[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Még is mit kellett volna mondani?Nem jó üzlet a 24-es felújítás.Minek?Hogy másnap már ne legyen katona?
Nagyon meg lennék lepve, ha a megkérdezése nélkül jött volna létre ez az egész Mi-24 project. Ennek a szakterületnek Ő a feje idehaza.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nagyon meg lennék lepve, ha a megkérdezése nélkül jött volna létre ez az egész Mi-24 project. Ennek a szakterületnek Ő a feje idehaza.
Akkor nem elég,hogy gerinctelen,még inkompetens is.......mondjuk ez korántsem annyira meglepő egy magyar parkettástol.......tisztelet a kivételnek.....bár azok ritkán kapnak parkettát mifelénk....
 
M

molnibalage

Guest
@molnibalage

na pont az ilyen hozzáállás miatt nincs itthon normális haderő
Ilyen magas rangú ember nem véletlen lesz valakiből. Ha nem fejlesztette ki a képességét az felfelé ökörség ellenállásra, akkor mi faszt kellene mondanom? Azt, hogy az én problémám? Eszemfaszom megáll. De tényleg.

Cégnél is mondtam már meg felfelé a véleményem. Leintettek, menjen a szekér. Persze a szart nekünk kellett a lóba visszalapátolni és a hab a tortán, hogy igazam lett.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@Celebra elmondanád hogy miért gondolod hogy ekkora szamárság volt felkelteni a mihukat szerinted? csak kíváncsi vagyok, annyira mondjátok molnival de egy normális érvet még nem láttam
2012óta nem repültek a Mihuk.A hozzávaló felszerelést nagyrészt eladták.Technikailag,harci lehetőségeit tekintve elavult.Nappali optikai célkereső és célzó remdszer.Igazábol amikor a 80as évek végén legyártották őket,már akkor elavultak voltak.Vesd össze az akkori AH1W/AH64A felderitő-tűzvezető rendszereivel....90es években ment a lobbizás,hogy modernizálják őket (akár orosz,akár izraeli/nyugati technolgiával) mert ebben az áléapotában már akkor elavultnak minősült......20+ éve elavultnak minősitették,magyar katonatisztek.Valószinűleg maga Kollár elvtárs is,csak most gazsulál a parkettás fizetéséért.
Rendszerhiba.Aki fel akar jutni a tyúklétra tetejére,annak gazsulálnia kell.Ezértaztán gerincesek nemis nagyon jutnak fel-hallgatnak és játszák azt a nótát,amiért fizetnek
egyébbként ha visszalapozol,párhónapja már részletesen ki lett fejtve a kérdés
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@molnibalage
Ilyen magas rangú ember nem véletlen lesz valakiből. Ha nem fejlesztette ki a képességét az felfelé ökörség ellenállásra, akkor mi faszt kellene mondanom? Azt, hogy az én problémám? Eszemfaszom megáll. De tényleg.

Cégnél is mondtam már meg felfelé a véleményem. Leintettek, menjen a szekér. Persze a szart nekünk kellett a lóba visszalapátolni és a hab a tortán, hogy igazam lett.
nyilván kemény munkával nem lehet oda kerülni de mindegy is mert itt ez nem számít , ha van valaki aki ért ahhoz amit csinál az Ő , ha Koller azt mondja hogy nem volt hülyeség én elhiszem és a minimum az hogy a tiszteletet megadjuk Neki, ha szimpi ha nem.
 
M

molnibalage

Guest
@molnibalage

nyilván kemény munkával nem lehet oda kerülni de mindegy is mert itt ez nem számít , ha van valaki aki ért ahhoz amit csinál az Ő , ha Koller azt mondja hogy nem volt hülyeség én elhiszem és a minimum az hogy a tiszteletet megadjuk Neki, ha szimpi ha nem.
Lehet, hogy bennem van a hiba, de én inkább gondolkozok és számolok és megnézem milyen más lehetőség lehetett volna ebből a pénzmagból. A tisztelet meg nem értem, hogy hogyan jön ide. Nekem feltettek egy kérdést és válaszoltam rá.

Sikerült PC-skedő dumával elmenni a lényeg mellett. Vastaps.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Lehet, hogy bennem van a hiba, de én inkább gondolkozok és számolok és megnézem milyen más lehetőség lehetett volna ebből a pénzmagból.

Azt ne felejtsétek el, hogy amikor az orosz helikopterek felújításáról döntöttek, akkor még nem lehetett tudni hogy mikor fog végre a kormány nyugati helikopterek beszerzéséről dönteni. Kb. 2010 óta ígérgették a beszerzést és nem a katonákon múlt hogy nem lett pl AW139, stb. Ez is egy lehetőség volt a sok közül és a politikai szándék akkor épp ennek kedvezett. Akkor kb. úgy nézett ki hogy "vagy ez lesz vagy marad a vegetálás a teljes megszűnésig". Ha jól emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and zsolti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@molnibalage
Lehet, hogy bennem van a hiba, de én inkább gondolkozok és számolok és megnézem milyen más lehetőség lehetett volna ebből a pénzmagból. A tisztelet meg nem értem, hogy hogyan jön ide. Nekem feltettek egy kérdést és válaszoltam rá.

Sikerült PC-skedő dumával elmenni a lényeg mellett. Vastaps.
örülök hogy nem vagy valami sorsdöntő beosztásban

@Celebra
Találkozás egy fiatalemberrel......valami ilesmiről szol
??
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celeb meg kamionos, ő mindenhez is ért!
Éppnséggel voltam kamionsoför.Kapásbol 5volt sofőrtársam jut eszembe,aki hivatásos katonábol lett sofőr.Egyikük volt harckocsizó százados Tatán.Másikuk főhadnagyként szerelt-Mihu pilota volt.De még olyan is akadt,aki elötte országgyűlési képviselő volt a 90es években.Szóval ha ez degradálás akart lenni-qrvára jobblet volna ha hallgatsz
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba