Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A klasszikus szalma bab erveles. Nuff said.

Ezt kifejtenéd bővebben? Mert nem igazán értem és nem akarok abba a hibába esni, hogy valami nem tiszta, de azért kurva nagy arccal elkezdek okoskodni. Ugye megérted?


1. Te nem vagy a molni másodnickje véletlenül? Mert ugyanazokat a jellegzetességeket mutatod. szelektív hallás, szélsőséges amerika imádat stb.

Nem.


2. Attól hogy beidézed saját ugyanilyen témájú, a HIVATALOS amerikai álláspontot ismételgető állításaidat még nincs igazad. Súlyos hiba egy anonim fórumot összekeverni egy tudományosnak tűnő vitával.

Tudod, én legalább hoztam videókat, adatokat, tapasztalati leírásokat. Te mit is? Ja, semmit, csak a hitedet, meg egy ködös sztorit, amit gondolom, megint valami amcsi katona mesélt el neked két fröccs között egy kocsmában és nekünk ezt persze el is kell hinnünk, mert te mondtad és ráadásul baromira nem cáfolja az alapfelállást, ami pedig az, hogy a géppisztolynál hatékonyabb a gépkarabély.

3. a 300 BLK alapvetően NEM szubszonikus bár van olyan változata is. Szerintem a 300 whisperre gondolsz, ami már eleve vet fel kérdéseket

Ki nem szarja le, hogy szerinted alapvetően mi, vagy mi nem? Én arról írtam, hogy valódi előnye csak akkor van, ha a szubszonikusság követelmény. Cáfold meg, ha tudod, de adatokkal ám!

Na és most:
Többször is elszámoltam húszig. Kezdem egyre jobban megérteni molnit, ha már felhoztad. Pár évvel ezelőtt még nagyon moderációellenes voltam, még GrGLy-el is leálltam vitázni emiatt. De azóta nagyon elszaporodtak itt a trollok, fancsikák, meg hasonló fajzatok. Na szóval, ha rajtam múlna, az olyanokat mint te, akik kb. nulla szakmai tartalmat tettek eddig hozzá a fórumhoz, viszont trollkodásban, hülyeségek vég nélkül fújásában, meg haterkedésben/fanságban ugyancsak kitesznek magukért, már néhány, a legutóbbi két kommentedhez hasonló beszólás után úgy vágnám ki innen, mint a macskát. Mert az, hogy a biztpol vicctopikokban elszórakoztok, hát legyen, a hülyéknek is (akik ugye két sornyi szöveget nem tudnak értelmezni, de ennek ellenére nagy arccal elkezdenek trollkodni - szír topik, ha valakit érdekel) kell játszótér ebben a fene nagy liberalizmusban. Na de hogy már a szakmai topikokat is romboljátok az agyfosásaitokkal, az eléggé gáz.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ezt kifejtenéd bővebben? Mert nem igazán értem és nem akarok abba a hibába esni, hogy valami nem tiszta, de azért kurva nagy arccal elkezdek okoskodni. Ugye megérted?




Nem.




Tudod, én legalább hoztam videókat, adatokat, tapasztalati leírásokat. Te mit is? Ja, semmit, csak a hitedet, meg egy ködös sztorit, amit gondolom, megint valami amcsi katona mesélt el neked két fröccs között egy kocsmában és nekünk ezt persze el is kell hinnünk, mert te mondtad és ráadásul baromira nem cáfolja az alapfelállást, ami pedig az, hogy a géppisztolynál hatékonyabb a gépkarabély.



Ki nem szarja le, hogy szerinted alapvetően mi, vagy mi nem? Én arról írtam, hogy valódi előnye csak akkor van, ha a szubszonikusság követelmény. Cáfold meg, ha tudod, de adatokkal ám!

Na és most:
Többször is elszámoltam húszig. Kezdem egyre jobban megérteni molnit, ha már felhoztad. Pár évvel ezelőtt még nagyon moderációellenes voltam, még GrGLy-el is leálltam vitázni emiatt. De azóta nagyon elszaporodtak itt a trollok, fancsikák, meg hasonló fajzatok. Na szóval, ha rajtam múlna, az olyanokat mint te, akik kb. nulla szakmai tartalmat tettek eddig hozzá a fórumhoz, viszont trollkodásban, hülyeségek vég nélkül fújásában, meg haterkedésben/fanságban ugyancsak kitesznek magukért, már néhány, a legutóbbi két kommentedhez hasonló beszólás után úgy vágnám ki innen, mint a macskát. Mert az, hogy a biztpol vicctopikokban elszórakoztok, hát legyen, a hülyéknek is (akik ugye két sornyi szöveget nem tudnak értelmezni, de ennek ellenére nagy arccal elkezdenek trollkodni - szír topik, ha valakit érdekel) kell játszótér ebben a fene nagy liberalizmusban. Na de hogy már a szakmai topikokat is romboljátok az agyfosásaitokkal, az eléggé gáz.


Te arc figyeljél már.

Beteszel 0,5 mp guglizással fellelhető youtube videókat, meg hivatalos közleményeket, vagy félhivatalos blogok meg egyebek böffenéseit és elvárod hogy komolyan vegyenek. Pláne akkor amikor emberek kellő komolysággal, meg valós tapasztalatokkal állítanak mást.

Én nem hiszem el amit mások hazudnak és te nagykanállal szemlátomást laikusként benyalsz, én meg olyan helyzetben vagyok hogy nem adhatok meg forrásokat, kénytelen vagy nekem elhinni. Ha nem akarod a te dolgod.

De amikor kövér kisfiúk esküdöznek, hogy a Black Ops 4ben az M4A1 SOPMOD átlövi a falat és azon keresztül is 100% damaget okoz, mert a forward grip meg a ACOG +25% accuracy és isten bizony M855A1-el lőtt, akkor én akinek egy pár raklap ilyen cucc átment már a kezén, hadd ne essek hanyatt lécci,
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Te arc figyeljél már.

Csupa szem és fül vagyok.

Beteszel 0,5 mp guglizással fellelhető youtube videókat, meg hivatalos közleményeket, vagy félhivatalos blogok meg egyebek böffenéseit és elvárod hogy komolyan vegyenek.

Hát én legalább tettem be valamit. Te meg semmit. És az is érdekelne, hogy pl. egy lőszergyártó ballisztikai adatai a saját termékeikről mégis mitől lennének "HIVATALOS álláspont" (vagyis a te olvasatodban propaganda)?
A videók kapcsán meg, tudod én pl. ugyanúgy elhiszem azt az orosz hivatalos videót is, amin azt demózzák, hogy a Mi-28 kabinüvege kibírja a 20 mm-es HE lőszert. Mert tudod, nem vagyok fancsika és ezért nem is nem kettősmércézek, sokakkal ellentétben.
Ja, jut eszembe, azt ugye tudod, hogy az oroszok is lecserélték a 7.62x39-est 5.45x39-re?

Pláne akkor amikor emberek kellő komolysággal, meg valós tapasztalatokkal állítanak mást.

Komoly emberek, valós tapasztalatokkal? Na neeeeeeeee! Kik lennének azok? Abból a brancsból valók, akik szerint a MiG-21-eseket az USA vonatta ki a volt VSz-országokban,, mert féltek ettől a típustól, hiszen annyira nagy király? Vagy akik szerint a mi (lerohasztott) volt MiG-29-eseink is simán megennék a Gripeneket? Igen, van-volt pár hülye a hadseregben is, még tiszti rendfokozattal is (a búza közé is szinte mindig keveredik ocsú), de ezeket a szerencsétleneket a valóban komoly emberek kiröhögik.

Én nem hiszem el amit mások hazudnak és te nagykanállal szemlátomást laikusként benyalsz, én meg olyan helyzetben vagyok hogy nem adhatok meg forrásokat, kénytelen vagy nekem elhinni. Ha nem akarod a te dolgod.

Nekem úgy tűnik, hogy éppen te kajáltad be nagykanállal a volt szovjet propagandát, meg a "nekünk ez van-ez jutott, hát magasztaljuk fel jól, hogy ne érezzük magunkat annyira kicsinek" típusú hülyék hantázásait.


De amikor kövér kisfiúk esküdöznek, hogy a Black Ops 4ben az M4A1 SOPMOD átlövi a falat és azon keresztül is 100% damaget okoz, mert a forward grip meg a ACOG +25% accuracy és isten bizony M855A1-el lőtt, akkor én akinek egy pár raklap ilyen cucc átment már a kezén, hadd ne essek hanyatt lécci,

Ne égesd már magad! Most komolyan, van ennél még lejjebb? Amúgy kit érdekel, hogy "mi ment át a kezeiden"? Nekem is ment már át a kezeimen pl. másfél milliárdos számla, de attól még nem vagyok milliárdos és még azt sem állítom, hogy a pénzügyekhez értenék. Amúgy meg, te nem történész vagy? Legalábbis pár hónapja még ezt állítottad magadról (ha valakit érdekel, szívesen belinkelem). Vagy ilyen multidiszciplináris arc lennél? Egy személyben történész, SF-operátor, fegyvermester, ballisztikai szakértő? Az akkor szép életpálya, nem mondom!
Na, ahogy látom, lett két hónapod a válaszra, szóval nehogy elkapkodd itt nekem! :D
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
itt inkább a stophatás lehet a mérvadó. Egy beherkázott agyamentet a 9 milis csak feldühít. Legalábbis az FBI és a SWAT álláspontja ez.

Irakban szolgáló amerikaiak mesélhetnének arról,hogy a becuccozott kecskeszaggatókra még a karabély sem volt mindig megoldás.

Az Országgyűlési Őrség elődje a Köztársasági Őrezred anno hasonló jókkal volt felszerelve, egy kisebb háborúra elegendő könnyűfegyverzettel ( PKM géppuska, Rpg-7, stb...)

A magyar Rendőrség is rendelkezik ezekkel az eszközökkel,nem is kevéssel.

Volt szerencsém ott lenni Táborfalván,amikor a B&T bemutatót szervezett a saját cuccaira,pl hangtompitók ( géppuskára is ),40mm-es gránátvető és a 300 whisper-re tervezett puskájuk.Hát kiábrándító volt.Már nem csak a bemutató,mert az durván katasztrófa volt,hanem úgy az egész.Ott amugy el is magyarázták,hogy a whisper relative egy rendvédelmi DMR fegyverhez való lőszer,korlátozott hatásfokkal és lőtávval. Olyan képességhez,ami pl a magyar viszonylatban nem is létezik,tehát kellene a fegyver is hozzá.Hát sokan fogták a fejüket...
A hangtompitóik viszont tényleg nagy skálán mozognak és rengeteg kaliberre gyártanak.Elmondták,hogy szívesen gyártanak egyéni megrendelésre a honvédségnek például a PKM-ekhez is. A 240 és a 249-ekhez is gyártanak.Amugy a szolnoki Reintex volt a főszervező ha jol emlékszem,és kimondottan a különlegesek miatt lett szervezve.Ezért nem is értettük,hogy miért rendvédelmis eszközöket hoztak ki....

Az oroszok 5,45 -ös lőszerét nem páncélozott célokra szeretik használni,ez értendő az emberi tesztrészekre is.Mint minden lövedék hidrosztatikus sokkot okoz,de ez a rosszaság valamiért (kialakitása miatt vagy nem tudom) kiemelkedően csúnya hatást vált ki.Volt szerencsém beszélgetni a volt fehérvári fegyvezeti főnökkel (még az átkosban volt az) és igen érdekes dolgokat mesélt az 5,45 -ről.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Irakban szolgáló amerikaiak mesélhetnének arról,hogy a becuccozott kecskeszaggatókra még a karabély sem volt mindig megoldás.



A magyar Rendőrség is rendelkezik ezekkel az eszközökkel,nem is kevéssel.

Volt szerencsém ott lenni Táborfalván,amikor a B&T bemutatót szervezett a saját cuccaira,pl hangtompitók ( géppuskára is ),40mm-es gránátvető és a 300 whisper-re tervezett puskájuk.Hát kiábrándító volt.Már nem csak a bemutató,mert az durván katasztrófa volt,hanem úgy az egész.Ott amugy el is magyarázták,hogy a whisper relative egy rendvédelmi DMR fegyverhez való lőszer,korlátozott hatásfokkal és lőtávval. Olyan képességhez,ami pl a magyar viszonylatban nem is létezik,tehát kellene a fegyver is hozzá.Hát sokan fogták a fejüket...
A hangtompitóik viszont tényleg nagy skálán mozognak és rengeteg kaliberre gyártanak.Elmondták,hogy szívesen gyártanak egyéni megrendelésre a honvédségnek például a PKM-ekhez is. A 240 és a 249-ekhez is gyártanak.Amugy a szolnoki Reintex volt a főszervező ha jol emlékszem,és kimondottan a különlegesek miatt lett szervezve.Ezért nem is értettük,hogy miért rendvédelmis eszközöket hoztak ki....

Az oroszok 5,45 -ös lőszerét nem páncélozott célokra szeretik használni,ez értendő az emberi tesztrészekre is.Mint minden lövedék hidrosztatikus sokkot okoz,de ez a rosszaság valamiért (kialakitása miatt vagy nem tudom) kiemelkedően csúnya hatást vált ki.Volt szerencsém beszélgetni a volt fehérvári fegyvezeti főnökkel (még az átkosban volt az) és igen érdekes dolgokat mesélt az 5,45 -ről.

Azért ez a hidrodinamikai shock dolog nem ilyen egyszerű.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Akinek elesebb a szeme nalam: milyen technikaval zakatol epp ez a tehervonat a vaci vonalon?

Ql51JCq.png


forrás: Nagy László, FB Vasútrajongók klubja csoport
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and exi

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
833c21fc50eb00be80030c15f7f840d2.jpg


BVP-2

http://www.infoesztergom.hu/hirek/o...k-a-parkanyi-vasutallomason-2019-02-05-180252

"Az úgynevezett BVP harckocsikat egy hozzászóló szerint gyakorlatra szállítják a felvidéki Lestre, a katonai bázisra.

Egy másik hozzászóló szerint viszont Szlovéniából Csehországba viszik őket egy kohóba bezúzni."
Szerintem hamarabb fognak ezek landolni egy tessék lássék felújítás után valamely 3 ik világbeli országban mint a kohóba. Még az is megeshet hogy pár hónap múlva ukrán színekben fognak tündökölni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ugyan nem itthon van, hanem Németországban, de ide rakom. Amennyiben nem tévedek, 3, azaz három tarackkal vagyunk jelen ezen a gyakorlaton. Jól gondolhatom, hohgy már csak ennyire lehet legénység ? Mert egy csonka üteget, (5 tarack ) eddig ki tudtunk állítani. ( fotók: facebook )

53492949_2189063581137385_2689041451651694592_n.jpg


53088236_2189061534470923_1951225705819799552_n.jpg


53435157_2189063461137397_7822813064536784896_n.jpg


Viszont testközelből nézhették meg a jövőt...

52809966_2189061797804230_1802859371999264768_n.jpg


53088240_2189061577804252_1462186504565555200_n.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
"A Kaposváron települő MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred kijelölt állománya gőzerővel készül a hónap végi interoperabilitási, többnemzeti szakharcászati gyakorlatra, amelyet a Bundeswehr 472. Logisztikai Zászlóalj állományával hajtanak majd végre, Safety Transport 2019 néven."

https://honvedelem.hu/cikk/114945_duborog_a_logisztika
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Közös konvojban az amerikai katonákkal

Az MH Bakony Harckiképző Központ Ellenerő Százada és az amerikai 1-4 CAV kijelölt állománya közös hosszútávú vezetési gyakorlaton vett részt április 7-én.

A vezetési pálya Hajmáskér kiképzőbázisról indult, ahol a gyakorlótéren keresztül három magyar és három amerikai technika hadiúton, konvojban szelte át a távot, majd a bakonykúti bázisra érkezett. A magyar-amerikai közös kiképzés lövészet előkészítő foglalkozásokkal és begyakorlással folytatódott. A Steppe Archer 2019. keretein belül a katonák kombinált harcrendű lőgyakorlatot hajtanak végre, amelyen a gyalogság mellett a technikai eszközök is részt vesznek.

Szöveg: Schäffer Mónika hadnagy
Fotó: Pintér László honvédelmi alkalmazott


56947188_2235229579856819_5044000143494348800_o.jpg


57088280_2235227536523690_4560918323872661504_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Közös konvojban az amerikai katonákkal

Az MH Bakony Harckiképző Központ Ellenerő Százada és az amerikai 1-4 CAV kijelölt állománya közös hosszútávú vezetési gyakorlaton vett részt április 7-én.

A vezetési pálya Hajmáskér kiképzőbázisról indult, ahol a gyakorlótéren keresztül három magyar és három amerikai technika hadiúton, konvojban szelte át a távot, majd a bakonykúti bázisra érkezett. A magyar-amerikai közös kiképzés lövészet előkészítő foglalkozásokkal és begyakorlással folytatódott. A Steppe Archer 2019. keretein belül a katonák kombinált harcrendű lőgyakorlatot hajtanak végre, amelyen a gyalogság mellett a technikai eszközök is részt vesznek.

Szöveg: Schäffer Mónika hadnagy
Fotó: Pintér László honvédelmi alkalmazott


56947188_2235229579856819_5044000143494348800_o.jpg


57088280_2235227536523690_4560918323872661504_o.jpg
Elképesztő, hogy az évnek ebben a szakában (is) mennyire jobban működik a sivatagi álca vagy szín a járműveken. Meg persze a katonákon. Mondjuk a 2015M már elég jónak tűnik, kicsit sárgásabb.
56496345_2235227456523698_3121284018268536832_o.jpg

Ezen a fotón látszik igazán.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and alfa74