[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt a NERpatkányozást nem is te toltad, hanem Angelsoul.

Lényegtelen, meddő vita ez, mert vannak emberek akiknek bármi is fog történni az büdös lesz, mivel zsigerből gyűlölik a jelenlegi rendszert. Ezzel én meg vitatkozni így nem akarok és nem fogok. Minek? Itt van olyan aki büntetlenül inkompetensezhette, hazaárulózhatta le, fikázhatta széjjel a doktoriját pl. egy Dr. Kollár Józsefnek, nekem itt már ebben a vitában nincs tovább szerepem úgy gondolom.
Ja,hogy a mások szájába adott hazugságaid,meg a hatalomra való hivatkozás sem elég,hogy ne tünjön ki a logikus érvekkel szenbeni vitaképtelenséged,már nem elegendőek.....Mert megin csak célozgatva hazudozol.Pl sose mondtuk,hogy a Mihu nem fog tudni NGVvel északa repülni.Se azt,hogy eladták a gépágyút belőle.Azt irtuk,nem csak én,hogy gá-n kivül nincs hozzá fegyverzet.És,nincs.Hogy modern harctéren ebben az állapotában elvérzik.És ukrajna rá a bizonyiték.Nameghogy az agitprop szövegelés nem vivja ki a tiszteleletemet?Hát nem.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerintem meg nem megy az csak olyan könnyen hogy Manpad al bármít is lelősz.
Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott. Egyrészt a szerencse, másrészt aki "akik" lelőtték azt a Mihut azok ki lehettek képezve. Nem mezei szinten. Továbba meg nem hiszem hogy egy "ősrégi" iglával szedhették le. Ahhoz hogy egy Manpad sal bármit is lekapjál ahhoz azért nem ártanna
Ott a kisebb településeken is vannak 4+ emeletes házak, amiket nem tudtak az ukránok tűz alatt tartani, azokról indítottak. Idővel! Mert Szlavjanszk első ostromakor a belváros felett is ukrán 24-esek repültek a fák csúcsánál alig magasabban, az orvlövészek miatt (a régi topikban boki írt is erről, hogy a bámészkodó civilek is kaptak) nem tudtak kimenni a szakik a tetőkre.
Ennyi volt a nem hétköznapi kiképzés...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ja,hogy a mások szájába adott hazugságaid,meg a hatalomra való hivatkozás sem elég,hogy ne tünjön ki a logikus érvekkel szenbeni vitaképtelenséged,már nem elegendőek.....Mert megin csak célozgatva hazudozol.Pl sose mondtuk,hogy a Mihu nem fog tudni NGVvel északa repülni.Se azt,hogy eladták a gépágyút belőle.Azt irtuk,nem csak én,hogy gá-n kivül nincs hozzá fegyverzet.És,nincs.Hogy modern harctéren ebben az állapotában elvérzik.És ukrajna rá a bizonyiték.Nameghogy az agitprop szövegelés nem vivja ki a tiszteleletemet?Hát nem.
Célozgatva hazudozok :D?
Elmész te a büdös kurva anyádba! Olvass már vissza te gyökér, hogy miket írtál le TE, meg miket én, és abból mi valósult meg te sültparaszt??!

Kettőnk közül többek közt nem én pocskondiáztam Koller tábornok urat, nem én mondtam el minden szarnak a doktoriját, hanem TE, és te mégis itt vagy és virulsz, és most ezek után természetesen engem fognak bannolni, ahogy kell.

Viszont látásra!
 
M

molnibalage

Guest
Meg mindig azon vagy kiakadva, hogy (szerinted) ocskanak neveztem az uh-1-et? Lepj mar tul rajta!

Orultem volna egy jo ajanlatnak, mert az ami katonak nagyon dicsertek a varosi beveteseknel a kepessegeit. Csak sajnos az ingyen helikopter szoveg es a Hussein Obama (Goodfriend) teremette politikai legkor valahogy nem gyozott meg. Mar ugyis mindegy. Eldolt, marad a mihu.
  • Nem kiakadva, csak azért kurvára vastagbőrös, hogy ócskának titulálsz valamit, ami a mostani 24-es felett van. A 24-es akkor miért nem kapta meg a jelzőt? Ezt kettős mérce.
  • Ezen felül többesszámot használtál, hogy ajánlatok és ócskák. Hol vannak azok az ajánlatok? Hm...?
Ez "pici" irritáló és nagyon vastag arcbőr kell ahhoz, amit menetrendszerűen előadsz itten.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Célozgatva hazudozok :D?
Elmész te a büdös kurva anyádba! Olvass már vissza te gyökér, hogy miket írtál le TE, meg miket én, és abból mi valósult meg te sültparaszt??!

Kettőnk közül többek közt nem én pocskondiáztam Koller tábornok urat, nem én mondtam el minden szarnak a doktoriját, hanem TE, és te mégis itt vagy és virulsz, és most ezek után természetesen engem fognak bannolni, ahogy kell.

Viszont látásra!
Kifejezetten örülnék annak a látásnak.Meg a fogorvosod.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem kiakadva, csak azért kurvára vastagbőrös, hogy ócskának titulálsz valamit, ami a mostani 24-es felett van. A 24-es akkor miért nem kapta meg a jelzőt? Ezt kettős mérce.
Sejtettem, hogy felre fogod erteni. Altalanossagban hasznaltam az ocska jelzot a nyugati ajanlatokra. Ez csak annyit jelent, hogy nem kaptunk csucsmodellekre ajanlatokat. Kar volt ezert ekkora musort levagni.
Ezen felül többesszámot használtál, hogy ajánlatok és ócskák. Hol vannak azok az ajánlatok? Hm...?
Talan neked kimaradt egy bejegyzesem.
Ez "pici" irritáló és nagyon vastag arcbőr kell ahhoz, amit menetrendszerűen előadsz itten.
Rendre behisztizel valami tok jelentektelen bejegyzesemen. Nyilvan velem van a baj. :rolleyes:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem meg nem megy az csak olyan könnyen hogy Manpad al bármít is lelősz.
Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott. Egyrészt a szerencse, másrészt aki "akik" lelőtték azt a Mihut azok ki lehettek képezve. Nem mezei szinten. Továbba meg nem hiszem hogy egy "ősrégi" iglával szedhették le. Ahhoz hogy egy Manpad sal bármit is lekapjál ahhoz azért nem ártanna egy pár hónapos kiképzés. Mind szimuláción, mind élesben terepen.
Kiképzést Dudi megválaszolta.Szerintem lehetett kapcsolatuk a csapatlégvédelem HÁPjához.Vagy csak pechkje volt az ukinak,hogy beleszaladt egy készültségben álló MANPPADosba.Ne felejtsük,az afgánok egész jó lelövési arányt értek el a Stingerrel,mindenféle bonyorult harcirányitó rendszer nélkül.De hamár bozotnégereket emlegettem.Rhodesiában a négerek értek el sikereket a Sztrellával.DIRCM nélkül egyszerüen manapság egy nagyobb helit nem szabad a harctérre engedni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És azt mi a túró használná..? Mert 0 db platform képes a Brimstone-t hordozni.
Gripenre nem lehetne integrálni?Arabok(brazil) Calidus turbopop gépének a fegyverzeti felsorolásában bent van,ha jol emlékszem.Ráadásul a legutóbbi változat már multispektrumos irányitófejet kapott.Szó volt rla,hogy az RQ9re is integrálják,hogy aztán megtörtént e,vagy csak tervezik,hirtelen nem tudom.
 
M

molnibalage

Guest
Gripenre nem lehetne integrálni?Arabok(brazil) Calidus turbopop gépének a fegyverzeti felsorolásában bent van,ha jol emlékszem.Ráadásul a legutóbbi változat már multispektrumos irányitófejet kapott.Szó volt rla,hogy az RQ9re is integrálják,hogy aztán megtörtént e,vagy csak tervezik,hirtelen nem tudom.
Be, persze. Jó pénzért toronyórát lánccal is. Csak ez idő és pénz. Sok értelmét nem látom, ha lenne SDB I/II itthon.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Be, persze. Jó pénzért toronyórát lánccal is. Csak ez idő és pénz. Sok értelmét nem látom, ha lenne SDB I/II itthon.
Elvileg nem kéne,hogy bonyorult legyen a dolog.NATO kompatibilis rendszer.
Másra való a két rendszer.Ez is kéne,meg az is.Meg a toronyóra láncostul is.Mert van még egy halom fegyverrendszer,amit szerintem integrálnunk kéne a Gripenhez,nem csak az SDB.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Be, persze. Jó pénzért toronyórát lánccal is. Csak ez idő és pénz. Sok értelmét nem látom, ha lenne SDB I/II itthon.
Tovább megyek.Szerintem olyan fegyvereket is érdemes lenne integrálnunk,ami nekünk nincs,csak a szövetségeseinknek.NATO művelet esetén tudjuk azokat is felhasználni.Nem kell feltétlen bonyorult dolgokra gondolni.Ne csak Hydra NIRt tudja használni,hanem a SNEBet is.Ne csak Mk sorozatú bombákat tudja kezelni a bombacélzó,hanem spanyol vagy francia tipusokat is.Legtöbb esetben ez szoftver kérdés néhány gyakorlati próbával.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 143
10 854
113

Az, hogy akkor most infrával vagy lézerrel világít-e?

Láttam már élőben néhány éleslövészetet... Látványnak érdekes, jó fotótéma, de az ilyen sajtónapoktól nekem mindig "színházi előadás" érzésem van.
(Ismert terep, begyakorolt célok és útvonalak.) Jó lenne beszélgetni a résztvevőkkel, hogy mit és hogyan csinálnak, mi jelenti a nehézséget, csak erre nincs lehetőség és valószínűleg ezt nem is mondhatják el bárkinek... persze több emberrel kellene átbeszélni ugyanazt, az objektivitás miatt.

Az egyik videóban azt is mondta, hogy hány méterről nyit tüzet az ágyúval.

Az ukrán Mi-24 es lelővéséből (Manpad) szerintem két dolog marhara számított ott.


Nappal volt, látták a helit. Éjszaka egészen mások a körülmények.



Mégis mivel? Gondolod, hogy az orosz szeparatisták a legkorszerűbb Igla-Sz-t vagy Verbát kaptak...? Egyébként nem tökmindegy? Infracsapdázni sem maradt idő. Semmire. Lekapták őket és kb. beszarni volt idejük. Ennyire törékeny ma egy harci helikopter. A '70-es évek elején ilyen célpontot szinte le sem tudtak lőni rakétával, mert a közelségi gyújtótól kezdve n+1 probléma volt. Tessék már az Osza cikkel elolvasni...

Az EVU nem segít? Szerintem kellene neki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 827
113
Az, hogy akkor most infrával vagy lézerrel világít-e?



Az egyik videóban azt is mondta, hogy hány méterről nyit tüzet az ágyúval.



Az EVU nem segít? Szerintem kellene neki.

A lézer az gyakorlatilag koncentrált fénysugár tartománytól függetlenül.A célmegjeleölés infra tartományú lézerrel történik.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Hol voltál, mit olvastál te erről a témáról az utóbbi héten? Igen, a Mi-24 nagyobb mint a H-145, de legalább van passzív védelme ami min. kézifegyverek ellen véd, a H-145-öt ellenben bármilyen kézifegyverrel ki lehet ütni, csak jól kell célozni! Egy mesterlövész egyetlen lövése elég erre. A nem irányított fegyverek ellen passzív védelem nélkül semmiféle aktív védelem nem segít, és tetszik vagy nem, minden hadseregben ezekből van a legtöbb. Ha meg egy 30-as gépágyúval szerinted csak riogatni lehet, akkor javaslom állj ki elé célpontnak csak úgy próbaképpen, hátha nem is ijedsz meg.:p Az utóbbi hét tapasztalatai alapján meg azt kijelenteni, hogy a feltuningolt Mihukat csak fényes napsütésben lehet bevetni, ez már egyszerűen nettó hazugság. :mad: Lehet bírálni bármilyen döntést, de téves vagy pláne hazug "érvek" alapján erősen kétségessé teszi a kritika jogosságát ...
Az meg hogy az új gépekre már folyik az átképzés csak azt jelenti, hogy majd ÉVEK MÚLVA lesz hasonló szinten bevethető 8 másik gépünk. Elsőként ugyanis a leendő oktatókat képezik ki akik majd megtanítják a többieket a H-145-ön - először repülni, aztán éjszaka repülni, és csak azután éjszaka harcolni is. Szóval ez nem holnapután lesz bevethető szint ...
Apám te túl sok mozit néztél, mikor lő le egy mesterlövész egy lövésből egy relpülő helikoptert??? Azt is elárulhatnád hogy mit kezdenél HK ellen azzal a 30as ágyúval?? Mert más nincs a gépekhez?? De biztosan jobban tudod, jobb ez mint 6-8km röl minden időjárási viszony mellett pct rakétát indítani ugye?? Igazi taktikai zseni vagy, szedj már le csöves fegyverrel 6kmröl helikoptert. A Mi24nek ahhoz hogy az ágyúját bevethesse be kell repülnie ebbe a csöves zónába. Melyiknek nagyobb a túlélési esélye?? Előre kirakott és JTAc által megjelölt célokat lőttek?? Hát az már valami nem?? Ilyen minden igazi csata, előre tudjuk mi hol lesz és éppen lesz ott JTAC is..... legalább ökörségeket ne irj... az hogy nvgvel elrepked éjszaka egy dolog, de semmi komolyabb manőverre nem tellne, pláne hogy semmi értelmes fegyver nincs hozzá...és igen ez ebben a formában igy nem ér sokat. Ha lenne hozzá UBblokk, és Pct rakéta meg egy normális FLIR torony a rávezetéshez más lenne a véleményem.....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Na ugye hogy nemcsak a pilótát kell fejbelőni ha egy helit le akarsz kapni, van azon bőven érzékeny pont, csak van amelyik EZ ellen jobban védett?!! Viszont a H-145-öt egy sima Kalával is le lehet durrantani, és azon mintha több lenne a védtelen felület. És ha nehéz eltalálni, akkor a Mi-24-et is nehéz eltalálni, főleg hogy azoknál sose volt eljárás a FÜGGESZKEDŐ üzemmód. Irányítatlan fegyverrel, kézi tűzfegyverrel akkor nem túl nehéz egy helit eltalálni ha feléd repül, mert akkor nemigen van szükség előretartást számolni, persze ehhez jól kell álcázni magad, mert a 30-as puskával messzebbre lehet lőni mint egy kézifegyverrel (kivéve talán a nagykaliberű mesterlövész-fegyvereket, de olyan sincs minden bokorban).
A "honnan jött" meg onnan jött, hogy a hozzászóló "szagértő" szerint egy harci heli 30-as puskájával csak riogatni lehet, arra volt válasz hogy ki lehet próbálni kiállni elé.
Ráadásul az utóbbi hét tapasztalatai szerint nem érdemes arra hivatkozni, hogy milyen könnyen lőttek le NAPPAL bárhol harci helikoptert. A múlt héten kiderült, hogy a MI jelenlegi Mi-24 gépeink a jelenleg kidolgozott harcászati rendszerben ÉJSZAKA, PONTCÉLOK ellen bevethetők gépágyúval, szóval ettől kezdve NEKÜNK ez az alap. Lehet esetleg köpködni hogy csak JTAC-kal lehet ezt megcsinálni, de akkor tessék azt köpködni, aki kidolgozta ezt az eljárást és akitől tanultuk!! Vagy az USA csak addig követendő példakép, amíg meg nem tanultunk tőlük valamit?!!
Én se voltam túl lelkes mikor elküldték nagyjavításra a 24-eket (semmiféle minimális modernizációban sem hittem), de kellemesen csalódtam egy kicsit. Így se lett persze Apache, de mi se vagyunk/leszünk sose az USA, és a gépeink ÍGY IS éjszakai bevetésre alkalmassá váltak! Ha gépágyúval pontcélra tudnak lőni éjszaka, akkor B-8 blokkal területcélra még inkább alkalmasak lesznek, ATGM-el meg pláne bármilyen annak való zsírosabb célpontra. Ennyi pénzből meg bármilyen ennek megfelelő technikai felszerelést nem vettünk volna, persze ha valaki szerint fontosabb lett volna a bakancs vagy az egyenruha, arra ennyiből is telt volna a Mi-24-ek helyett.
Azt is vedd figyelembe hogy csak 4db agyús gép van, a többinek maradt az egyetlen 12,7mmes valami. Azt mégis mi a szarra használnád??? Elterelésnek?? Azzal mit lősz.ki és milyen távolságból?? Neked mi számít pontcélnak?? 10 éve ott álló istálló, vagy mozgó IFV??? Éjszaka hogy találja meg a szuperhind egyedül?? Lehet itt okoskodni, de nem ám megmagyarázod hogy ebben a formában ezek a helik többet érnek mint egy H145.... jah és hogyha már költöttünk rá, miért nem tud semmit?? Nemhogy új képessége nincs de a.régiek is elvesztek..