A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Azért 100km hegyenvölgyön hátizsák meg fegyver, erre készülni kell, ez nem olyan mint leugrom a közértbe. Gerencse 50 mindenki képes rá akinek van egy kis akaratereje, a 100km azért más szint. Pont dupla annyi megfigyeltem! :)

Kezdem belátni én fogalmazok rosszul.

Cucc nélkül, túrafelszerelésben végigbattyogni. Akkor állni meg pihenni amikor akarsz, és ellenség sincs.
Mint írtam 50% a az embereeknek így sem megy végig. De ők inkább mentálisn mentálisn adják föl. Szerintem kevesebbn sérülés miatt.

És igen. Hátizsá, fegyverrel,felszereléssel már az 50 is kemény, a 100 meg nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and dudi

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
http://m.ludita.uni-nke.hu/repozitorium/bitstream/handle/11410/11113/Teljes szöveg!?sequence=1&isAllowed=y
2
NEMZETI
KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Hadtudományi Doktori Iskola
Kis J. Ervin
A
LÉGVÉDELMI
ÉS
LÉGIER
Ő
K
EVOLÚCIÓJA,
HELYE,
SZEREPE,
AZ
ARAB
-
IZRAELI
1967
-
ES,
1973
-
AS
és 1982
-
ES
HÁBORÚK
SORÁN
,
VALAMINT
AZ IZRAELI
LÉGIER
Ő
HAMÁ
SZ ÉS A HEZBOLLAH ELLENI

BORÚS
ALKALMAZÁSÁNAK TAPASZTALATAI
Na,ezt illő kritikai érzékkel már érdemes átolvasni.Molni,te vegyél be hozzá előtte egy andaxint is!:)
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Na,ezt illő kritikai érzékkel már érdemes átolvasni.Molni,te vegyél be hozzá előtte egy andaxint is!:)
Kicsit olyan érzete van, mintha az én egyik nagyremek, díjnyertes középiskolai beadandóimat olvasnám.
“Izraelben három egyistenhívő világvallás is keletkezett és van jelen” Ezen megakadt a szemem, értem én, hogy jól hangzik, meg bonyolult lett volna leírni, hogy pontosan hogyan van, és a másik fele igaz is, de lesülne a pofám beleírni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kicsit olyan érzete van, mintha az én egyik nagyremek, díjnyertes középiskolai beadandóimat olvasnám.
“Izraelben három egyistenhívő világvallás is keletkezett és van jelen” Ezen megakadt a szemem, értem én, hogy jól hangzik, meg bonyolult lett volna leírni, hogy pontosan hogyan van, és a másik fele igaz is, de lesülne a pofám beleírni.
Később is vannak érdekességek.És ez egy doktori disszertáció.Nabravo.Megint ott tartunk,hogy fontosabb a párthűség mint a tudás.Az előző amit olvastam olyan szintű ideológiai seggnyalás volt,hogy az már meghaladtta a 300nyelvcsapás/perc értéket.Tartalom meg nulla.Ennek lesz tartalma is-de Molni a haját fogja tépni,ha elolvasa
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsizászlóalj 1. Harckocsi Század – a kezelőszemélyzet összekovácsolása érdekében, a szakaszszintű munka előkészítéseként – tartott T-72 szakharcászati kiképzést január első felében.

 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Halmstad-ban van valami Saab telephely? An-26 ment/jön, vagy Griff alkatrészek vagy CG4 :rolleyes:
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63

Köszi, ez nekem különösen érdekes, a domb mellett nőttem fel és mindig is be szerettem volna jutni :D aztán most nyáron, amikor felújították az egészet, sikerült is végül :) ez még a felújítás előtti állapot, úgyhogy most már le vannak meszelve a firkák és karbantartva az ajtók.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Később is vannak érdekességek.És ez egy doktori disszertáció.Nabravo.Megint ott tartunk,hogy fontosabb a párthűség mint a tudás.Az előző amit olvastam olyan szintű ideológiai seggnyalás volt,hogy az már meghaladtta a 300nyelvcsapás/perc értéket.Tartalom meg nulla.Ennek lesz tartalma is-de Molni a haját fogja tépni,ha elolvasa
A párthűség részt merre van amúgy benne ?

Egyébként nem párthűségnek nevezném, hanem irányvonal hűségnek, mivel általában olyan disszertációk születnek, amikr relevánsak az akkori vezetői elképzelés felé. Vagy azzal foglalkoznak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
A párthűség részt merre van amúgy benne ?

Egyébként nem párthűségnek nevezném, hanem irányvonal hűségnek, mivel általában olyan disszertációk születnek, amikr relevánsak az akkori vezetői elképzelés felé. Vagy azzal foglalkoznak.

Ahhoz nagyon kell tudni hogy ellentéteset írj és el is fogadják...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A párthűség részt merre van amúgy benne ?

Egyébként nem párthűségnek nevezném, hanem irányvonal hűségnek, mivel általában olyan disszertációk születnek, amikr relevánsak az akkori vezetői elképzelés felé. Vagy azzal foglalkoznak.
Ezt még nem olvastam teljesen végig,de nagy része régi,80as évekbeli könyvekbl van kiollozva.Főleg az Arab-Izraeli háborúk 1948-1982 ciműbl.(sec ez még most is megvan a könyvespolcomon)Most tartok a 82es háborúnál,a régi könyv azzal végetér.Kiváncsi vagyok mit ir a késöbbiekrl.
Az előző disszertáció a várható veszélyforrásokrol,konfliktuslehetőségekről szolt-Gyünek a migráncsok.Gyünnek a migrááncsok.Gyűűnnnnek a miiigrááááncsok!!!!Kb ennyiböl állt.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 512
15 735
113
Lehet igazad van. Bár az szerintem a nato végét jelentené.
De ha így van mégjobban meg kellene becsülni a honvédokat.
A gázipart nemtudom. Biztos igazad van. Bár mint írtam nem gondolom, hogy csak a honvéd rendőr tűzoltó veszélyesipar. Civilben is van nem kevés
Becsülöm a honvédeket! Inkább azt látom évszázados gondnak, h mástól várunk segítséget. Ez a keresztesháborúk óta így van (Zára ostroma)...majd az antant megvéd (lett trianon), majd a britek rácsapnak Hitler kezére, majd jön az ensz a szovjet ellen, majd a nato. Kitalálnának valamit (pl. veszélyben az itteni demokrácia), h azért nem. Értünk senki nem hullat vért vagy könnyeket. Amikor ezt felfogtuk, haladt a szekér. De, h ne csak off legyen; pikáns lenne btr váltótípusnak a merkava ? ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Becsülöm a honvédeket! Inkább azt látom évszázados gondnak, h mástól várunk segítséget. Ez a keresztesháborúk óta így van (Zára ostroma)...majd az antant megvéd (lett trianon), majd a britek rácsapnak Hitler kezére, majd jön az ensz a szovjet ellen, majd a nato. Kitalálnának valamit (pl. veszélyben az itteni demokrácia), h azért nem. Értünk senki nem hullat vért vagy könnyeket. Amikor ezt felfogtuk, haladt a szekér. De, h ne csak off legyen; pikáns lenne btr váltótípusnak a merkava ? ;)

Pikáns.
:D:D:D
Hiszen az egyik egy harckocsi a másik meg egy magyarosan pszh.
Tudod 2 különböző dolog:D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Amúgy a tanárok minket arra bátorítottak, hogy írjunk kritikust és relevánsat. Te olvastad az enyémet szóval tudod hogy megtettem :D
Ha be tudod linkelni,elolvasom a Te irásodat is.A 18as kzzétett doktori disszertációkbol ez a 4. amit olvasok.És az 1. aminek tartalma is van.Lehet szidni Molnit a vitastilusa miatt,de ha ezek doktori cimet értek,neki a nagy valagrendel ékesitett phd járna a htö-re.Szerintem simán megugrod ezeknek a "doktori disszertációknak" a szintjét.Remélem vannak közzé nem tett szinvonalasabb művek is azon az egyetemen-vagy elég nagy a szar,ha mégse
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ahhoz nagyon kell tudni hogy ellentéteset írj és el is fogadják...
Ez elég nagy baj,ha még mindig igy megy.....
Lehet tudni hogy MLRS-t akarnak-e venni vagy az marad csak vágyálom kategória ? Nyilván persze kéne csak lesz-e keret rá...

KMW árul azt is :)
Nemtudom.Nem vagyok benfentes.Itt bármi lehetséges-meg annak az ellenkezője is......