. Az újkori történelem egyik leggyalázatosabb szerepvállalása volt ott az övék. Azt gondolom hiába voltak profin kiképezve, fejben gyáván viselkedtek. Minden felhatalmazásuk megvolt a civilek védelmére, elvégre azért lettek odatelepítve, ehhez képest statisztáltak az egész pogromhoz.
Nem gondoltam ennek felvetése ekkora vitát, megosztotságot vált ki. Számomra egyértelmű szituáció, de látom nem mindenkinél....


Jippijééééééé! Fújjad csak akkor a zsigeri hülyeséget. Honnan a fenéből tudod, milyen felhatalmazásuk volt? Ja, sehonnan, csak annyira fasza jól odamondani.

Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a hollandok már 1995. július 6.-án kérték a légicsapásokat a szerb erők ellen. Ezt folyamatosan kérték (könyörögtek) 11.-ig, a Szrebrenicai enklávé elestéig. Az UNPROFOR főparancsnoka, Janvier (francia) tábornok ezt megtegadta. Mái napig nincs publikus magyarázat hogy miért.
Attól félek, hogy előbb vagy utóbb mi is meg fogjuk tapasztalni a nyugati (NATO) bajtársiasságot, bátorságot, stb...

Nocsak, nocsak, árnyalódni látszik a helyzet. :D

Attól félek, hogy előbb vagy utóbb mi is meg fogjuk tapasztalni a nyugati (NATO) bajtársiasságot, bátorságot, stb...

Azért a NATO még nem szerepelt le így, szóval van esély rá, hogy ott képesek határozottabb reagálásra. A bibi csak az, hogy akikkel első körben mi összetűzhetnénk, vagy velünk ők, azok többségében szintén NATO-tagok, szóval egy ilyen, már közvetlenségig fajult konfliktust a NATO esélyesen pont leszarna.


Csak téged. Te viszont sokakat.
Menj te.

Én max csak az oroszfancsikákat, meg a hivatalból itt lévő propagandistákat. ;)
Én ugyan nem megyek sehová. Te viszont szerintem egy hónapon belül ki leszel téve.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
És mivel ez a szíria topic, hogy ne legyek nagyon OFF, az amcsik jelenleg pont arra készülnek, hogy az általuk felpiszkált kurdokat, most ott hagyják egy hatalmi vákuum közepén, anélkül, hogy a politikai/katonai biztonsági jövőjükről megfelelően gondoskodtak volna, mindezt úgy, hogy egy nyilvánvalóan népirtásra készülődő hatalom már ott fenekedik hónapok óta és csak az alkalomra vár.

Mindez csak azt mutatja, hogy Trump mekkora egy opportunista rohadék. Olyan igazi üzletember-típus, egy elvek nélküli mocsok. Mattis nem ok nélkül mondott le...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Próbálom elképzelni a szitut, amint mondjuk te, meg két társad rendőr. Felkérnek titeket, hogy egy másik országban (minden ezzel együtt járó joggal és korlátozással) biztosítsatok egy rendezvényt. Van bilincs nálatok, meg a 9 mm-es. Egyszer csak megjelenik ott 20-25 fegyveres arc, akikről lerí, hogy vannak annyira képzettek, mint ti. Ezekből úgy öten teljes testpáncélban és gépkarabéllyal, a többiek pisztollyal, mint ti hárman. Odaszólnak nektek, hogy ha nyugiban lesztek, akkor nem lesz bajotok, majd elkezdik összeszedni és elvinni a rendezvényen résztvevők egy részét. Na nyilván ti hárman majd jól leálltok hősködni velük szemben, mert Chuck Norrisba oltott Steven Seagalok vagytok. Vagy nem. Ezt persze nem tudhatom. Itt a fórumon jelenleg nagyon kevés arcnak van éles helyzetről tapasztalata. Talán Lator az egyikük (szaki01 már régóta nem aktív, dudi meg nem volt még misszióban, ha jól tudom). Erről ennyit. Fotelharcosok hülyesége meg nem érdekel. Szóval egyelőre én nem látom úgy, hogy a holland katonák lennének az übergyávák. Aztán persze mindenki azt gondol, amit akar, de én inkább a tények által szeretem magamat meggyőzni hagyni.




Jippijééééééé! Fújjad csak akkor a zsigeri hülyeséget. Honnan a fenéből tudod, milyen felhatalmazásuk volt? Ja, sehonnan, csak annyira fasza jól odamondani.



Nocsak, nocsak, árnyalódni látszik a helyzet. :D



Azért a NATO még nem szerepelt le így, szóval van esély rá, hogy ott képesek határozottabb reagálásra. A bibi csak az, hogy akikkel első körben mi összetűzhetnénk, vagy velünk ők, azok többségében szintén NATO-tagok, szóval egy ilyen, már közvetlenségig fajult konfliktust a NATO esélyesen pont leszarna.




Én max csak az oroszfancsikákat, meg a hivatalból itt lévő propagandistákat. ;)
Én ugyan nem megyek sehová. Te viszont szerintem egy hónapon belül ki leszel téve.

Had offoljak akkor még.
Pro:
1. Két nappal Szrebrenica eleste után a holland parancsnok kizavarta a bázisról az oda betóduló, védelmet remélő és addig a kerítésen lévő bosnyákokat. Kibaszta őket, mosta kezeit ... Ezeknek az embreknek nagy része később ki lett végezve.
2. Azt hiszem, 14.-én hagyta el a holland zászlóalj a bázist és Tuzla irányába indult. Kivonulásuk olyan szervezett volt, hogy a nagy pánikban csapatszállítóval több tíz, az úton lévő bosnyákon átgázoltak.
Kontra:
1. Eleinte 700-an voltak, hogy a végére már csak kb 450-en legyenek. Nem volt 7,62mm-nél nagyobb kalíberű fegyverük. Ellátmányban is hiányt szenvedtek.
2. Fentiekből kiderül, hogy az ENSZ meg a NATO leszarta az egészet.

És békefenntartó misszióban voltak, jelentsen ez bármit is.

Végezetül, BUÉK minden fórumtársnak!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Had offoljak akkor még.
Pro:
1. Két nappal Szrebrenica eleste után a holland parancsnok kizavarta a bázisról az oda betóduló, védelmet remélő és addig a kerítésen lévő bosnyákokat. Kibaszta őket, mosta kezeit ... Ezeknek az embreknek nagy része később ki lett végezve.
2. Azt hiszem, 14.-én hagyta el a holland zászlóalj a bázist és Tuzla irányába indult. Kivonulásuk olyan szervezett volt, hogy a nagy pánikban csapatszállítóval több tíz, az úton lévő bosnyákon átgázoltak.
Kontra:
1. Eleinte 700-an voltak, hogy a végére már csak kb 450-en legyenek. Nem volt 7,62mm-nél nagyobb kalíberű fegyverük. Ellátmányban is hiányt szenvedtek.
2. Fentiekből kiderül, hogy az ENSZ meg a NATO leszarta az egészet.

És békefenntartó misszióban voltak, jelentsen ez bármit is.

Végezetül, BUÉK minden fórumtársnak!


Egyszóval zavaros volt a szitu és még most sem láthatunk teljesen tisztán... Ennek fényében én kicsit erősnek tartom az itteni "márpedig én megmondom a frankót" típusú megfellebezhetetlennek szánt kinyilatkozásokat.

És persze BÚÉK neked is! :)
 

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Jippijééééééé! Fújjad csak akkor a zsigeri hülyeséget. Honnan a fenéből tudod, milyen felhatalmazásuk volt? Ja, sehonnan, csak annyira fasza jól odamondani.

Ezek szerint Te tudod, na lökjed! Ne csak a védhetetlent próbáld meg védeni, elő a farbával mivolt a felhatalmazásuk? A pálinkázáson kívül volt más tevékenységük is?
Lehet itt hivatkozni bármire, a civilekért a kis ujjukat nem mozgatták meg. Ez nem a frankó megmondás, ez a tény és megfellebezheted, ha tényekket sorolsz ellenkezőleg és nem csak hőzöngsz itt.
Ne legyen off, azért lépjünk vissza az elejére, mert onnan indult, hogy a hollandok szíriai szerepvállalása volt a téma a kurdok mellett és erre tettem be, hogy milyen hatékonyan vettek részt srebrenicában, a népírtást végig nézték. Nekem ez gyávaság, aljasság, amit ott véghezvittek, ha neked ez más, szíved joga. Jöhetnek a cáfolatok azért...
World peace, or peace on Earth
BÚÉK
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Az agyatlan arrogancia nem kifizetődő nagy játékosokkal szemben. A két polgári repülőgép mögé rejtőzködést nem díjazták, ill igen.
Ezek szerint Te tudod, na lökjed! Ne csak a védhetetlent próbáld meg védeni, elő a farbával mivolt a felhatalmazásuk? A pálinkázáson kívül volt más tevékenységük is?
Lehet itt hivatkozni bármire, a civilekért a kis ujjukat nem mozgatták meg. Ez nem a frankó megmondás, ez a tény és megfellebezheted, ha tényekket sorolsz ellenkezőleg és nem csak hőzöngsz itt.
Ne legyen off, azért lépjünk vissza az elejére, mert onnan indult, hogy a hollandok szíriai szerepvállalása volt a téma a kurdok mellett és erre tettem be, hogy milyen hatékonyan vettek részt srebrenicában, a népírtást végig nézték. Nekem ez gyávaság, aljasság, amit ott véghezvittek, ha neked ez más, szíved joga. Jöhetnek a cáfolatok azért...
World peace, or peace on Earth
BÚÉK
gyerekek vonuljatok szobara vagy barmi.. de mar oldalak ota full kretenbe toljatok ..sziria maradjunk mar a temanal legyszi.. ja es B.U.É.K! :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ezek szerint Te tudod, na lökjed! Ne csak a védhetetlent próbáld meg védeni, elő a farbával mivolt a felhatalmazásuk? A pálinkázáson kívül volt más tevékenységük is?
Lehet itt hivatkozni bármire, a civilekért a kis ujjukat nem mozgatták meg. Ez nem a frankó megmondás, ez a tény és megfellebezheted, ha tényekket sorolsz ellenkezőleg és nem csak hőzöngsz itt.
Ne legyen off, azért lépjünk vissza az elejére, mert onnan indult, hogy a hollandok szíriai szerepvállalása volt a téma a kurdok mellett és erre tettem be, hogy milyen hatékonyan vettek részt srebrenicában, a népírtást végig nézték. Nekem ez gyávaság, aljasság, amit ott véghezvittek, ha neked ez más, szíved joga. Jöhetnek a cáfolatok azért...
World peace, or peace on Earth
BÚÉK

Bogaram, ha nem tűnt volna fel, én eddig folyamatosan a kételyeimnek adtam itt hangot ezzel kapcsolatban. Ahelyett, hogy nagy hanggal ordibáltam volna egy olyan eseményről, amiről finoman szólva is úgy tűnik, hogy meglehetősen hiányosak az itteni nagyon megmondók infói. Na erről ennyit. Remélem, hogy vágod, miről próbálok itten ugatni :)

gyerekek vonuljatok szobara vagy barmi.. de mar oldalak ota full kretenbe toljatok ..sziria maradjunk mar a temanal legyszi.. ja es B.U.É.K! :)

Sorry. Amúgy igazad van.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 185
20 150
113

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 576
16 172
113
A farsnews sem a tárgyilagosságáról híres. Ezért hozzáteszem, hogy más források szerint meg vonják vissza a Manbij körüli SAA erőket.

Egyébként ha igaz, hogy a török légiókat tolják át az Eufráteszen túlra, akkor Manbij körül egy darabig nem sok lesz.
Értem, h elfogult...de legalább Szíria :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 185
20 150
113
Szír polgárháború 2018: képes összefoglaló.
https://danieltchaikovskisyriainreview.wordpress.com/2019/01/01/syria-civil-war-2018-year-in-photos/
Két minta:
oroszok által elfogott SAA fosztogatók,
26-assad-forces-arrested-by-russian-mp-while-looting-babbila-e1532772041871.jpg

YPJ fegyveresek.
7-jazeerastorm-e1532772459437.jpg