Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én ismertem 2 olyat, akiket magyar család fogadott örökbe, tisztességben, szorgos munkában szocializálódtak, de akkor is felismerhető volt bennük a vér szava, ez márpedig génekre visszavezethető viselkedésforma megváltoztathatatlanságára utal, amit súlyosbított volna, ha a világra hozó szülők nevelték volna őket.
Igen,a genetika sokmindent meghatároz.Vérmérsékletet is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
molnibalage

"A bőre színe az genetika. A srác felmenői között voltak olyanok, akik cigányok. Most pislogok, hogy a jelzőt hol életmódra, hol genetikai értelemben használod. Itt kezdesz engem elveszíteni."

Azt hittem, hogy elég egyértelműen kifejtettem azt, hogy attól, hogy valakinek a bőre barna még nem cigány. Így nekem a "barna bőrűek is járnak egyetemre" az egy elég tág csoportra vonatkozik. Tessék konkrétan leírni, hogy cigány, vagy rumungro.
És ezek szerint a srác akiről írtál az már kevert származású volt , nem 100% cigus. E mellet attól, hogy járt már cigány egyetemre még nincs megcáfolva egyetlen állításom sem.

"Látom nem érted. A diszkrimináció alapja társadalmi és nem genetikai."

És a társadalmi diszkrimináció alapja mi? :rolleyes:
Csak nem etnikai/genetikai? Vagy kulturális? És miből fakad az eltérő kultúra ha már itt élnek legalább 600 éve? o_O

"Ezen felül lehet ingyenes az oktatás, ha otthon vernek, nem szeretnek és éhezel meg 14 évesen teherbe esik a gyerek."

Úgy gondolod, hogy ez egy általános cigány jelenség? o_O
És akkor én/mi vagyunk sztereótípak? :rolleyes:
(konkrétan ismerek ilyen magyar családokat is)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ismerem ezt a térképet, és úgy gondolom fedi is a valóságot, noha nem néztem utána hogy milyen forrásokra alapozták, láttam már olyant is ahol a bevándorlással magyaráztak igen komoly intelligencia csökkentést bevándorló célországokban, hát nem tudom de igen erősek a kételyeim.

Illetve ennek is vannak különböző számolási módszerei szóval lehet hogy a térkép több különböző módszerrel folytatott eredményt tesz elénk, már csak azért mert eszerint van 65 alatti érték is ami már nagyon durván a szellemi fogyatékos szint.
Azok is. Én jártam arra. Általában a bőrszin, a szellemi képességek és a bűnözési hajlam korelál.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ismerem ezt a térképet, és úgy gondolom fedi is a valóságot, noha nem néztem utána hogy milyen forrásokra alapozták, láttam már olyant is ahol a bevándorlással magyaráztak igen komoly intelligencia csökkentést bevándorló célországokban, hát nem tudom de igen erősek a kételyeim.

Illetve ennek is vannak különböző számolási módszerei szóval lehet hogy a térkép több különböző módszerrel folytatott eredményt tesz elénk, már csak azért mert eszerint van 65 alatti érték is ami már nagyon durván a szellemi fogyatékos szint.
Én a módszertanát is megtaláltam. Nincs benne szándékos hiba. Olyanok csinálták, akiknek ez a szakterülete.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Igazából mi az intelligencia? Például ott van a mensa iq tesztje, ha soha nem jártál iskolába is meg tudod csinálni és ki fog hozni eredményt tehát részben állja meg a helyét hogy ez az iskolázottság térképe. Illetve mentek ki pár éve magyar vállalkozók afrikába hogy befektessenek meg piacot nyissanak. Gondolták ők hogy az lesz a legjobb ha olyanokkal veszik fel a kapcsolatot akik magyar egyetemeken tanultak. Gondolták ők... nem tudtak velük semmit kezdeni mert egyszerűen amellett hogy a tudásuk az gyakorlatilag nem volt értelmezhető még próbálták hülyének is nézni őket. Szóval oktatás sem az atyaúristen a témában, csak egy jelentős összetevője.
Azért nem hoztam fel afrikai egyetemeket mert ott a színvonal olyan hogy, kiderült egyik afrikai országban már nem tudom melyik volt, hogy az általános iskolai tanároknak a harmada nem tud rendesen írni olvasni és számolni.
Irodalmi ajánlás: Az Első Tanító
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Néztem egy angol nyelvű, a búrok legyilkolásáról, földjeik kárpótlás nélküli kisajátításáról készült riportot, a négert, ha magának szabja a feladatot, a legegyszerűbb mezőgazdaságra sem lehet betanítani, konzervgyártó gépeket láttam porosodni, földművelés meg kapálgatást jelentett. De USA-ban sem sikerült, angoltanárom amikor rákérdezett egy épületre, ami galyra volt vágva, mondták neki, hogy négerek laknak benne, meg 2 hét múlva ugyan olyan lenne mint előtte, ha rendbeszedik. Az integráció sehol sem sikerült, az oktatás minősége is zuhan ahol a nebulók nagy része szines, nem ők zárkóznak föl a fehérekhez, hanem a fehérek alacsonyodnak le hozzájuk, jobb esetben a kettő közt találkoznak.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"A bőre színe az genetika. A srác felmenői között voltak olyanok, akik cigányok. Most pislogok, hogy a jelzőt hol életmódra, hol genetikai értelemben használod. Itt kezdesz engem elveszíteni."

Azt hittem, hogy elég egyértelműen kifejtettem azt, hogy attól, hogy valakinek a bőre barna még nem cigány. Így nekem a "barna bőrűek is járnak egyetemre" az egy elég tág csoportra vonatkozik. Tessék konkrétan leírni, hogy cigány, vagy rumungro.
És ezek szerint a srác akiről írtál az már kevert származású volt , nem 100% cigus. E mellet attól, hogy járt már cigány egyetemre még nincs megcáfolva egyetlen állításom sem.

"Látom nem érted. A diszkrimináció alapja társadalmi és nem genetikai."

És a társadalmi diszkrimináció alapja mi? :rolleyes:
Csak nem etnikai/genetikai? Vagy kulturális? És miből fakad az eltérő kultúra ha már itt élnek legalább 600 éve? o_O

"Ezen felül lehet ingyenes az oktatás, ha otthon vernek, nem szeretnek és éhezel meg 14 évesen teherbe esik a gyerek."

Úgy gondolod, hogy ez egy általános cigány jelenség? o_O
És akkor én/mi vagyunk sztereótípak? :rolleyes:
(konkrétan ismerek ilyen magyar családokat is)
Most akkor döntsétek el már, hogy akkor a genetika faktor vagy sem. Mert ez így handabanda.
 
M

molnibalage

Guest
Az,de nem kizárólagos faktor.A nevelés,a társadalmi ösztönző rendszer is döntő lehet a fejlődésük szempontjábol
Na de pont fip7 összevissza keveri a rasszt és az életmód fogalmát. Akit cigány származásúnak tekintünk genetikai alapon annál bőrszínől van szó pont úgy, mint a niggerezőknél. Szóval a bőr színe, a genetika és IQ között vonnak párhuzamot.

Pedig minden más meg pont arról szól, hogy az a vége, hogy az a térkép kurvára nem genetikai okot, hanem a társadalami és oktatásbeli problémákat is mutatja. 100-200 éve pont olyan tudatlanok és műveletlenek voltak a társadalom peremén élők és ma is, mint az afrikaiak. Pedig a bőrük színe fehér.

Az, hogy a bőrszín és a gazdasági helyzet korrelál és emiatt az iskolázottság, attól még nincs ok és okozati viszony között ennyire erős genetikában. Csak egyesek meg ezt próbálják bizonyítani, ami nettó kreténség.

Sőt, a HTKA fórum tevékenység alapján biztosan állíthatom, hogy a bőrszín nem faktor. Vagy az villamosáram topikban linkelt videó. Egy fehér egyetemi tanár is lehet fullkretén, még ha az IQ tesz szerint mégsem az.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and migfun

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Na de pont fip7 összevissza keveri a rasszt és az életmód fogalmát. Akit cigány származásúnak tekintünk genetikai alapon annál bőrszínől van szó pont úgy, mint a niggerezőknél. Szóval a bőr színe, a genetika és IQ között vonnak párhuzamot.

Pedig minden más meg pont arról szól, hogy az a vége, hogy az a térkép kurvára nem genetikai okot, hanem a társadalami és oktatásbeli problémákat is mutatja. 100-200 éve pont olyan tudatlanok és műveletlenek voltak a társadalom peremén élők és ma is, mint az afrikaiak. Pedig a bőrük színe fehér.

Az, hogy a bőrszín és a gazdasági helyzet korrelál és emiatt az iskolázottság, attól még nincs ok és okozati viszony között ennyire erős genetikában. Csak egyesek meg ezt próbálják bizonyítani, ami nettó kreténség.

Sőt, a HTKA fórum tevékenység alapján biztosan állíthatom, hogy a bőrszín nem faktor. Vagy az villamosáram topikban linkelt videó. Egy fehér egyetemi tanár is lehet fullkretén, még ha az IQ tesz szerint mégsem az.
IQ és genetika párhuzama inkább defektus szintjén játszik.Esetünkben a vérfertőzés a leginkább játszó körülmény.
A vérmérséklet,a hajlamok,ösztönök genetikailag játszanak.De ez meg nem intelligencia kérdése.A nevelés feladata,hogy megtanulja kordában tartani az ösztöneit.
A fullkretén egyetemi tanár meg ugyanolyan intelligens,mint a cigány primás.Annak a nótáját húzza,a ki fizet.Ez nem IQhiány,hanem gerinctelenség-vagy kiszolgáltatottság
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Néztem egy angol nyelvű, a búrok legyilkolásáról, földjeik kárpótlás nélküli kisajátításáról készült riportot, a négert, ha magának szabja a feladatot, a legegyszerűbb mezőgazdaságra sem lehet betanítani, konzervgyártó gépeket láttam porosodni, földművelés meg kapálgatást jelentett. De USA-ban sem sikerült, angoltanárom amikor rákérdezett egy épületre, ami galyra volt vágva, mondták neki, hogy négerek laknak benne, meg 2 hét múlva ugyan olyan lenne mint előtte, ha rendbeszedik. Az integráció sehol sem sikerült, az oktatás minősége is zuhan ahol a nebulók nagy része szines, nem ők zárkóznak föl a fehérekhez, hanem a fehérek alacsonyodnak le hozzájuk, jobb esetben a kettő közt találkoznak.
Másrészt Kenyában a kertek rendben voltak, és az út széle is szépen karban volt tartva. Mindent egy szál macsétával csináltak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Talán itt linkelte valaki; egy érdekes blog egy magyar zambiai farmjáról és a helyiek mentalitásáról: https://magyarfarmerzambiaban.blog.hu/

"Mindent egy szál macsétával csináltak."
"A helyiek fűvágási szokásait először látva először a hasát fogta a nevetéstől, majd úgy döntött, hogy ezen változtatni kell. A helyiek ugyanis az ún. slasher-t használják „kaszálásra”. Pisti meggyőződése, hogy ez a szerszám úgy alakult ki, hogy egy angol katonai karddal megpróbáltak füvet vágni. Rájöttek, hogy ehhez sokat kell hajolgatni, nem hatákony, ezért a kardlap végén kb. 20 cm-t 45 fokban behajlítottak, így létrejött egy vágófelület, amit ha a kardot állva/sétálva lóbáljuk, akkor vágja a füvet. Arra nem jöttek rá, hogy az egész kardot kellene egy nyélre tenni és akkor 70 cm vágófelületünk lenne. Ezt hívják Európában kaszának, gondolom kb. 1000 éve. Pisti hozott is otthonról 2 db kaszát a bőröndjében. A dél-afrikaiak kapásból hülyeségnek és veszélyesnek tartották, a feketék is gyanakodva nézték. Pisti bemutatót tartott (még szerencse, hogy egy igazi közgazdász kaszálni is tud!) és végül Binga (ő gyűjti a takarmányt az állatoknak) úgy döntött, hogy kipróbálja. Két hét után Binga lelkesen jött oda Pistihez, hogy „bwana, ez remek, amit korábban egy hétig vágtam, az most 2 óra alatt megvan!”. Ugrottunk 1000 évet a technikai fejlődésben. Mi lesz, ha megmutatjuk a GPS vezérelt traktort nekik?" (z)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
molnibalage

"Na de pont fip7 összevissza keveri a rasszt és az életmód fogalmát. "

Nem keverek én semmit sem! Szerintem csak te nem érted (vagy nem akarod érteni) hogy miről írtam...
Egyszerű halmaz elmélet. Miden cigány barna, de nem minden barna bőrű cigány. Az, hogy nálad a barna bőrű a cigány szinonimája arról én nem tehetek :)
E mellet az intelligenciának van egy eloszlása:
iq_grafikon_nagy.jpg


Tekintsük ezt a többségi társadalom IQ-jának. (Az IQ az egy arányszám)
Ehhez képest a cigányság IQ-ja a kutatások szerint 85-ös, ami azt jelenti, hogy a képen látható 100-nál lévő hosszú vonal a 85-nél van. Így lehetne a különbséget grafikusan ábrázolni. Ha ezt az ábrázolási műveletet elvégzed, akkor látni fogod azt amiről beszélek! Azt, hogy a cigányok között is vannak magas IQ-val rendelkező emberek, de kevesebben vannak, így pl. egyetemre is kevesebben jutnak be, kevesebb lesz köztük a tudós, értelmiségi stb....
Afrikában ugyan ez a közép vonal már a 70-s szám közelében lenne, ezért élnek úgy ahogy...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Talán itt linkelte valaki; egy érdekes blog egy magyar zambiai farmjáról és a helyiek mentalitásáról: https://magyarfarmerzambiaban.blog.hu/

"Mindent egy szál macsétával csináltak."
"A helyiek fűvágási szokásait először látva először a hasát fogta a nevetéstől, majd úgy döntött, hogy ezen változtatni kell. A helyiek ugyanis az ún. slasher-t használják „kaszálásra”. Pisti meggyőződése, hogy ez a szerszám úgy alakult ki, hogy egy angol katonai karddal megpróbáltak füvet vágni. Rájöttek, hogy ehhez sokat kell hajolgatni, nem hatákony, ezért a kardlap végén kb. 20 cm-t 45 fokban behajlítottak, így létrejött egy vágófelület, amit ha a kardot állva/sétálva lóbáljuk, akkor vágja a füvet. Arra nem jöttek rá, hogy az egész kardot kellene egy nyélre tenni és akkor 70 cm vágófelületünk lenne. Ezt hívják Európában kaszának, gondolom kb. 1000 éve. Pisti hozott is otthonról 2 db kaszát a bőröndjében. A dél-afrikaiak kapásból hülyeségnek és veszélyesnek tartották, a feketék is gyanakodva nézték. Pisti bemutatót tartott (még szerencse, hogy egy igazi közgazdász kaszálni is tud!) és végül Binga (ő gyűjti a takarmányt az állatoknak) úgy döntött, hogy kipróbálja. Két hét után Binga lelkesen jött oda Pistihez, hogy „bwana, ez remek, amit korábban egy hétig vágtam, az most 2 óra alatt megvan!”. Ugrottunk 1000 évet a technikai fejlődésben. Mi lesz, ha megmutatjuk a GPS vezérelt traktort nekik?" (z)
Viszont a körforgalom közepén egy orrszarvú legelészett.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Talán itt linkelte valaki; egy érdekes blog egy magyar zambiai farmjáról és a helyiek mentalitásáról: https://magyarfarmerzambiaban.blog.hu/

"Mindent egy szál macsétával csináltak."
"A helyiek fűvágási szokásait először látva először a hasát fogta a nevetéstől, majd úgy döntött, hogy ezen változtatni kell. A helyiek ugyanis az ún. slasher-t használják „kaszálásra”. Pisti meggyőződése, hogy ez a szerszám úgy alakult ki, hogy egy angol katonai karddal megpróbáltak füvet vágni. Rájöttek, hogy ehhez sokat kell hajolgatni, nem hatákony, ezért a kardlap végén kb. 20 cm-t 45 fokban behajlítottak, így létrejött egy vágófelület, amit ha a kardot állva/sétálva lóbáljuk, akkor vágja a füvet. Arra nem jöttek rá, hogy az egész kardot kellene egy nyélre tenni és akkor 70 cm vágófelületünk lenne. Ezt hívják Európában kaszának, gondolom kb. 1000 éve. Pisti hozott is otthonról 2 db kaszát a bőröndjében. A dél-afrikaiak kapásból hülyeségnek és veszélyesnek tartották, a feketék is gyanakodva nézték. Pisti bemutatót tartott (még szerencse, hogy egy igazi közgazdász kaszálni is tud!) és végül Binga (ő gyűjti a takarmányt az állatoknak) úgy döntött, hogy kipróbálja. Két hét után Binga lelkesen jött oda Pistihez, hogy „bwana, ez remek, amit korábban egy hétig vágtam, az most 2 óra alatt megvan!”. Ugrottunk 1000 évet a technikai fejlődésben. Mi lesz, ha megmutatjuk a GPS vezérelt traktort nekik?" (z)
Diktátorok kézikönyvében van erre egy példa.Valamelik törzs búr felügyelet alá került,és bevezették náluk is a liberális jogállam viszonyait.(figyelem,semmi ballipsi nincs ebben,1800évek második fele).Földosztás,magántulajdon-virágzó piacgazdaság,öntözéses földművelés lett az eredméne.A folyó tulpartján azonban a fehér parasztok nem örültek a konkurenciának.És parlamenti képviselőjük utján javaslatot nyujtottak be a kormányzatnak,hogy adjanak a négusoknak belső önkormányzatot-a régi törzsi keretek között.Földmagántulajdon törölve,közös törzsi tulajdon(minden a fönöké).Európai jogrendszer töröölve,törzsfőnök szava szent.Pár év alatt a virágzó mezgaz visszasűlyedt kecskepásztorkodás szintjére.
Megjegyezném,hogy a NABI volt Ikaruszos szakik csinálták-amerikában,ahol a liberális jogállam működik
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
molnibalage

"Na de pont fip7 összevissza keveri a rasszt és az életmód fogalmát. "

Nem keverek én semmit sem! Szerintem csak te nem érted (vagy nem akarod érteni) hogy miről írtam...
Egyszerű halmaz elmélet. Miden cigány barna, de nem minden barna bőrű cigány. Az, hogy nálad a barna bőrű a cigány szinonimája arról én nem tehetek :)
E mellet az intelligenciának van egy eloszlása:
iq_grafikon_nagy.jpg


Tekintsük ezt a többségi társadalom IQ-jának. (Az IQ az egy arányszám)
Ehhez képest a cigányság IQ-ja a kutatások szerint 85-ös, ami azt jelenti, hogy a képen látható 100-nál lévő hosszú vonal a 85-nél van. Így lehetne a különbséget grafikusan ábrázolni. Ha ezt az ábrázolási műveletet elvégzed, akkor látni fogod azt amiről beszélek! Azt, hogy a cigányok között is vannak magas IQ-val rendelkező emberek, de kevesebben vannak, így pl. egyetemre is kevesebben jutnak be, kevesebb lesz köztük a tudós, értelmiségi stb....
Afrikában ugyan ez a közép vonal már a 70-s szám közelében lenne, ezért élnek úgy ahogy...
http://www.slayerment.com/files/slayerment/images/Race_IQ_Sketch_OrderFlipped.PNG
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Sziasztok! Csinált-e itt valaki korábban NATO Stanag 6001 felsőfokú nyelvvizsgát? Ha igen, mik a tapasztalatok és miből érdemes készülni? Igazából hobbiból kéne, csak ha már csináljuk, csináljuk rendesen.:hadonaszos: