[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
@Pocok75
Figyelj csak. Tegnap/március 20.) ismét egy B-52H repült Kalinyingrád felé. Az orosz elfogó vadászgép pilótája képeket is csinált a bombázóról.
Fotók a cikkben.

https://vk.com/@bolshayaigra_war-b-52h-u-kaliningradskoi-oblasti

Ez a március 14. eset(amiről írtam)
HvGx0v3X7Tg.jpg



Március 18-án pedig 2 B-52 Kamcsatkánál repül.

io2pxYlWa2Q.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fip7

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
@Pocok75
Figyelj csak. Tegnap/március 20.) ismét egy B-52H repült Kalinyingrád felé. Az orosz elfogó vadászgép pilótája képeket is csinált a bombázóról.
Fotók a cikkben.

https://vk.com/@bolshayaigra_war-b-52h-u-kaliningradskoi-oblasti

Ez a március 14. eset(amiről írtam)
HvGx0v3X7Tg.jpg



Március 18-án pedig 2 B-52 Kamcsatkánál repül.

io2pxYlWa2Q.jpg
És mi ebben a hír?? Minden évben, oda-vissza megy ez a játék a 60as évek óta. Japán, angol, norvég, svéd, dán gépek csináltak képeket szovjet, orosz bombázókról, felderítőkről. Semmi extra, felesleges hype keltés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
És mi ebben a hír?? Minden évben, oda-vissza megy ez a játék a 60as évek óta. Japán, angol, norvég, svéd, dán gépek csináltak képeket szovjet, orosz bombázókról, felderítőkről. Semmi extra, felesleges hype keltés.

Ne keverjük össze a dolgokat. Teljesen más volt a SZU alatt es teljesen más volt a helyzet a SZU után. Az amerikaik nem repültek B-52 bombázókkal az orosz határ mentén-csak pár éve csinálják - a kamu "orosz agresszió" kapcsán. Most jön a szokásos válasz erre-az oroszok is ugyanezt csinálják.
Nem. Az oroszoknál minden évben 1x két Tu-95 bombázó végez járőr repüléseket. Alaszka mellett (nemzetközi vizek felett) és minden 2 évben egyszer egy-két Tu-160 bombázó hosszab repülésen vesz részt.
Egyébként 2018-ban 960 külföldi kémrepülőgép közelítette meg az orosz határt. Hány orosz kémrepülőgép közelítette meg az amerikai határt 2018-ban? A válasz 0.
Hogy te nem tudod értelmezni és analizálni ezt az információt megértem, hisz nem vagy biztpolos szakértő. Amerikai gondolkodásmód szerint ez egy egyfajta politikai és katonai üzenet az oroszoknak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 713
113
Mi van?
Ha nem szavazza meg and alsóház a kilépést,akkor nincs halasztás?
Akkor hogy lépnjenek ki,ha nincs megszavazva?
Nagy isten áldása ez a demokrácia, mi is lenne nélküle velünk?
Ezt én sem értem. Ha az alsó ház megszavazza a kilépést akkor mire föl kérnek halasztást? A kilépés tényét már amúgy is megszavazták egy népszavazás formájában. Az alsóház a technikai feltételekről szavazhat, ami egyben jelenti a kilépés hivatalos tényét és az időpontot is. Vagy most akkor az EU kvázi zsarolja a briteket, hogy ok kaptok halasztást, de akkor mindenképpen igennel kell szavaznotok? Az meg milyen demokrácia, hogy az EU kötelez egy államot, hogy annak törvényhozó testülete mindenképpen igennel szavazzon? Kész agyrém.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Mi van?
Ha nem szavazza meg and alsóház a kilépést,akkor nincs halasztás?
Akkor hogy lépnjenek ki,ha nincs megszavazva?
Nagy isten áldása ez a demokrácia, mi is lenne nélküle velünk?
Ezt én sem értem. Ha az alsó ház megszavazza a kilépést akkor mire föl kérnek halasztást? A kilépés tényét már amúgy is megszavazták egy népszavazás formájában. Az alsóház a technikai feltételekről szavazhat, ami egyben jelenti a kilépés hivatalos tényét és az időpontot is. Vagy most akkor az EU kvázi zsarolja a briteket, hogy ok kaptok halasztást, de akkor mindenképpen igennel kell szavaznotok? Az meg milyen demokrácia, hogy az EU kötelez egy államot, hogy annak törvényhozó testülete mindenképpen igennel szavazzon? Kész agyrém.
"Ebben az esetben a halasztás célja az elfogadott indítvány szerint az, hogy legyen idő a kilépéshez szükséges jogszabálytervezetek törvénybe iktatására."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/may-megallapodas-nelkul-talan-soha-nem-lesz-brexit--2.317669.html
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Ezt én sem értem. Ha az alsó ház megszavazza a kilépést akkor mire föl kérnek halasztást? A kilépés tényét már amúgy is megszavazták egy népszavazás formájában. Az alsóház a technikai feltételekről szavazhat, ami egyben jelenti a kilépés hivatalos tényét és az időpontot is. Vagy most akkor az EU kvázi zsarolja a briteket, hogy ok kaptok halasztást, de akkor mindenképpen igennel kell szavaznotok? Az meg milyen demokrácia, hogy az EU kötelez egy államot, hogy annak törvényhozó testülete mindenképpen igennel szavazzon? Kész agyrém.

Szerintem most egy kicsit szívatják még az angolokat, akik amúgy az évszázad öntökönrúgását viszik véghez roppant elszántsággal, csak még nem döntötték el, hogy hogy kivitelezzék azt a rúgást, így aztán némiképp komikus előadást láthatnak a nézők.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.origo.hu/nagyvilag/2019...fiahaboru-folyik-a-belgiumi-antwerpenben.html
"A helyi lakosság életét megkeserítő, hetek óta tartó antwerpeni robbantások mögött a belga szövetségi rendőrség jelentései szerint a kábítószer-kereskedelemmel foglalkozó maffiabandák egymás közötti leszámolási kísérletei állhatnak, és mint ahogy az Nyugat-Európa nagyobb városaira jellemző, a kábítószer-csempészet és a kábítószer terítése a migráns, illetve a migráns hátterű bűnözői körök kezében van. Ugyanez a helyzet Párizsban, Berlinben vagy Hamburgban is, ahol a főleg nigériai migránsbandák irányítják a prostitúciót, a gyerekcsempészetet és a drogpiacot..."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/elv...ykoalicio-a-hollandiai-valasztasokon-6227798/
"A jobboldali populista Fórum a Demokráciáért (FvD) lett a hollandiai tartományi választások nagy nyertese, miközben a liberális-kereszténydemokrata kormánykoalíció elvesztette többségét a parlament felsőházában – jelentette csütörtökön a NOS holland közszolgálati televízió.
Az előző napi választások közel teljes, de még nem végleges eredményei szerint a mindössze 2016-ban alapított, euroszkeptikus és bevándorlásellenes FvD 16 százalékot ért el, így 12 helyre számíthat majd a 75 fős szenátusban, ugyanannyira, mint a Mark Rutte miniszterelnök vezette, liberális konzervatív Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért (VVD)...
...A kormányszövetségnek külső támogatásra lesz szüksége az alsóházban már elfogadott törvények szenátusi jóváhagyásához...
...Az FvD-t vezető, 36 éves Thierry Baudet mindenfajta együttműködés lehetőségét kizárta.
„Azok pusztítanak el, akiknek védelmeznie kellene bennünket, de most elnyerte büntetését az arrogancia és az ostobaság” – hangoztatta Baudet
..."
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 713
113
"Ebben az esetben a halasztás célja az elfogadott indítvány szerint az, hogy legyen idő a kilépéshez szükséges jogszabálytervezetek törvénybe iktatására."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/may-megallapodas-nelkul-talan-soha-nem-lesz-brexit--2.317669.html
Igen, de ezzel az a baj (ahogy azt a cikk is írja), hogy ahhoz kell az alsóház hajlandósága a brexit megállapodás elfogadásához. Na most jelen állás szerint harmadszorra sem fogadnák el, szóval ha nincs meg a szándék és az akarat akkor akár jövő évig is kitolhatnák a kilépést.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Nonszensz az egez. Elobb le kellett volna jatszaniuk otthon ezt a cirkuszt akar 2-3 even keresztul is ha nekik igy a jo es csak aztan beadni a hivatalos kilepesi kerelmet... :confused:

Ez olyan mintha annyira igyekeznel valahova, h. hamarabb huzod le WC-t mint hogy befejezted a dolgod :p <tudom nagyon koltoi, csak azert irom mert az egyik kollegammal megtortent :D:D:D>
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Nonszensz az egez. Elobb le kellett volna jatszaniuk otthon ezt a cirkuszt akar 2-3 even keresztul is ha nekik igy a jo es csak aztan beadni a hivatalos kilepesi kerelmet... :confused:

Ez olyan mintha annyira igyekeznel valahova, h. hamarabb huzod le WC-t mint hogy befejezted a dolgod :p <tudom nagyon koltoi, csak azert irom mert az egyik kollegammal megtortent :D:D:D>

De ha a hivatalos kilépési kérelem előtt nem is játszották le otthon, akkor is könyörgöm volt három évük átrágni az összes uniós és brit jogszabályt, az egyezményeket, illetve visszanézni, hogy mi volt az Unióba lépés előtt és kiokoskodni, áttárgyalni a dolgokat.

Ha egy nyóc' általánost végzett sörfüggő teherautósofffőr (nem vagyok egyik sem) egy viszonylag bonyolult, vagy azzá váló közlekedési szituációban, (mint évekkel ezelőtt itt szokott kialakulni, amikor leereszkedik a sorompó, most nem tudom, mi van arrafelé):
https://www.google.hu/maps/@47.4741...4!1sucR6E1Iz_99xSLC0AsGHww!2e0!7i13312!8i6656
nem hozza meg a helyes döntést, vagy döntések sorozatát, s balesetet okoz, akkor (jogosan) megmázsálják - már miután igazságügyi szakértők, meg ügyészek, meg bírók évekig agyalnak rajta, hogyan is kellett volna egy másodperc alatt biztonságosan és a KRESZ-nek is megfelelve döntenie...aztán hoznak egymásnak szögesen ellentmondó ítéleteket a fellebbezések után...:confused::eek:

Ehhez képest volt az illetékeseknek (jogászok, államigazgatási szakemberek, rutinos diplomaták, urambocsá karrierpolitikusok) bőven idejük arra, hogy felkészüljenek a kiválásra.
Mit látunk? Letolt gatyával pingvineznek, hogy jaj jaj jaj, mi lesz velünk? Kieshetünk egy hard brexittel! :eek:
Agyrém!

Szerintem azért ebben a brexitben keményen benne van az (ex) birodalmi tudat és gőg, a hozzá nem értés és ordító ostobaság magabiztossága.
Már régebben is írni akartam - de aktuálisabb, mint valaha:eek: - hogy engem ez a tragikomédia rendre emlékeztet a A könnyűlovasság támadása című filmre, abban az öntelt brit potentátokat való ábrázolására, illetve az akkori brit sajtó és közhangulat igencsak elgondolkoztató és tanulságos bemutatására.

Imádom azt a filmet!
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-konnyulovassag-tamadasa-the-charge-of-the-light-brigade/movie-5926

Most olvastam el egy írást a megtörtént eseményekről:
https://toriblog.blog.hu/2009/07/06/a_konnyulovassag_tamadasa

Elképesztő, hogy ez gyakorlatilag tényleg megtörtént!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
https://kuruc.info/r/4/196283/

Elszabadulhat a demokrácia kicsit náluk. A határvédelm esetén ez persze szigorúan antidemokratikus lenne és mindennel szankcionálnák az államot amelyik ilyet lép, de a saját nép ellen, persze, hogy mehet.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2019/03/22...m_fele_megbukik_az_integracios_tanfolyamokon/
"A 2017-es 40 százalékról 2018-ban 45 százalékra emelkedett azoknak a Németországban élő menekülteknek az aránya, akik megbuktak az integrációs tanfolyamokon, írja a DW. Tavaly 202 ezer menekült vett részt ilyen, nyelvtanulással is járó tanfolyamon, közülük 93,5 ezren megbuktak. Az adatokat a szélsőjobboldali AfD (Alternatíva Németországért) párt szerezte meg a német bevándorlásügyi hivataltól...
...A német sajtóban többször jelentek meg kritikák a tanfolyamok minőségével kapcsolatban, ami miatt a bevándorlási hivatal vizsgálatokat is indított, és kiderült, hogy a képzéseket szervező cégek több esetben lenyúlták az állami támogatást, de nem teljesítették a törvényi kötelezettségeiket. Volt olyan cég is, akik pénzért engedték át a résztvevőket a vizsgán. A bevándorlási hivatal 19 tanfolyamot szervező céggel meg is szüntette az együttműködést..."

Tehát az integrációs tanfolyamon a résztvevők 45%-a nem ment át.
De ezen kívül, az átment 55 % valamekkora része pénzért vagy más szabálytalanságok következtében ment át.

https://index.hu/kulfold/2019/03/22/nemetorszag_terrorgyanu_elharitas_letartoztatas_orizet/
"Iszlamista indíttatású terrortámadás előkészítésének gyanúja miatt őrizetbe vettek 11 embert pénteken Németországban. A Sky News egyelőre tíz emberről ír.
Német hírportálok beszámolói szerint a gyanúsítottakat egy kora reggel kezdődött nagyszabású rendőri műveletben fogták el Hessen és Rajna-vidék Pfalz tartományban. A Hessen tartományi bűnügyi hivatal irányításával végrehajtott razziában mintegy kétszáz rendőr vett részt, köztük terrorelhárítók.
A gyanúsítottak a szélsőséges iszlamizmus Németországban leginkább elterjedt irányzata, a szalafizmus hívei, a hatóságok feltételezése szerint lőfegyverekkel és egy nehéz járművel akartak merényletet végrehajtani, céljuk az volt, hogy kioltsák minél több hitetlennek tartott, nem muszlim vallású ember életét. (MTI, Sky News)"

https://magyarnemzet.hu/kulfold/ori...amadas-elokeszitesenek-gyanuja-miatt-6285317/
"...A hatóságok feltételezése szerint a csoportnak három vezetője van, egy offenbachi illetőségű 21 éves fiatalember és egy 31 éves wiesbadeni testvérpár. A szélsőséges iszlamizmus Németországban leginkább elterjedt irányzata, a szalafizmus hívei, lőfegyverekkel és egy nehéz járművel akartak merényletet végrehajtani, céljuk az volt, hogy kioltsák minél több hitetlennek tartott, nem muszlim vallású ember életét. Fel is vették a kapcsolatot fegyverkereskedőkkel, béreltek egy járművet és gyűjtést kezdtek a fegyverek megvásárlására és a merénylet egyéb költségeire.
A rendőrök a több helyszínen tartott házkutatásokon lefoglaltak több mint 20 ezer euró (6,3 millió forint) készpénzt, több kést, kisebb mennyiségű kábítószert, valamint iratokat és adathordozókat.
Az eljárás egyelőre 10 ember ellen irányul, 20 és 42 év közöttiek, terrorizmus finanszírozásával és bűncselekményre szövetkezéssel gyanúsítják őket..."


Integráció? Mihez is?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
De ha a hivatalos kilépési kérelem előtt nem is játszották le otthon, akkor is könyörgöm volt három évük átrágni az összes uniós és brit jogszabályt, az egyezményeket, illetve visszanézni, hogy mi volt az Unióba lépés előtt és kiokoskodni, áttárgyalni a dolgokat.

Ha egy nyóc' általánost végzett sörfüggő teherautósofffőr (nem vagyok egyik sem) egy viszonylag bonyolult, vagy azzá váló közlekedési szituációban, (mint évekkel ezelőtt itt szokott kialakulni, amikor leereszkedik a sorompó, most nem tudom, mi van arrafelé):
https://www.google.hu/maps/@47.4741...4!1sucR6E1Iz_99xSLC0AsGHww!2e0!7i13312!8i6656
nem hozza meg a helyes döntést, vagy döntések sorozatát, s balesetet okoz, akkor (jogosan) megmázsálják - már miután igazságügyi szakértők, meg ügyészek, meg bírók évekig agyalnak rajta, hogyan is kellett volna egy másodperc alatt biztonságosan és a KRESZ-nek is megfelelve döntenie...aztán hoznak egymásnak szögesen ellentmondó ítéleteket a fellebbezések után...:confused::eek:

Ehhez képest volt az illetékeseknek (jogászok, államigazgatási szakemberek, rutinos diplomaták, urambocsá karrierpolitikusok) bőven idejük arra, hogy felkészüljenek a kiválásra.
Mit látunk? Letolt gatyával pingvineznek, hogy jaj jaj jaj, mi lesz velünk? Kieshetünk egy hard brexittel! :eek:
Agyrém!

Szerintem azért ebben a brexitben keményen benne van az (ex) birodalmi tudat és gőg, a hozzá nem értés és ordító ostobaság magabiztossága.
Már régebben is írni akartam - de aktuálisabb, mint valaha:eek: - hogy engem ez a tragikomédia rendre emlékeztet a A könnyűlovasság támadása című filmre, abban az öntelt brit potentátokat való ábrázolására, illetve az akkori brit sajtó és közhangulat igencsak elgondolkoztató és tanulságos bemutatására.

Imádom azt a filmet!
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-konnyulovassag-tamadasa-the-charge-of-the-light-brigade/movie-5926

Most olvastam el egy írást a megtörtént eseményekről:
https://toriblog.blog.hu/2009/07/06/a_konnyulovassag_tamadasa

Elképesztő, hogy ez gyakorlatilag tényleg megtörtént!

Olvasgasd szorgalmasan az angol történelmet -persze nem azt amit ők írtak vagy írattak- és még sok ilyet fogsz találni.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
https://hu.euronews.com/2019/02/13/nyugaton-megoszlanak-a-velemenyek-orban-csaladvedelmi-terverol
Azt eltudom képzelni, hogy Belgiumban nem pénz kérdés ez. Magyarországon viszont sokat fog lendíteni a születési rátán.

Ezeket kár is megkérdezni. Ha pl. Bulgáriában kérdezné nem Belgiumban 90% azt mondaná, hogy működni fog. Szándékosan olyan országban kérdezik meg, ahol tudják, hogy nekik kedvező válaszok jönnek. A másik, hogy a világ legegyszerűbb dolga egy ilyen videót összevágni. Megkérdezek 100 embert és a forgatókönyvemhez legjobban passzoló 6-8-at kiválasztom. Legyen benne olyan ami nem ért velem egyet, de a többség legyen az én álláspontomon. Ezeket az utcai videókat sose kell komolyan venni. Könnyen manipulálhatóak.