Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Mit gondolsz a bvsekről? Érdekelne. Már csak a nyugdíj és a veszély miatt.
Nem gondolkoztam meg rajta. Nem tudom ott milyen helyzet.
(Mihez hasonlithat a legjobban? Talan a rendorseghez? Ott a fiatalok megtartasaval szokott a problema lenni. En felvallalnam, hogy picit osszecsuszik a bertabla es jobban tamogatnam a kezdoket. Ha a kormany komolyan gondolja a csaladalapitas tamogatasat akkor nem is lehet mas valasztasa. De csak tippelek. Igazabol passzolom a kerdest.)

Amugy ez a veszely mit jelent? Az eu-ben peldaul azt hihetne az ember, hogy a pszichiatrian a legveszelyesebb dolgozni, de ez nem igaz. A surgossegin (zavart, drogos stb...), a fekvobeteg osztalyokon (deliralo paciensek) megy a karate. A pszichiatrian viszont a beteg megfeleloen el van latva gyogyszerekkel. Csend es nyugalom van. Emberileg is egy tok jo hely. Ezert kicsit nehezen tudnek velemenyt mondani a bv-rol.
Milyen veszely van a bv-intezetekben amire nem tudnak profin felkeszulni? Szerintem emberileg lehet a legnehezebb, mert a bunozok elmeje finoman fogalmazva is tamaszt kihivasokat a dolgozok ele... Ez nagyon PC-re sikerult. Bocs! De tenyleg nem tudom hogy megy ez a bv-ben.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
Nem gondolkoztam meg rajta. Nem tudom ott milyen helyzet.
(Mihez hasonlithat a legjobban? Talan a rendorseghez? Ott a fiatalok megtartasaval szokott a problema lenni. En felvallalnam, hogy picit osszecsuszik a bertabla es jobban tamogatnam a kezdoket. Ha a kormany komolyan gondolja a csaladalapitas tamogatasat akkor nem is lehet mas valasztasa. De csak tippelek. Igazabol passzolom a kerdest.)

Amugy ez a veszely mit jelent? Az eu-ben peldaul azt hihetne az ember, hogy a pszichiatrian a legveszelyesebb dolgozni, de ez nem igaz. A surgossegin (zavart, drogos stb...), a fekvobeteg osztalyokon (deliralo paciensek) megy a karate. A pszichiatrian viszont a beteg megfeleloen el van latva gyogyszerekkel. Csend es nyugalom van. Emberileg is egy tok jo hely. Ezert kicsit nehezen tudnek velemenyt mondani a bv-rol.
Milyen veszely van a bv-intezetekben amire nem tudnak profin felkeszulni? Szerintem emberileg lehet a legnehezebb, mert a bunozok elmeje finoman fogalmazva is tamaszt kihivasokat a dolgozok ele... Ez nagyon PC-re sikerult. Bocs! De tenyleg nem tudom hogy megy ez a bv-ben.
Kevesebben vannak mint rendőrök. Olyannyira, hogy már az őrzéseket is alig lehet megoldani. Ha meg is oldják 1 ember ötször annyit őriz mint szabadna. Nyugdíj semmi, pénz kb ugyanaz. Bv-s kollega mondta, hogy a sittesek arról beszélgetnek, hogy ha szbadulnak lehet újra lopni, rabolni mert elterjedt, hogy a rendőrök kevesen vannak, a kevés fizu miatt meg demotiváltak. Veszély annyi nincs mint egy rendőrnél mert ugye náluk már semmi. Arra kell vigyázni, hogy ne szökjenek meg. Emlékeztek biztos arra, nem rég volt a hírekben, hogy szállítás közben megszökött egy rab a szállítóból. Kollega mondta, hogy ez úgy sikerült, hogy egyszerüen szét szedte a buszt. Annyira el van rohadva, hogy kézzel lefeszített mindent és kinyitotta az ajtót belülről. Utána jöttek a bv-s beavatkozók tesztelni. Darabokra szedték az egész buszt KÉZZEL mert szétrohadt. Ez a helyzet és szarabb lesz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Nem arról van szó, hogy egy orvos többet keres, mint egy ápoló, mert ez magától értetődő. Hanem hogy csak az orvosok fizetéseket rendezik. És így tovább más közalkalmazottaknál is. Arról meg már voltak hírek, hogy vidéken a szószólakat nyerték meg maguknak (lefizetés, zsarolás stb), mert azoknak van hatása a közösségre. Az bizony a Fideszre jellemző, hogy tojnak a közösség érdekeire, csak a közhangulatot akarják uralni. Illetve ez a hibrid rezsimekre jellemző. Oroszoknak is megvan a maga arzenálja ilyesmire.


Nem is értem, minek próbálnák meg, hogy nem a vezetőket fizetik le. Értelemszerűen neki van hatalma, vagy legalábbis befolyása a többi emberre. Megkenni egy embert, vagy százat komoly anyagi különbség és az eltitkolhatóság is arányosan csökken. Nem hiszem, hogy ez putyini vagy orbáni sajátosság lenne a pragmatikus politika világában, elég ha csak a demokrácia csúcsának még demokratikusabb Clinton családjára és a néha felbukkanó dolgaikra tekintünk. Minek fizetnének le, minek és mivel zsarolnának meg egy nem hatalmi pozícióban levő embert bárhol a világon, ha mondjuk a megyei közgyűlés szavazatait akarják befolyásolni? Kovács a Kossuth utcából elszívott egy füves cigit, intézze el, hogy a laktanya féláron legyen eladó? Vagy megcsalta a feleségét, állítson meg egy közműkiépítést, hogy új tendert írjanak ki? Vagy ugyanezekre tessék 1250000 de meglegyen ám az ellenzéki adóelkerülő nagyhalak listája. Szóval magasfokú naivitás szerintem a kérdés ilyentén való feltevése.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hát. Kb egy éve olvasom az oldalt. Most kezdtem el irogatni.
Ha tudtam volna, hogy ti ezt évente lejátszátok, véletlenül sem kapcsolódtam volna be.;)
Egy kérdésemre válaszolj légyszives. Lehet már ezt is leírtad máskor. :D
Van olyan szakma amire azt mondod, hogy mondjuk 30 év munkaviszony után a jóember, jóasszony megérdemli a korkedvezményes nyugdíjat?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nem gondolkoztam meg rajta. Nem tudom ott milyen helyzet.
(Mihez hasonlithat a legjobban? Talan a rendorseghez? Ott a fiatalok megtartasaval szokott a problema lenni. En felvallalnam, hogy picit osszecsuszik a bertabla es jobban tamogatnam a kezdoket. Ha a kormany komolyan gondolja a csaladalapitas tamogatasat akkor nem is lehet mas valasztasa. De csak tippelek. Igazabol passzolom a kerdest.)

Amugy ez a veszely mit jelent? Az eu-ben peldaul azt hihetne az ember, hogy a pszichiatrian a legveszelyesebb dolgozni, de ez nem igaz. A surgossegin (zavart, drogos stb...), a fekvobeteg osztalyokon (deliralo paciensek) megy a karate. A pszichiatrian viszont a beteg megfeleloen el van latva gyogyszerekkel. Csend es nyugalom van. Emberileg is egy tok jo hely. Ezert kicsit nehezen tudnek velemenyt mondani a bv-rol.
Milyen veszely van a bv-intezetekben amire nem tudnak profin felkeszulni? Szerintem emberileg lehet a legnehezebb, mert a bunozok elmeje finoman fogalmazva is tamaszt kihivasokat a dolgozok ele... Ez nagyon PC-re sikerult. Bocs! De tenyleg nem tudom hogy megy ez a bv-ben.
Ja az egyel fentebb lévő iromány neked szól.o_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Van olyan szakma amire azt mondod, hogy mondjuk 30 év munkaviszony után a jóember, jóasszony megérdemli a korkedvezményes nyugdíjat?
TEK, banyaszok, tuzszereszek, nok 40 ledolgozott ev utan... mas nem jut eszembe. Majd meg gondolkozom rajta. .. ja, igen: HTKA admin. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Rokon elég magas pozícióban van a bv-nél.

Túlóra annyi amit a törvény enged.
Fizetés katasztrofális (egy börtönőr annyit keres, mint egy bakter...) korkedvezmény nélkül aki kiöregedik az mehet maszekolni...
Bár a törvény nem különböztet bőrszín alapján, arra mégis vigyáz, hogy a C típusúak egyenletesen legyenek elosztva (még ott is 50% fölött van a bentlakók között az arányuk ahol a lakosság 1%-át se teszik ki).
Visszatartó erő 0, bent meleg van, jó orvosi ellátás, reggelire Hertz szalámi, ebédre bélszín, vacsorára frankfurti leves... Eu konform...
Bökő készítés, alkohollepárlás mindennapos dolog, volt aki a cipőkrémből próbált piát csinálni...
Utánpótlás olyan amilyen, már ott is megjelentek a 150 centis 40 kilós lánykák, akiknek a 120 kiló színizom életfogytost kellene megrendszabályozni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and galland

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Nem gondolkoztam meg rajta. Nem tudom ott milyen helyzet.
(Mihez hasonlithat a legjobban? Talan a rendorseghez? Ott a fiatalok megtartasaval szokott a problema lenni. En felvallalnam, hogy picit osszecsuszik a bertabla es jobban tamogatnam a kezdoket. Ha a kormany komolyan gondolja a csaladalapitas tamogatasat akkor nem is lehet mas valasztasa. De csak tippelek. Igazabol passzolom a kerdest.)

Amugy ez a veszely mit jelent? Az eu-ben peldaul azt hihetne az ember, hogy a pszichiatrian a legveszelyesebb dolgozni, de ez nem igaz. A surgossegin (zavart, drogos stb...), a fekvobeteg osztalyokon (deliralo paciensek) megy a karate. A pszichiatrian viszont a beteg megfeleloen el van latva gyogyszerekkel. Csend es nyugalom van. Emberileg is egy tok jo hely. Ezert kicsit nehezen tudnek velemenyt mondani a bv-rol.
Milyen veszely van a bv-intezetekben amire nem tudnak profin felkeszulni? Szerintem emberileg lehet a legnehezebb, mert a bunozok elmeje finoman fogalmazva is tamaszt kihivasokat a dolgozok ele... Ez nagyon PC-re sikerult. Bocs! De tenyleg nem tudom hogy megy ez a bv-ben.
Egy felügyelő 150 többnyire kissebbségi fogvatartottal egy szinten. Irányítsd a napi életet. Vallásszabadság van. A budhistákon kívül minden felekezet jár. Iskola .ingyen, sőt, fizetést kap aki jár . A 40 fős állománytáblára vannak 13-an, ebből 5 főfelügyelő. 150-170 a nettó . Decemberben 130 túlórát termeltem.
Nagyjából ennyi. Se Karácsonyom, se Szilveszterem nem volt. Januárban eddig 50 óra a túlórám. A szappanért könyörögni kell. 5 perc késés ügyészség. 108000 volt utoljára .Ebből 8000 a kirendelt ügyvéd, akit 7 percig láttam, plusz tárgyalás. Heti 60-70 óra ugyanúgy bezárva mint a fogvatartott. Telefon nem lehet nálad.
Na, szerinted jár a nyugdíj?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Idén én dobtam fel a korkedvezményt, na de nem arról volt szó -mint ahogy néha kisarkítva látom, hogy a 45 éves nyugdíjas "favágó" vagy akármi otthon nézze a Mónika Show huszonnegyedik ismétlését, vagy járadék mellett menjen el 60-ért biztiőrnek/portásnak. Lehet átképzés civil szakmára, vagy/és legyen ÖMT-s, vagy az ÖTT gerince és pont járásonként eljuthanánk század szintre a tűzoltókkal, mentőssel, rendőrrel stb. együttvéve. Ezekben hivatásokban pont meglenne, hogy van hasonló strukturális/hierarchikus hasonlóság; megvan a családi háttér, aki megszokta a távollétet; járásonként a katonán kívül mindegyikből van, tehát többségének nem járna lakóhelyváltoztatással és még mondjuk 50-55 körül (át)képezhető az ember, ezen felül meg még hozná mindenki a maga tudását. Azért az szerintem evidens, hogy bizonyos beosztásokban az emberek elkopnak, lassabban regenerálódnak, mint egy 20-on éves, és nem lehet mindenki irodista, meg tiszt, vagy épp mentőorvos, vagy főfavágó; na de van egy felhalmozott tudás, amit nem jó kidobni az ablakon, és erre pont megfelel egy "lazább" beosztású tartalékosság és akkor nincs az, hogy honnan lesz oda ember, meg ha lesz is, az se ér semmit és szerintem -amiért szóba került- biztos többen jelentkeznének és szolgálnának tovább mint jelenleg, hisz nagyon sokan választották azért a katonaságot, rendőrséget, mert jól hangzott a korkedvezményes nyugdíj.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Rokon elég magas pozícióban van a bv-nél.

Túlóra annyi amit a törvény enged.
Fizetés katasztrofális (egy börtönőr annyit keres, mint egy bakter...) korkedvezmény nélkül aki kiöregedik az mehet maszekolni...
Bár a törvény nem különböztet bőrszín alapján, arra mégis vigyáz, hogy a C típusúak egyenletesen legyenek elosztva (még ott is 50% fölött van a bentlakók között az arányuk ahol a lakosság 1%-át se teszik ki).
Visszatartó erő 0, bent meleg van, jó orvosi ellátás, reggelire Hertz szalámi, ebédre bélszín, vacsorára frankfurti leves... Eu konform...
Bökő készítés, alkohollepárlás mindennapos dolog, volt aki a cipőkrémből próbált piát csinálni...
Utánpótlás olyan amilyen, már ott is megjelentek a 150 centis 40 kilós lánykák, akiknek a 120 kiló színizom életfogytost kellene megrendszabályozni...
Értem és egyet értek a lényegével, de azért ha jól tudom ott nem lehet igaz ez a 150 centis 40 kilós lányka vs 120 kg színizom életfogytos, mivel nők nem vigyáznak palikra, se vica versa. Ez a jelenség ahol ilyen felállás sajnos össze is jön az életben nem egyszer, a rendőrség.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Értem és egyet értek a lényegével, de azért ha jól tudom ott nem lehet igaz ez a 150 centis 40 kilós lányka vs 120 kg színizom életfogytos, mivel nők nem vigyáznak palikra, se vica versa. Ez a jelenség ahol ilyen felállás sajnos össze is jön az életben nem egyszer, a rendőrség.

Életfogytosoknál nem tudom, hogy van de voltam már pár meghallgatáson kint sitteseknél és van női fegyőr pasiknál, nőiben egyszer voltam ott nem volt pasi.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Értem és egyet értek a lényegével, de azért ha jól tudom ott nem lehet igaz ez a 150 centis 40 kilós lányka vs 120 kg színizom életfogytos, mivel nők nem vigyáznak palikra, se vica versa. Ez a jelenség ahol ilyen felállás sajnos össze is jön az életben nem egyszer, a rendőrség.

Életfogytosoknál nem tudom, hogy van de voltam már pár meghallgatáson kint sitteseknél és van női fegyőr pasiknál, nőiben egyszer voltam ott nem volt pasi.
Na erre kíváncsi leszek, BV-s mit tud megerősíteni akkor ezzel kapcsolatban... Nekem azért egy zárkaátvizsgálás közben motozás férfi rabnál női fegyőr által hihetetlen egy kicsit.

Na BV-sek, akkor most ez hogy is van?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Uraim, FIGYELEM, idézet következik.

"... Új szárazföldi harci-technikai eszközök beszerzéséről egyelőre még nincs hír, (64) ...

(64) Bár a civilek szerkesztette Haditechnikai Kerekasztal portálon érdekes információk jelennek meg. https://htka.hu (2018.07.06.)"

Az idézet a HADTUDOMÁNY című folyóirat legújabb számából van (ez a Magyar hadtudományi társaság és az MTA Hadtudományi bizottság folyóirata). A cikket írta Szenes Zoltán, gondolom mindenki tudja hogy nem egy portaszolgálatos tizedesről van szó.
Szóval - FEL, VIGYÁZZ és BÜSZKÉLKEDÉS!? -
(de azért csak óvatosan)?!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Egy felügyelő 150 többnyire kissebbségi fogvatartottal egy szinten. Irányítsd a napi életet.
Ne legyel kirekeszto! :p
Vallásszabadság van. A budhistákon kívül minden felekezet jár. Iskola .ingyen, sőt, fizetést kap aki jár .
Eddig egesz jol hangzik... :rolleyes:
A 40 fős állománytáblára vannak 13-an, ebből 5 főfelügyelő. 150-170 a nettó . Decemberben 130 túlórát termeltem.
Nagyjából ennyi. Se Karácsonyom, se Szilveszterem nem volt. Januárban eddig 50 óra a túlórám.
Szeretsz ott lenni, na. ;)
A szappanért könyörögni kell.
Nem biztos, hogy tudni akarom ez mit jelent. :D
5 perc késés ügyészség. 108000 volt utoljára .Ebből 8000 a kirendelt ügyvéd, akit 7 percig láttam, plusz tárgyalás.
Oke, ez az a pont ahol megfogtal. En kabe egy het alatt helyi lakossa valtoznek. Az ilyenek miatt nem nekem valo a parancsuralmi rendszer. Velem sokszor elofordult, hogy elfelejtettem bemenni dolgozni, es olyan is, hogy foloslegesen mentem be. Ennyi tulora mellet lehetetlenseg felkelni barmennyi ebresztoorara. Ezt tapasztalatbol mondom. Csak torott oraim vannak... :oops:
Telefon nem lehet nálad.
Meg egy rohadt tetris sem? :eek:
Egyebkent engem ez nem zavar. Mashol is ez van. Nem azert mert ki van tiltva a telefon, hanem mert dolgozni kell es nincs ra ido.
Na, szerinted jár a nyugdíj?
Elfogyott a szmajli. Muszaj leszek komolyan valaszolni.
Bocs, de azt hiszem, hogy szivatasert nem jar a korkedvezmenyes nyugdij. :( (<-- eh, talaltam meg egyet.) Ha fel lenne toltve az allomany es eletszerubben kezelnek a kihagasokat (tudom, naiv vagyok), akkor azert nem lenne olyan rossz munkahely, sot. Addig is kitartas.

Nyilvan semmi ujat nem tudok mondani, hogyan lehetne nalatok jobb a helyzet. Sajto es nyilvanossag nem jatszik. Esetleg szakszervezet vagy a szolgalati utat betartva reklamalni? Feltetelezem jeleztetek mar felfele, hogy lenne min valtoztatni. Hol, milyen szinten akad el a dolog?
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 133
53 723
113
zeal

Nekem volt családi érintetségem is BV ügyben, és baráti is van. A helyzet az, hogy iszonyatosan magas a stressz faktora a helyi BV-nek. Nekem közvetlen családtagomat szerelték le, mert mentális betegségei lettek tőle, ugyan ebben a korosztályban szintén jellemzőek a mentális zavarok és a rák (elsősorban a gyomor rák). Nincs megbízható statisztikám, de azok alapján amiket én beszéltem az ismerősökkel, meg akiket ismertem olyan 15 évvel alacsonyabb a várható élettartalom BV őrként, mint amúgy. A legtöbbjük vagy bedilizik vagy 50-60 évesen meghal rákban. Extrém mennyiségű stressznek vannak kitéve, hosszú éveken át! :(
(Amúgy a családtagom volt katona, rendőr, maszek szekus, és BV-sként szerelték végül le. Elmondása szerit a helyi BV 100-szor rosszabb volt bármelyiknél!)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Na erre kíváncsi leszek, BV-s mit tud megerősíteni akkor ezzel kapcsolatban... Nekem azért egy zárkaátvizsgálás közben motozás férfi rabnál női fegyőr által hihetetlen egy kicsit.

Náluk elvileg csak ideiglesen vannak amíg elkészül a börtön aminek a kiszolgálására ki lettek képezve. Az egyikük ott pattogott neki (190 centi-140 kiló fegyelmezés), hogy őt kiképezték ilyen helyzetek kezelésére, mikor mint új főnöke megkérdezte tőle biztos ezt akarja-e. Zárkába nem mennek, toronyban, irodában vannak, ahol sok kárt nem szenvedhetnek.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ne legyel kirekeszto! :p

Eddig egesz jol hangzik... :rolleyes:

Szeretsz ott lenni, na. ;)

Nem biztos, hogy tudni akarom ez mit jelent. :D

Oke, ez az a pont ahol megfogtal. En kabe egy het alatt helyi lakossa valtoznek. Az ilyenek miatt nem nekem valo a parancsuralmi rendszer. Velem sokszor elofordult, hogy elfelejtettem bemenni dolgozni, es olyan is, hogy foloslegesen mentem be. Ennyi tulora mellet lehetetlenseg felkelni barmennyi ebresztoorara. Ezt tapasztalatbol mondom. Csak torott oraim vannak... :oops:

Meg egy rohadt tetris sem? :eek:
Egyebkent engem ez nem zavar. Mashol is ez van. Nem azert mert ki van tiltva a telefon, hanem mert dolgozni kell es nincs ra ido.

Elfogyott a szmajli. Muszaj leszek komolyan valaszolni.
Bocs, de azt hiszem, hogy szivatasert nem jar a korkedvezmenyes nyugdij. :( (<-- eh, talaltam meg egyet.) Ha fel lenne toltve az allomany es eletszerubben kezelnek a kihagasokat (tudom, naiv vagyok), akkor azert nem lenne olyan rossz munkahely, sot. Addig is kitartas.

Nyilvan semmi ujat nem tudok mondani, hogyan lehetne nalatok jobb a helyzet. Sajto es nyilvanossag nem jatszik. Esetleg szakszervezet vagy a szolgalati utat betartva reklamalni? Feltetelezem jeleztetek mar felfele, hogy lenne min valtoztatni. Hol, milyen szinten akad el a dolog?
Reklamálás esetén többnyire becsendesítenek. Rád állnak, jön a "meddig tervezel itt dolgozni " duma. Szolgálati panaszt elolvassák, ok, majd megoldjuk, eltelik 3 év, és ugyanott vagytok. Nincs pénz, nem szabályos, jönnek a dumák. Nálunk is sok a nő. Semmire nem jók. Mondjuk nálunk nem motoznak. Toronyba se járnak, mert már nem üzemelnek. Ülnek a számítógép előtt, járőröznek, beléptetés. Persze mind valakinek a vakilye. Fêl év és mennek a 8 órás beóba.
Most leszek kirekesztő. Gyűlölöm az egyenruhás nőket :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky