A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 746
64 980
113
Le lehet menni. A tisztin túlés + menetgyakorlat 128 km.
Kb 25-t mentem legtöbbet fent a hegyen, meg párszor lenn de az is bőven elég volt. Sosem gondoltam volna hogy le lehet ennyit egyben gyalogolni. De azért ez egy átlagembernek biztos vagyok hogy nem soknak menne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 746
64 980
113
Szerintem ennek a napi 100km letekerésének sportteljesitmény jelentősége van.Katonailag nemsok.Harci málhával,harckrülmények kzött nincs jelentősége.Ha van is katona,ki teljesiti,az se nagyon lesz harcképes állapotban a célkrzetbe érkezéskor.Márha odaér egyáltalán,és nem sétál csabdába a nagy rohanás közepette
Azért a Donnál örültek volna az öregek ha ennyit tudnak haladni visszafelé.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nyelvész doktor sem lenne belőled ha elkezdenéd kikezdeni a finnugor elméletet.Ez mindenhol így megy.
és az AGM–62 „Walleye” típusú amerikai televíziós lézerirányítással felszerelt
siklóbomba került alkalmazásra.-idézet a doktori disszertációbol.
Meg is van az eredménye ennek a szemléletnek.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 524
44 888
113
Amúgy a tanárok minket arra bátorítottak, hogy írjunk kritikust és relevánsat. Te olvastad az enyémet szóval tudod hogy megtettem :D
Ezt mondták nekünk is. De azért félmosollyal hozzátették, hogy ésszel, és csak ÉPÍTŐ jellegű kritikát tanácsolnak, nem öncélút :p.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 524
44 888
113
Ha be tudod linkelni,elolvasom a Te irásodat is.A 18as kzzétett doktori disszertációkbol ez a 4. amit olvasok.És az 1. aminek tartalma is van.Lehet szidni Molnit a vitastilusa miatt,de ha ezek doktori cimet értek,neki a nagy valagrendel ékesitett phd járna a htö-re.Szerintem simán megugrod ezeknek a "doktori disszertációknak" a szintjét.Remélem vannak közzé nem tett szinvonalasabb művek is azon az egyetemen-vagy elég nagy a szar,ha mégse
Nyugodj meg, van ám ott olyan amihez csak engedéllyel lehet hozzáférni. Ha nem vagy a körön belül, esélyed nincs elolvasni semmi relevánsat.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nyugodj meg, van ám ott olyan amihez csak engedéllyel lehet hozzáférni. Ha nem vagy a körön belül, esélyed nincs elolvasni semmi relevánsat.
Felfüggesztem az olvasásukat,mert csak a vércukorszintemet emelik,nem a tudásszintemet.
És elszomoritalak,de elvileg minden doktori disszertáci nyilvános.De ha van is titkositva valamirevaló,akkor is elkeseritő,hogy ilyen gagyi irásokra doktori cimeket osztogatnak-és aki alkotta tiszt a Magyar Honvédség kötelékében.Szégyen
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 212
14 064
113
Az már nem is annyira enyhe futás. Tedd fel 12.5km/h -ra a futógépet, és meglátod. Kocogástól marha messze van. Felfelé.

Lehet Panzerfaustnak az csak enyhe kocogás:D
De jó neki.;)
Ráadásul hegyenvölgyön.
Vagy nem járt még a pilisben, vagy lehet ő Lubics Szilvia:)
Bár ő biztos nem mondaná erre hogy enyhe kocogás:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 524
44 888
113
Felfüggesztem az olvasásukat,mert csak a vércukorszintemet emelik,nem a tudásszintemet.
És elszomoritalak,de elvileg minden doktori disszertáci nyilvános.De ha van is titkositva valamirevaló,akkor is elkeseritő,hogy ilyen gagyi irásokra doktori cimeket osztogatnak-és aki alkotta tiszt a Magyar Honvédség kötelékében.Szégyen
Kritizáld meg nyílt levélben. Ha nem vagy a körön belül, még tartanod sem kell semmitől.

Szedd ízekre.

Csinálj egy olyan topikot mint molni a HTT-t, csak a tied legyen mondjuk HGD, mint Honvédelmi Gagyi Disszertációk.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kritizáld meg nyílt levélben. Ha nem vagy a körön belül, még tartanod sem kell semmitől.

Szedd ízekre.

Csinálj egy olyan topikot mint molni a HTT-t, csak a tied legyen mondjuk HGD, mint Honvédelmi Gagyi Disszertációk.
Elöbb irta be valaki,hogy hivatkoznak a HTKA forumra hivatalos helyen-talán ezt is olvassák...Na abba nem bizok,hogy meg is fogadják,
Egyébbként lehet találni nagyon jó,és szinvonalas műveket is.De netuddmeg,mennyi szemeten kell átrágnod magad hozzá.....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 118
119 432
113
Ezt még nem olvastam teljesen végig,de nagy része régi,80as évekbeli könyvekbl van kiollozva.Főleg az Arab-Izraeli háborúk 1948-1982 ciműbl.(sec ez még most is megvan a könyvespolcomon)Most tartok a 82es háborúnál,a régi könyv azzal végetér.Kiváncsi vagyok mit ir a késöbbiekrl.
Az előző disszertáció a várható veszélyforrásokrol,konfliktuslehetőségekről szolt-Gyünek a migráncsok.Gyünnek a migrááncsok.Gyűűnnnnek a miiigrááááncsok!!!!Kb ennyiböl állt.
Gyüünnek a migráncsosat 2001 est olvastam először. Meg egy német ezredes cikkét 1998-ból. Katonai és nemzetbiztonsági körökben ez már elég régóta téma csak eddig leszarta mindenki.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Elöbb irta be valaki,hogy hivatkoznak a HTKA forumra hivatalos helyen-talán ezt is olvassák...Na abba nem bizok,hogy meg is fogadják,
Egyébbként lehet találni nagyon jó,és szinvonalas műveket is.De netuddmeg,mennyi szemeten kell átrágnod magad hozzá.....

Az, hogy gyenge sok közszolgálatis honvédtiszt doktorija nem kell nagyon meglepődni. Viszonylag alacsony a színvonal (nem is legokosabbak akarnak katonatisztek lenni)..
Még normális hely sincs a doktriknak ph védéseknek. Nincs nemzetközi tudományos életnek lefogadható kreditű egyetemi lap ahol pubkálhantak. A Haditechnikában ezért is vannak bizonyos cikkek. Egyébként ott is probléma van, mert a szerkesztőségen 3-4 Dr-i fokozattal rendelkező és folyamatosan publikáló munkatársnak kéne lenni.Jelenleg a főszerkesztőn kívül nincs más..
A Repülési Konferencián olyan doktorandusz előadások voltak, hogy Molni, Allesmor, stb. fél óra, én mondjuk 1 óra alatt összedobom.. Aztán mikor "magánbeszélgetésen" megkérdeztem, hogy lehet ilyen szar prezikkel itt előállni azt meséltek, hogy ne bántsam a hallgatokat, mert most jöttek az határkerítésről egy napjuk volt rá, és x nap múlva mennek vissza.
Szóval sok vetülete van a dolognak..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Én meg ne vagyok jóban a billentyűzettel, és minden szóban amit előbb leírtam, van egy helyesírási hiba...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 118
119 432
113
Ha be tudod linkelni,elolvasom a Te irásodat is.A 18as kzzétett doktori disszertációkbol ez a 4. amit olvasok.És az 1. aminek tartalma is van.Lehet szidni Molnit a vitastilusa miatt,de ha ezek doktori cimet értek,neki a nagy valagrendel ékesitett phd járna a htö-re.Szerintem simán megugrod ezeknek a "doktori disszertációknak" a szintjét.Remélem vannak közzé nem tett szinvonalasabb művek is azon az egyetemen-vagy elég nagy a szar,ha mégse

Nekem belső felhasználású van. Online nem elérhető csak az nke könyvtárban. De dudit megkérdezheted hogy tetszett neki.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 524
44 888
113
Gyüünnek a migráncsosat 2001 est olvastam először. Meg egy német ezredes cikkét 1998-ból. Katonai és nemzetbiztonsági körökben ez már elég régóta téma csak eddig leszarta mindenki.
Meg tudom erősíteni. Ez az egyik nagy kiemelt kérdéskör volt már akkor mint jövendőbeli biztonsági kockázati tényező, amikor az átlag ember azt sem tudta még hogy mi az a migráncs, sok sok évvel ezelőtt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas