[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
ATGM-el meg pláne bármilyen annak való zsírosabb célpontra. Ennyi pénzből meg bármilyen ennek megfelelő technikai felszerelést nem vettünk volna, persze ha valaki szerint fontosabb lett volna a bakancs vagy az egyenruha, arra ennyiből is telt volna a Mi-24-ek helyett.
Ez a része az, ami nem igaz. Éjszakai ATGM lövészetre nem képes. Az, hogy esetleg hajnalban, teliholdas éjszakán talán, az nem generális képesség. UB és gépágyú megy.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Pontosan tudod, hogy honnan eredtek ezek az információk, ki és hol írta le először... Inkább az a kérdés, hogy akkor miért írta ezt és most miért mondja az ellenkezőjét. Miért hülyéz le mindenkit, aki az ő korábbi véleményét idézi. A többi meg pszichológiai kérdés: "Miért fogadjuk el könnyebben igaznak azt, ami egyezik az elképzeléseinkkel?"
Sokan leírták és sokszor, nem csak Zord ha rá utalsz. Tele volt kárörvendő/vádaskodó véleménycikkekkel a sajtó tökig átpolitizálva. Mikor már lehetett látni a sötétszürke festést, meg el is mondták hazatérés előtt reggeli TV-műsorban pl. Koller Józsefek hogy nem csak "restaurálás" lesz, itt még full kreténbe pörgött vagy fél tucat ember, hogy még NVG sem lesz, meg még repülni sem fognak tudni éjszaka, eladtak minden fegyvert, nincs hozzá aki repülje, meg olyan sem aki karban tartsa mert mind nyugger és még kiképzés sincs az oroszokkal kötött bizniszben, aztán megjöttek mentek az álhírek hogy már bontották is a 4 gépből az egyiket etc etc...

Nagy az ellenszél, ez egyértelmű, de ez a vergődés szerintem szánalmas.


Én már csak egy kávét kérek!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Szerintem a h 145 os csoves fegyverzet hatranyat /p/ vel szemben is boven kompenzaljakompenzalja az fz 275 vagy mi meg talan tul is tesz rajta... /nagyobb tavolsagbol pontosabban loni./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Sokan leírták és sokszor, nem csak Zord ha rá utalsz. Tele volt kárörvendő/vádaskodó véleménycikkekkel a sajtó tökig átpolitizálva. Mikor már lehetett látni a sötétszürke festést, meg el is mondták hazatérés előtt reggeli TV-műsorban pl. Koller Józsefek hogy nem csak "restaurálás" lesz, itt még full kreténbe pörgött vagy fél tucat ember, hogy még NVG sem lesz, meg még repülni sem fognak tudni éjszaka, eladtak minden fegyvert, nincs hozzá aki repülje, meg olyan sem aki karban tartsa mert mind nyugger és még kiképzés sincs az oroszokkal kötött bizniszben, aztán megjöttek mentek az álhírek hogy már bontották is a 4 gépből az egyiket etc etc...

Nagy az ellenszél, ez egyértelmű, de ez a vergődés szerintem szánalmas.


Én már csak egy kávét kérek!
A fegyvert en mondtam hogy a legkevesebb... :) de. Valamiert nem neztek a linket hogy akar eun belluli gyartotol is lehet beszerezni. Vagy fak orszagtol akik ellen semmilyen embargo. /de azt is irtam hogy 100% hogy ithon is van belolle mert az osszeset eladtuk sohase az osszes./
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
A fegyvert en mondtam hogy a legkevesebb... :) de. Valamiert nem neztek a linket hogy akar eun belluli gyartotol is lehet beszerezni. Vagy fak orszagtol akik ellen semmilyen embargo. /de azt is irtam hogy 100% hogy ithon is van belolle mert az osszeset eladtuk sohase az osszes./
Más is leírta ezt. Többek közt én is, többször is, hogy van fegyver. Le se szarta senki, csak kaptam hideget meleget.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Más is leírta ezt. Többek közt én is, többször is, hogy van fegyver. Le se szarta senki, csak kaptam hideget meleget.
Ja emlekszek...Nem az elso ilyen alkalom :) nem is az utolso /nem kell fennakadni rajta de az teny hogy vannak akik velemenye hirtelen valtozik /ami meg nem is lenne gond ha nem a szelsosegek kozott valtakozna./ ha jol e!lekszem Tonyo meg Zeal volt meg akik nagyon kardoskodtak a mihu mellett./marmint hogy annyira megse elcseszett./.../meg voltak tobben is akik kicsit./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Más is leírta ezt. Többek közt én is, többször is, hogy van fegyver. Le se szarta senki, csak kaptam hideget meleget.

Azt linkelte itt valaki hivatalos forrásból,hogy nem irányított rakétát és ATGM-et venni kell.Ha venni kell akkor vagy nincs vagy nincs elég.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
A mihuk felujitasara egyebkent azert volt szukseg hogy TOBBEK kozott /nem kizarolag./ hogy a h 145 szerzodes alairasakor jobb pozicioba keruljunk.../es kerultunk./ es ehhez meg jott a tobbi erv... Bomyolult jatek a politika... Neha azt kell mutatni hogy van olyan valasztasi lehetosegunk is amire /az uzlet egy masik szerploje./ nem is gondolt vagy ha megis nem tud ellene tenni semmit... Ugye ha nincs csak 2 nagy gyarto termeke akkor nincs os igazi versenykenyszer. De ha van egy ellenseges konkurens gyarto akire eddig senki se gondolt az zavartkelto lehet..,/minden teren/.mimd ket szomszedom fakitermelo. Perpill /komolyan./ tavaj eggyik se akart oszlopot eladni tuzifa arba. /pedig 3-4 meteres szalakba pakoljak le az udvarukba...meg csak vagni se kellett volna.../ kivagtam az erdombol amit sajnaltam nagyon de ez van. Iden mimd 2 felkeresett hohy megis csak adna el tuzifa arba... /amint lattak hogy van az udvaromba.../
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Teszel egy kijelentést és amikor kérné az ember a linkeket, hogy mik is voltak azok az ajánlatok, amik ócskék is, akkor van pofád szokás szerint sunnyogni...
Megtennéd azt, hogy elhúzol a francba a hülyeségeddel?
Hahaha! Beegtel a mihukkal es nem tudod elismerni a hibadat. Ennyi a tortenet.
A hisztidre pedig nem vagyok kivancsi. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and borisz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Azt linkelte itt valaki hivatalos forrásból,hogy nem irányított rakétát és ATGM-et venni kell.Ha venni kell akkor vagy nincs vagy nincs elég.
Onnan indultunk, amit én fentebb írtam: Hogy nincs semmi sem hozzájuk. SEMMI. Sem pilóta, sem műszaki, de még gépágyú sem, mert még azt is kiszerelték azt eladták.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Bizonyára így van. Azonban -és ez már túlmutat a reaktivált hazai Mi-24-esek történetén - idővel célszerű lesz a célok megvilágításába extraként JTAC által irányított drónokat is bevonni.
Nagyobb a baj.NGVvel földközelben repülhet,de nem terepbújkálós fűnivóban.Európában számitani lehet a csapatlégvédelem lokátoraira,és magukra a rakétákra is.Osza pl van romulánnak,az orosz csapatlégvédelem meg nem gyönge.Nemhogy éjjelre,nappalra is elkéne az IR képalkotó,az álcázott célok kereséséra.NGVvel északai gá,becsapódás utáni célponthelyesbittéssel még csak elmegy,de az ATGM igy használhatatlan.Az adatátviteli rendszer milyen?Tudná fogadni egy drón videójelét?Nameg képernyő is kéne,amin megnézzi a pilóta/légilö
Amit én a látottakról, hallottakról gondolok.
A klasszikus Mihu kép, vagyis a Hajmáskér fölött elzúgó, nagy robajjal döngető Mi-24-es géppárok, rajok tömeges NIR tűzcsapása nappal, jó időben, a múltté.

Ezek a gépek most már elsősorban éjszakai harcra fognak készülni, a géppár-raj felállásban, de folyamatosan manőverezve és szigorúan JTAC rávezetéssel.
Azaz, addig meg se közelítik a poteciális célpontokat, amíg azok nem egyértelműek, a célok felderítésével se kell húzniuk az időt, a dolguk a gyors odamanőverezés és rácsapás, csapásmérés.
Egyszerre egy gép, vagy géppár támad, másik gép, vagy géppár biztosít.

Ettől a Mi-24P még nem lesz se AH-64E, de még Mi-28NM se, ahogy a H-145-ösöket se váltja ki, csak az alkalmazhatósága idomult a jelen korhoz.

vész.....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Nem tudom hogy érdemes e vagy lehetséges e? De a cikk alapján ha már "ennyit" költötünk rájuk, akkor nem e lenne számunkra is egy további 4-6 éves üzemidő hosszabítás mint opcionális lehetőség. A bolgárok 4 db Mi-24 V! 2030-33 ig kívánják üzembe tartanni.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw3j9v9jarww4uGgJtNlgAgl&cshid=1555673690479
Szerintem ha oda kerul a sor elgondolkodnak rajta... /lehet az opcios gepek a most felujitott gepek uzemido hosszabitasara lessz kihasznalva... Nem tudhatjuk.../
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez épp Allesmor Obranna írta ... és hogy honnan kapta ezt az infót, azt csak ő tudja.
Ezért is örülök neki, hogy ma már mást is ír. Ahogy egyébként Balázs is, mert az 1,5/10 ből 5,5/10 nél tart, az meg szerintem teljesen oké, így már korrektül látja a dolgot kb, mivel tökéletes megoldásokra NINCS minden esetben nem csak forrás de még lehetőség sem feltétlenül.

Akiket nem tudok megérteni, mint pl. Blogen és Celebra, akik csak tolják a dolgot tovább, miután már vége van ennek a vitának gyakorlatilag...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Maradjunk annyiban, hogy a mai európai hadszíntéren a valóság az, hogy HA van egyáltalán ATGM, az már nyerő. Én nem tudom miről fantáziáltok itt páran, jelenleg nem csillagháborúra kell készüljünk szerencsére.
Modern,hatékony és feladatát teljesiteni képes hadseregről.Ami nem pizsamásmelegedő és parasztvakitó funkciót jelent.
A román Gepardokon és a mi Mistraljainkon kívűl van bárkinek éjszaka bevethető SHORAD-ja a környékünkön? A MANPAD meg eleve nem játszik éjszaka.
Lelombozlak,van.És folytatom a lelombozást,de a MANPADokhoz is van északai,még IR irányzék felszerelésének lehetősége.Meg adatátviteli rendszerrel tűzvezetési infóátadás is a csapatlégvédelmi háp-rol.Még Molni HTÖje is tartalmazza az infót,és a kék hátterű kellenmessen olvasható.
Szóval ha nem bozótnéger szintű az ellen,akkor bizony szegény Mihujaink bajban vannak,az NGVvel együt.Szép,szivetmelengető látvány.Ennyi.
Hogy a vezetősugaras ATGM meg mér probléma,azt meg nem tudom miért kell folyton újra,meg újra elmondanom.Szerintem elég egyértelmű,hogy amig a célravezetés megy,a helinek célt kell repülnije a csapatlégvédelem számára.A mai,kompjútervezérelt rendszerek ölég gyorsan reagálnak.És csak érdekességként,van légvédelmi hk ágyúlőszer is,direkt helik ellen.De a csőböl inditott rakéták is alkalmasak helik lelövésére.Az,hogy nekünk nincs,csak egy dolog
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Modern,hatékony és feladatát teljesiteni képes hadseregről.Ami nem pizsamásmelegedő és parasztvakitó funkciót jelent.

Lelombozlak,van.És folytatom a lelombozást,de a MANPADokhoz is van északai,még IR irányzék felszerelésének lehetősége.Meg adatátviteli rendszerrel tűzvezetési infóátadás is a csapatlégvédelmi háp-rol.Még Molni HTÖje is tartalmazza az infót,és a kék hátterű kellenmessen olvasható.
Szóval ha nem bozótnéger szintű az ellen,akkor bizony szegény Mihujaink bajban vannak,az NGVvel együt.Szép,szivetmelengető látvány.Ennyi.
Hogy a vezetősugaras ATGM meg mér probléma,azt meg nem tudom miért kell folyton újra,meg újra elmondanom.Szerintem elég egyértelmű,hogy amig a célravezetés megy,a helinek célt kell repülnije a csapatlégvédelem számára.A mai,kompjútervezérelt rendszerek ölég gyorsan reagálnak.És csak érdekességként,van légvédelmi hk ágyúlőszer is,direkt helik ellen.De a csőböl inditott rakéták is alkalmasak helik lelövésére.Az,hogy nekünk nincs,csak egy dolog
Olyan dolgokat veszel alapnak, meg "nem bozótnéger" kategóriaként emlegeted, ami kb. csak nagyhatalmaknak van ténylegesen rendszerben. A jelenlegi felhasználási módja szerint, ebben a térségben a mihuk nem kimagaslóak, de nem is csak "bozótnégerre" jók!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezért is örülök neki, hogy ma már mást is ír. Ahogy egyébként Balázs is, mert az 1,5/10 ből 5,5/10 nél tart, az meg szerintem teljesen oké, így már korrektül látja a dolgot kb, mivel tökéletes megoldásokra NINCS minden esetben nem csak forrás de még lehetőség sem feltétlenül.
Mert valakiknek a pusztába kiáltott szó hálátlan szerepét is fel kell vállalnia.:)
Akiket nem tudok megérteni, mint pl. Blogen és Celebra, akik csak tolják a dolgot tovább, miután már vége van ennek a vitának gyakorlatilag...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezért is örülök neki, hogy ma már mást is ír. Ahogy egyébként Balázs is, mert az 1,5/10 ből 5,5/10 nél tart, az meg szerintem teljesen oké, így már korrektül látja a dolgot kb, mivel tökéletes megoldásokra NINCS minden esetben nem csak forrás de még lehetőség sem feltétlenül.

Akiket nem tudok megérteni, mint pl. Blogen és Celebra, akik csak tolják a dolgot tovább, miután már vége van ennek a vitának gyakorlatilag...
Mert valakiknek a pusztába kiáltott szó hálátlan szerepét is fel kell vállalnia