A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Cs
A közbeszerzési törvényt nem az MN-ben szocializálódott tábornokok találták ki;)
Egyszer úgy 2003 környékén bevezettek egy ruházati cikket, kiadták előtte csapatpróbára, egy kalap sz... volt. Leírtuk, hogy nem megfelelő, leveleztem, hisztiztem, behívattak az akkori logisztika vezetőszervhez, az illetékeshez. Megmutatta a levelezést amit Ő írt a ruházati cikkről a legfelső szintnek, ugyanazt írta mint mi, hogy nem megfelelő. Jött is Neki válasz rá, az akkori politikai vezetéstől, hogy az jó és kuss (Nem katonai vezető válaszolt!). Ennyi! De volt olyan is, hogy kiadtak csapatpróbára egy eszközt, mi azt mondtuk, hogy nem jó, jött a dokumentumokkal alátámasztott válasz, hogy hét alakulatnál meg azt mondták, hogy kircsi az eszköz úgyhogy bevezették.
A helyzet ma annyiban lehet más, hogy olyan miniszter van, aki feküdt a sárban ütegparancsnokként és szagolt bakancsot is. Aki ismeri, azt mondja, hogy emlékszik is rá!
Csak a bocskai sapkát ne szeretné ennyire :D
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
És a tábornoki karon múlott az amit leírtál! Ez szakasz, század, zászlóalj, esetleg dandár szintű kérdés! Szervezés és ennyi! Azért én a legénységi állományban is ismertem olyan katonákat akik nem arról voltak híresek, hogy szorgos hangyák lennének, örültek a dagonyázásnak!


Miért a dandárt mi vezeti? Nem tábornok?

És ha egy szervezet nem működik megfelelően azért a vezetése a hibás. Az pedig a magyar tábornokok hada.

Tábornok meg olyan szakasz,század,zászlóalj parancsnokokból lesznek, akik egy 1hetes kiképzést sem tudnak megtervezni. Vagy azt mondani a ddtábornoknak, hogy ez így kevés.

Időnk van, pénzbe nem kerül max a vaklőszer. Csináljuk hetekig külső körlet vagy fegyverkarbantartás helyett.


A legénységnél is voltak bőven olyan emberek akik beleszartak. De a próbaidő fél éve után miért mondták nekik, hogy maradjanak. Álltalában 2 évente miért hosszabítanak nekik szerződést ha szarfaszúak.
Az ilyen mentalitás miatt szerelt le nagyon sok olyan ember aki pedig szívvel lélekkel csinálta.
Tisztek is. Nem csak legénység.

Szóval ha tábornokként hagyom, hogy látszatkiképzések legyenek, akkor szar tábornok vagyok.
Lehet mindent a pénzre, politikusokra fogni. De aki eljut itthon tábornoki rendfokozatig, az inkább politikus mint katona.

Ha egy lövészdandárnál van 6km-es menetgyakorlat, az kinek a hibája? Tatán volt ilyen.
6km. Ízlelgessük ezt a távolságot.
LÖVÉSZDANDÁR!
Ezért is a szakaszparancsnok a hibás?
Nem a ddtábornok aki nem rak a hatos el egy másik számot?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én 1987-ben kezdtem a főiskolát, de akkor sem gondoltam, hogy tártáska, fél liter víz és ennyi, a tisztek akkor is röhögtek az egészen, de a politika ennyi pénzt szánt ránk!
Viszont az jó volt, hogy megtanultunk összetartani, bajtársak voltunk (Ez úgy látom, hogy ez már nem így van köztetek!)! Az meg teljesen elképzelhetetlen volt, hogy egy tiszt nyíltan egy másik tisztet vagy tábornokot bíráljon, azt mindig négyszemközt tettük meg, a lojalitás és engedelmesség minden hadsereg alapja, főleg egy tisztnek, akinek példát kell mutatnia! Ez a tábornoki kar van, akik azért jól képzettek és tapasztaltak, a tapasztalataik nagy részét nem az MN-ben hanem az MH-ban szerezték meg, már húsz éve mint NATO tisztek. A tábornokok, személyesen is ismerek néhányat, pedig már nagyon régóta mondják, hogy le kell cserélni a felszerelést és fegyverzetet, de a politikát nem hatotta meg a dolog! Talán végre elkezdődött valami és nem a mostani tábornoki karon múlott, hogy ez idáig nem történt meg! A nagyobbik lányomnak is mindig ezt mondom, aki négy éve végzett tisztként, majd eljön a Ti időtök is, türelem, majd bizonyíthatjátok a vezetői képességeteket!

Remélem 10 év múlva nem ugyanezeket fogod mondogatni a lányodnak.

Tisztként magyarországnak tartoztál lojalitással!!!
Nem a tiszttársadnak. De valószínűleg nektek nem ezt tanították.
És emiatt az egymás iránti lojalitás miatt is vannak, voltak a magyar honvédségnek olyan tábornokai, amilyenek. És a lojalitás egymásközt azért volt meg
mert sosem tudhattad mikor leszel a másik beosztottja. Ezért inkább nem rugdosnak a tiszturak egymás alá.
Sőt sokszor ha valaki fasz még följebb is rakosgatják.

A kiképzés minősége nem csak pénzen,politikai akaraton múlik. Persze ha van lóvé sokkal hatékonyabban lehet megtartani egy képzést.
Egyszerű példával miles rendszer nélkül is lehet harcászkodni. Persze azzal sokkal reálisabb.

A tábornokok meg ha nagyon verték volna az asztalt lehetett volna máshogy az utolsó x év. De jobban féltették a beosztásuk mint amennyire fontosnak érezték a beosztottjaikat.
Vagy ha nagy szavakat akarnék használni a haza védelmét.
A szolgálati lakás, többszázezres nyugdíj fontosabb volt.
Annyit megért, hogy max egymásközt morgolódjanak. Ne fölfelé.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A közbeszerzési törvényt nem az MN-ben szocializálódott tábornokok találták ki;)
Egyszer úgy 2003 környékén bevezettek egy ruházati cikket, kiadták előtte csapatpróbára, egy kalap sz... volt. Leírtuk, hogy nem megfelelő, leveleztem, hisztiztem, behívattak az akkori logisztika vezetőszervhez, az illetékeshez. Megmutatta a levelezést amit Ő írt a ruházati cikkről a legfelső szintnek, ugyanazt írta mint mi, hogy nem megfelelő. Jött is Neki válasz rá, az akkori politikai vezetéstől, hogy az jó és kuss (Nem katonai vezető válaszolt!). Ennyi! De volt olyan is, hogy kiadtak csapatpróbára egy eszközt, mi azt mondtuk, hogy nem jó, jött a dokumentumokkal alátámasztott válasz, hogy hét alakulatnál meg azt mondták, hogy kircsi az eszköz úgyhogy bevezették.
A helyzet ma annyiban lehet más, hogy olyan miniszter van, aki feküdt a sárban ütegparancsnokként és szagolt bakancsot is. Aki ismeri, azt mondja, hogy emlékszik is rá!

Pár napja írtam. 2012 ben a mostani honvédelmi miniszter volt kint nálunk afgánban. Nem zavarta hogy a megvett 40 milis csőalattihoz nincs gránát. 7 hónapig minimum!
Minek vették meg?
Minek lőttünk itthon vele?
Minek rakták rá az ak-ra? Nehezéknek?

Ez az ember már nem nagyon emlékszi a sárra amiben feküdt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A tábornokok meg ha nagyon verték volna az asztalt lehetett volna máshogy az utolsó x év. De jobban féltették a beosztásuk mint amennyire fontosnak érezték a beosztottjaikat.
Vagy ha nagy szavakat akarnék használni a haza védelmét.
A szolgálati lakás, többszázezres nyugdíj fontosabb volt.
Annyit megért, hogy max egymásközt morgolódjanak. Ne fölfelé.
Teljesen mindegy mennyit hisztiztek vagy erveltek volna. Az IMF felé kellett torleszteni, ami felelmetesebb. mint az ellenseges hadseregek... :rolleyes:
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Miért a dandárt mi vezeti? Nem tábornok?

És ha egy szervezet nem működik megfelelően azért a vezetése a hibás. Az pedig a magyar tábornokok hada.

Tábornok meg olyan szakasz,század,zászlóalj parancsnokokból lesznek, akik egy 1hetes kiképzést sem tudnak megtervezni. Vagy azt mondani a ddtábornoknak, hogy ez így kevés.

Időnk van, pénzbe nem kerül max a vaklőszer. Csináljuk hetekig külső körlet vagy fegyverkarbantartás helyett.


A legénységnél is voltak bőven olyan emberek akik beleszartak. De a próbaidő fél éve után miért mondták nekik, hogy maradjanak. Álltalában 2 évente miért hosszabítanak nekik szerződést ha szarfaszúak.
Az ilyen mentalitás miatt szerelt le nagyon sok olyan ember aki pedig szívvel lélekkel csinálta.
Tisztek is. Nem csak legénység.

Szóval ha tábornokként hagyom, hogy látszatkiképzések legyenek, akkor szar tábornok vagyok.
Lehet mindent a pénzre, politikusokra fogni. De aki eljut itthon tábornoki rendfokozatig, az inkább politikus mint katona.

Ha egy lövészdandárnál van 6km-es menetgyakorlat, az kinek a hibája? Tatán volt ilyen.
6km. Ízlelgessük ezt a távolságot.
LÖVÉSZDANDÁR!
Ezért is a szakaszparancsnok a hibás?
Nem a ddtábornok aki nem rak a hatos el egy másik számot?
Ha egy szervezet nem működik megfelelően, azért a fő hibás a vezetés és mindenki aki részt vesz benne!
Tanuljál legyél tiszt és akkor próbálj változtatni a helyzeten!
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Remélem 10 év múlva nem ugyanezeket fogod mondogatni a lányodnak.

Tisztként magyarországnak tartoztál lojalitással!!!
Nem a tiszttársadnak. De valószínűleg nektek nem ezt tanították.
És emiatt az egymás iránti lojalitás miatt is vannak, voltak a magyar honvédségnek olyan tábornokai, amilyenek. És a lojalitás egymásközt azért volt meg
mert sosem tudhattad mikor leszel a másik beosztottja. Ezért inkább nem rugdosnak a tiszturak egymás alá.
Sőt sokszor ha valaki fasz még följebb is rakosgatják.

A kiképzés minősége nem csak pénzen,politikai akaraton múlik. Persze ha van lóvé sokkal hatékonyabban lehet megtartani egy képzést.
Egyszerű példával miles rendszer nélkül is lehet harcászkodni. Persze azzal sokkal reálisabb.
jon
A tábornokok meg ha nagyon verték volna az asztalt lehetett volna máshogy az utolsó x év. De jobban féltették a beosztásuk mint amennyire fontosnak érezték a beosztottjaikat.
Vagy ha nagy szavakat akarnék használni a haza védelmét.
A szolgálati lakás, többszázezres nyugdíj fontosabb volt.
Annyit megért, hogy max egymásközt morgolódjanak. Ne fölfelé.

A lányomnak azt mondok (Nem "mondogatok" mint ahogy írod) majd tíz év múlva amit akarok, ha már személyeskedsz!
Igen Magyarországra tettem esküt és arra tanítottak, mindent tegyek meg érte!
A hadsereg működése a lojalitáson is múlik, úgy ahogy minden civil munkahelyen is így van!
Azt meg nem gondolod komolyan, hogy egy tábornok verheti az asztalt, az másnap nem tábornok, nem csak nálunk, de más hadseregben sem! Esetleg kérhet!
Az egzisztenciáját meg mindenki félti, senki nem veri homlokkal be a százas szöget! Szolgálati nyugdíj már nincs úgyhogy azt már senki sem félti!
A haza védelméről meg annyit, hogy én a bal szememet adtam érte 42 éves koromban!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Pár napja írtam. 2012 ben a mostani honvédelmi miniszter volt kint nálunk afgánban. Nem zavarta hogy a megvett 40 milis csőalattihoz nincs gránát. 7 hónapig minimum!
Minek vették meg?
Minek lőttünk itthon vele?
Minek rakták rá az ak-ra? Nehezéknek?

Ez az ember már nem nagyon emlékszi a sárra amiben feküdt.
És jelentettétek Neki, vagy azt sem merte senki?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ha egy szervezet nem működik megfelelően, azért a fő hibás a vezetés és mindenki aki részt vesz benne!
Tanuljál legyél tiszt és akkor próbálj változtatni a helyzeten!

37 éves vagyok. Katona már nem leszek. Főleg az idiotizmus miatt szereltem le 11 év után. Mint a legtöbb olyan kistársam aki szerette és jól csinálta.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and mészi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 421
113
Pár napja írtam. 2012 ben a mostani honvédelmi miniszter volt kint nálunk afgánban. Nem zavarta hogy a megvett 40 milis csőalattihoz nincs gránát. 7 hónapig minimum!
Minek vették meg?
Minek lőttünk itthon vele?
Minek rakták rá az ak-ra? Nehezéknek?

Ez az ember már nem nagyon emlékszi a sárra amiben feküdt.
Mielőtt kirobbantanék, vagy táplálnék egy komolyabb vitát, ami egyrészt nem erre a topicra tartozik:
Sem a konkrét ügyre nincs semmilyen rálátásom, sem a honvédelmi minisztert nem akarom védeni (méris?), de néha nem árt ha több szemszögből is megvizsgálsz egy ügyet.
Próbáld meg először felülről nézni. Mondjuk a 2011-13-as honvédelmi költségvetéseket és azok összetételét megvizsgálni.
Mert lehet, hogy ha tudott volna erről akkor sem biztos, hogy egyáltalán bármit is tehetett volna az ügyben. (lehet, hogy tudott, fingom sincs)
De elég csak egy elbaszott közbeszerzési eljárást végignézned, és rájössz hogy 1000x könnyebb nem beszerezni (szállító hiány, túlárazás, stb.), mint beszerzi. És igen egy-egy ilyen bukta okozhat több hónap csúszást.
És, hogy miért volt ott, ha nem volt hozzá gránát? Amiért a Bundeswehr 371-es páncélgránátos zászlóaljánál seprűnyélből eszkábáltak "MG3-s géppuskát" a NATO gyakorlatra Norvégiában. Pedig egy NATO gyorsreagálásúról van szó. És ott aztán nem lenne szabad - gondolhatnánk - bármiből hiányt szenvedni. Különösen a Német Hadseregben. Mégis - a hírek szerint - úgy mentek el a gyakorlatra hogy 14.000+ felszerelési tárgyat máshonnan kértek kölcsön, és még így is belefutottak egy ilyen blamába.
Szerintem el kell fogadni, és tudatosítani, hogy nem voltak hülyék azok a NATO stratégiai tervezők, akik a mindenkori GDP 2%-ában határozták meg a minimális haderő költségvetést. Ha tartósan ez alá a szint alá mész békeidőben, akkor olyan mértékig erodálhatod haderőt, ami mind eszköz szinten, mind mentálisan veszélyezteti a biztonságot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A lányomnak azt mondok (Nem "mondogatok" mint ahogy írod) majd tíz év múlva amit akarok, ha már személyeskedsz!
Igen Magyarországra tettem esküt és arra tanítottak, mindent tegyek meg érte!
A hadsereg működése a lojalitáson is múlik, úgy ahogy minden civil munkahelyen is így van!
Azt meg nem gondolod komolyan, hogy egy tábornok verheti az asztalt, az másnap nem tábornok, nem csak nálunk, de más hadseregben sem! Esetleg kérhet!
Az egzisztenciáját meg mindenki félti, senki nem veri homlokkal be a százas szöget! Szolgálati nyugdíj már nincs úgyhogy azt már senki sem félti!
A haza védelméről meg annyit, hogy én a bal szememet adtam érte 42 éves koromban!


Nem személyeskedni akartam veled. Te írtad mit mondtál a lányodnak, arra reagáltam. Remélem tényleg válltozik a honvédségben a gondolkodásmód. Sajnos amíg én ott voltam nem változott.
Lojalitással semmi gond. Csak a beosztottak felé is kellene, hogy működjön.


Prt-ban 2010-ben nem volt egy századra való kevlársisak. Azt is a hollandok hagyták ott.
Úgy gondolod pl ezt nem tudták a vezérkarban a tábornokok? Úgy gondolod pénz kérdése lett volna venni még 200 db sisakot?
Esetleg gondolkodásmód kérdése?
Ne mond, hogy a politikusok véresszájjal üvöltve mondták azt a katonáknak, hogy azt nem vehettek.
Vagy egyszerűen szartak rá.
Mint ezer más dologra. :(

Nem azt mondom, hogy mindenért ők a felelősek. De inkább meghunyászkodtak és halgattak.

Igen az egzisztenciáját mindenki félti. Én is ezt írtam.
Jobban kell az előléptetés,szolgálati lakás mint, hogy az ember esetleg tegyen valamit . De ha ez odáig fajul, hogy elvtelennek kell lenni meg kell gondolni megéri e.
Hiszen más hivatásos katonaként elvtelennek lenni, mint a tescoban. Ott nem felelsz emberek életéért. Tisztként viszont felelsz a beosztotjaidért.

Már nincs szolgálati nyugdíj. Korkedvezményes szolgálati nyugdíj nincs!
Azért nem hiszem, hogy aki tábornokként fejezi be a pályafutását annak szar a nyugdíja.

És vannak zsíros nato beosztások, különböző kiküldetések, tanfolyamok, és tábornoki szinten igen szép fizetések. Esetleg egy honvédelmi miniszteri beó;)

Sajnálom a szemedet. Remélem volt értelme.

Mielőtt azt hiszed minden tisztet utálok nem így van. Nekem is volt ha nem is sok akivel jó volt dolgozni. Ha mindegyik úgy csinálná a dolgát még ma is katona lennék.

Csak sajnos a többségre, főleg aki előre akar menni nem ez a jellemző.
:(
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
És jelentettétek Neki, vagy azt sem merte senki?

Ha őszinte akarok lenni nem emlékszem. Szolgálatban voltam az állománygyűlésen. :)
Bár azt, mikor kiment a válltás csak megnézte valaki lőszer van e elég?
Tudom nem a Benkőnek kell de gondolnám valamilyen magas szinten állítják össze a felszerelés listáját amit kiszállítanak. Senkinek nem tünt föl a hiánya.

De mondok jobbat. Az elején csak pár embernek volt pisztolya. Mivel pl egy okmányosban, vagy test szkennerben egy konténerben 1-2 méteren belűl volt az afgán, illett volna. Ott karabélyal dolgozni elég nehézkes.
Lehet Benkő ezt sem tudta.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Nem személyeskedni akartam veled. Te írtad mit mondtál a lányodnak, arra reagáltam. Remélem tényleg válltozik a honvédségben a gondolkodásmód. Sajnos amíg én ott voltam nem változott.
Lojalitással semmi gond. Csak a beosztottak felé is kellene, hogy működjön.


Prt-ban 2010-ben nem volt egy századra való kevlársisak. Azt is a hollandok hagyták ott.
Úgy gondolod pl ezt nem tudták a vezérkarban a tábornokok? Úgy gondolod pénz kérdése lett volna venni még 200 db sisakot?
Esetleg gondolkodásmód kérdése?
Ne mond, hogy a politikusok véresszájjal üvöltve mondták azt a katonáknak, hogy azt nem vehettek.
Vagy egyszerűen szartak rá.
Mint ezer más dologra. :(

Nem azt mondom, hogy mindenért ők a felelősek. De inkább meghunyászkodtak és halgattak.

Igen az egzisztenciáját mindenki félti. Én is ezt írtam.
Jobban kell az előléptetés,szolgálati lakás mint, hogy az ember esetleg tegyen valamit . De ha ez odáig fajul, hogy elvtelennek kell lenni meg kell gondolni megéri e.
Hiszen más hivatásos katonaként elvtelennek lenni, mint a tescoban. Ott nem felelsz emberek életéért. Tisztként viszont felelsz a beosztotjaidért.

Már nincs szolgálati nyugdíj. Korkedvezményes szolgálati nyugdíj nincs!
Azért nem hiszem, hogy aki tábornokként fejezi be a pályafutását annak szar a nyugdíja.

És vannak zsíros nato beosztások, különböző kiküldetések, tanfolyamok, és tábornoki szinten igen szép fizetések. Esetleg egy honvédelmi miniszteri beó;)

Sajnálom a szemedet. Remélem volt értelme.

Mielőtt azt hiszed minden tisztet utálok nem így van. Nekem is volt ha nem is sok akivel jó volt dolgozni. Ha mindegyik úgy csinálná a dolgát még ma is katona lennék.

Csak sajnos a többségre, főleg aki előre akar menni nem ez a jellemző.
:(
Az egész világ ilyen! Emberek vagyunk! Több multi cégnél is dolgoztam, miután kiszuperáltak, az MH hozzájuk képest profik gyülekezete volt honvédtól tábornokig! A civil életemben idáig csak sunyisággal és hazugsággal találkoztam a vezetők részéről! Az MH grál lovagok gyűjtőhelye volt, ezekhez a multikhoz képest!