A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 761
113
Nem igazán értem mi ez a farok méregetés magyar t-72-es és felújított román T-55-ös között....
Nekünk Leopard 2A7+ meg Leopard A4-es harckocsijaink lesznek 1 éven belül...Tucatjával lőnék ki a román bontó szökevényeket.

Harcban használható A4-es az minimum 2 év(még itt sincsenek),A7 pedig 3-4.
Sajnis ez a valóság,az kevés ha itt vannak a vasak.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 761
113
Arra gondolsz, hogy már régen használ ilyeneket a Honvédség?

https://www.jetfly.hu/mh-59.-kecskemet/adriatic-strike-2016

2.jpg

Nem pont ugyan ezt használjuk(mint amire képzést kaptak az Egriek).Arra gondoltam,hogy az nem olyan új dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 212
14 063
113
A magyar Gripen beszerzésre több mint 10 év után elavult 12 darab f-16 tot voltak képesek beszerezni, amivel nem csak képtelenek felszállni egyszerre, de rendes readyben sincsenek. A magyar gripenek 2009 után szinte mind aktív volt. Ennyit a "nagy" románokról...
t72-es harckocsikat azért vonták ki mert képtelenek voltak fenntartani a "csodás" románok.
Emelet a románoknak nincs olyan logisztikája amivel egyszerre mondjuk megtudnak mozgatni több száz harckocsit.
A románoknak pedig nincs komoly hadiipara, hogy lenne idejük a vicceiket "újitgatni" amik egyébként se érnek sokat.
Ilyen alapon a Currus révén az összes t-72-est képes a honvédség felújítani....
Soroljam még a "dicső románok" tényeit?

Nem nagyon kellett nekik venni semmit. Volt 40 levegő-föld rakétánk. Amiből ha jól emlékszem tavaj lőttek el 1 db-t?
Az évi 1600 órát sem repülték el a pilótáink.
Úgyhogy a kiképzettség is kérdéses.

Szerintem itt senki nem mondta, hogy csodásak a románok, vagy fantasztikus a haderejük.
De sajnos nekünk kb semmink nincs.
A 14 gripen meg légirendészkedni elég.
Amraamal ugye mert olyan jól állunk.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Én meg inkább remélem,hogy nem.Ez a magyarosch önhittség nem virtus,csak üres beképzeltség.
Igazad lehet, ugyanakkor a világot sokszor nem a racionalitás vezeti. Hogy ez jó, vagy sem, az nem az én dogom eldönteni, de tény...

A honvéd bátor senkitől se fél
Egy magyar honvéd százzal is felér
A honvéd minden golyó elül kitér
Ne sírj, ne félj, a honvéd visszatér


Néha azt hiszem el kell hinnünk. Azt hiszem igaziigazt és a hozzá hasonlókat tanítanunk kell és segíteni, de ha ezt az őszinte hazaszeretetet kiöljük,
olyan értéket ölünk ki belőlük, ami pótolhatatlan. Illetve azt hiszem picit kriss, dudi, ijjász, szittya és a többi aktív katona is ha nem hinne ezekben (még ha tudják is a realitásokat) nem választották volna ezt a hivatást.
Képzeld el a baranya-háromszögi magyar, horvát védőket, nekik mi esélyük volt? És mégis tették amit tenniük kellett. Végre talán a hazát szolgálókra is büszke lesz egyszer a "haza" is.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Majd ha ott áll a telephelyen tatán és van hozzá kezszem akkor erre visszatérünk. Mondjuk az a4-es azért szintén elég öregecske. Az a7 meg minimum 2 év de inkább 3 még.
Az a4-et ki se tudná lőni a román t55-ös szal ne erőlködj XDDD és ez csak a4 az a7+-tól a románok menekülnének az első 10 t55 kilövése után....
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Igazad lehet, ugyanakkor a világot sokszor nem a racionalitás vezeti. Hogy ez jó, vagy sem, az nem az én dogom eldönteni, de tény...

A honvéd bátor senkitől se fél
Egy magyar honvéd százzal is felér
A honvéd minden golyó elül kitér
Ne sírj, ne félj, a honvéd visszatér


Néha azt hiszem el kell hinnünk. Azt hiszem igaziigazt és a hozzá hasonlókat tanítanunk kell és segíteni, de ha ezt az őszinte hazaszeretetet kiöljük,
olyan értéket ölünk ki belőlük, ami pótolhatatlan. Illetve azt hiszem picit kriss, dudi, ijjász, szittya és a többi aktív katona is ha nem hinne ezekben (még ha tudják is a realitásokat) nem választották volna ezt a hivatást.
Képzeld el a baranya-háromszögi magyar, horvát védőket, nekik mi esélyük volt? És mégis tették amit tenniük kellett. Végre talán a hazát szolgálókra is büszke lesz egyszer a "haza" is.
Az agymosottak és magyarellenesek "tanításából" normális ember nem kér :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 429
113
Az a4-et ki se tudná lőni a román t55-ös szal ne erőlködj XDDD és ez csak a4 az a7+-tól a románok menekülnének az első 10 t55 kilövése után....
Szemből valóban nem lőné ki az a4 - est, de egy 20 éves atgm már bőven kilövi mivel majdnem 30 éves technika.
Az a7+ hoz valóban fel kell kötni a bocskort.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 209
3 552
113
Majd ha ott áll a telephelyen tatán és van hozzá kezszem akkor erre visszatérünk. Mondjuk az a4-es azért szintén elég öregecske. Az a7 meg minimum 2 év de inkább 3 még.
Harcban használható A4-es az minimum 2 év(még itt sincsenek),A7 pedig 3-4.
Sajnis ez a valóság,az kevés ha itt vannak a vasak.
Értem én a dilemmátokat, de ez a pár év gyorsan elröppen, elvégre 2026-ig tart a program. Szerintem ha ilyen harckocsijaink lesznek nem lesz gond a legénységgel. Az ilyen gépek megdobogtatják a magyar autó és lóerő mániás fiataljaink szívét. Főleg ha lesz egy két bemutató a nagyközönség számára is. Addigra megjönnek a modern APC/IFV-k is és meg is lesz a támogatás az új láncosainknak. Most éppen úgysem készülünk ölre menni a romulánokkal. Utána meg már ők sem forszíroznák a dolgot...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 429
113
Az agymosottak és magyarellenesek "tanításából" normális ember nem kér :D
Bocs ha olyan akar érvekkel alátámasztva társalogni veled aki használja és ismeri az adott technikákat meg képzése van rá, látta működés közben. Szétszedve telephelyen, tudja mennyi van letárolva és milyen állapotban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 429
113
Értem én a dilemmátokat, de ez a pár év gyorsan elröppen, elvégre 2026-ig tart a program. Szerintem ha ilyen harckocsijaink lesznek nem lesz gond a legénységgel. Az ilyen gépek megdobogtatják a magyar autó és lóerő mániás fiataljaink szívét. Főleg ha lesz egy két bemutató a nagyközönség számára is. Addigra megjönnek a modern APC/IFV-k is és meg is lesz a támogatás az új láncosainknak. Most éppen úgysem készülünk ölre menni a romulánokkal. Utána meg már ők sem forszíroznák a dolgot...

Egyelőre a mostani állapotokat vitatjuk. 11-12 év mire összeáll az egész.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 908
73 291
113
Nem nagyon kellett nekik venni semmit. Volt 40 levegő-föld rakétánk. Amiből ha jól emlékszem tavaj lőttek el 1 db-t?
Az évi 1600 órát sem repülték el a pilótáink.
Úgyhogy a kiképzettség is kérdéses.

Szerintem itt senki nem mondta, hogy csodásak a románok, vagy fantasztikus a haderejük.
De sajnos nekünk kb semmink nincs.
A 14 gripen meg légirendészkedni elég.
Amraamal ugye mert olyan jól állunk.

4 Maverick-et indítottak.
2000 óra felett repültek.
Vannak bombák.

De tényleg lehetne mindenből több.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Az agymosottak és magyarellenesek "tanításából" normális ember nem kér :D

De azért próbálj már meg odafigyelni mit mondanak a szakik!
Nekik szakmájuk, hivatásuk ez... Tanulták, kiképezték őket és ráadásul, a legszarabb időkben tartottak ki emellett a hivatás mellet.
Hidd el nehezebb egy Szekeres ámokfutása (és bármilyen nehéz ezt kimondanom, egy Hende Csaba alatt is) mellett kitartani, mint háborúban. Akkor nincs választásod, most lett volna.

Úgyhogy figyelj már oda picit! :rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Bocs ha olyan akar érvekkel alátámasztva társalogni veled aki használja és ismeri az adott technikákat meg képzése van rá, látta működés közben. Szétszedve telephelyen, tudja mennyi van letárolva és milyen állapotban.
Nem is a te hozzaszolasoddal volt a baj, hanem akik rarepultek es egybol elkezdtek bezzegromaniazni. Ez egy bizonyos korben mostanaban elegge elterjedt es igen irritalo jelenseg. Persze mindegy mi lesz itt vagy a romanoknal, az a szoveg nem fog valtozni 2026 utan sem. Ez van. :confused:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 429
113
Nem is a te hozzaszolasoddal volt a baj, hanem akik rarepultek es egybol elkezdtek bezzegromaniazni. Ez egy bizonyos korben mostanaban elegge elterjedt es igen irritalo jelenseg. Persze mindegy mi lesz itt vagy a romanoknal, az a szoveg nem fog valtozni 2026 utan sem. Ez van. :confused:
A románok mindig ügyeltek rá mióta vitték Erdélyt, hogy egy picivel előrébb legyenek katonailag, most ha szerencsénk van sikerül behozni a lemaradást.
Szóval imádkozzon mindenki, hogy ne legyen se kormányváltás se gazdasági világváltás mert akkor koránt sem biztos hogy a beszerzések megtörténnek.
 

LaHun

New Member
2019. március 12.
2
2
3
Sziasztok! Ez az első hozzászólásom,elég régóta követem a fórumot, nagyon szeretem. Elég izgalmas időszak ez és úgy gondolom, még sok jóra számíthatunk.
Bár már közel 3 éve leszereltem, de sajnos én is Krisss tapasztalatait tudom megerősíteni. Nagyon sok még a tenni való....
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Hegylakó

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A románok katonailag mindig ügyeltek rá mióta vitték Erdélyt, hogy egy picivel előrébb legyenek katonailag, most ha szerencsénk van sikerül behozni a lemaradást.
Szóval imádkozzon mindenki, hogy ne legyen se kormányváltás se gazdasági világváltás mert akkor koránt sem biztos hogy a beszerzések megtörténnek.
A válság a beszerzésekre nézve veszélyes lehet, viszont most tettem be két cikket is a Románia topikba.
Az egyik az államháztartási hiányukról, a másik a külkereskedelmi fizetési mérleg hiányukról szólt. Jelenleg egy válság nagyon megfektetné őket.
Lehet, hogy minket is, de ott most valóban nagy baj lehet.

Arra gondolok, hogy jó pár éve azt hittem sohasem érjük útól Nyugat-Európát, erre kiderült, hogy nem csak mi erősödhetünk, ő náluk is romolhat a helyzet.
Na Románia esetében, mivel belpolitikai válságban is vannak, így egy válság a legrosszabbkor érné őket.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 209
3 552
113
Hát akkor térdre, imára! Bár ha a mi kevés technikánknál is a legénységi létszámhiánnyal kell küzdeni, akkor valószínűleg a románok is lasszóval fogják a legényeket a rengeteg vasukra.;)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss