THAAD - Terminal High Altitude Area Defense (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Ez a piacon lévő legdrágább komplexum.

2012
Qatar has requested a possible sale of;
- 2 Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) Fire Units
- 12 THAAD Launchers
- 150 THAAD Interceptors
- 2 THAAD Fire Control and Communications
- 2 AN/TPY-2 THAAD Radars
- 1 Early Warning Radar (EWR)
The estimated cost is $6.5 billion.

United Arab Emirates (UAE) has requested a possible sale of;
- 48 Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) missiles
- 9 THAAD launchers
The estimated cost is $1.135 billion.

2017
Saudi Arabia has requested a possible sale of;
- forty-four (44) Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) launchers
- three hundred sixty (360) THAAD Interceptor Missiles
- sixteen (16) THAAD Fire Control and Communications Mobile Tactical Station Group
- seven (7) AN/TPY-2 THAAD radars
The estimated cost is $15 billion.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ez a piacon lévő legdrágább komplexum.

2012
Qatar has requested a possible sale of;
- 2 Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) Fire Units
- 12 THAAD Launchers
- 150 THAAD Interceptors
- 2 THAAD Fire Control and Communications
- 2 AN/TPY-2 THAAD Radars
- 1 Early Warning Radar (EWR)
The estimated cost is $6.5 billion.

United Arab Emirates (UAE) has requested a possible sale of;
- 48 Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) missiles
- 9 THAAD launchers
The estimated cost is $1.135 billion.

2017
Saudi Arabia has requested a possible sale of;
- forty-four (44) Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) launchers
- three hundred sixty (360) THAAD Interceptor Missiles
- sixteen (16) THAAD Fire Control and Communications Mobile Tactical Station Group
- seven (7) AN/TPY-2 THAAD radars
The estimated cost is $15 billion.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Próbáltam utána járni a megnövelt hatótávolságú verziónak, de sok minden nincs a neten róla. Ami igen,az is leginkább a wikipedián. A lényegi része, hogy egyrészt a fejlesztés a Lockheed saját kezdeményezése (persze bíznak abban,hogy megtérül), másrészt az ER verzióból az indítójármű ötöt hordozhat a jelenlegi nyolc helyett. Ha a finanszírozást sikerül megoldani idén (számítanak Missile Defense Agency figyelmére), 2022. körül állhat készen a használatra. Persze a Pentagon figyelme már az irányított energiájú fegyverek és a railgun felé fordul(t), amelyet a célnak megfelelőbbnek tartanak (reményeik szerint a 2020-as évek közepe - vége felé már lesz használható belőlük).
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Lehet hogy most borzasztó nagy hülyeséget fogok kérdezni ezért előre is elnézést kérek, de ennyi pénzért már nem éri meg jobban a NASAMS ? vagy tök más a rendszer ?
 
M

molnibalage

Guest
Lehet hogy most borzasztó nagy hülyeséget fogok kérdezni ezért előre is elnézést kérek, de ennyi pénzért már nem éri meg jobban a NASAMS ? vagy tök más a rendszer ?
A NASAMS csak repülőgépek ellen készült. A THAAD az Sz-300V és bármely Sz-300/400 családba tartozó rakétánál nagyobb ABM képességet ad. Egyedülálló rendszer, mert a marketing adatok alapján akkor HMZ-je van a TBM-em ellen is, ami páratlan. Teljesen más a két rendszer feladata. A NASAMS dedikáltan csak repcsik ellen, a THAAD dedikáltan ABM rendszer.

A NASAMS ott van a HT Összefoglalóban. A HTAAD már nem fért bele az időbe és annyira nem is ismerem.
 
M

molnibalage

Guest
oh , értem köszi molni , akkor kevertem kicsit a dolgokat.
Igazából örök kérdés nekem az, hogy ABM rendszerrel le lehetne lőni repülőgépet. A válasz az, hogy szerintem simán, csak gazdasági képtelenség arra használni azokat.

Csak ettől drágák borzalmasan az ABM képességű SAM rendszerek is, mert minden rakéta tudja azt, hogy adott sebességig leszedjen M3-8 sebességű BM-et, amikor igazából nem kellene minden rakétának ezt tudnia. Az Sz-300V esetén van dedikált ABM rakéta, de Sz-300/400 család esetén egészen a Vityaz rakétáig - ami elvileg használható Sz-400-hoz asszem - nem volt. Egy rakéta minden célra...

Persze a bibi az, hogy aktív radaros rakéta kicsiben is drága, de TVM/SAGG rakéta vezérlése hiába olcsóbb, a hozzá való földi radar böszme drága és maga a rakéta is ekkora méretben azért már nem olcsó.

A modern hadviselés embertelenül drága lett.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Nem azért nem lőnek ABM rendszerrel repülőgépre mert szimplán nem annyira gazdaságos mint pl egy Patriot rakéta ?
Igazad van abban szerintem hogy valamiért nagyon drága dolog lett ez a modern hadviselés de szerintem azt is hozzá kell tenni hogy a költségeket lehet csökkenteni.
Ad.1-nem mindegy hogy pl Trump vagy épp Putyin kinek ad el ,mekkora mennyiségben és milyen a 2 ország közötti viszony(tény hogy az amerikai cuccok nagyon túl vannak árazva , nem mintha az orosz nem , de az orosz kevésbé szerintem)
Ad.2- mindig arra van pénz amire akarják hogy legyen...
Ebből a szempontból is kíváncsi leszek hogy majd a Kub-okat mivel és hogy akarják itthon leváltani , (igaz ismét teljesen más tészta a 2 rendszer) mert amit mondasz az itthon nem nagyon létezik , nem is tudom hogy pl a Kub-okkal lehet e olyan feladatkört ellátni mint a THAAD-dal, szerintem nagyon nem, tehát ez is egy olyan "képesség" ami a mai modern hadviselésben elengedhetetlen de itthon még sincs.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Igazából örök kérdés nekem az, hogy ABM rendszerrel le lehetne lőni repülőgépet. A válasz az, hogy szerintem simán, csak gazdasági képtelenség arra használni azokat.

Csak ettől drágák borzalmasan az ABM képességű SAM rendszerek is, mert minden rakéta tudja azt, hogy adott sebességig leszedjen M3-8 sebességű BM-et, amikor igazából nem kellene minden rakétának ezt tudnia. Az Sz-300V esetén van dedikált ABM rakéta, de Sz-300/400 család esetén egészen a Vityaz rakétáig - ami elvileg használható Sz-400-hoz asszem - nem volt. Egy rakéta minden célra...

Persze a bibi az, hogy aktív radaros rakéta kicsiben is drága, de TVM/SAGG rakéta vezérlése hiába olcsóbb, a hozzá való földi radar böszme drága és maga a rakéta is ekkora méretben azért már nem olcsó.

A modern hadviselés embertelenül drága lett.

Kíváncsi vagyok arra,hogy mikorra fordul meg a mostani tendencia,mikor mondják azt a megrendelők,hogy nem kell mindenből a legjobb mert akkor nemtudunk belőle eleget venni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
thaad0.jpg

1200px-Thaad_missile_and_launcher.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed