[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Kormányzati jóváhagyás nélkül.
Moonjae azt igérte rendbe teszi a dolgokat és kibékül kínával. Nem tudom a VM mennyit tudott, de nem volt jóvá hagyva a kormány által, pedig nekik kellett volna.
Ezzel évente 4+ milliárd usd kárt okoznak koreának+első lépcsős atomcélpontá tették 2 nagyhatalomnál is. Ilyenek az igazi barátok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 137
113
Kormányzati jóváhagyás nélkül.
Moonjae azt igérte rendbe teszi a dolgokat és kibékül kínával. Nem tudom a VM mennyit tudott, de nem volt jóvá hagyva a kormány által, pedig nekik kellett volna.
Ezzel évente 4+ milliárd usd kárt okoznak koreának+első lépcsős atomcélpontá tették 2 nagyhatalomnál is. Ilyenek az igazi barátok.


Hát az bizonyosan látszik, hogy igyekeztek minél szűkebb kört bevonni-beavatni ebbe a dologba ott és ment a sunnyogás rendesen. Hogy ez csak az amik ötlete volt-e, vagy a koreai VM is alapból így akarta, azt nem tudjuk. Mint hogy azt sem, hogy Mun hivatalba lépése előtt, vagy az addig hivatalban töltött 20 napja alatt került-e oda az a négy indító. Lehet, hogy a korábbi elnök, Hvang jóvá hagyta és még az ő ideje alatt szállították le. Egyébként gondolom, az usákok a korábbi ENSZ-főtitkárt szívesebben látták volna elnöknek ott, mint Mun-t, mert ő igencsak pártolta a THAAD-ot.
https://www.reuters.com/article/us-southkorea-politics-ban-thaad-idUSKBN14Z05O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 930
113
Hát az bizonyosan látszik, hogy igyekeztek minél szűkebb kört bevonni-beavatni ebbe a dologba ott és ment a sunnyogás rendesen. Hogy ez csak az amik ötlete volt-e, vagy a koreai VM is alapból így akarta, azt nem tudjuk. Mint hogy azt sem, hogy Mun hivatalba lépése előtt, vagy az addig hivatalban töltött 20 napja alatt került-e oda az a négy indító. Lehet, hogy a korábbi elnök, Hvang jóvá hagyta és még az ő ideje alatt szállították le. Egyébként gondolom, az usákok a korábbi ENSZ-főtitkárt szívesebben látták volna elnöknek ott, mint Mun-t, mert ő igencsak pártolta a THAAD-ot.
https://www.reuters.com/article/us-southkorea-politics-ban-thaad-idUSKBN14Z05O
Nyilván a saját embert szívesebben látták volna. Én szurkolok a két Koreának, hogy végre tudjanak érdemben közeledni egymáshoz, s valóban úgy látom hogy ennek az útjában önös érdekből leginkább az USA áll. Nem azért mert gonoszak, hanem pusztán mert ez az érdekük, de akkor is ők ott a kerékkötő.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 137
113
Nyilván a saját embert szívesebben látták volna. Én szurkolok a két Koreának, hogy végre tudjanak érdemben közeledni egymáshoz, s valóban úgy látom hogy ennek az útjában önös érdekből leginkább az USA áll. Nem azért mert gonoszak, hanem pusztán mert ez az érdekük, de akkor is ők ott a kerékkötő.

Az a baj, hogy rossz helyen van a két Korea. Túl közel Kínához. Ezért az USA nem akarja "elengedni" Dél kezét, de emiatt meg Kína sem Északét... Szar ügy... :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 930
113
Az a baj, hogy rossz helyen van a két Korea. Túl közel Kínához. Ezért az USA nem akarja "elengedni" Dél kezét, de emiatt meg Kína sem Északét... Szar ügy... :(
De azért ezt én megint úgy látom, hogy Kína ott az egyikkel szomszédos valóban, az USA meg nem. Tényleg nagyon leegyszerűsítve én úgy gondolom ezeket a szituációkat, HA fordítva lenne egy hasonló problémás terület Kandada/Mexikó vonatkozásában, tiszta szívből mondanám hogy húzzon a picsába onnan haza Kína, mert nekik ott semmi keresnivalójuk nincs!

Így viszont...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát az bizonyosan látszik, hogy igyekeztek minél szűkebb kört bevonni-beavatni ebbe a dologba ott és ment a sunnyogás rendesen. Hogy ez csak az amik ötlete volt-e, vagy a koreai VM is alapból így akarta, azt nem tudjuk. ....
Az biztos, hogy a VM-nél picit szét kellene nézni. Szerintem sokan féltik ott a hatalmukat, hogy ha enyhülés lesz, nem kell ennyi katona. Valójában ez a folyamat már el is indult, mert Moon rövidített a katonaidőn és közel 100 000-el csökkentette a létszámot.

Mielőtt bárki azt hiszi, hogy szupernáci összetartó országról van szó, annó a kinaiakkal de még a véreskezű japán megszállókkal is nagyon sok koreai megtalálta a közös hangot. Nem véletlen, hogy a II VH után Jeju szigetről 30 000 koreai japánba menekült a koreai uralom elől. Khmmm.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 137
113
De azért ezt én megint úgy látom, hogy Kína ott az egyikkel szomszédos valóban, az USA meg nem. Tényleg nagyon leegyszerűsítve én úgy gondolom ezeket a szituációkat, HA fordítva lenne egy hasonló problémás terület Kandada/Mexikó vonatkozásában, tiszta szívből mondanám hogy húzzon a picsába onnan haza Kína, mert nekik ott semmi keresnivalójuk nincs!

Így viszont...


Ebben is van valami. De szerintem meg kéne szavaztatni a dél-koreaiakkal, hogy akarnak-e amcsi (katonai) jelenlétet, vagy sem (aztán, ha 50-50 körülire jönne ki, akkor lehetne ugyancsak vakarózni minden oldalról :D ).

Mielőtt bárki azt hiszi, hogy szupernáci összetartó országról van szó, annó a kinaiakkal de még a véreskezű japán megszállókkal is nagyon sok koreai megtalálta a közös hangot. Nem véletlen, hogy a II VH után Jeju szigetről 30 000 koreai japánba menekült a koreai uralom elől. Khmmm.

Hát, ez egy érdekes dolog. Nyilván sok koreai ellenzi az amcsi befolyást ott, de sokan pártolják és persze valószínűleg olyanokból is rengeteg van, akiket nem érdekel ez. Kérdés, az ellenzők, vagy a pártolók vannak-e többen és milyen arányban...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
http://www.globoport.hu/210210/a-ket-korea-egyutt-palyazik-az-olimpiara/

"...Az első szabad hely 2032-ben lesz. Erre pályázik a két Korea, ahol bíznak benne, hogy addigra a Koreai-félsziget nemcsak atomfegyvermentes övezet lesz, de Észak-Korea is felzárkózik gazdaságilag a Délhez..."

A pletykák szerint Kim Dzsongun kedvenc hobbijának is hódol majd vietnamban. Gyárlátogat. Ezúttal Samsungot. Elemzők szerint ha ez megtörténik az jelzés lehet, hogy nyitna gazdaságilag. Kíváncsi vagyok itt is lesznek-e mellette samsung managerek jegyzettömbel :D
https://en.yna.co.kr/view/AEN20190217001752315?section=nk/nk
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
http://www.globoport.hu/210210/a-ket-korea-egyutt-palyazik-az-olimpiara/

"...Az első szabad hely 2032-ben lesz. Erre pályázik a két Korea, ahol bíznak benne, hogy addigra a Koreai-félsziget nemcsak atomfegyvermentes övezet lesz, de Észak-Korea is felzárkózik gazdaságilag a Délhez..."

A pletykák szerint Kim Dzsongun kedvenc hobbijának is hódol majd vietnamban. Gyárlátogat. Ezúttal Samsungot. Elemzők szerint ha ez megtörténik az jelzés lehet, hogy nyitna gazdaságilag. Kíváncsi vagyok itt is lesznek-e mellette samsung managerek jegyzettömbel :D
https://en.yna.co.kr/view/AEN20190217001752315?section=nk/nk
Hat hogy ne lenne kulonben ha nem irnak le minden eggyes szot nem lessz 150% os teljesitmeny novekedes :)

Egyebkent nagyon jol teszik hogy bekelnek es ezzel fricskat mutatnak mimdenkinek aki az o szembenallasukbol hasznot huz. /egyebkent orulok hogy mind ket oldalon vegre leesett a tantusz hogy nem kell nekik feltetlen eggyesulni vagy a masikat legyilkolni..,/
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113

Vannak olyan szempontok ami alapján a nép szenvedése szükségszerű mert az alternatíva azt jelenti hogy amerikai befolyás alá kerülne az ország. Ezt el akarják kerülni az antidemokratikus vezetésű kormányok.
Én viszont azt mondom hogy jöjjön létre egy egyesült Korea amerikai segédlettel, ez a kulcsa annak hogy az északiak jobban éljenek.
Szükség van a nyugati értekrendben leledző segítőkészségre.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Én viszont azt mondom hogy jöjjön létre egy egyesült Korea amerikai segédlettel, ez a kulcsa annak hogy az északiak jobban éljenek.
Szükség van a nyugati értekrendben leledző segítőkészségre.
Dél-Korea miért is nem jó? Ők is demokratikusak, nyugatiak és nekik legalább közük is van hozzá.
Nem gondolod, hogy ez egy szenzációs lehetőség lenne a népek önrendelkezésére, hogy egy nemzet összeolvad és közben elzavarják a kommunista diktátort? Nem kell ehhez sem az USA sem a Kínaiak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Dél-Korea miért is nem jó? Ők is demokratikusak, nyugatiak és nekik legalább közük is van hozzá.
Nem gondolod, hogy ez egy szenzációs lehetőség lenne a népek önrendelkezésére, hogy egy nemzet összeolvad és közben elzavarják a kommunista diktátort? Nem kell ehhez sem az USA sem a Kínaiak.
Egyetértek veled. Csak attól tartok sokaknak nem jönne be az új nyugatbarát egyesült Korea. Pedig..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 060
113
Dél-Korea miért is nem jó? Ők is demokratikusak, nyugatiak és nekik legalább közük is van hozzá.
Nem gondolod, hogy ez egy szenzációs lehetőség lenne a népek önrendelkezésére, hogy egy nemzet összeolvad és közben elzavarják a kommunista diktátort? Nem kell ehhez sem az USA sem a Kínaiak.
Eszak korea is demokratikus orszag. Nepi demokratikus.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Vannak olyan szempontok ami alapján a nép szenvedése szükségszerű mert az alternatíva azt jelenti hogy amerikai befolyás alá kerülne az ország. Ezt el akarják kerülni az antidemokratikus vezetésű kormányok.
Én viszont azt mondom hogy jöjjön létre egy egyesült Korea amerikai segédlettel, ez a kulcsa annak hogy az északiak jobban éljenek.
Szükség van a nyugati értekrendben leledző segítőkészségre.
A nép szenvedését már hosszú ideje az amerikai segédlet okozza. Talán el kellene olvasni Korea vagy Vietnam történelmét. Hogy mindkét helyen az USA a japánnal együttműködő csoportokat tette hatalomra, akiket a tömegek nem támogattak, így a teljes ország lakossága ellen viselt az USA háborút mindkét helyen egy bábkormány nevében. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Köszi. Tehát akkor a linkeden lévő cikk és az abban hivatkozott Reuters-cikk (https://www.reuters.com/article/us-northkorea-missiles-south-thaad-idUSKBN18Q0I3 ) szerint az történt, hogy Mun Dzein, a 2017 május 10-én hivatalba lépett dél-koreai elnök a kampánya során azt ígérte, parlamenti felülvizsgálatot indít a THAAD-ügyben, ha megválasztják:
"During his successful campaign for the May 9 presidential election, Moon called for a parliamentary review of the system, the deployment of which infuriated China, North Korea’s lone major ally."

Ezen kívül a hivatalba lépése után a tudomására jutott, hogy a 6 indítón felül még további négy indító került telepítésre, amikről őt a dél-koreai védelmi minisztérium nem tájékoztatta.

"South Korean President Moon Jae-in has ordered a probe after his Defence Ministry failed to inform him that four more launchers for the controversial U.S. THAAD anti-missile system had been brought into the country, his spokesman said on Tuesday."

Tehát, a dél-koreai VM tudtával-beleegyezésével történt a dolog valamikor (a cikkből nem derül ki mikor), könnyen lehet, hogy még az előző elnök jóváhagyásával. Aztán az új elnököt nem tájékoztatták erről. Persze az is lehet, hogy már az ő hivatali ideje alatt, de akkor 2017 május 10 és 2017 május 30-a (amikor a cikk íródott) között kellett volna történnie. Szóval volt titkolózás, de a koreai VM is benne volt.
Akkor még arra kérnék forrást, hogy mikor kérte bármelyik hivatalban lévő kormány, hogy ne vigyenek oda több THAAD-ot és hogy ennek ellenére vittek-e mégis.
Keresd már meg magadtól!
Ha mindenki azt mondja, hogy van, akkor csak meg kellene keresni. Ez pedig egy bizonyos szint után elvárható. Ha nem megy, olvass Dörmögő Dömötört.
Múltkor engem pocskondiáztál, most mást.
Pedig csak magad égeted és hasonszőrű társaid.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Lassan írom, hogy esélyed legyen felfogni (bár nem reménykedek túlzottan):
Pusztán attól, hogy valamit mondanak a hangok a fejedben, az a dolog még nem válik valósággá. És ha valaki valamit állít, azt utána illő is alátámasztania valamivel, ha erre kérik. Ez így működik egy kulturált, de pláne a konstruktív vitában. Bár ilyesmit már nyilván nem oktatnak az agitprop osztályokon...



Wut? Kit? Megbántottam talán valamelyik pajtikádat is? Bocs akkor, sajna nem tűnt fel. :D



Nem tudok róla, hogy lennének társaim. De hát mindenki magából indul ki, ugye janzen?

Ja és, a valósággal, vagy konkrét személyekkel történő esetleges egyezés természetesen pusztán a véletlen műve lehet, de nekem most valamiért ez jutott eszembe:

borat.jpg


Na örültem az ismételt építő jellegű eszmecserének veled. :D
Veled azt nem lehet.
Ja, feljelentés becssértés miatt.
Találkozunk. :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Próbálok rájönni, hol van az a pont ahol összekaptatok?
A fémes kollégának fáj, ha tényekkel szembesítik. Viszont, a nyílvánvaló sértés magáért beszél. Tőled ezt egyszer eltűrtem. Tőle a nyílvánvaló sértést nem. Tájékozatlannak nevezni valakit valamiben nem sértés. Fogyatékosnak nevezni, igen. Vagy kitiltod, vagy jogilag veszek elégtételt nagy nyílvánosság előtt elkövetett becsületsértés miatt. ennek módját bizonyára ismered.