[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Azért naiv gondolat menetek, hogy a honvédség csak védekezésben gondolkodna, és önmagában a védekezés egy formája a támadás is. Gripenek kellenek támadásnál leginkább és nem lenne rossz még 1 század, de egy komoly légtér védelem sem ártana de nem a fos patriot személyében, Remélhetőleg valami normálisat vesznek
A Patriot miért fos? Egyetlen baja van, számunkra túl sok, és túl drága.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
A fos az valoban tulzas, de nekunk szerintem luxus nem 360-as rendszert beszerezni.

Egy kérdésem lenne, mivel engem egyszerűen csak érdekel a téma. Egy légvédelmi üteg vagy osztály, nem tudom, hogy hívják hány indítóállványból és egyéb cuccból áll? Magyarországnak ideális esetben mennyire volna szüksége? Láttam azt az új cuccot, hát ha már el van döntve, mit szerzünk be, az nem valószínű szerintem. Lesz- e láncos technikára felszerelt változata? Vagy csak tehergépkocsira szerelt változata?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Így laikusként A radar illetve az irányító központ az rendben van de maga az IRIS-T rakéta az mennyire megfelelő földi indítás esetén? Illetve az mennyire probléma hogy nem rendlkezik aktív radarfejjel? Lehet hogy hülyén hangzik de ködös felhős időben nem hátrány e ez egy AMRAAM hoz képest?


"A medium-range variant of the IRIS-T-SL short-range imaging IR-guided SAM - itself a derivative of the IRIS-T air-to-air missile - the IRIS-T-SLM interceptor is an all-weather, IR terminal homing effector. The interceptor is equipped with data link that transmits target information from the ground radar to the missile, and a high-explosive fragmentation warhead with an impact/active radar proximity fuze detonation system."
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 697
113
Egy kérdésem lenne, mivel engem egyszerűen csak érdekel a téma. Egy légvédelmi üteg vagy osztály, nem tudom, hogy hívják hány indítóállványból és egyéb cuccból áll? Magyarországnak ideális esetben mennyire volna szüksége? Láttam azt az új cuccot, hát ha már el van döntve, mit szerzünk be, az nem valószínű szerintem. Lesz- e láncos technikára felszerelt változata? Vagy csak tehergépkocsira szerelt változata?

Nos, így van.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Amíg a Griff felbootol a földön, az ellen keresztben átrepüli az egész országot...
... vagy úgy képzeled, hogy majd a magyar légierő géppárja folyamatosan őrjáratozik a levegőben várva a gonosz ellent???
:D:D:D

:rolleyes:
Hol is kezdjem? Merthogy eleg sok dimenziós hülyeséget sikerült írnod...
- Talán kezdjük ott hogy a háborúk nem úgy kezdődnek hogy egyszer csak elsötètül az ég és meglennek az ellenséges repülők, rakéták, stb...
Több szervezet foglalkozik még Mo.on is azzal hogy felmérje az esetleges kockázatokat.
Ehhez remlélhetőleg komoly technikai segítséget is kapnak a közeljövőben.
Tehát kis lelked legyen egészen nyugodt...ha odakerül a sor hogy az ellen keresztben át akarja majd repülni az országot akkor erről a szándékáról jóelőre tudni fogunk.
- Folytassuk azzal ami neked három mosolykát is megért...úgy képzelem e hogy a magyar légierő géppárja folyamatosan járőrözni fog?
Kapaszkodj meg...ha úgy hozza a rosszsors akkor igen, el kell jusson a légierő oda, hogy akár több héten keresztül is, 0-24 es CAP-ot meg HAVCAP-ot meg egyebeket adjon. Ehhez komoly fejlesztésekre van szükség (ld. előző hozzászólásomat).
Tehát csak a gyengébbek kedvéért... nomeg miattad: NEM békeidőben kell a légierőnek 0-24-es CAP-ot adni! de fel kell legyen rá készülve hogy egy Mo.ot veszélyeztető (vagy csak a határainkhoz közeli) konfliktus esetén folyamatosan a levegőben legyen.
Amugy szerintem félreértesz. Én nem szegény lérakosokat bántom. Kell a földi légvélem is, de csak a fontosságának megfelelő mértékben szbad rá költeni.
Nálam ez max. $500m jelent ami úgy két osztály NASAMS, Falcon, SkySabre vagy VL Mica NG.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/benko-...i-is-lezartnak-tekintjuk-ezt-az-ugyet-2477082

" Emlékeztetett, hogy egy ilyen arányú, egymilliárd dolláros fejlesztés kapcsán soha nem csupán az eszközről beszélünk, hanem a logisztikai biztosítást, a személyi állomány kiképzését is magában foglalja ez az összeg. "

El lett ismerve hogy NASAMS-ról is tárgyalnak :)

Az ár alapján Patriot, Meads felejtős szerencsére :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 697
113
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/benko-...i-is-lezartnak-tekintjuk-ezt-az-ugyet-2477082

" Emlékeztetett, hogy egy ilyen arányú, egymilliárd dolláros fejlesztés kapcsán soha nem csupán az eszközről beszélünk, hanem a logisztikai biztosítást, a személyi állomány kiképzését is magában foglalja ez az összeg. "

El lett ismerve hogy NASAMS-ról is tárgyalnak :)

Az ár alapján Patriot, Meads felejtős szerencsére :)

@rudi fentebb írta, hogy az csak fele annyiba sajdulna.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
T

Törölt tag 1945

Guest
Hát 1mrd$-ba már beleférhetne elvileg 2db Sz-400-as komplexum, vagy szűken egy THAAD ABM üteg is.
:D:D:D

Esetleg lízingeljünk még vagy 8db extra Griffet, Rudi örömére?
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Én azért akárhogy nézzük ár,érték képességeket nézzük Aster 30 nálam viszi a prímet főleg,ha azt amit Románoknak ajánlottak hozzánk vágnák csomagba csak hát Francia... nem egy megbízható népség. Lásd Mistral ügy milyen szép pontosan lőttünk vele....Én szurkolok,hogy ne legyen Patriot még véletlenül se.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Én azért akárhogy nézzük ár,érték képességeket nézzük Aster 30 nálam viszi a prímet főleg,ha azt amit Románoknak ajánlottak hozzánk vágnák csomagba csak hát Francia... nem egy megbízható népség. Lásd Mistral ügy milyen szép pontosan lőttünk vele....Én szurkolok,hogy ne legyen Patriot még véletlenül se.
Az ASTER 15/30 nagyon jól skálázott, profi rendszer, nekem is szimpatikus.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Én azért akárhogy nézzük ár,érték képességeket nézzük Aster 30 nálam viszi a prímet főleg,ha azt amit Románoknak ajánlottak hozzánk vágnák csomagba csak hát Francia... nem egy megbízható népség. Lásd Mistral ügy milyen szép pontosan lőttünk vele....Én szurkolok,hogy ne legyen Patriot még véletlenül se.

A francik eddig pontosan szállítottak. Aki fizetett az meg is kapta a tőlük rendelt cuccokat. Őszintén én azt hittem a Mistral hordozókat is le fogják szállítani az oroszoknak.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
A francik eddig pontosan szállítottak. Aki fizetett az meg is kapta a tőlük rendelt cuccokat. Őszintén én azt hittem a Mistral hordozókat is le fogják szállítani az oroszoknak.
Én a Mistral légvédelmi rendszerről beszéltem,hát nem volt a legjobb találati aránya és akkor enyhén fogalmaztam...
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
A francik eddig pontosan szállítottak. Aki fizetett az meg is kapta a tőlük rendelt cuccokat. Őszintén én azt hittem a Mistral hordozókat is le fogják szállítani az oroszoknak.
Ha De Gaulle vagy hozzá hasonló államférfi lenne náluk hatalmon, leszállították volna. Mostanra Sárközy-Macron vonallal kell megelégedjenek, s ez hozza magával azt, amit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Én a Mistral légvédelmi rendszerről beszéltem,hát nem volt a legjobb találati aránya és akkor enyhén fogalmaztam...
Ettől függetlenül a francia fegyverek általánosságban világszínvonalúak. Lehet őket utálni, történelmi okokból ez érthető is sokszor, de amit el kell ismerni, azt kár eltagadni. Mostanra meg egyre inkább az a trend, hogy német-francia összeborulás, közös projectek futnak, egymásnak szállítanak be, összeolvadnak stb.
Csúcs technika vitán felül az ASTER.

Az hogy a Mistral ilyen vagy olyan, mikor hol mit hoz le egy lövészeten, élesben, arról lehet vitázni. Én azért láttam kicsapkodott Panzirt is az elmúlt időszakban, meg Patriotról is olvastam olyat ahol az én értelmezésem szerint leszerepelt élesben, videókat is láttam ahol ugyan ezen rendszer nem azt hozta amit papíron kellett volna neki, legutóbb meg a palesztinok mutatták be hogy az Iron-Dome sem fogja 100% hatékonysággal még a faék egyszerűségű kasszamokat sem.

Az élet nem számháború/autós kártya.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Ettől függetlenül a francia fegyverek általánosságban világszínvonalúak. Lehet őket utálni, történelmi okokból ez érthető is sokszor, de amit el kell ismerni, azt kár eltagadni. Mostanra meg egyre inkább az a trend, hogy német-francia összeborulás, közös projectek futnak, egymásnak szállítanak be, összeolvadnak stb.
Csúcs technika vitán felül az ASTER.

Az hogy a Mistral ilyen vagy olyan, mikor hol mit hoz le egy lövészeten, élesben, arról lehet vitázni. Én azért láttam kicsapkodott Panzirt is az elmúlt időszakban, meg Patriotról is olvastam olyat ahol az én értelmezésem szerint leszerepelt élesben, videókat is láttam ahol ugyan ezen rendszer nem azt hozta amit papíron kellett volna neki, legutóbb meg a palesztinok mutatták be hogy az Iron-Dome sem fogja 100% hatékonysággal még a faék egyszerűségű kasszamokat sem.

Az élet nem számháború/autós kártya.
Világszínvonalú fegyvereik vannak aláírom csak hát a politika tud meglepetéseket okozni,lehet,hogy nem,most,de 10-15 év múlva bármi megtörténhet. Én is az Európai vonalat erősíteném mindenképp ,de a Stinger kell,de nagyon-nagyon!
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and zsolti