[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Na,erre viszont emlékszem-pont forditva irtam.Azt irtam,hogy a modernizálást majd jelenti egy GPS&NVG szemüveg.......Amitől nem lesz lényegessen jobb a harcászati mutatója,és nem lesz északai harckészség.Ha propagandadumát akarok hallgatni,bekapcsolom a Göbbels rádiót......
Én meg úgy emlékszem, hogy akkor kezdted ezeket elbagatellizálni amikor MÁR KIDERÜLT, hogy van GPS navigáció és NVG. Onnantól jött az, hogy ez csak éjszakai bambizásra, meg útvonalrepülésre jó, semmi másra. Előtte az a duma ment, hogy ez így semmi, csak restauráció, és lesz egy nappali Minyó ami nem tud annyi terhet emelni, és embert vinni sok pénzért...

Vissza nem keresem, de én így emlékszem, s a kronológia fontos, onnantól hogy KIDERÜLT lesz, onnantól jött a lekicsinylés, előtte a fullba tolt kétkedés volt, hogy még ezek SEM lesznek.

A lényegen nem igen változtat amúgy szerintem semmit, Te is elkönyveltél engem valaminek, én is téged.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én meg úgy emlékszem, hogy akkor kezdted ezeket elbagatellizálni amikor MÁR KIDERÜLT, hogy van GPS navigáció és NVG. Onnantól jött az, hogy ez csak éjszakai bambizásra, meg útvonalrepülésre jó, semmi másra. Előtte az a duma ment, hogy ez így semmi, csak restauráció, és lesz egy nappali Minyó ami nem tud annyi terhet emelni, és embert vinni sok pénzért...

Vissza nem keresem, de én így emlékszem, s a kronológia fontos, onnantól hogy KIDERÜLT lesz, onnantól jött a lekicsinylés, előtte a fullba tolt kétkedés volt, hogy még ezek SEM lesznek.

A lényegen nem igen változtat amúgy szerintem semmit, Te is elkönyveltél engem valaminek, én is téged.
mi-24vm.gif

Mi24VM.Ezt linkeltem be az elején,mikormég csak kimentek a gépek.És azt irtam,ha igy jönnek vissza,jó lépés-de ha csak sima nagyjavitás,pénzkidobás.Utóbbi lett.Aki akrja visszakeresi,hogy igy volt e,aki meg akarja,elhiszi a rossz nyilas dumát
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
mi-24vm.gif

Mi24VM.Ezt linkeltem be az elején,mikormég csak kimentek a gépek.És azt irtam,ha igy jönnek vissza,jó lépés-de ha csak sima nagyjavitás,pénzkidobás.Utóbbi lett.Aki akrja visszakeresi,hogy igy volt e,aki meg akarja,elhiszi a rossz nyilas dumát

Van annak egy bája, amikor a zsidó fegyverek imádója nyilasozza a vitapartnerét :D.

Hol toltam én nyilas dumát, ha már megvádolsz ilyesmivel?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Bocs,ez egy régi szleng.Rossz nyilas duma=üres semmitmondó propagandaduma,hóhányás,ferdités
Jársz kelsz itt mint zsidóban a fájdalom(ez meg egy régi magyar közmondás) a topikok közt, add már meg légy szíves melyik topik hanyadik oldalán volt az a rész amit az előbb betettél és hivatkozol rá, hagy olvassam már meg a szövegkörnyezetet, illetve hogy ki mire hogy reagált!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and megazez

Dumber

Member
2018. szeptember 11.
11
79
13
Jársz kelsz itt mint zsidóban a fájdalom(ez meg egy régi magyar közmondás) a topikok közt, add már meg légy szíves melyik topik hanyadik oldalán volt az a rész amit az előbb betettél és hivatkozol rá, hagy olvassam már meg a szövegkörnyezetet, illetve hogy ki mire hogy reagált!
Zsolti, a mindentjobbantudók úgyse ismerik el, pláne utólag. Nem fura, hogy minden topikban fossák az észt, mindenhez is értenek. Anno mikor kimentek a Mihuk ide leírtam amit tudok, csak ide írtam, próbáltam megosztani bentről, meg a múltból. Pontokba szedtem, amit pl. a májusi helikopteres találkozón Szolnokon megtudtam, celebra, molnibalage, meg a többi hasonló szerint az full hülyeség. Azonnal, csípőből. Közben észre se veszik, bohócot csinálnak magukból, (nem nehéz visszaolvasni) mert azóta a pk 3x nyilatkozta ugyanazt, amit én leírtam, hogy miért kell nekünk a Mihu, mire jó, vagy azóta a légierőblog, lhsn, stb. Vannak akiknek csak propagandistakormányduma mind, a pk is egy hülye. Menjen az anyjába az aki lehülyézni a Kollert. Letett ezt azt az asztalra. De nála is okosabbak vannak itt...
Az éjszakai harcképesség, olvasom, állandóan feljön, ettől kész vagyok. 2013 előtt is repült éjjel, lőtt éjjel, évtizedeken keresztül, aki nem volt ott, annak tele a net infóval. Éjszakai aknaszórás, hmmm...
Vagy vannak erről szóló könyvek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Zsolti, a mindentjobbantudók úgyse ismerik el, pláne utólag. Nem fura, hogy minden topikban fossák az észt, mindenhez is értenek. Anno mikor kimentek a Mihuk ide leírtam amit tudok, csak ide írtam, próbáltam megosztani bentről, meg a múltból. Pontokba szedtem, amit pl. a májusi helikopteres találkozón Szolnokon megtudtam, celebra, molnibalage, meg a többi hasonló szerint az full hülyeség. Azonnal, csípőből. Közben észre se veszik, bohócot csinálnak magukból, (nem nehéz visszaolvasni) mert azóta a pk 3x nyilatkozta ugyanazt, amit én leírtam, hogy miért kell nekünk a Mihu, mire jó, vagy azóta a légierőblog, lhsn, stb. Vannak akiknek csak propagandistakormányduma mind, a pk is egy hülye. Menjen az anyjába az aki lehülyézni a Kollert. Letett ezt azt az asztalra. De nála is okosabbak vannak itt...
Az éjszakai harcképesség, olvasom, állandóan feljön, ettől kész vagyok. 2013 előtt is repült éjjel, lőtt éjjel, évtizedeken keresztül, aki nem volt ott, annak tele a net infóval. Éjszakai aknaszórás, hmmm...
Vagy vannak erről szóló könyvek.
Bevallom őszintén, én élvezem ezeket a vitákat :p.

Amikor viszont egy Koller szintű embert hülyéznek, vagy Celebra ex katedra kijelenti egyik-másik honvéd doktoriról hogy egy kalap szar, akkor én már csak csodálkozom, mivel szerintem komoly arrogancia kell ahhoz hogy pálya széléről ilyen kritikával illessek embereket akik a saját szakterületük gyaníthatóan minimum felső 1% -hoz tartoznak.
 

Dumber

Member
2018. szeptember 11.
11
79
13
Bevallom őszintén, én élvezem ezeket a vitákat :p.

Amikor viszont egy Koller szintű embert hülyéznek, vagy Celebra ex katedra kijelenti egyik-másik honvéd doktoriról hogy egy kalap szar, akkor én már csak csodálkozom, mivel szerintem komoly arrogancia kell ahhoz hogy pálya széléről ilyen kritikával illessek embereket akik a saját szakterületük gyaníthatóan minimum felső 1% -hoz tartoznak.
Pontosan!
(Jöhetnek azzal is, hogy mire lőttek éjjel, de irányított és nir lövészet is volt, esetleg erről Benyót keressék meg, ha nem hiszik el. Ha mond nekik ez a név valamit egyáltalán... vagy egy Horváth Alajos, 3300 Mihu repórával, ő sem a karosszékből dumál)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Zsolti, a mindentjobbantudók úgyse ismerik el, pláne utólag. Nem fura, hogy minden topikban fossák az észt, mindenhez is értenek. Anno mikor kimentek a Mihuk ide leírtam amit tudok, csak ide írtam, próbáltam megosztani bentről, meg a múltból. Pontokba szedtem, amit pl. a májusi helikopteres találkozón Szolnokon megtudtam, celebra, molnibalage, meg a többi hasonló szerint az full hülyeség. Azonnal, csípőből. Közben észre se veszik, bohócot csinálnak magukból, (nem nehéz visszaolvasni) mert azóta a pk 3x nyilatkozta ugyanazt, amit én leírtam, hogy miért kell nekünk a Mihu, mire jó, vagy azóta a légierőblog, lhsn, stb. Vannak akiknek csak propagandistakormányduma mind, a pk is egy hülye. Menjen az anyjába az aki lehülyézni a Kollert. Letett ezt azt az asztalra. De nála is okosabbak vannak itt...
Az éjszakai harcképesség, olvasom, állandóan feljön, ettől kész vagyok. 2013 előtt is repült éjjel, lőtt éjjel, évtizedeken keresztül, aki nem volt ott, annak tele a net infóval. Éjszakai aknaszórás, hmmm...
Vagy vannak erről szóló könyvek.

A legieroblog sokak altal mindenttudonak gondolt ujsagiroja honapokon keresztul mantrazta hogy semmi ertelme a Mi-24 felujitasnak es hogy semmi korszerusites nem lesz. Emlekszunk meg a "biztos halalba kuldik a helikoptereseket" es hasonlo mondatokra.... aztan munkanelkuli lett es jott a hangnemvaltozas. Itt a forumon viszont tenyleg voltak nehanyan akik kezdettol azt allitottak, hogy lesz minden ujra, ne aggodjunk. Csak nehezen volt hiheto az elmult 10-20 ev tapasztalatai alapjan.
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: alfa74

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@Dumber
Zsolti, a mindentjobbantudók úgyse ismerik el, pláne utólag. Nem fura, hogy minden topikban fossák az észt, mindenhez is értenek. Anno mikor kimentek a Mihuk ide leírtam amit tudok, csak ide írtam, próbáltam megosztani bentről, meg a múltból. Pontokba szedtem, amit pl. a májusi helikopteres találkozón Szolnokon megtudtam, celebra, molnibalage, meg a többi hasonló szerint az full hülyeség. Azonnal, csípőből. Közben észre se veszik, bohócot csinálnak magukból, (nem nehéz visszaolvasni) mert azóta a pk 3x nyilatkozta ugyanazt, amit én leírtam, hogy miért kell nekünk a Mihu, mire jó, vagy azóta a légierőblog, lhsn, stb. Vannak akiknek csak propagandistakormányduma mind, a pk is egy hülye. Menjen az anyjába az aki lehülyézni a Kollert. Letett ezt azt az asztalra. De nála is okosabbak vannak itt...
Az éjszakai harcképesség, olvasom, állandóan feljön, ettől kész vagyok. 2013 előtt is repült éjjel, lőtt éjjel, évtizedeken keresztül, aki nem volt ott, annak tele a net infóval. Éjszakai aknaszórás, hmmm...
Vagy vannak erről szóló könyvek.
nem érted, NEM KELL A MIHU :D nem kell nekünk egy olyan gép amin olyan technikák vannak már amivel könnyebben lehet majd megszokni az új modernebb gépeket, nem kell , minek? pénzkidobás , inkább vettünk volna a gripenekre rakétákat ( kérem érezzük a szarkazmust és ne essetek a torkomnak hogy miért kell a mihu ,szarkasztikus voltam,vicc volt, mihu for LIFE )
Igen kicsit sok itt az okos de srácok engedjük el ezt a dolgot , OFF OFF :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 194
113
@Dumber

nem érted, NEM KELL A MIHU :D nem kell nekünk egy olyan gép amin olyan technikák vannak már amivel könnyebben lehet majd megszokni az új modernebb gépeket, nem kell , minek? pénzkidobás , inkább vettünk volna a gripenekre rakétákat ( kérem érezzük a szarkazmust és ne essetek a torkomnak hogy miért kell a mihu ,szarkasztikus voltam,vicc volt, mihu for LIFE )
Igen kicsit sok itt az okos de srácok engedjük el ezt a dolgot , OFF OFF :D

Mi van most a mihu-ban, ami majd az új helikben is lesz? Kb Gps és egy kis képernyő, az eddigi fotók alapján. Ezekre azért nem kell évekig szoktatni a pilótákat, + kidobni 20milliárdot, hogy repülhess egy 80-as évekbeli technikán. Aztán majd úgy járunk, mint drága jó bázisparancsnokunk, hogy lezúz egy gépet, mert az előző típushoz volt szokva...
Rákészülni az új típusra miért nem volt jó a Mi8/17? Érdekes Terminátor felvetése, hogy vajon azok most mennyit repülhetnek?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@ms07
Mi van most a mihu-ban, ami majd az új helikben is lesz? Kb Gps és egy kis képernyő, az eddigi fotók alapján. Ezekre azért nem kell évekig szoktatni a pilótákat, + kidobni 20milliárdot, hogy repülhess egy 80-as évekbeli technikán. Aztán majd úgy járunk, mint drága jó bázisparancsnokunk, hogy lezúz egy gépet, mert az előző típushoz volt szokva...
Rákészülni az új típusra miért nem volt jó a Mi8/17? Érdekes Terminátor felvetése, hogy vajon azok most mennyit repülhetnek?
Erről van fent neten egy jó videó azt hiszem ahol az egyik okos elmagyarázza, ha hazaértem akkor megkeresem Neked, amúgy mint olyan szerintem már csak azért sem lett volna jó MI8/17-el készülni mert azokat csak nagyon enyhén lehetne csapattámogatásra használni, nem mondom hogy nem lehet, de az nem harci heli és ha (sajnos) megfigyeljük az interjúkat akkor pl a kivehetjük hogy eléggé arra utalnak H145M jön majd a Mihu helyére. De ha így 1 példát kell fejből mondanom ,pl a Mihu tud irányítottat indítani és ha ebből indulok ki akkor bizakodok hogy majd a H145M-re is integrálnak valamit. Szerintem legalább is.
 
M

molnibalage

Guest
A legieroblog sokak altal mindenttudonak gondolt ujsagiroja honapokon keresztul mantrazta hogy semmi ertelme a Mi-24 felujitasnak es hogy semmi korszerusites nem lesz. Emlekszunk meg a "biztos halalba kuldik a helikoptereseket" es hasonlo mondatokra.... aztan munkanelkuli lett es jott a hangnemvaltozas. Itt a forumon viszont tenyleg voltak nehanyan akik kezdettol azt allitottak, hogy lesz minden ujra, ne aggodjunk. Csak nehezen volt hiheto az elmult 10-20 ev tapasztalatai alapjan.
??????
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Mi van most a mihu-ban, ami majd az új helikben is lesz? Kb Gps és egy kis képernyő, az eddigi fotók alapján. Ezekre azért nem kell évekig szoktatni a pilótákat, + kidobni 20milliárdot, hogy repülhess egy 80-as évekbeli technikán.

Allitolag a An-26rol A319re atuloknek is sok nehezseget okozott az analog muszerfalrol atszokni a digitalis kijelzokre. A MiG-29esrol Gripenre kerulo pilotakat is honapokig reptettek L159en hogy szokjak a kijelzoket a Gripen kepzes elott. Valoszinuleg az csak az analog kijelzokhoz szokott tapasztalt embereknek problema. A mai huszoneveseknek, akik a digitalis vilagban nottek fel, erre nincs szukseguk.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 194
113
@ms07

Erről van fent neten egy jó videó azt hiszem ahol az egyik okos elmagyarázza, ha hazaértem akkor megkeresem Neked, amúgy mint olyan szerintem már csak azért sem lett volna jó MI8/17-el készülni mert azokat csak nagyon enyhén lehetne csapattámogatásra használni, nem mondom hogy nem lehet, de az nem harci heli és ha (sajnos) megfigyeljük az interjúkat akkor pl a kivehetjük hogy eléggé arra utalnak H145M jön majd a Mihu helyére. De ha így 1 példát kell fejből mondanom ,pl a Mihu tud irányítottat indítani és ha ebből indulok ki akkor bizakodok hogy majd a H145M-re is integrálnak valamit. Szerintem legalább is.

A H145-ön is a régi szovjet célzórendszer és fegyverzet lesz? :D Ez a "tudunk készülni az új helire" szöveg nagyrészt csak megint szerencsétlen magyarázkodás odafentről, mint az Airbusoknál, Falconoknál. Egyetlen értelme van, legalább van min repülni. Szépen nosztalgikusan :)
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 194
113
Allitolag a An-26rol A319re atuloknek is sok nehezseget okozott az analog muszerfalrol atszokni a digitalis kijelzokre. A MiG-29esrol Gripenre kerulo pilotakat is honapokig reptettek L159en hogy szokjak a kijelzoket a Gripen kepzes elott. Valoszinuleg az csak az analog kijelzokhoz szokott tapasztalt embereknek problema. A mai huszoneveseknek, akik a digitalis vilagban nottek fel, erre nincs szukseguk.

Ez világos. Csak a visszajött Mihu-k se az a huuu de nagy digitalis műszerfalúak lettek, ami segítene az említett problémán. Akkor erre tényleg valami H109 kellett volna, amit talán Celebra írt
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Teljesen rosszul látjátok!Putyin szólt Viktornak,hogy pénz kell Viktor meg azonnal küldött neki egy halom metrókocsit meg helikopter.Minden más csak mellébeszélés.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Szigorúan saját vélemény: Magyarországnak nem kell harci helikopter. A NATO az egész hideháborut az amcsikon kívül harci kopter nélkül csinlta végig az utolsó talán 5 éven kívül. Egy volt a Cobra az amcsiknak majd lett a Apache. Eu-nak meg volt mindenféle felfegyverzet könnyű madara pctörő rakétákkal. Nos nekünk is ezért elég a H145M. Ugyanakkor mivel ott voltak a mihu-k gyakorlatilag 0 repülési idejú P-k, oktalanság lenne azokat kidobni, és mivel szállítani, és gyártani +évek még az új koptert (és a Hforce integráció sem teljes) tehát réskitöltőnek kell a mihu. Igen mert nem csak emulálni lehet vele harcfeladatokat. Ha azonban már 1-2 év múlva szállították volna a összes koptert, akkor nem kellett volna Mihu.
Meg aztán is nemcsak katonai, műszaki tényezők vannak. A Mihu, Minyo üzemidő hosszabbítást, karbantartás, modernizálás még a Putyin-Vajda pusziviszony idején volt. Aztán most nem az oroszok a cél, hanem az EU vezető-nyugati államok pofájának befogása, hogy a belpolitikai antidemokratikus berendezkedés, és puha diktatúra ne kavarjanak be. Ezért csináljuk mint a Szaudiak. Tőletek veszünk fegyvert, a cégeitek meg vihetik ki a profitot az országból, így kuss, hogy mi meg hogy maradunk hatalmon..
Nos ezért vannak elsősorbna a francia, német fegyverek. és nem amerikaiak, mert a nagy testvér távol van gazdasági kapcsolatunk kevés, nekünk geopolitikailag a német és hozzákapcsoló EU támogatás a fontos, - a kormányzópártnak és oligarcháinka meg méginkább.
Persze az új eszközök,rendszerek meg ténylegesen sokkal jobbak a jelenlegi rendszerben állóknál, teáht a poltikai aspektusokon kívül is szerintem jó választások voltak. Még a Puma FV is ez lesz.. (Az ASTER-re kiváncsi leszek, hogy tényleg beszerezik-e..
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Lehet én értettem félre, de nekem a nyilatkozatokból eddig az jött le, hogy a Mi24-ek után is szeretnének valami dedikált harci helikoptert.