A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Nem biztos hogy fejlesztünk bármit is ami egykori orosz fegyver. Lehet teljesen átfegyverzik a Honvédsgéet. Max., az AK gépkarabély marad a tartalékosoknak meg a PKM, RPG-7. Nem tudunk többet. Minden komment ebben a témában ötletelés csak, az enyém is.
Ez egy négy hónappal ezelőtti cikk, amiben közvetlenül Benkőtől származik az infó, lehet ez változott közben, de ebben szerepel egy törökökkel kapcsolatos előszerződés is: https://magyaridok.hu/belfold/fejlesztes-elott-a-szarazfoldi-hadero-is-3583043/
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
  • Tetszik
Reactions: honved

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 133
10 827
113
Nem biztos hogy fejlesztünk bármit is ami egykori orosz fegyver. Lehet teljesen átfegyverzik a Honvédsgéet. Max., az AK gépkarabély marad a tartalékosoknak meg a PKM, RPG-7. Nem tudunk többet. Minden komment ebben a témában ötletelés csak, az enyém is.
Ezt úgy mondod, mintha én a hidegháborús technikát akarnám reszelgetni.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 894
21 362
113
Kormányváltás nem várható, egy gazdasági válság sem lenne olyan erős hatású, mint a 2010-es. Sokkal erősebbek vagyunk már mint akkor voltunk. A GDP 2 %.át egyébként más kormánynak is el kellene majd költeni, mert különben előbb utóbb, aki ezt nem teszi, lehet kitessékelik a NATO-ból.

Egyebkent peldaul EBBOL a szempontbol en nagyon orulok, hogy nem varhato illetve, hogy ez a kormany van. Egeszen biztos vagyok benne, hogy egy MSZP es tarsai vonal eseten az uj beszerzeseink nem valosultak volna meg. Az pedig fokent nagyon ertekelem, hogy ertelmes es szamunkra valoban szukseges es hasznalhato dolgok irant erdeklodunk es szerzunk be.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kormányváltás nem várható, egy gazdasági válság sem lenne olyan erős hatású, mint a 2010-es. Sokkal erősebbek vagyunk már mint akkor voltunk. A GDP 2 %.át egyébként más kormánynak is el kellene majd költeni, mert különben előbb utóbb, aki ezt nem teszi, lehet kitessékelik a NATO-ból.
Hát ebben nem lennék olyan biztos.Valójában nincs magyar gazdaság.Teljesen a német gazdaságtol függünk,és az EUtol.Ha bedugul a forrás,a NER kártyavárként döl össze.
Anno OV húzta le a Horn kormány alatt kidolgozott korszerűsitési programot.Most is 2x4évig magasrol tett a honvédelemre.Ha úgy változik a széljárás,és a hatalmonmaradásához azt látja szükségesnek,egy pillanat alat lehúzza a haderőfejlesztési programot.Tenmaga mondotta.Nem azt kell figyelni amit mond,hanem azt amit tesz.
Nem OV hatalmonmaradása a haderőfejlesztés fő biztositéka,hanem Trampli hatalmon maradása.Akármilen hülén is hangzik ez elsőre
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 201
14 046
113
Dehogynem. Persze ehhez szorgalom is kell. Én szeretem a hazám és remek lehetőségeim vannak akár É-amerikai munkára is, de maradtam és maradok is. Sőt...a nálunk rosszabb helyzetbe lévőket segítem is. Ez utóbbi a válasz. Ajánlom a gulág naplókat figyelmedbe.
A személyzet kapcsán csak két dolog; ha látja valaki, h nem egy ezeréves tákolt konzervben vetik harcba, akkor szívesen megy. Egy jóeszű srác ismerős a Leo hírére megy a seregbe.

Örülök neki ha kedvet kapnak a fiatalok az új technika hallatán.
Bár a hazaszeretet nem ott kezdődik hogy jön a Leo és megyek a seregbe.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and zsolti

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Hát ebben nem lennék olyan biztos.Valójában nincs magyar gazdaság.Teljesen a német gazdaságtol függünk,és az EUtol.Ha bedugul a forrás,a NER kártyavárként döl össze.
Anno OV húzta le a Horn kormány alatt kidolgozott korszerűsitési programot.Most is 2x4évig magasrol tett a honvédelemre.Ha úgy változik a széljárás,és a hatalmonmaradásához azt látja szükségesnek,egy pillanat alat lehúzza a haderőfejlesztési programot.Tenmaga mondotta.Nem azt kell figyelni amit mond,hanem azt amit tesz.
Nem OV hatalmonmaradása a haderőfejlesztés fő biztositéka,hanem Trampli hatalmon maradása.Akármilen hülén is hangzik ez elsőre
Nem tett magasrol 8 evig a fejlesztesre. Szerintem most lett rá keret. A nemetektől meg az eu-tól függünk? Tagok vagyunk függünk tőlük ez természetes. Nincs ebben gond. A német kapcsolattal sincs. Adunk es kapunk tőlük.
Szerintem sem lesz kormányváltás és ez igy van jól.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 559
16 098
113
EU-s forrásokat hagyjuk...attól ugyan nem pörög a gazdaság (saccra 90%-át ellopják pártállástól függetlenül), a német ipartól meg úgy nagyjából a teljes EU függ. A horn féle "fejlesztési" elképzelésekről sokat mutat az akkori hadügyminiszterek "felkészültsége".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 516
44 806
113
Én nem láttam semmi komolyabb fejlesztést az elmúlt 20 évben (a Gripenen kívül, de az is felemás módon történt). Csak leépítést/leépülést.
Az egy dolog. Simicskó alatt én meg láttam egy csomó előkészítést, értékelést, tanulmányt, meg nem kevés embert aki azért dolgozott hogy amit MOST látsz/vagy majd fogsz a Benkő érában, az megvalósuljon.

Simicskóval indult egy jónak mondható folyamat, előtte csak a néma csend és hullaszag volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and vata

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 159
7 956
113
Az egy dolog. Simicskó alatt én meg láttam egy csomó előkészítést, értékelést, tanulmányt, meg nem kevés embert aki azért dolgozott hogy amit MOST látsz/vagy majd fogsz a Benkő érában, az megvalósuljon.

Simicskóval indult egy jónak mondható folyamat, előtte csak a néma csend és hullaszag volt.
Ez lehetséges, mert messze a legnormálisabb civil volt hadügyminiszternek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 516
44 806
113
Ez lehetséges, mert messze a legnormálisabb civil volt hadügyminiszternek.
Így van. Az összes megelőző kormánytól függetlenül minősíthetetlenül csapnivaló volt, mindegy hogy részegen mondott vörös szegfűsként beszédet nagy szélben, vagy fordítva nézett bele a távcsőbe narancsosként, egyik sem oda való volt.

Most jó végre.