[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 453
17 691
113
Az európai béke alapja a határok tiszteletben tartása. Ahol tiszteletben tartják a határokat ott béke van, ahol megsértik a határokat ott háború. A renitens áthágta a konszenzust de ennek meg is van az ára, öt éve háborúzik azzal akinek megsértette a határát és öt éve viseli a szankciókat azoktól akik nem hajlandók feladni a határok tiszteletben tartásán alapuló európai békét. A háború ás a szankció is véget érhet ha a renitens visszatér az alapvető szabályok betartásához, de ha továbbra is megsérti az államhatárokat akkor csak elodázza a háborút és a szankciókat is.
Ha ez így van, akkor 1. Miért jött létre Koszovó? 2. a szankciósdi a ruszkikkal szemben baromira nem működik, illetve csak addig megy el ameddig nem sérül komolyabban valamelyik nyugat- európai ország gazdasági érdeke, lásd északi - áramlat. 3. az a bizonyos háború azért van elodázva, mert az oroszoknak nem fűződik érdekük annak befejezéséhez, hovatovább ez az állóháborúsdi mindaddig fent fog állni, amíg Ukrajna vissza nem kerül az orosz érdekszférába, vagy minimum semleges lesz. Ebből a szempontból meg teljesen lényegtelenek a szankciók, mert szemmel láthatóan hatástalanok. Keményebb szankciók meg nem nagyon lesznek, mert az magában hordozna egy fegyveres konfliktust, amit meg Európa nem akar.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Az európai béke alapja a határok tiszteletben tartása. Ahol tiszteletben tartják a határokat ott béke van, ahol megsértik a határokat ott háború. A renitens áthágta a konszenzust de ennek meg is van az ára, öt éve háborúzik azzal akinek megsértette a határát és öt éve viseli a szankciókat azoktól akik nem hajlandók feladni a határok tiszteletben tartásán alapuló európai békét. A háború ás a szankció is véget érhet ha a renitens visszatér az alapvető szabályok betartásához, de ha továbbra is megsérti az államhatárokat akkor csak elodázza a háborút és a szankciókat is.
Akkor az europai béke alapjan a magyar hatarokat sem kellett volna buzerálni. Vagy ez a jog csak az ukránokra vonatkozik?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Urak, szomorú lesz az ember benneteket olvasva. Ennyi tudás, földrajzi, történelmi, kulturális és technikai ismeret birtokában azon őrlődtök, hogy "ki ölt meg kit". Segítek: már mindenki megölt mindenkit, százmilliószor oda-vissza. Nincsenek bűntelen birodalmak, de még csak törpeállamok sem. Minden elképzelhető kegyetlenség megtörtént már minden eszme nevében. Ezt mindannyian pontosan tudjátok, hát emlékezzetek is rá. Vívódtam, hogy ezt megírjam-e, de én laikusként is nagyon értékelem ennek a fórumnak a szakmai minőségét és véleményszabadságát, amit sztem kár lenne elpazarolni. Ezennel tehát egy relatív szelíd troll javasolja a fegyverszünetet. :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Kalasnyikov bemutatta az AKSU. tervezett utódát,persze itt egy teljesen új fegyverről van szó nem pusztán egy kurtított AK.-ról mit amilyen az SU.
FiYuK-SKt7U.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
a szankciósdi a ruszkikkal szemben baromira nem működik
Dehogynem. Jól működik az, az oroszok épp éhen akarnak halni, csak előtte még összeomlanak. Annyiszor hallottuk már, hogy biztos igaz. Vagy nem:
"Budai Gyula úgy fogalmazott: bekövetkezett az, amiről én az elmúlt négy évben beszéltem.
Oroszország eljutott egy olyan stádiumba, hogy valamennyi agrártermék vonatkozásában 90-100 százalékban önellátóvá vált és felépítettek egy belső piacot.
Kiemelte: ezáltal, ha véget érnek a szankciók, nem lesz hova visszatérnie a magyar és az uniós agrárcégeknek, termelőknek, valamint nem lesz piaca a termékeiknek."
https://magyarnemzet.hu/belfold/bud...va-valt-agrartermekek-vonatkozasaban-5164061/
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Dehogynem. Jól működik az, az oroszok épp éhen akarnak halni, csak előtte még összeomlanak. Annyiszor hallottuk már, hogy biztos igaz. Vagy nem:
"Budai Gyula úgy fogalmazott: bekövetkezett az, amiről én az elmúlt négy évben beszéltem.
Oroszország eljutott egy olyan stádiumba, hogy valamennyi agrártermék vonatkozásában 90-100 százalékban önellátóvá vált és felépítettek egy belső piacot.
Kiemelte: ezáltal, ha véget érnek a szankciók, nem lesz hova visszatérnie a magyar és az uniós agrárcégeknek, termelőknek, valamint nem lesz piaca a termékeiknek."
https://magyarnemzet.hu/belfold/bud...va-valt-agrartermekek-vonatkozasaban-5164061/
Többször írtam, hogy a szankciók komolyabb kárt okoz az EUnak mint Oroszo.-nak.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Látták azok. Persze a gond nem ez, hanem, hogy Sam bácsira persze nem vonatkozik, mi meg hűségesen követjük a parancsokat, neki a falnak.
Mindig ez a dilemma, hogy csak simán hülyék-e vagy gonoszak. Könnyebb az utóbbit feltételezni, de én döbbenetes mennyiségben látok a munkáim során olyan döntéshozó és -előkészítő embereket, akikben szikrája sincs az analitikus, átfogó gondolkodásnak. Úgyhogy az is lehet, hogy a makacs szankcionalisták egy része szimplán hülye, aki nem érti a helyzetből adódó ok-okozati viszonyokat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mindig ez a dilemma, hogy csak simán hülyék-e vagy gonoszak. Könnyebb az utóbbit feltételezni, de én döbbenetes mennyiségben látok a munkáim során olyan döntéshozó és -előkészítő embereket, akikben szikrája sincs az analitikus, átfogó gondolkodásnak. Úgyhogy az is lehet, hogy a makacs szankcionalisták egy része szimplán hülye, aki nem érti a helyzetből adódó ok-okozati viszonyokat.
Egyszerűbb ez, mint gondolnád. Ha az oroszok túl jól érzik magukat, az fájni kezd a szomszéd országoknak. Szép lassan mindenki szomszéd is lessz. ( Ugye, mely országokkal szomszédos a Szovjetunió? Amelyekkel akar.)
A szankciók valóban ártanak Európának is, de ez százalékosan elhanyagolható. Az oroszoknak viszont (bármit is mondanak) nagyon is húsba vágó.
A többi cicaharc.
Mire való a NATO? Hármas célja van: A németeket lenn tartani, az amerikaiakat benn tartani, az oroszokat kinn tartani.
Ezek, bár igazságtalanok, de szükségesek. Ennyi.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
A németeket lenn tartani, az amerikaiakat benn tartani, az oroszokat kinn tartani.
Ez keserűen szellemes igazság, de ha jól értem, sokaknak épp ez a bajuk. Egyrészt mi, magyarok ettől leszünk a "lenn és kinn" határán, másrészt ez gyengíti Nyugat-Európát, és ez erősíti a keleti diktatúrákat. Ráadásul ezek egymást gerjesztő folyamatok, mert keleten érv lett, hogy "lám, a gyenge Nyugat", míg nyugaton érv lett, hogy "lám, a diktatórikus Kelet." Az én olvasatomban mindkettőért nagy kár.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ez keserűen szellemes igazság, de ha jól értem, sokaknak épp ez a bajuk. Egyrészt mi, magyarok ettől leszünk a "lenn és kinn" határán, másrészt ez gyengíti Nyugat-Európát, és ez erősíti a keleti diktatúrákat. Ráadásul ezek egymást gerjesztő folyamatok, mert keleten érv lett, hogy "lám, a gyenge Nyugat", míg nyugaton érv lett, hogy "lám, a diktatórikus Kelet." Az én olvasatomban mindkettőért nagy kár.
Nem csak a tiédben.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Egyszerűbb ez, mint gondolnád. Ha az oroszok túl jól érzik magukat, az fájni kezd a szomszéd országoknak. Szép lassan mindenki szomszéd is lessz. ( Ugye, mely országokkal szomszédos a Szovjetunió? Amelyekkel akar.)
A szankciók valóban ártanak Európának is, de ez százalékosan elhanyagolható. Az oroszoknak viszont (bármit is mondanak) nagyon is húsba vágó.
A többi cicaharc.
Mire való a NATO? Hármas célja van: A németeket lenn tartani, az amerikaiakat benn tartani, az oroszokat kinn tartani.
Ezek, bár igazságtalanok, de szükségesek. Ennyi.

Szükségesek Washington nézőpontjába helyezkedve nyilván (lásd geopolitical heartland theory). De mondjuk nekünk vagy Európának ez a jó tényleg? Hogy az USA hídfőállása legyen Közép-Kelet-Európa megakadályozandó mondjuk egy német-orosz(-kínai) tengely kialakulását? Jó tudom, egy lengyelnek egyértelmű, hogy a két történelmi fenyegetés rájuk a német és a ruszki volt mindig is. Mi szerintem nem vagyunk lengyelek, a II.vh előtt sosem voltunk orosz uralom alatt, (Habsburg "német" alatt igen, de az tényleg a legrosszabb volt? A kurucoknak adunk igazat, akik szerint az ottománok jobbak voltak, mint a labanc?)
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mindig ez a dilemma, hogy csak simán hülyék-e vagy gonoszak. Könnyebb az utóbbit feltételezni, de én döbbenetes mennyiségben látok a munkáim során olyan döntéshozó és -előkészítő embereket, akikben szikrája sincs az analitikus, átfogó gondolkodásnak. Úgyhogy az is lehet, hogy a makacs szankcionalisták egy része szimplán hülye, aki nem érti a helyzetből adódó ok-okozati viszonyokat.
Nincs ebben gonoszság. Oroszország tradícionálisan ellenség, az eu eu gazdasági fenyegetés az USA számára. Logikus, hogy törekednek úgy osztani a lapokat, hogy lehetőleg mindkét tényezőnek hátrányos legyen, és csak nekik legyen jó.
Megjegyzem ez a hozzáállás az egészséges egy ország külpolitikájában. Előnyt szerezni a saját országnak a többivel szemben. Az más tészta, hogy Sam-bátyó az egész világgal szemben előnyöket akar, és bármiben tud kockázatot látni.