A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 866
12 387
113
Mondjuk én egy próbát tennék az ügyben ;):
cz_tsr_3d1.png


Röhögnék, ha ezt is elhoznák ide gyártani. Hja ez is CZ! :)

Ez olyan mintha Rolls Royce-t szeretnél és ezért elkezdesz mondjuk egy Merci-t bütykölgetni hogy hátha összejön. Semmi értelme, hazai piacra gondolom meg tudják venni a Rolls Royce-t(mondjuk AI-től), külfödről meg a kutya se venné a tákolmányunkat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 252
113
Ez olyan mintha Rolls Royce-t szeretnél és ezért elkezdesz mondjuk egy Merci-t bütykölgetni hogy hátha összejön. Semmi értelme, hazai piacra gondolom meg tudják venni a Rolls Royce-t(mondjuk AI-től), külfödről meg a kutya se venné a tákolmányunkat.
Értem, de a Bren 2- nek sem volt tulajdonképpen semmi előzménye. Aztán mindenki csak lelkendezett. Ha a különlegesek kapnak belőle 5 darabot próbára, mennyiből telne tenni pár próbát? Ha nem válik be, akkor max. nem lesz rendszeresítve...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Én erről nem hallottam. Ezt az 5000-et ki gyártotta?

Nekem még 2012 ben adtak egy olyan sivatagi haixot amin a cordura rész 1,5 hó alatt kilukadt. Ott ahol belül a bikáim néha összeért.
Azt mondták ez a bakancs ugyan az mint amit a németek hordanak. De ha bementél egy német px-be és ott megnézted "ugyanazt" a bakancsot, teljesen más volt a cordura anyaga. Ráadásul jó pár embernek nyikirgott.
Sajnos valamiért más volt, gyengébb a minősége.
Pedig a haix nem kis cég.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 866
12 387
113
Értem, de a Bren 2- nek sem volt tulajdonképpen semmi előzménye. Aztán mindenki csak lelkendezett. Ha a különlegesek kapnak belőle 5 darabot próbára, mennyiből telne tenni pár próbát? Ha nem válik be, akkor max. nem lesz rendszeresítve...

Félre ne értsd, nem a hazai gyártás, kutatás ellen vagyok. De ha azt veszem hogy ezekből nem kell több százat venni és hogy 10k USD körül már kapsz a legjobb gyártóktól akkor szerintem itt nem kell kísérletezgetni. Ami pénzt elvinne a kutatás abból a különlegesek inkább kapják meg a lehető legjobbat.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 252
113
Félre ne értsd, nem a hazai gyártás, kutatás ellen vagyok. De ha azt veszem hogy ezekből nem kell több százat venni és hogy 10k USD körül már kapsz a legjobb gyártóktól akkor szerintem itt nem kell kísérletezgetni. Ami pénzt elvinne a kutatás abból a különlegesek inkább kapják meg a lehető legjobbat.
Értem, de ez nem a különlegeseknek menne (oda csak tesztre), hanem az SZVD helyett....
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Nem tudja a tábornok urak 90%-a hogy mire lenne igény mert az MN-ben az irreális kialakítású gépesített lövész doktrínán szocializálódtak aztán ott annyi volt, hogy 5 tár gázálarc meg fél liter víz aztán hajrá hurrá...
A döntési pozícióban lévő tábornokaink 95%-a már 1990 után diplomáztak! MN már 29 éve nincs! Ha meg az MN-ről ennyit tudsz, akkor valószínűleg soha nem voltál katona egy percet sem!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 252
113
Nekem még 2012 ben adtak egy olyan sivatagi haixot amin a cordura rész 1,5 hó alatt kilukadt. Ott ahol belül a bikáim néha összeért.
Azt mondták ez a bakancs ugyan az mint amit a németek hordanak. De ha bementél egy német px-be és ott megnézted "ugyanazt" a bakancsot, teljesen más volt a cordura anyaga. Ráadásul jó pár embernek nyikirgott.
Sajnos valamiért más volt, gyengébb a minősége.
Pedig a haix nem kis cég.
Ezért mondtam, hogy pikáns a helyzet:
https://www.szoljon.hu/jasz-nagykun...kahelyek-usztak-el-a-bakancs-tenderen-299101/
Értem én, hogy az illetékesek nem akarnak lyukra futni, és most pénz nem számít alapon a legjobbat akarják a katonáknak adni, de tudni kell, hogy ezek a bakancsok is valószínűleg a horvátországi üzemből jöttek.
Én mindenképpen egy minimum 100 darabos próba szériát rendeltem volna be minden pályázótól és azt kemény csapatpróbára bocsájtom. A tapasztalatok alapján módosításokat kérek, és ha utána megfelelő a termék, akkor nagy tételben rendelek.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Ezért mondtam, hogy pikáns a helyzet:
https://www.szoljon.hu/jasz-nagykun...kahelyek-usztak-el-a-bakancs-tenderen-299101/
Értem én, hogy az illetékesek nem akarnak lyukra futni, és most pénz nem számít alapon a legjobbat akarják a katonáknak adni, de tudni kell, hogy ezek a bakancsok is valószínűleg a horvátországi üzemből jöttek.
Én mindenképpen egy minimum 100 darabos próba szériát rendeltem volna be minden pályázótól és azt kemény csapatpróbára bocsájtom. A tapasztalatok alapján módosításokat kérek, és ha utána megfelelő a termék, akkor nagy tételben rendelek.

Egy ideig volt tisza rendszerben. Egy full bőr.
Nem akarok nagy szavakat használni de a világ legszarabb bakancsa volt.

Nekem és még sokaknak kb 30 perc után fájt benne a térdünk. Nem tudom miért.

Gumicsizmának hívtuk mert hiába volt goretex vagy valami hasonló lélegző anyag benne szarrá izzadt benne a lábad.

A sarkán hátul középen a talpnál volt egy rövidke varrás. Sok embernek pár nap után elszakadt.

Egy katasztrófa volt. Dandársorakozón kívül nem is használtuk.

Úgyhogy én nem bánom ha nem ők szállítanak be.

És igen a minőséget ellenőrizni kellene sokkal keményebben.

Az meg, hogy rájuk írták ki a tendert a magyar valóság.

Mint pl a milipol győzelme a redtotokkal, és még sok mindennel. :(


A haix amúgy tényleg jó bakikat, vagy pl tűzoltó csizmákat gyárt. Világszinvonal. Csak lehet hozzánk nem az jut el.:(
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Mondjuk én egy próbát tennék az ügyben ;):
cz_tsr_3d1.png


Röhögnék, ha ezt is elhoznák ide gyártani. Hja ez is CZ! :)

Srácok én nagyon szeretem a mesterlövész,dmr fegyvereket.

De kicsit furcsa a magya honvédség ezen a téren is.

Ha jól számolom nálunk rendszerben van.

Gepard m1
Gepard m2
Szvd
Szép puska
M 24
M110

Hogy milyen elgondolás szerint azt nem tudom.

Bár szerintem nagyjából elég lenne 2.
Dmr hamár cz van akkor az. A gpu val megegyező lőszerrel. Még akkor is ha nekik valami spécibb lőszer mindenképp kellene.

Kimondottan mesterlövésznek valami forgó tolózáras, lapua magnum vagy hasonló lőszeres fegyver. Ahogy dudi írta a 308at el kell felejteni mesterlövész szempontból.

12.7 hát ha valaki nagyon akarja de az szerintem nem létkérdés.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
A döntési pozícióban lévő tábornokaink 95%-a már 1990 után diplomáztak! MN már 29 éve nincs! Ha meg az MN-ről ennyit tudsz, akkor valószínűleg soha nem voltál katona egy percet sem!


A gondolkodásmód ha nem is ott végeztek maradt.
Hiszen maguk közt csak azt tűrték meg. Az jutott előrébb. Az értelmesebbje álltalában nem lett előléptetve, vagy elhagyta a sereget.
Ha nem így lenne nem itt tartana a sereg. Ez nem csak pénz kérdése volt hanem mentalitás is.

Pl.Tatán volt pl 5 napos városi harc tanfolyam! 5 szájbabaszott nap. 1 nap elmélet. 4 nap gyakorlat.

VICC!!! 5 nap alatt mi a faszt tanul meg az ember?

Bent a laktanyában. Nem pénz kérdés. Nem idő kérdése. Hisz sokszor csak fegyver karbantartás volt a program.

Ráadásul a 3 század egyszerre volt lent a 8 foglalkozási helyen.
Mivel a 3. csak jelképes század volt, így is több mint 200 ember. A 4 nap lemértem. A 7 óra foglalkozásból 34 perc tényleges végrehajtásban vettem részt. Ez csak mentalitás. Nem pénz.

Pedig ekkor az ikrek egyike volt a dandárpk.

Nem számít a tábi bák mikor végeztek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Aztan hogyan megy veled jarorbe a Panjir volgyben? Nekem ugy remlett hogy alapbol ment arra az izere ha kiderult hogy terhes. Ahogy pl sok civil munkahelyen sem dolgozhat mivel veszelyezteti a babat.

Ha veszélyeztetett terhes akkor mehet elöbb izére. :D

Irodában terhesen is el lehet. De már a gyaktér is necces.
Ha elmenne a baba jó kis per menne a sereg nyakába.
Ja és szaporodni kell a magyarnak. :DVityesznek ez a válssza a bevándorlásra.