A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Hát én sem látom sok értelmét! És 1 milliárdból nem sokra futná! Még 1 második századra sem a Gripenek mellé! Persze a NASAMS jöhet!
Már az egymilliárd is elírás lesz a "milliárdos üzlet" helyett, mert ezek a "szakértők" nem fogják fel, hogy az évi két százalék mit jelent (hárommilliárd dollárnál is több lesz évente a honvédelmi költségvetés)! Nekik a gyurcsányi haderőreform a természetes.
 
T

Törölt tag 1586

Guest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Azt írja a másik volt ápolt:
"... az F-35-ösök eleve túl fejlettek a magyar hadsereg igényeihez, amelynek feladata a légtér védelme, de nem hajt végre támadó műveleteket...":mad::eek:

Mi van? A Magyar Légierő nem hajt végre támadó műveleteket?

Igen,már megint az a fránya szaknyelv.Nyilvánvalóan azt akarta mondani, nem akarunk más országot megtámadni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Igen,már megint az a fránya szaknyelv.Nyilvánvalóan azt akarta mondani, nem akarunk más országot megtámadni.
Nem, nem. Pontosan azt akarta írni, amit írt. Szinte biztos, hogy úgy gondolja a védekezést, hogy nem ölünk meg senkit, hiszen már az ellentámadás is elfogadhatatlan lenne neki a fejecskéjében kavargó dolgok miatt! Merthogy még a nagy honvédő háború idején a fasiszta agresszorok voltak azok, akik öltek. Na, még mindig ezért!
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner
K

kamm

Guest
"Dehogy gyárthatnánk"-nál felnevettem :) Gyártástechnológiák globalizáltak (afrikát kiváve). Miért gondolják egyesek, h egy szárazföldi harcjármű gyártása űrtechnológia? Egy autó karosszériát legyártani nagyságrendekkel bonyolultabb (hidroformázás, clincselés, hegesztés). A cnc gépnek meg hidd el fellélegzés ha nem 1-mikronos tűrés alatti piezo-befecskendezőt kell gyártani, hanem mondjuk bármit egy páncélostechnikához. Kivéve talán az üregelt elemeket. Simán tudnánk gyártani szárazföldi technikát, a szándék kell hozzá (esetleg idő vagy liszensz).

Olvasd el, mit irtam. Nem a know-how hianyarol beszeltem, hanem a totalisan hianyzo gyartorol, a szukseges munkaerorol stb. Gyartosort irgaltalan penzert megveheted, de szakembert mar nem fogsz hozza venni, max ukran vendegmunkast, arrol meg tudjuk, milyen minoseget produkal...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and hunter85

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
"Dehogy gyárthatnánk"-nál felnevettem :) Gyártástechnológiák globalizáltak (afrikát kiváve). Miért gondolják egyesek, h egy szárazföldi harcjármű gyártása űrtechnológia? Egy autó karosszériát legyártani nagyságrendekkel bonyolultabb (hidroformázás, clincselés, hegesztés). A cnc gépnek meg hidd el fellélegzés ha nem 1-mikronos tűrés alatti piezo-befecskendezőt kell gyártani, hanem mondjuk bármit egy páncélostechnikához. Kivéve talán az üregelt elemeket. Simán tudnánk gyártani szárazföldi technikát, a szándék kell hozzá (esetleg idő vagy liszensz).
Jó hosszú ideje pörögtök már ezen a saját gyartáson? Miert? Kezdjük a nulláról miközben ezeknek a cuccoknak mar van bejáratott gyártóbázisuk? Valami olyasmit kellene talalnunk amiben mi vagyunk a jók. Ez a haditechnikas dolog nekem már elúszottnak tűnik.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
"Dehogy gyárthatnánk"-nál felnevettem :) Gyártástechnológiák globalizáltak (afrikát kiváve). Miért gondolják egyesek, h egy szárazföldi harcjármű gyártása űrtechnológia? Egy autó karosszériát legyártani nagyságrendekkel bonyolultabb (hidroformázás, clincselés, hegesztés). A cnc gépnek meg hidd el fellélegzés ha nem 1-mikronos tűrés alatti piezo-befecskendezőt kell gyártani, hanem mondjuk bármit egy páncélostechnikához. Kivéve talán az üregelt elemeket. Simán tudnánk gyártani szárazföldi technikát, a szándék kell hozzá (esetleg idő vagy liszensz).
Úgy 15 éve olvastam valahol, hogy meg akartuk venni a Pinzgauer liszenszét, de a Puchnál azt mondták, nem látnak olyan céget Magyarországon, amelyik megfelelő minőségben le tudná gyártani.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Jó hosszú ideje pörögtök már ezen a saját gyartáson? Miert? Kezdjük a nulláról miközben ezeknek a cuccoknak mar van bejáratott gyártóbázisuk? Valami olyasmit kellene talalnunk amiben mi vagyunk a jók. Ez a haditechnikas dolog nekem már elúszottnak tűnik.

Van amiben jók vagyunk, de rengetegen eltávoztak- elszipkázták őket jóval magasabb fizetésekért.
A hétvégén erről is beszéltem egy mérnök ismerősömmel, (Debreceni Egyetem), mondta hogy a német, dán, svéd cégek folyamatosan szipkázzák el a kollégáikat.
Sajnos azokkal a bérekkel a kelet-európaiak soha nem fognak tudni versenyezni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 430
113
Úgy 15 éve olvastam valahol, hogy meg akartuk venni a Pinzgauer liszenszét, de a Puchnál azt mondták, nem látnak olyan céget Magyarországon, amelyik megfelelő minőségben le tudná gyártani.
Azóta meg ide hordják a szarjaikat gyártatni. Úgy mint Mercedes, BMW, AUDI.
Nem értem én ezeket a szemét németeket! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 430
113
Pár óra és megtudunk valamit! Én arra tippelek, hogy szót ejtenek a NASAMS-ról és ennyi egyelőre, mert aláírás még abban az ügyben se lesz, max szándéknyilatkozat!
Én meg abban vagyok biztos, hogy a légvédelmi rendszer ezen eleme már le van zsírozva. Benkő papa biztosan az idei évet jelölte meg a beszerzésre. És már elég régóta egyezkedünk az ügyben tudtommal.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 841
113
Azóta meg ide hordják a szarjaikat gyártatni. Úgy mint Mercedes, BMW, AUDI.
Nem értem én ezeket a szemét németeket! :rolleyes:
Mert egy gépjármű összeszerelése és egy harc jármű közt azért adódik gyártási kultura különbség. Ha egy kocsit össze tudsz legozni, attól még nem biztos hogy egy modern ifv le is tudsz gyártani. Még az összeszerelés se menne úgy.