[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@Celebra


jesus, van valami infó arról esetleg hogy pontosan milyen csomag van a képen? mert nagyon b@+!ónak néz ki :D , félreértés ne essék ,nem vagyok a modernizáció ellen, ugyanazt mondom mint te, ha megvan hozzá a mennyiség akkor hajrá , csak 15-20 darabot szerintem nem érdemes.
Szlovák felújitási protó.
Külonben nagyon lebecsülitek a felújitási programokat.Mennyi új gyártású MBTje volt izraelnek 67ben?Segitak-egy darab se.Angol leselejtezett Centurionokat,és német leselejtezett M48as harckocsikat modernizáltak a korabeli nyugati szintre.L7 löveget,dizelmotort épitettek be.Sherman harckocsikat modernizáltak és vetettek be még 73ban is.
m51wm_3.jpg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
@jOkA
köszi megtaláltam
@mészi én is valami 50-60 darabról tudok , az nagyon határeset amit érdemes lenne e modernizálni szerintem.
@Celebra nem becsülöm én le a modernizálást, nekem a mennyiséggel van problémám, amúgy ez a szlovák csomag nagyon ütős , a motort leszámítva , eltudnék képzelni egy olyan modernizálást amiben kicsit jobb/nagyobb motorral látjuk el ezt a szlovák csomagot(ahol 30 milis van másodlagosnak) , de csak ha legalább/minimum 44-et összetudunk kukázni innen onnan.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Egyébként ez nem 1 rossz ötlet. Mennyi lehet romániában monjuk moldáviában 1 kecó? Vajon ha fizetünk 2 misit Nógrádban meg Borsodban pár olyannak akinek nem megy a beilleszkedés átmennének? :D Lehet megérné...
Na csak szaporítottam az off-topicot pedig nagyon nem akartam...

T72
Én úgy tudtam 70-100 között T72-esünk van még tévednék? Lenygelek, Csehek, Szlovákok állítólag modernizálják a meglévőket. Ha van egy jó V4-es összefogás lehet megfontolandó lenne beszállni.

Lassan kellene valami eredmény a Currus-os pályázatról, akkor okosabbak leszünk.
Itt egy HM-es nyírtelki video a Kalocsáról átvitt vasakról, a használhatóbbakat vitték Tatára:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Nem egyről beszélünk...Más a pénz és más a NEMZET. Én is ismerek sok olyan magyar embert akik földesurak,stb..FOGD MÁR FEL HOGY MÁSRÓL BESZÉLEK!:)

Miért jelent bármilyen veszélyt az az országra vagy a magyarságra nézve,hogy románok földet vettek Magyarországon?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@jOkA
köszi megtaláltam
@mészi én is valami 50-60 darabról tudok , az nagyon határeset amit érdemes lenne e modernizálni szerintem.
@Celebra nem becsülöm én le a modernizálást, nekem a mennyiséggel van problémám, amúgy ez a szlovák csomag nagyon ütős , a motort leszámítva , eltudnék képzelni egy olyan modernizálást amiben kicsit jobb/nagyobb motorral látjuk el ezt a szlovák csomagot(ahol 30 milis van másodlagosnak) , de csak ha legalább/minimum 44-et összetudunk kukázni innen onnan.
Ezek szerint van annyi,hogy érdemes legyen vele foglalkozni vele.Izraeli felújitás tartalmaz motorcserét is.Ősszekombinálhatunk több felújitási programot is.
Tiran-5.jpg

Izraeli zsákmányolt T55 átépités-komplett dd-t szereltek fel velük 67után.M60 Teledyne dizelmotorját épitették bele.A Merkava I-II-III tipusokba is ennek a motornak fejlesztett változata került.A T72 motorja meg a T34 V2 motorjának sokadik továbbfejlesztése.-Ergó,megvan a technológia a Merkava III 1200lovas notorjának T72be épitésére.Ez az izraeli Nimda motor lényegében.Grúzok T72eibe pl belekerült.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ezek szerint van annyi,hogy érdemes legyen vele foglalkozni vele.Izraeli felújitás tartalmaz motorcserét is.Ősszekombinálhatunk több felújitási programot is.
Tiran-5.jpg

Izraeli zsákmányolt T55 átépités-komplett dd-t szereltek fel velük 67után.M60 Teledyne dizelmotorját épitették bele.A Merkava I-II-III tipusokba is ennek a motornak fejlesztett változata került.A T72 motorja meg a T34 V2 motorjának sokadik továbbfejlesztése.-Ergó,megvan a technológia a Merkava III 1200lovas notorjának T72be épitésére.Ez az izraeli Nimda motor lényegében.Grúzok T72eibe pl belekerült.
Mert a T-55 akkor még jó volt nekik (AMX-13 volt a mérce egyik vége, hahó...) is és nem volt végletesen elavult, mint ma a T-72M1. Már 1991-ben sem volt közepesen korszerű sem. Azokból a T-55-ösölből 1980-as években meg APC-t csináltak belőlük emlékeim szerint.

A magyar T-72M1 korszerűsítése értelmetlen, annyira eljárt felette az idő. 15-20 éve lett volna értelme, azt váltaná le most Leo2A7. Ezt szerencsésen kibekkeltük, hála istennek nem volt szükség hk-ra. Ez kb. olyan, mint ahogy az olaszok kihúzták a F-104-gyel és a lízingelt F-16A Block 15 ADF és előtte az elbaszott Tornado ADV-vel az EF érkezésééig.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
azért a T72-re még nem mondanám azt hogy eljárt nagyon felette az idő , tény hogy nem mai lány de a T55/PT76-os modernizációt inkább tartanám hülyeségnek , mint KELLŐ T72-esét
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mert a T-55 akkor még jó volt nekik (AMX-13 volt a mérce egyik vége, hahó...) is és nem volt végletesen elavult, mint ma a T-72M1. Már 1991-ben sem volt közepesen korszerű sem. Azokból a T-55-ösölből 1980-as években meg APC-t csináltak belőlük emlékeim szerint.

A magyar T-72M1 korszerűsítése értelmetlen, annyira eljárt felette az idő. 15-20 éve lett volna értelme, azt váltaná le most Leo2A7. Ezt szerencsésen kibekkeltük, hála istennek nem volt szükség hk-ra. Ez kb. olyan, mint ahogy az olaszok kihúzták a F-104-gyel és a lízingelt F-16A Block 15 ADF és előtte az elbaszott Tornado ADV-vel az EF érkezésééig.
t-55-m3-image01.jpg

Ez a nostani izraeli T55 modernizáció,vietnámnak.És a zsidók rendszerben tartják még mindig,és modernizálják is az M60as hk-kat is.
Attol függ,mennyiért,és mit kapunk.Pénzügyhatékonysági kérdés,hogy érdemes e megcsinálni.Egy zl hk azért nem az a mindent elsöprő erő,aminek itt sokan gondolják.Akkor sem,ha Leo2A7ekböl áll az a zászlóalj.Nem csak RPG és ATGM van.Akna,kazettás bomba,kazettás (rakéta)tüzérségi gránát,hk-akasztó,hk-árok,beépitett terület,de még egy sáros vizesárok is gyorsan apaszthatja a hk-k létszámát.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Ha van elegendő mennyiség,igenis érdemes modernizálni őket.
33-t72m2.jpg

Ha nem is ennyire,de a sok felújitási programbol lehet választani egy költséghatékony és harcértéknövelő felújitást,ami még sokáig ütőképessé teheti a környezetünkben az öreg 72t
Szerintem előbb meg kéne várni, hogy mennyi embert tudunk keríteni a Leo2-esekre meg az önjáró lövegekre. Ha azokra van elég ember, akkor esetleg lehet gondolkozni, hogy a T-72-esekre lesz-e elég ember/pénz .
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Ha már cseh/szlovák tankok...

Itt van pár hozzászólás a cseh/szlovák harckocsik jövőjéről

https://www.armadninoviny.cz/americke-tanky-budoucnosti-mobilita-a-udrzba.html#diskuze

Hacsak valami csoda folytán(pl. magyar beszerzés :) ) be nem jelentenek hamarosan egy Leo 2 beszerzést akkor marad a "Leo 3-ra várva" stratégia. Nincs politikai akarat vagy legalábbis jól titkolják.

Mondjuk 3-as Leóra várni szerintem hülyeség(hacsak nincs otthon 100+ T-72 persze...)
2030-35 körül indulhatna a gyártás. Legyünk optimisták hogy 2035-re elindul.
Nyilván nem a csehek/szlovákok fogják kapni az első darabokat - németek, spanyolok, hollandok, svédek biztos fognak akarni venni százas nagyságrendekben.
Meg nyilván a 3-as Leo sem egy A7+ - ba fog kerülni...

Lehet 2040 körül kapnának addigra meg már a 3-as Leo is elavult lesz :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
@Anti
Ha már cseh/szlovák tankok...

Itt van pár hozzászólás a cseh/szlovák harckocsik jövőjéről

https://www.armadninoviny.cz/americke-tanky-budoucnosti-mobilita-a-udrzba.html#diskuze

Hacsak valami csoda folytán(pl. magyar beszerzés :) ) be nem jelentenek hamarosan egy Leo 2 beszerzést akkor marad a "Leo 3-ra várva" stratégia. Nincs politikai akarat vagy legalábbis jól titkolják.

Mondjuk 3-as Leóra várni szerintem hülyeség(hacsak nincs otthon 100+ T-72 persze...)
2030-35 körül indulhatna a gyártás. Legyünk optimisták hogy 2035-re elindul.
Nyilván nem a csehek/szlovákok fogják kapni az első darabokat - németek, spanyolok, hollandok, svédek biztos fognak akarni venni százas nagyságrendekben.
Meg nyilván a 3-as Leo sem egy A7+ - ba fog kerülni...
A csehek szerintem fognak a venni de a szlovákok nem véletlen nyomják a T72 modernizációs prototípusokat szerintem, a Leo3 meg még nagyon nagyon messze van ,addig egy T72 modernizáció se fogja húzni szerintem legyen akármennyire über király is, kérdés hogy az olyan országok akiknél 100-as nagyságrenddel vannak jelen még mindig azok hogy fogják kezelni a dolgot .Remélem ha ezt mi látjuk akkor a KMW elég hamar felfogja gyorsítani a gyártását a Leo2-nek hogy utána gyorsabban áttudjanak állni Leo3 gyártásra. Ami meg az árat illeti , várjuk meg mit fog tudni a Leo3 (meg mit fog tudni a kövi orosz /usa MBT)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Ti már most tudjátok mikor kerül gyártásba egy nem is létező MBT?? :) bennfentesek vagytok vagy mi? A következő MBTt a franciákkal közösen akarják fejleszteni, lehet nem is Leopard lesz a neve, és egy ideig azért azt látjuk hogy a Leo2A7 kicsit toppon lesz, mondjuk még 15 évig biztos. .. Nem sürgös nekik....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Na,ebben van valami.De nem a szocializmus volt a legnagyobb bűnös,hanem ami utána jött.Élén ezzel a nyavajás fővajdával,akit itt is sokan istenitenek.
És ez a nyomorult fővajda még képes és fejleszti a magyar haderőt. Valahogy Medgyessyben, Gyurcsányban, Bajnaiban nem lattam az akaratot. Véletlenül?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És ez a nyomorult fővajda még képes és fejleszti a magyar haderőt. Valahogy Medgyessyben, Gyurcsányban, Bajnaiban nem lattam az akaratot. Véletlenül?
98ban meg ő állitatta le a T72,BMP és 2S1 modernizációt.....2010től hagyta lerohadni a helikoptereket,meg mindent.....2018tol erőteljes ami nyomásra,politikai okokbol elkezdődött egy látványos beszerzés-ez persze nem menti a szocikat.