[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
@Celebra


jesus, van valami infó arról esetleg hogy pontosan milyen csomag van a képen? mert nagyon b@+!ónak néz ki :D , félreértés ne essék ,nem vagyok a modernizáció ellen, ugyanazt mondom mint te, ha megvan hozzá a mennyiség akkor hajrá , csak 15-20 darabot szerintem nem érdemes.
Szlovák, M2, azt hiszem 1db proto van belőle 2002 körül készült, de fejből pontosabban nem megy.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Az lenne még az igényes, ha addig megbukna és regnáló következő kormány meg szépen visszamondaná a beszerzéseket és két pad közt seggre esnénk.
Off: ilyen volomenű beszerzéseknél nem csak úgy hasraűtés szerűen tudnának csak úgy egy szerződést felbontani.Továbbá nem tudhatjuk hogy egy szerződésben milyen egyébb kitételek szerepelhetnek. Pl gazdasági ellentételezések, köbbér stb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Off: ilyen volomenű beszerzéseknél nem csak úgy hasraűtés szerűen tudnának csak úgy egy szerződést felbontani.Továbbá nem tudhatjuk hogy egy szerződésben milyen egyébb kitételek szerepelhetnek. Pl gazdasági ellentételezések, köbbér stb.
Ne fessétek már falra az ördögöt.....Ott van az magátol is
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Egy zl nyi van tatan. /nem mind aktiv./ a bakonyi harckikepzo kp ba van meg kb egy szd ossze vissza /nem mind aktiv./ bp n van meg tanintezmemyeknel es egy helyen ami evidens hogy hol van meg par db ilyen olyan allapotban... A 100 feherorosz harckocsi nagyresze meg megvan. + a civil lerakatok... Amikhez vegkepp csak haboruba lenne nyulva nagy valoszinuseggel kikepzesi celokra... /lehet matekozni es ki lehet szamolni a peldany szamot nagyjabol. De csak nagyjabol az eseti beszerzeseket csapatprobas peldanyok sorsarol es hova sorolasarol senki se tud semmit. /meg annyit se mint a bmp 2 esekrol /azokrol tudjuk hogy el lettek adva mondjuk./... Es a currus nal is van hogy mennyi? Van ismerosom aki ott dolgozik egy van betanulasra meg van egy modernizalt valtozat ami biztos es nem is titok... /ezen kivul van e meg nalluk???/igazabol en is csak tippelni tudok de szerintem kozel az osszes feherorosz meg van meg./

Ugyhogy igen lenne ertelmes mennyiseg modernizaciora. /modernizalasnal a jelenlegi allapot igazabol mind1 ugyis teljesen szet kell szedni ez esetbe./
Így talán lenne értelme felújítani/modernizálni egy zl nyit. Ha a lengyelek,csehek,szlovákok nagyjábból 2030 ig számolnának velük. Akkor talán nekünk is megérné. Legalább addig ha lesz rá akarat a következő leo zl ig.
Meg ki tudja hogy a térségünkben milyen biztpol tényezők lesznek. Balkán il a sülyedő ukrajna tartogathat még kellemetlen meglepetéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Ezek szerint van annyi,hogy érdemes legyen vele foglalkozni vele.Izraeli felújitás tartalmaz motorcserét is.Ősszekombinálhatunk több felújitási programot is.
Tiran-5.jpg

Izraeli zsákmányolt T55 átépités-komplett dd-t szereltek fel velük 67után.M60 Teledyne dizelmotorját épitették bele.A Merkava I-II-III tipusokba is ennek a motornak fejlesztett változata került.A T72 motorja meg a T34 V2 motorjának sokadik továbbfejlesztése.-Ergó,megvan a technológia a Merkava III 1200lovas notorjának T72be épitésére.Ez az izraeli Nimda motor lényegében.Grúzok T72eibe pl belekerült.
Az a bibi hogy nem tudjuk hogy állunk velük alkatrész ügyileg. A cseh lengyel meg nem mindenben kompatibilis ezekkel így passz. Inkább fektetnem ezek toldozasa helyett a pénzt akkor már újabb 44 vagy inkább több Leó 2A7-be. Ilyen alacsony darabszámmal 2030 körül nem tudom van-e értelme meg foglalkozni. Saccra 2035 körül kerülnek teljes kivonásra +50 évesen. Ha a Currus-os reparalas ezekre vonatkozik akkor még egyszer a következő 10 évre rendbe hozzák őket, de szerintem semmi modernizáció lényegesen nem lesz. KB mint a mihuknal ugyan az az eset. Ha most rájuk költenek egy csomó pénzt, modernizalnak, és tényleg számolnak velük, akkor 2030 körül újra rájuk kell költeni mert első vonalban maradnak meg. De meddig húzzuk ki velük? Valahol Grenadaban vagy hol harcoltak a szigetlakok két 30-as évek béli Vickersel vagy mivel mikor az USA megszállás őket. Nem sok keresnivalója volt. Szerintem okosabb volna ha már létezik a voksunkat a Leó mellett akkor arra alapozni a sereg páncélos erejét a 21-ik század közepén kB 2070-ig. Ehhez ezek darabszámanak novelese lenne jó kB 120db körülire. Ez nem egy ágy mennyiség mielőtt valaki elszornyedne, Ausztria is ennyi Leó tankot vett kB 15 éve. Ettől még maradhat a raktár mélyen a t-72-esek, csak minimális raforditassal. Modernizalni leltárolas előtt még nincs értelme, mire kéne esetleg a modernizált is elavult. Eddig még egy rpg rácsot se kaptak, meglepőnek találnam ha erre a kis időre már modernizalnak
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Egy alap modernizálást esetleg még meg lehetne oldani rajtuk? Értve ez alatt hogy kapnak egy új optikát, tűzvezetést plusz rádiót.10 évre vagy tartalékba ennek lenne értelme. Pl az a "olcsóbb" cseh modernizálás.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
@antigonosz
Az a bibi hogy nem tudjuk hogy állunk velük alkatrész ügyileg. A cseh lengyel meg nem mindenben kompatibilis ezekkel így passz. Inkább fektetnem ezek toldozasa helyett a pénzt akkor már újabb 44 vagy inkább több Leó 2A7-be. Ilyen alacsony darabszámmal 2030 körül nem tudom van-e értelme meg foglalkozni. Saccra 2035 körül kerülnek teljes kivonásra +50 évesen. Ha a Currus-os reparalas ezekre vonatkozik akkor még egyszer a következő 10 évre rendbe hozzák őket, de szerintem semmi modernizáció lényegesen nem lesz. KB mint a mihuknal ugyan az az eset. Ha most rájuk költenek egy csomó pénzt, modernizalnak, és tényleg számolnak velük, akkor 2030 körül újra rájuk kell költeni mert első vonalban maradnak meg. De meddig húzzuk ki velük? Valahol Grenadaban vagy hol harcoltak a szigetlakok két 30-as évek béli Vickersel vagy mivel mikor az USA megszállás őket. Nem sok keresnivalója volt. Szerintem okosabb volna ha már létezik a voksunkat a Leó mellett akkor arra alapozni a sereg páncélos erejét a 21-ik század közepén kB 2070-ig. Ehhez ezek darabszámanak novelese lenne jó kB 120db körülire. Ez nem egy ágy mennyiség mielőtt valaki elszornyedne, Ausztria is ennyi Leó tankot vett kB 15 éve. Ettől még maradhat a raktár mélyen a t-72-esek, csak minimális raforditassal. Modernizalni leltárolas előtt még nincs értelme, mire kéne esetleg a modernizált is elavult. Eddig még egy rpg rácsot se kaptak, meglepőnek találnam ha erre a kis időre már modernizalnak
120ddb szerintem abszolute nem sok, anno csak tapolcán meg tatán ennyi volt egyenként, egyetértek veled hogy +44 vagy leo (vagy inkább amennyit csak lehet) érdemesebb lenne venni de ha nincs rá most pénz akkor a 44db T72 is megteszi egy darabig, de csak ha az a b@+!ó szlovák csomag nagyobb motorral (1000HP minimum) aztán ha lesz megint pénz(bár nem hiszem el hogy most ne lennye dupla ennyi Leo-ra de mindegy...) akkor jöhetnek még Leok
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
azért a T72-re még nem mondanám azt hogy eljárt nagyon felette az idő , tény hogy nem mai lány de a T55/PT76-os modernizációt inkább tartanám hülyeségnek , mint KELLŐ T72-esét
Meg nem, kB 10 évig. 20 éve még voltak Európában T-55 tankok rendszerben sok helyen. Ma már nincsenek, csak Romániában a saját klónok, de ők is cserélnek már.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Elég sovány, hátul semmi, a teknőn is gyér. Mobilitás kB maradt a régi.
Ez volt már korábban a 72 es topikba. Ez az "olcsóbb" cseh modernizációs csomag. A közel keletre valamint az ár érzékeny országoknak szánják. Max talán számunkra is jó lehetne arra a 8-12 évre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
Leok erkezese utan 72 ot omt be kuldenem /elotte minden kepp modernizacio/egy zomebe omt s laktanyaba /ez mar bonyolult :)/ leokbol szerintem meg fog jonni a4 a torokoktol. /ugye mindent rendszerben tartanak ide vagy oda sziria eseten megtanultak hogy nekik a leo nem okes.../mar elotte is tudtak ezert is nem koltottek rajuk szinte semmit.../ ha igy lessz es a torok piacra dobja 100% hogy mi vasarolunk tolluk. /egy mar meglevo opcion se lepodnek meg./ azoknak a modernizacioja meg az addigra "szamunkea elavulta valt " hazai a4 esekkel beleferne a kovetkezo fejlesztesi tervbe... Addigra biztos lessznek jo arasitott csomagok de hogy a jelenlegieknel olcsobbak lesznek az biztos.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
Meg nem, kB 10 évig. 20 éve még voltak Európában T-55 tankok rendszerben sok helyen. Ma már nincsenek, csak Romániában a saját klónok, de ők is cserélnek már.
Igen de a jelen pillanatba tobre tennek egy modernizalt t55 ost mint egy turbositott 105 os ifvt vagy apct .20 ev mulva is szerintem ugyan ez lessz a helyzet 72 vel... Meglehetne talalni a helyet attol hogy klasszikus hk feladatra mar nem felel meg.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
@antigonosz

120ddb szerintem abszolute nem sok, anno csak tapolcán meg tatán ennyi volt egyenként, egyetértek veled hogy +44 vagy leo (vagy inkább amennyit csak lehet) érdemesebb lenne venni de ha nincs rá most pénz akkor a 44db T72 is megteszi egy darabig, de csak ha az a b@+!ó szlovák csomag nagyobb motorral (1000HP minimum) aztán ha lesz megint pénz(bár nem hiszem el hogy most ne lennye dupla ennyi Leo-ra de mindegy...) akkor jöhetnek még Leok
A szerbeknek elvileg van 1000 lovas 72 es motorjuk. Talán 1200 pacis is. Szerintem nem ők gyártják. Nagy teso import lehet.
A csehek/szlovákok meg úgy tudom hogy megpiszkálják egy kicsit a motort. Azzal nyernek 80-100 pacit pluszba. Ide elég lenne az is. Új 1000 lovas motort felesleges lenne belerakni ha pár évre terveznének vele.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
A szerbeknek elvileg van 1000 lovas 72 es motorjuk. Talán 1200 pacis is. Szerintem nem ők gyártják. Nagy teso import lehet.
A csehek/szlovákok meg úgy tudom hogy megpiszkálják egy kicsit a motort. Azzal nyernek 80-100 pacit pluszba. Ide elég lenne az is. Új 1000 lovas motort felesleges lenne belerakni ha pár évre terveznének vele.
Elvileg a currus fele leallitott modernizacioba is berheltek a motort es a valtot es kihoztak a le tartalekbol nem tudom mennyit de jelentos lo mennyiseget./egy menest./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
@antigonosz
Meg nem, kB 10 évig. 20 éve még voltak Európában T-55 tankok rendszerben sok helyen. Ma már nincsenek, csak Romániában a saját klónok, de ők is cserélnek már.
Nem hinném hogy cserélnek, mostanában jelentették be felújítanak még mindig, voltak elejtve morzsák leo2-ről de az elég sansztalan náluk a jelenlegi pénzhiány miatt, lehet majd 5 év múlva cserélnek.

@tonyo
A szerbeknek elvileg van 1000 lovas 72 es motorjuk. Talán 1200 pacis is. Szerintem nem ők gyártják. Nagy teso import lehet.
A csehek/szlovákok meg úgy tudom hogy megpiszkálják egy kicsit a motort. Azzal nyernek 80-100 pacit pluszba. Ide elég lenne az is. Új 1000 lovas motort felesleges lenne belerakni ha pár évre terveznének vele.
@Szittya
Elvileg a currus fele leallitott modernizacioba is berheltek a motort es a valtot es kihoztak a le tartalekbol nem tudom mennyit de jelentos lo mennyiseget./egy menest./
azért jó lenne egy 1000 pacis motor szerintem, nem véletlen hogy a lengyelek is azt rakták a PT91-be, a többi már annyira nem érdekel a csomaggal kapcsolatban(+a 30
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
@antigonosz

120ddb szerintem abszolute nem sok, anno csak tapolcán meg tatán ennyi volt egyenként, egyetértek veled hogy +44 vagy leo (vagy inkább amennyit csak lehet) érdemesebb lenne venni de ha nincs rá most pénz akkor a 44db T72 is megteszi egy darabig, de csak ha az a b@+!ó szlovák csomag nagyobb motorral (1000HP minimum) aztán ha lesz megint pénz(bár nem hiszem el hogy most ne lennye dupla ennyi Leo-ra de mindegy...) akkor jöhetnek még Leok
Akkor ha nincs rá pénz most, akkor miért költsuk el azt ami nincs athidalo megoldásokra ahelyett hogy mondjuk 5 év mulva összegyűjtve a pénzt vegyünk 40 évre modern hk-t?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
@antigonosz
Akkor ha nincs rá pénz most, akkor miért költsuk el azt ami nincs athidalo megoldásokra ahelyett hogy mondjuk 5 év mulva összegyűjtve a pénzt vegyünk 40 évre modern hk-t?
mert nem arról híresek hogy rendesen összegyűjtenék a pénzt szépen 4-5 év alatt sok sok új technikára ....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
T 72 modernizacio toredeke az a7 aranak... Ha mar megvannak a vasak. Koltseghatekony. Persze vegeredmenybe nem ugyan azok a kepessegek. De nem is azt kell elvarni tolluk.

Csodalom hogy meg nem csinalt senki egy osszehasonlitast./felre ertes ne essek orulok a leonak jo hogy jonnek ennel jobb nem is johetett volna./ de vannak szituk amikor a leok melle jobb lehet a gyengebb kepessegi 72 es nagy szamban. /a keves leo arabol. Keves leo helyett/1 szazad a7 arabol boven zaszloalj feletti 72 modernizalhato ha nem ketto./ a leo eknek meg mindig a leheto legjobb a piacon persze./