[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Fallout : New Vegas
Összességében tetszett a játék, de a DLC-k egyikét sem ajánlanám, nagyon keveset tesznek hozzá a történethez cserébe túl sokszor roppantul idegesítőek, cserébe némelyik hosszú is.

Death Money DLC, BAR fix moddal (sniper rifle lőszerét használja, ezért megmod-olták, hogy annyit is sebezzen) a legjobb része a játéknak.
egyetlen hibája a DLC-nek, hogy a végjáték 100-as repair (vagy science?) nélkül lehetetlen mivel a holografikus katonák sebezhetetlenek, csak a készülék megbütykölésével lehet legyőzni őket.
Hol kellett volna hozzá? Nekem meg volt magazin olvasásával, de a vaultban feltört számítógép nem csinált semmit, vagy csak nem láttam hatását.
Legyaktam Eliaht és kifutottam aztán. Ennyi történt.
A DLC hangulata még jó lett volna, de....
... a története miatt az mondanám so-so, de játéktechnikailag annyira szar, hogy kb. arany málna díjat érdemelne az egész a játék többi részéhez képest. Ennyire idegesítő, szart keveset láttam. Reload az egész, mert előre nem lehet látni, hogy mi lesz a safe spot, hol lesz holoizé stb. Arra is csak halvány utalást tesz, hogy mi szétlőhető és mi nem. Szétütni nem engedi, de szétlőni igen egyes csipogókat és rádiókat.

A harcok taktikázási lehetősége 0 volt. Ide 20. szintűként érkezve esélyed nem lenne.

A hely nyomasztó jellege és elhagyatottsága átjön, de a terminálok rendszere is olyan foshuzatos raklapszar, hogy az ember sírva fakad. Ugyanazon terminál egyes opciók választása után máshogy viselkedik. Frankó. Csak erre kb. a "próbáljun ki mindent" alapon lehet rájönni...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hol kellett volna hozzá? Nekem meg volt magazin olvasásával, de a vaultban feltört számítógép nem csinált semmit, vagy csak nem láttam hatását.


Reload az egész, mert előre nem lehet látni, hogy mi lesz a safe spot, hol lesz holoizé stb. Arra is csak halvány utalást tesz, hogy mi szétlőhető és mi nem. Szétütni nem engedi, de szétlőni igen egyes csipogókat és rádiókat.

Lehet kijavították, én egyből megjelenés után toltam a DLC-t, akkoriban még sokan sírtak, hogy nem lehet a hologram katonákat se kikerülni, se megölni, csak a holokivetítőt meghekkelve lehet kiiktatni őket, amihez 100-as repair vagy science kell (már nem emlékszem melyik, nekem 100-as volt szinte minden skill-em addigra).

Nyakörvet is megmodoltam, órákig kellett volna a rádióknál állni, hogy felrobbanjon.
 
M

molnibalage

Guest
Lehet kijavították, én egyből megjelenés után toltam a DLC-t, akkoriban még sokan sírtak, hogy nem lehet a hologram katonákat se kikerülni, se megölni, csak a holokivetítőt meghekkelve lehet kiiktatni őket, amihez 100-as repair vagy science kell (már nem emlékszem melyik, nekem 100-as volt szinte minden skill-em addigra).

Nyakörvet is megmodoltam, órákig kellett volna a rádióknál állni, hogy felrobbanjon.
A holokatonák nálam úgy működek, hogy kékek, amikor nem látnak fenyegetést, sárga, amikor már töprengenek és piros már az agresszív mód. Szét lehet lőni egyes kivetítő pontokat vagy ki is lehet kapcsolni 100-as scienc-szel, de csomó helyen simán el lehet menni mellettük lopakodva.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A holokatonák nálam úgy működek, hogy kékek, amikor nem látnak fenyegetést, sárga, amikor már töprengenek és piros már az agresszív mód. Szét lehet lőni egyes kivetítő pontokat vagy ki is lehet kapcsolni 100-as scienc-szel, de csomó helyen simán el lehet menni mellettük lopakodva.

Akkor kijavították, eredetileg az volt a lényegük, hogy teljesen sebezhetetlenek voltak, a vetítők is.



Kis off (mivel konzol :p )

Mivel t*köm tele lett a PC-s kliens mizérával (lassan minden kiadó saját klienst akar használni + Epic spyware balhé), a jelenlegi gép upgrade-je laza 150-200k lett volna, hogy elbírja az Outer Worlds-t és Cyberpunk '77-et, Assassin's Creed Origins-t is refund-olnom kellett Steam-en mert már sok volt neki, ezért vettem 1 hete egy PS4 Slim-et a Switch mellé. Így most maradt a kis munkahelyi notebook netezni/nosztalgiázni, "komoly" játékokat meg tolom konzolon, nagy gép egyelőre várja, hogy eladjam.

Switch után abszolút negatív volt az első néhány óra a Sony gépével, beindítás után kiírta, hogy 5.50-es rendszert észlel, frissít 6.20-re. Rányomtam, hogy oké. 10 perccel később újraindult, majd kiírta, hogy 6.20 rendszert észlel, frissít 6.51-re. Most ezt miért nem lehetett egyből? Újabb 15 perc várakozás, profil-t elkészítem, beizzítottam a PS Plus-t, behúztam Store-ban a 2 ingyen játékot.
Gondoltam, míg letölti azt a laza 100 gigát addig kipróbálom a Dirt Rally 2.0-át. Hát lóf****. Beolvasta a lemezről a 9 GB-ot, majd kiírta, hogy akkor most letölt 18 GB frissítést, ráadásul a Switch-el ellentétben nem egyesével tölti a cuccokat, elsőbbségbe hozva azt amit a játékos el akar éppen indítani, hanem párhuzamosan egyszerre mindent. Kézzel kell leállítgatni és elindítgatni a letöltéseket, ha szeretném, hogy valami hamarabb lejöjjön.

Végül sikerült belépnem a játékba és eszembe jutott miért nem játszottam a PS2-vel se sokáig. Valami irdatlan sz*r a PS-ek gamepad-je. Nem mechanikailag, hanem ergonómiailag. Miközben mindenki más aszimetrikus cuccokat használ, ők ragaszkodnak az őskövület alul 2 analóg karos megoldáshoz, amit kényszermegoldásként biggyesztettek oda a PS1 gamepad-jére megjelenése után utólag.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor kijavították, eredetileg az volt a lényegük, hogy teljesen sebezhetetlenek voltak, a vetítők is.

Most is sebezhetetlenek maguk a hologramok. Csak ki lehet kapcsolni és szét lehet lőni a kék sugárzókat. Nem mindenhol. Mondjuk a Lonesome Road-on is kellenek egyes skillek, csak onnan ki lehet menni bármikor. Viszont az ellenfelek olyan, hogy LVL25 helyett úgy LVL35 alatt nem mennék oda.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most is sebezhetetlenek maguk a hologramok. Csak ki lehet kapcsolni és szét lehet lőni a kék sugárzókat. Nem mindenhol. Mondjuk a Lonesome Road-on is kellenek egyes skillek, csak onnan ki lehet menni bármikor. Viszont az ellenfelek olyan, hogy LVL25 helyett úgy LVL35 alatt nem mennék oda.

Mire megjelentek a DLC-k én már a titkos deathclaw sziget népességét is kiírtottam, sétagalopp volt az összes, főleg a nevesített hologrampuska megszerzése után...
 
M

molnibalage

Guest
Mire megjelentek a DLC-k én már a titkos deathclaw sziget népességét is kiírtottam, sétagalopp volt az összes, főleg a nevesített hologrampuska megszerzése után...
A LS-nál AR 0.5 és gauss rifle kellett. LV25-ön tök reménytelen az egész még célzottan fejlesztett karakterrel is. Plazma gránát is fogyott rendesen.
A kis szaros robotot annyira kedveltem, hogy majdnem hagytam mindenkit hamuvá válni...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt most találtam a hordozható vinyón, kis érdekesség, ha jól emlékszem másfél éve léptem ki abból a csoportból ezt követően.

5e31c97ef13c0dc9e069274214daca23.png



31fc581bc45cee6b0878eaf94ab8d62d.png
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 379
23 051
113
M

molnibalage

Guest
http://retro.land/simeverything/

SimElection A legérdekesebb sztori a már említett interjúban ehhez a választás-modellező programhoz kapcsolódik: ezt a széles piacnak szánt szoftvert ugyanis a Thinking Tools megtervezte, elkészítette és legyártotta – majd a megrendelő megsemmisítette az összes példányt a forráskóddal egyetemben. No nem azért, mert a programot hibásnak vagy igénytelennek találták – hanem azért, mert az lényegében tökéletes szimulációja volt az amerikai választási rendszernek, így fehéren-feketén bemutatta, hogy 1) nagyon sok pénzzel bárkiből lehet elnök 2) az ostoba, átlátszó populista ígéretekkel hatalmas tömegeket lehet megvezetni. Az azóta sem megnevezett megrendelő egyszerűen nem merte egy ilyen elszomorító végeredményt hozó szimulációhoz a nevét adni, így inkább veszteségként benyelték a fejlesztésre és gyártásra addig kiadott pénzt.

A SimElection bebizonyította, amit már régóta sejtettem: a megfelelő mennyiségű pénz hatására még Rin Tin Tinből is lehet amerikai elnök. A megrendelő szabályosan sokkot kapott a szimuláció láttán.

Amikor elkészült a SimIraq, elvittük azt a hatósághoz, amelyik megrendelte. Pokoli negatív volt a visszhang, szó szerint utálták a programot! Egy évtizedek óta ezt a régiót tanulmányozó akadémikus kötött bele leginkább. „Tíz éve követem ennek és ennek az iraki vezetőnek a sorsát, képtelenség, hogy ez és ez az opció elérhető nála! Sosem vetemedne ilyesmire!” A végső értékelésnél fél órán keresztül részletezte, hogy mekkora barom vagyok, és hogy a játéknak semmi köze a valósághoz. Ez pénteken volt, és vasárnap reggel jött tőle egy email, aminek a címzett-listáján rajta volt mindenki a konferenciáról. Teljesen begőzöltem, hogy még mindig nem hagyta abba az alázást, de az email másról szólt. „Tisztelt Hiles professzor, be kell valljam, hogy tévedtem. Emlékszik, hogy említettem, hogy XY-t egy évtizede követem, és ő sosem tenne olyat, mint a játékban? A pénteki imát követően pontosan ezzel állt elő. Minden elemzőt összezavart ez a lépés, teljesen váratlanul érte az egész szakmát. Kivéve önt.” Email soha korábban nem okozott ekkora örömet!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 1711

Guest
Mivel téma lett a gyarmatosítás, ezért erőteljesen szeretném ajánlani ennek kapcsán a Victoria 2 nevű játékot (főleg HPM moddal). 1836-tól 1936-ig dolgozza fel a világ történéséit, 1-1 ország élén kell átvészelni ezt az időszakot és a végén helyett foglalni a világ nagyhatalmai között (optimális esetben).
Egyik központi motívuma az ipar fejlődése és terjeszkedése. Járható út a élelmiszeripar is, pl. a Monarchia esetében, de ez kiszolgáltatottá teszi az országot a létrejövő Németország nehéziparától, ami viszont nyersanyagéhsége miatt kikényszeríti az Európán kívüli terjeszkedést, ami előbb-utóbb feszültté teszi a viszonyt a régebbi gyarmatosító hatalmakkal, ami...

Én még Brazíliával is lecsaptam Kongóra, pedig a flottám olyan gyenge lábakon állt, hogy a vitorlás roncsok csak az oda utat biztosították, vissza csak 1910-től tudtam csapatokat mozgatni (Dél-Amerika egyetlen komoly vasbányája asszem Chilében volt, amit az USA védelmez).

 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 183
113
Hát... nekem nem nagyon jött le hogy ez mi akar lenni azon túl hogy van benne egy rakat híres színész mocappelve.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage