Gerald R. Ford osztály (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 534
113
Apróság... :eek::hadonaszos:

3auyapvhpwrz.jpg

Ez a hajó még anyagárban is drága lenne :)

A hajócsavar miért úgy néz ki, mint ami fordítva lenne feltéve?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 534
113
Mire gondolsz? A négy hajócsavarral felszerelt hajóknál a külső és belső tengelyek ellentétes irányba forognak.

Arra gondoltam, hogy úgy néz ki mintha a hajócsavar a hajó elején lenne és húzná a hajót. De gondolom csak a hajócsavar kialakítása más, mint amit elképzel az ember elsőnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 816
113
Nekem az jutott először eszembe,hogy mi lenne ha odamennék és elkezdeném kalapáccsal verni az oldalát.:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
Arra gondoltam, hogy úgy néz ki mintha a hajócsavar a hajó elején lenne és húzná a hajót. De gondolom csak a hajócsavar kialakítása más, mint amit elképzel az ember elsőnek.
Az íves felével fordul bele a vízbe, szerintem teljesen normális. Nem olyan kecses, karcsú és csendes, mint egy romboló hajócsavarjai, de végülis alsó hangon tengelyenként 65 000 lóerőt adnak le, miközben 30 csomóval hajtanek meg egy 100 000 tonnás tömeget. Illik robusztusnak lenniük. :)
 
M

molnibalage

Guest
Nekem az tetszik, hogy a hajócsavaron is valami felirat van, holott azt sem fogja túl gyakran olvasni senki.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Úgy néznek ki a lapátok szélei mint a fúrófejek.... mintha kopásálló réteg lenne ráhegesztve.... Vidia??? :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
A lapátokon lévő 2 utasításblokk legalább részben az itt még fent lévő élvédőkre vonatkozik. Így hirtelenjében csak egy fotót találtam, ahol elég nagy a felbontás, hogy el is lehessen olvasni, de ott meg csak az eleje látszik a blokkoknak... :)

 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Kudarcal végződtek a Gerald R. Ford CVN-78 tengeri tesztjei a hajó meghibásodása miatt (a gőzturbinák mondták fel a szolgálatot). Március 17-én vontatóhajókkal Newport hajógyár szárazdokkjába vontatták, ahol 3 hónapot tölt majd.

64IR96sAFwA.jpg

oY1r3a4Qf1E.jpg

YnhxxWR9KMc.jpg

lNDI5FlIKa4.jpg

COFA_IlNZns.jpg

aDsqQ21LQYo.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Nem mondta fel semmi a szolgálatot, csak problémák vannak a nukleáris meghajtással. Továbbá a fegyver liftek sem tökéletesek még. Nem azért kell vontatni, mert nem működik, hanem mert a szárazdokkba mindig vontató hajók segítségével jutnak el az ekkora dögök.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Kudarcal végződtek a Gerald R. Ford CVN-78 tengeri tesztjei a hajó meghibásodása miatt (a gőzturbinák mondták fel a szolgálatot). Március 17-én vontatóhajókkal Newport hajógyár szárazdokkjába vontatták, ahol 3 hónapot tölt majd.
Nem mondta fel semmi a szolgálatot, csak problémák vannak a nukleáris meghajtással. Továbbá a fegyver liftek sem tökéletesek még. Nem azért kell vontatni, mert nem működik, hanem mert a szárazdokkba mindig vontató hajók segítségével jutnak el az ekkora dögök.

Kennedy elnök és Brezsnyev főtitkár autóversenyen akarják eldönteni, hogy melyik hatalom a no.1.

A verseny után az amerikai lapok beszámolnak róla, hogy a Cadillac által épített versenyautóval Kennedy elnök lett az első, míg a ZiL által épített versenyautóval Brezsnyev csak a második lett.

A szovjet lapok is beszámolnak az eseményről, ahol is Brezsnyev elvtárs a kitűnő második helyen végzett, míg Kennedy csak az utolsó előtti helyett tudta megcsípni.

Itt a helyzet ugyanez; mi - hírolvasók - nem tudjuk a körülményeket, a többi már csak olvasat és prekoncepció kérdése.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Kennedy elnök és Brezsnyev főtitkár autóversenyen akarják eldönteni, hogy melyik hatalom a no.1.

A verseny után az amerikai lapok beszámolnak róla, hogy a Cadillac által épített versenyautóval Kennedy elnök lett az első, míg a ZiL által épített versenyautóval Brezsnyev csak a második lett.

A szovjet lapok is beszámolnak az eseményről, ahol is Brezsnyev elvtárs a kitűnő második helyen végzett, míg Kennedy csak az utolsó előtti helyett tudta megcsípni.

Itt a helyzet ugyanez; mi - hírolvasók - nem tudjuk a körülményeket, a többi már csak olvasat és prekoncepció kérdése.
Nem prekoncepció, Boki is mindig felháborodik ha mondjuk Roni(általában mindig :D) valamit félte fordít az orosz hírekben. o_O
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Nem prekoncepció, Boki is mindig felháborodik ha mondjuk Roni(általában mindig :D) valamit félte fordít az orosz hírekben. o_O

Mindketten ugyanazt írtuk tulajdonképpen. A gőzturbina összefügg a meghajtással.:) Ha nem müködik rendesen vagy leáll azt hívják meghibásodásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Nem prekoncepció, Boki is mindig felháborodik ha mondjuk Roni(általában mindig :D) valamit félte fordít az orosz hírekben. o_O

Az a vicces, hogy az én olvasatomban Boki híradása megnyugtatóbb, mint a te interpretációd.
A gőzturbina szónak - legalábbis nekem - egyfajta steampunk hangulata is van:
figure-2_lakeside_weenergies.jpg

Ennek a meghibásodása a beékelődött turbinát, meg legfeljebb a kitörő vízgőzt juttatja eszembe.

Te pedig bagatellizálni próbáltad azzal, hogy "csak problémák vannak a nukleáris meghajtással."
Megnyugtató szavak, amik egy múltkori történésre s annak első kommunikációjára emlékeztetnek:
chernobyl-nuclear-disaster-384072564-1024x682.jpg


Nálam kontraproduktív lett a szándékod.
Mi több, ha nem reagáltál volna Bokira, lapoztunk volna tovább.
Tényleg igaz, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.:confused:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 816
113
Lehet,hogy csak javítottam volna a helyzeten ha elkezdem kalapáccsal verni az oldalát ahogy terveztem. :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75