A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....
Azert ilyen vilagos a szine hogy az epp aktualis kornyezethez kommyebben tudd alcazni..:) komolyra forditva a szot sivatagi... /egyebkent helyzetben a legenyseg tobsege lefulyna festek spry vel.../ amugy tok jokat lehet alkotni /volt hogy le volt tiltva egy bizonyos minta es nemtudtuk paran bevasaroltak adott mintazatu mellenybol /jo penzert./ nagyon fain veferedmenyek szulettek ;)...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....

Koncepció? Te kis naív:D

Viccet félretéve valószínű ez volt éppen kéznél.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Coyote Tan nem fehér és ilyen elbaszott a színe.
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
A TEK nemrég kapott 5 milliárdot új eszközök beszerzésére. Eddig is feltűnő volt, hogy a szupermodern cuccokkal, fegyverekkel, felszerelt alakulatnál, ott van pár, elavult BTR. Kilógtak a sorból. Bár egy nem olyan régi bemutatón, már új MRAP kategóriás járművet is felvonultattak. Lehet, az lesz nekik a BTR helyett.
Btr-t megmondta valamelyik tekes főmufti, hogy azért kell mert ha be át kellene nézni egy beton kerítésen akkor az bedönti vagy lőnek is a kollégákra akkor az adja a fedezéket.
 
H

Hummen23

Guest
M9
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:

https://honvedelem.hu/cikk/116059_mar_csak_ket_nap

Itt a srácok már álcázott sisakkal és coyote brown kiegészítőkkel vannak ellátva egységesen.
Ez megér egy vállonveregetést. De...
Miért a 160 cm magas katona kapja a géppuskát? És ha már kiosztottak 10000 cz-t, akkor nem akadt egy tucat új karabély a kedvcsináló bemutatóra?
Ahhh....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:
Ha sokat nézem nekem megszokja a szemem, annyira szerintem nem gáz. A sok zöld mókus közül nyilván bevonza a kontraszt a szemet, de nekem nem idegen ez a fél-sivatagi, aszály sújtotta posztapokaliptikus háborút idéző Ghost cucc...-persze, ez nem egy szakmai hsz volt, aki viseli nyilván jobban tudja mi lenne a jó.
Igy ugye már egész jó:
mb4a3140.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Loken

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Valoszinuleg azert geppuskat kapott a 160 cm es srac mert bizomyos tulajdonsagai alkalmassa teszik ra... /nem a testalkat alapjan lessz valaki jo gpu iranyzo.../ vannak bizonyos tulajdonsagok amik alkalmassa teszik ra /nem csak rendfokozat vagy testalkat./ azert megis csak a raj legnagyobb tuzereju egyeni lofegyveret kell kezelni nem art ha fejben is ott van aki kezeli /fizikalisan meg majd megszokja en is megyszoktam es egyaltalan nem volt nehez rosszabbul futo karabelyosokat lefutottam pl pkm el 167 cm 58 kg mal /tehat szaz hatvan centis otven kilos gyerekkent.../
 
H

Hummen23

Guest
Valoszinuleg azert geppuskat kapott a 160 cm es srac mert bizomyos tulajdonsagai alkalmassa teszik ra... /nem a testalkat alapjan lessz valaki jo gpu iranyzo.../ vannak bizonyos tulajdonsagok amik alkalmassa teszik ra /nem csak rendfokozat vagy testalkat./ azert megis csak a raj legnagyobb tuzereju egyeni lofegyveret kell kezelni nem art ha fejben is ott van aki kezeli /fizikalisan meg majd megszokja en is megyszoktam es egyaltalan nem volt nehez rosszabbul futo karabelyosokat lefutottam pl pkm el 167 cm 58 kg mal /tehat szaz hatvan centis otven kilos gyerekkent.../

Én is voltam géppuska irányzó. És akkor is voltak alacsonyabb kollégák, akik bizony megszenvedtek vele, már csak a fegyver méreteiből adódóan is. És nem ők voltak akik a legjobban kezelték, esetleg pontosabban lőttek vele. Egyszerűen ezt dobta nekik a gép.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Azért kapott géppuskát mert amikor felszerelt abba a beosztásba írt alá.Minden más csak belemagyarázás!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Idegen nyelvű (ami nem angol) lehetne kérni egy kis rövid leírást? A google zavaros, de ki lehet bogozni.
A cseh helikopter beszerzés mellett a bahrejni Patriotot és a katari Apachokat is el akarja kaszálni ez a tag és támogatókat keres az "ügyének". Legutóbb 21 szavazatot tudott maga mellé állitani, nyilván ezzel semmire sem volt képes.
Az ő ilyentérű munkásságára számithatunk majd mi is úgy érzem...egy igazi seggfej.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Azért kapott géppuskát mert amikor felszerelt abba a beosztásba írt alá.Minden más csak belemagyarázás!
Ja nallunk is volt helikopter vezeto meg mittudom en milyen megfigyelo beosztasban felszerelt azt megse az lett...
Eleg szomoru ha egy alegysegnel ez alapjan megy beoba az ember hogy mi alapjan szerel fel....

Nallunk legalabbis szemelyre lett szabva... Akinek volt jogsija harcjarmu vezeto lett.../de nem mindenki akinek jogsija volt.../ es nem vezetokent szereltek fel az iranyzok detto valogatas alapjan letttek kivalasztva az rpg sek a legjobbat lovik... A tavcsovesek szinten valogatva lettek...mondjuk mi ott lettunk kikepezve ahol kesobb szolgalatot teljesitettunk zaszloaljra szazadra pontosan... Alapkikepzes utan szakalapon jott az elso kor hogy ki milyen beoba kerul de szakalap kozben is voltak valtozasok. Sot utanna is....
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
En mondjuk orommel olvasom a fikazast de a jelenlegi kepeket erdemes osszehasonlitani egy ket eves kepekkel... Felszereles detto... Szidva vannak a torok cuccok de nehogy aztmondja nekem valaki hogy nem jobbak mint az utolagosanmpancelozott g mercik...
Én nem fikázni akarok eskü de ha már egy valag pénzt elköltünk és új cuccokat veszünk (egyéni felszereléseket) akkor az miért nem lehet normálisan csinálni és nem a létező összes színt ráaggatni a katonákra?
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
A geppuska iranyzonal meg kulonosen nagy figyelmet forditottak erre.., mindenki le lett tresztelve szakalap alatt a kotelezon felul hogy ki alkalmas ra ki nem...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Coyote Tan nem fehér és ilyen elbaszott a színe.
Tudom hogy tan, azért írtam hogy szinte fehér..... amúgy a coyote tan nem ilyen sok árnyalattal sötétebb, na ez meg sem közelíti azt.... Elhiszem hogy klímaváltozás, meg minden de erre felé viszonylag ritka a sivatagi terep.....
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Én nem fikázni akarok eskü de ha már egy valag pénzt elköltünk és új cuccokat veszünk (egyéni felszereléseket) akkor az miért nem lehet normálisan csinálni és nem a létező összes színt ráaggatni a katonákra?
Ez egy hosszu folyamat /hosszabb meg annal is mint amit terveztek./ majd kialakul./egyenlore semmibol nincs akkora tetel hogy nem futhatna ki nagyon hamar.../ ami olyan ki is kell futatni
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and XYZ86

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Én nem fikázni akarok eskü de ha már egy valag pénzt elköltünk és új cuccokat veszünk (egyéni felszereléseket) akkor az miért nem lehet normálisan csinálni és nem a létező összes színt ráaggatni a katonákra?
Mert ami rajtuk van egyik se új, a sisakon kívül. A mellény 2010-es homkszínű, még a sivatagi bocihoz tartozott. A zsebekeb a 2013M barna mellényhez valók. A barna mellények a missziókban vannak kiosztva. Ez meg gondolom ilyen maradék.

IMG-20190514-153229.jpg