F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Hány ilyen rakéta kellhet, hogy túlterheljék egy korszerű romboló, fregatt CIWS rendszerét? Mennyire lehetnek hatékonyak ellene az aktív/passzív zavaró rendszerek? Mert a hajót először el kell találni, hogy kiüthessék az elektronikát akár csak időlegesen is.

A döntő sztem az érézkelés és az indítás. A taktika meg a megszokott. Teliaggatjuk a gépet rakétával és hajrá. A difi annyi, hogy míg SH Harpoont eregetett alacsonyan, addig F-35 magasról is dobálozhat. Egszegyszerre oldalról, felülről... érkező 32-40 rakétát nehéz megfogni. Aktív ESSMes Burke alatt erősen necces.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
A döntő sztem az érézkelés és az indítás. A taktika meg a megszokott. Teliaggatjuk a gépet rakétával és hajrá. A difi annyi, hogy míg SH Harpoont eregetett alacsonyan, addig F-35 magasról is dobálozhat. Egszegyszerre oldalról, felülről... érkező 32-40 rakétát nehéz megfogni. Aktív ESSMes Burke alatt erősen necces.
Mindent túl lehet terhelni, ennyi rakétához kell egy egész századnyi, vagy inkább kettő F-35. Egyrészt, másrészt komolyabb haditengerészeteknél ritka fogás lehet egy magányos hadihajó, tehát igazából a harccsoport légvédelmét kell feltörni. Nem csoda, hogy egyre nagyobbak a hajók, egyre több cellával.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Mindent túl lehet terhelni, ennyi rakétához kell egy egész századnyi, vagy inkább kettő F-35. Egyrészt, másrészt komolyabb haditengerészeteknél ritka fogás lehet egy magányos hadihajó, tehát igazából a harccsoport légvédelmét kell feltörni. Nem csoda, hogy egyre nagyobbak a hajók, egyre több cellával.

Mért kéne egy egész század? Ha LO kell akkor "8 per F-35 with full internal carry". Ha LO nem kell mert alacsonyan mennek akkor pedig externalra is lehet pakolni. És F-35öt nagyon lehet pakolni.

ASMben én ahogy látom két nagy vonal van. Az általam "Szovjet/Orosz" féle vonalnak titulált nagy nehéz szuperszónikus és a "NYi" sokkal többet/alacsony észlelhetőt indítunk. Egy Brahmos/P-800 3.000kg. Egy NSM 410kg.
Melyik a problémásabb? 1db 3machos brahmos, vagy 7db szubszonikus NSM. Én NSMre szavaznék az tuti.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Valamit nem nagyon értek aki okos az okosítson ki ebben a témában.Az F-35 belső fegyvertérben képes 4 darab Meteor/AMRAAM-ot hordozni vagy 2 darab Meteor/AMRAAM + 8darab SPEAR-t.Nem nagyon jön ki nekem a matek,hogyha a SPEAR fela akkora(márpedig fele akkora)mint egy Meteor és 8darabot képes belőle elvinni akkor hogy a bűbánatba nem fér 6 darab Meteror a gépbe?Ugye 8 darab Spear az 4 darab Meteronyi helyet foglal márpedig az F-35 az angol anyagok szerint képes 2 drab Meteort meg 8 darab SPEAR-t egyszerre szállítani.
 
M

molnibalage

Guest
Valamit nem nagyon értek aki okos az okosítson ki ebben a témában.Az F-35 belső fegyvertérben képes 4 darab Meteor/AMRAAM-ot hordozni vagy 2 darab Meteor/AMRAAM + 8darab SPEAR-t.Nem nagyon jön ki nekem a matek,hogyha a SPEAR fela akkora(márpedig fele akkora)mint egy Meteor és 8darabot képes belőle elvinni akkor hogy a bűbánatba nem fér 6 darab Meteror a gépbe?Ugye 8 darab Spear az 4 darab Meteronyi helyet foglal márpedig az F-35 az angol anyagok szerint képes 2 drab Meteort meg 8 darab SPEAR-t egyszerre szállítani.
Itt láthatod, hogy mennyire szűk a hely. Megfelelő távolság tartással és az adapterek beépítésével hol férne el a +1 db rakéta?

F-22_GBU39B_AIM-120_m02006120800117.jpg


Anno voltak fantázia rajzok a 6 db AIM-120-ról, de LM részéről én soha nem láttam ilyet azok fan rajzok voltak, műszaki tartalom nélkül. Én legalábbis így tudom.

Az, hogy te hány darab fegyvert tudsz betenni szemre, az nem mutatja azt, hogy az adapter és minden más egyéb követelmény általi műszaki tartalom hogyan férne el és lenne biztonságos. Mert nem csak 1G vízszintes repülésnél kell tudni fegyvert indítani... Igen, be tudnék rajzolni 3 db hosszú rakéta testet, ami elfér egymás mellett szűken. De az nem jelenti azt, hogy pl. be tudnám zárni aztán az fegyver ajtót vagy azt, hogy biztonságosan indítható lenne.

A Meteor ráadásul nagyobb átmérőjű mint az AIM-120. Ha ennyire egyszer lenne, akkor gondolod, hogy az LM nem csinálta volna meg a 6xAAM-es változatot? Mert azért a 6 db az igen nagy difi harcászatilag a 4 db-hoz képest.

szerk:
http://www.f-16.net/forum/viewtopic.php?t=6020
Talán itt is volt róla szó, de ennyi év után az ábrák mintha hiányosak lennének.

F-22 estén lehetne távolságokat méricskélni.
21629061346_ec04d249a8_b.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Itt láthatod, hogy mennyire szűk a hely. Megfelelő távolság tartással és az adapterek beépítésével hol férne el a +1 db rakéta?

F-22_GBU39B_AIM-120_m02006120800117.jpg


Anno voltak fantázia rajzok a 6 db AIM-120-ról, de LM részéről én soha nem láttam ilyet azok fan rajzok voltak, műszaki tartalom nélkül. Én legalábbis így tudom.

Az, hogy te hány darab fegyvert tudsz betenni szemre, az nem mutatja azt, hogy az adapter és minden más egyéb követelmény általi műszaki tartalom hogyan férne el és lenne biztonságos. Mert nem csak 1G vízszintes repülésnél kell tudni fegyvert indítani... Igen, be tudnék rajzolni 3 db hosszú rakéta testet, ami elfér egymás mellett szűken. De az nem jelenti azt, hogy pl. be tudnám zárni aztán az fegyver ajtót vagy azt, hogy biztonságosan indítható lenne.

A Meteor ráadásul nagyobb átmérőjű mint az AIM-120. Ha ennyire egyszer lenne, akkor gondolod, hogy az LM nem csinálta volna meg a 6xAAM-es változatot? Mert azért a 6 db az igen nagy difi harcászatilag a 4 db-hoz képest.

szerk:
http://www.f-16.net/forum/viewtopic.php?t=6020
Talán itt is volt róla szó, de ennyi év után az ábrák mintha hiányosak lennének.

F-22 estén lehetne távolságokat méricskélni.
21629061346_ec04d249a8_b.jpg

Értem amit mondasz,de én abból indulok ki,hogy egy fegyvertérben 4 darab SPEAR helyén(ami koppra fele akkora mint egy Meteor vagy AMRAAM) elvileg el kell férnie 2 darab Meteornak vagy AMRAAM-nek.Ez a reklámfotó: https://www.mbda-systems.com/product/spear/ Az MBDA így reklámoz fegyverterenként 1 Meteor és 4 SPEAR.
Minden logika szerint a 4darab SPEAR több helyet foglal(még úgy is,hogy koppra fele akkora SPEAR mint a Meteor) mint 2 Meteor,hisz ott 4 eszközt kell biztonságosan elszeparálni egymástól nem csak kettőt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Valamit nem nagyon értek aki okos az okosítson ki ebben a témában.Az F-35 belső fegyvertérben képes 4 darab Meteor/AMRAAM-ot hordozni vagy 2 darab Meteor/AMRAAM + 8darab SPEAR-t.Nem nagyon jön ki nekem a matek,hogyha a SPEAR fela akkora(márpedig fele akkora)mint egy Meteor és 8darabot képes belőle elvinni akkor hogy a bűbánatba nem fér 6 darab Meteror a gépbe?Ugye 8 darab Spear az 4 darab Meteronyi helyet foglal márpedig az F-35 az angol anyagok szerint képes 2 drab Meteort meg 8 darab SPEAR-t egyszerre szállítani.

Hol ovastál 8db spear + 2db amraam/meteorrol?
 
M

molnibalage

Guest
Meg is van. Ilyen muris rajzokat hoztak össze egyesek...

file.php


Egy komment.
http://www.f-16.net/forum/viewtopic.php?p=78689&sid=c055205f7cf6987cfec52a62a9422549#p78689

Despite the difficulties, six internal missiles on the F-35 can be done and there is a decent chance that it will be done someday in the future, but it's equally likely that customers will simply accept the compromises, either to missile capacity or stealth (by using external missiles). Only time will tell, but I do wish that this were a simple matter. It could have been, were the bays designed for six AAMs from the start.
Ez volt 12 éve, a gépek meg 4xAAM-esek most is és a leghalványabb jelét sem látom, hogy ez változna. A jövő meg a jenkik szerint a CUDA. Bár akörül is nagy a csend...

Értem amit mondasz,de én abból indulok ki,hogy egy fegyvertérben 4 darab SPEAR helyén(ami koppra fele akkora mint egy Meteor vagy AMRAAM) elvileg el kell férnie 2 darab Meteornak vagy AMRAAM-nek.Ez a reklámfotó: https://www.mbda-systems.com/product/spear/ Az MBDA így reklámoz fegyverterenként 1 Meteor és 4 SPEAR.
Minden logika szerint a 4darab SPEAR több helyet foglal(még úgy is,hogy koppra fele akkora SPEAR mint a Meteor) mint 2 Meteor,hisz ott 4 eszközt kell biztonságosan elszeparálni egymástól nem csak kettőt.
Nem, ez sajnos csak a te logikád. Lásd fentebb az indoklást.

Hol ovastál 8db spear + 2db amraam/meteorrol?
http://www.navyrecognition.com/inde...i-ship-capabilities-to-raf-and-faa-f-35s.html
A képen pont ilyen konfig van. A Spear gyanúsan SDB méretű. Ízre, szagra bűzre ez egy "átkonfigurált" SDB. Adott méret határból megnézték, hogy milyen gázturbinás cucc jön ki. Ez olyan, mint az utólag hajtóművesített JSOW.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Értem amit mondasz,de én abból indulok ki,hogy egy fegyvertérben 4 darab SPEAR helyén(ami koppra fele akkora mint egy Meteor vagy AMRAAM) elvileg el kell férnie 2 darab Meteornak vagy AMRAAM-nek.Ez a reklámfotó: https://www.mbda-systems.com/product/spear/ Az MBDA így reklámoz fegyverterenként 1 Meteor és 4 SPEAR.
Minden logika szerint a 4darab SPEAR több helyet foglal(még úgy is,hogy koppra fele akkora SPEAR mint a Meteor) mint 2 Meteor,hisz ott 4 eszközt kell biztonságosan elszeparálni egymástól nem csak kettőt.

Aha. Így értem. Nem tudtam elképzelni, hogy a fenébe fér bele ennyi rakéta, de így megvan.Kösz. Ez alapján mondjuk akár 6db meteor/amraam is beférhet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Ez igen! Mintha a nyugat csak erre gyúrna !
8 db Spear + 2 db Meteor . A ring másik oldalán még csak makett formában sem láttam hasonló kategóriás fegyvereket sem Kivéve Kínát.

Sött 12db Spear is vihet internal. o_O wow.

És mind ezt csökkentett észlelhetőséggel ! Ez már tényleg brutál lesz
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat