[BIZTPOL] India-Pakisztán fegyveres konfliktus (1947- ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Hogy kik?
Nehogy azt mond már, hogy a gyíkemberek húzták vissza a Szu és az USA elnökök kezét a piros gombtól. :)
Pedig lehet benne valami. Nem gyíkemberek. Inkább valami mások :D
Megj: Ha tényleg lenne egy valamivel fejletebb civilizáció,civilizációk csak úgy hagynának egy "értékesebb" bolygót elhamvadni. Vagy a "civilizált" lakói a végsőkig kifosztanák il leélnék.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szépen hangzik, de világháborúkat se tervezett senki, aztán mégis volt már kettő is ("Mire a lombok lehullnak itthon lesznek a fiaink." ... ismerős?). Szóval nincs miért kihagyni az emberi információhiány, a tévedések és félreértések ez esetben rendkívül sajnálatos és rossz kimenetelű lehetőségeit se!! Nem rossz az optimizmus, de azért ne legyen vak és határtalan ...
Én vettem hat babkonzervet.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
Egy indiai bizonyíték. Ha JF-17-ről nem indítható, akkor F-16 -nak kellett ott lennie.
D0fp3kwXgAAf8HA.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez így van, de hogy aztán ez csak egy ellőtt rakéta ami nem talált, az a rakéta ami leszedte a fix mig 21 et, a másik szu30?--at, vagy egy leesett paki F16 ról van, na azt ki tudja?
Szerintem ez egy elindított és nagy valószínűséggel betalált AMRAAM rakéta maradványa (ez találhatta el a MiG-21-et - vagy a Szu-30-at?). Ha egy F-16-al együtt zuhant volna le, akkor már lenne fotó az F-16 roncsról is, abból jóval több maradt volna meg azon a környéken, ahol ezt megtalálták.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Szerintem ez egy elindított és nagy valószínűséggel betalált AMRAAM rakéta maradványa (ez találhatta el a MiG-21-et - vagy a Szu-30-at?). Ha egy F-16-al együtt zuhant volna le, akkor már lenne fotó az F-16 roncsról is, abból jóval több maradt volna meg azon a környéken, ahol ezt megtalálták.
Ebben szinte biztos vagyok és voltam én is, HA tényleg lenne hozzá az indusoknak ehhez az AMRAAM-hoz tartozó lelőtt trófea F-16 roncsa is, már régen telekürtölték volna vele a világot.
Viszont kizárni ezt sem tudom, de ettől még persze az a valószínű amit TE is leírtál most, ebben egyet értünk.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy nappal azután, hogy kölcsönös légicsapásokkal új szintre lépett az indiai-pakisztáni konfliktus, Narendra Modi indiai kormányfő videószózatot intézett a több mint 1,3 milliárdos országhoz: "Barátaim, amikor az ellenség megpróbálja megrendíteni Indiát, és terrortámadást követ el [a területén], akkor ezzel céljuk részben megakasztani az ország fejlődését. Ezzel szemben minden indiainak sziklaszilárdan és egységesen fel kell vennie a harcot."
Harcba szólította 1 milliárd 300 milliós népét az indiai miniszterelnök


Indiában jelenleg kampányidőszak van, így a pakisztáni gesztus nem tűnik elegendőnek. Korábban az amerikai külügyminisztérium közvetített, de ott most akkora a káosz, hogy a mai napig nincs kinevezve Dél- és Közép-Ázsiáért Felelős Államtitkár. Washington geopolitikai szövetségese kedvében jár, amellyel Pakisztánt és Kínát is üti.
Megnyugtató, hogy a pakisztáni miniszterelnök ma szabadon bocsátja az elfogott indiai pilótát, ez azonban Újdelhit nem elégíti ki. Egyrészt választási kampányidőszak van (áprilisban és májusban lesznek több lépcsőben az általános választások), és a hindu nacionalista kormány el akarja terelni saját gyenge gazdasági teljesítményéről a figyelmet. Másrészt Indiának ebben a friss vitában bizony igaza van.
Egymásnak ugrott a két atomhatalom: megbékél-e India?
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
Az indiaiak által - állítólag - lelőtt F-16 paki területen zuhant le, mondják.
Ennek megfelelően indiai kép nem lehet róla, a pakik meg biztosan nem fogják reklámozni.
Egyszer talán kiderül igaz-e.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Az a sajnálatos, hogy mikor kirobbant ez az egész, én a Pakiktól féltem, még le is írtam talán hogy India első embere, Modi szerintem épeszű, és a pakikban láttam inkább a problémát, hisz csak muszlim ország...

Erre pár nap eltelik, Pakisztán teljesen korrektül(legalább is kifelé nekem most úgy tűnik) reagálja le a helyzetet, és Modi játsza a vadembert...

Hihetetlen nekem az Indiai hozzáállás, ezeket sem az eszéért szeretheti senki, na!

Két olyan ország feszül egymásnak, ahol a lakosságszám hatalmas. Nem hinném hogy az emberi életek komoly tényezők lenénnek bármelyik politikusnál is ott. Van bőven belőlük, ha egy megnyert háború után a választók, pld India, a választásokon a jelenlegi miniszterelnökre szavazzanak. India 1 300 000 000 ember. Mi van ha egy háborúban meghal 20 000 000 ? Azonban a háborút megnyerik. A halottak hozzátartozói talán nem, de a magmaradtak a győztesre szavaznak majd. Ennyi. Szerintem az emberi élet értéke ott nem európai mércével mérendő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Két olyan ország feszül egymásnak, ahol a lakosságszám hatalmas. Nem hinném hogy az emberi életek komoly tényezők lenénnek bármelyik politikusnál is ott. Van bőven belőlük, ha egy megnyert háború után a választók, pld India, a választásokon a jelenlegi miniszterelnökre szavazzanak. India 1 300 000 000 ember. Mi van ha egy háborúban meghal 20 000 000 ? Azonban a háborút megnyerik. A halottak hozzátartozói talán nem, de a magmaradtak a győztesre szavaznak majd. Ennyi. Szerintem az emberi élet értéke ott nem európai mércével mérendő.
Persze hogy nem európai mércével mérendő az emberi élet értéke, meg még sok más sem arra felé, de azért egy vezetőtől elvárt lehetne teljesen jogosan, hogy ne ilyen kretén zöld szemes ostoros szinten gondolkodjon. Ráadásul mondom, azért extra csalódás nekem, mert Modi-t több órán keresztül láttam már összevéve megnyilvánulni, és viszonylag korrekt(őszintén eddig teljesen pozitív)kép alakult ki róla bennem, most már látom teljesen hibásan.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
Szerte a világon nyíltan írnak róla, hogy Pakisztán az afganisztáni tálibok és a kasmíri terroristák biztos hátországa.
A paki titkosszolgálat a kasmíri terroristák fegyverszállítója.

India most átadott egy dossziét Pakisztánnak a kasmíri terroristák ügyeiről. A pakik megígérték, hogy tanulmányozzák.
Komolyan gondolja valaki, hogy nem tudnak ezekről?
A miniszterelnök lehet hogy nem, de a titkosszolgálat vezetői biztosan. A többi meg csak színjáték.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Szerte a világon nyíltan írnak róla, hogy Pakisztán az afganisztáni tálibok és a kasmíri terroristák biztos hátországa.
A paki titkosszolgálat a kasmíri terroristák fegyverszállítója.

India most átadott egy dossziét Pakisztánnak a kasmíri terroristák ügyeiről. A pakik megígérték, hogy tanulmányozzák.
Komolyan gondolja valaki, hogy nem tudnak ezekről?
A miniszterelnök lehet hogy nem, de a titkosszolgálat vezetői biztosan. A többi meg csak színjáték.
Nyilván. De hasonló módszerekkel kell válaszolni már 2019 ben, titkosszolgálati akciókkal, saját fanatikusok támogatásával, komolyabb belügyi-rendvédelmi-antiterror szervezetekkel legalább a régióban.

Ez hogy átbombázol, légi-harcot vívsz ez nem fizet. Mondom még 1x, ráadásul atomhatalom mindkettő.

Nem jó ómen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nyilván. De hasonló módszerekkel kell válaszolni már 2019 ben, titkosszolgálati akciókkal, saját fanatikusok támogatásával, komolyabb belügyi-rendvédelmi-antiterror szervezetekkel legalább a régióban.

Ez hogy átbombázol, légi-harcot vívsz ez nem fizet. Mondom még 1x, ráadásul atomhatalom mindkettő.

Nem jó ómen.
Lehet nekünk saját "európai" véleményünk, egy ilyen paki oldalról induló látványos terrortámadásra ha nincs gyors és hasonlóan látványos kemény válasz, azzal bukhatják a választásokat. A másik oldali ellenzék (ha van ilyen egyáltalán muszlim országban) megtámogatása, titkosszolgálati akciók, antiterrorista erők ellentevékenysége - mind hosszútávú eredményt hozhat csak, ha meg közben elbukja a választásokat akkor bakfitty!! Nyilván akik a terrorakciót kitervelték és időzítették, azok is tudnak ennyire számolni. Ők terror/szabadságharcos akciót hajtanak végre, a másik oldal meg vagy meggondoltan reagál - de ez miatt bukhatja a választásokat, vagy kemény ellenakcióval válaszol, de az meg nemzetközi konfliktus lesz, ejnye-bejnye, hát nem csúnya fiúk?!!