[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Nemtörödömsèg ès tõrvények felett àllàs. Szerintem egyszer mennènk ki szondäztatni egy nagyobb vadàszatra, szedhetnènk is össze a fegyvereket. Volt hogy ugy löttek hogy a sörétszemek a vàrosszéli autobonto tetején pattogtak, ugy szóltak be nekünk, hogy csinàljunk valamit. Nem kètlem, hogy a vadàllomànyt gondozni kell, meg kellenek a vadäszok, de sok a gazdag, befolyàsos barom köztük, vagy csak vénember, akinek se jogsit, se puskàt nem adnék. Az is tuti, hogy sokkal tōbb a baleset, mint ami làtokôrbe kerül, de amig nincs nagy baj, nem jelentik be. Gondolok itt madàrsörétre vègtagba, hasonlokra....

Meg a sok barom politikus. Bár aki igazán számít, az inkább szafarizni jár.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Állítólag gondok vannak a rendőrségnél a CZ pisztolyokkal. A rendőrök nehezen boldogulnak a tisztításával, a szétszedés-összerakás jelent nekik gondot és tiltva van lövészeten a tárkiejtés, mert törik a műanyag.

Az előbbi simán betudható a rendőrök képzettségének, de az utóbbi kínos ha igaz!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Állítólag gondok vannak a rendőrségnél a CZ pisztolyokkal. A rendőrök nehezen boldogulnak a tisztításával, a szétszedés-összerakás jelent nekik gondot és tiltva van lövészeten a tárkiejtés, mert törik a műanyag.

Az előbbi simán betudható a rendőrök képzettségének, de az utóbbi kínos ha igaz!

Hát itt én is kíváncsi lennék a forrásra.
Vagy ismerőstöl hallottad?(persze az is lehet forrás ha megbízhatónak tartod)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ha ez valoban igaz, akkor nezzenek meg egyet a jutuuuub videok kozul... :D Mellesleg en ezt a hirt meglehetos keptelensegnek tartom, illetve hirnek sem igazan neveznem...
Ez nem hír, hanem belső pletyka. A szétszedés-összerakás legnagyobb gondja az volt, hogy néhány fegyvert tönkre is tettek. Ez a teljesen hihető része a dolognak, annak, aki szembesült az előző évek toborzásainak "eredményével".

A tárcserénél kemény felületre ejtett tárak időnkénti törése miatti tárdobás-tilalom volt itt az érdekes!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Ez nem hír, hanem belső pletyka. A szétszedés-összerakás legnagyobb gondja az volt, hogy néhány fegyvert tönkre is tettek. Ez a teljesen hihető része a dolognak, annak, aki szembesült az előző évek toborzásainak "eredményével".

A tárcserénél kemény felületre ejtett tárak időnkénti törése miatti tárdobás-tilalom volt itt az érdekes!

Ez a táras doog nem más mint spórolás amivel nincs is baj addig amíg nem tilták ezt meg éles alkalmazáskor(mondjuk ott meg hiába tiltják mert úgy is eldobja az akinek van eszemax csúnyán néznek rá).Szóval most konkrétan a semmin megy a vita.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez a táras doog nem más mint spórolás amivel nincs is baj addig amíg nem tilták ezt meg éles alkalmazáskor(mondjuk ott meg hiába tiltják mert úgy is eldobja az akinek van eszemax csúnyán néznek rá).Szóval most konkrétan a semmin megy a vita.
Nincs személyes tapasztalatom műanyag tárral, a fémekkel sose volt bajom! Szóval az, hogy törnek, normális jelenség minden típusnál, ahol van ilyen?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Nincs személyes tapasztalatom műanyag tárral, a fémekkel sose volt bajom! Szóval az, hogy törnek, normális jelenség minden típusnál, ahol van ilyen?
Igazából ezek fémbetétes műanyagok általában.Én nem szoktam betonon dobálni a természetes talajon biztosan nem törnek el.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A seregnek sok füves lőtere van, meg gyakorlóterei, míg az átlagos rendőrségi lőtér valamilyen burkolt, kis lőtér. ami gyakran beltéri.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 984
113
Mit csinált?Földhözvágta?Nincs olyan gyenge műanyag dolog a lakásban ami eltörne ha leejteném a járólapra...

Ezert is erdekes, igen. Egyetlen Glock taram sem tort meg el. Eleve a gyarto szerint a higtech muanyag pont azert van, hogy megovja a tarat a deformalodastol... Nem tartom valoszinunek, hogy egy CZ tar maskent funkcionalna.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 984
113
Ez nem hír, hanem belső pletyka. A szétszedés-összerakás legnagyobb gondja az volt, hogy néhány fegyvert tönkre is tettek. Ez a teljesen hihető része a dolognak, annak, aki szembesült az előző évek toborzásainak "eredményével".

A tárcserénél kemény felületre ejtett tárak időnkénti törése miatti tárdobás-tilalom volt itt az érdekes!

A tarakra fentebb leirtam velemenyemet, viszont igy pontositva a fegyver tonkretetelt... nos ez inkabb sulyos emberi feleloseg. Szoval nem a CZ-kel van baj. Remek kis pisztolyok azok kerem szepen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Ez nem hír, hanem belső pletyka. A szétszedés-összerakás legnagyobb gondja az volt, hogy néhány fegyvert tönkre is tettek. Ez a teljesen hihető része a dolognak, annak, aki szembesült az előző évek toborzásainak "eredményével".

A tárcserénél kemény felületre ejtett tárak időnkénti törése miatti tárdobás-tilalom volt itt az érdekes!


Hát ha így van. Bár minden pletykát el kell osztani százzal. De szerintem az is érdekes, nem csak a tártörés, hogy olyan embernek fegyvert adnak a kezébe aki szétszedni, vagy összerakni sem tudja.
Ráadásul ha tönkre is ment pár darab ott kurvára kellett valamit feszegetni.
Nem is tudom elképzelni mit csinálhattak. Azért egy pisztoly nem olyan bonyolult.
Esetleg pár okos továbbment a részleges szétszerelésen. Utánna azért lehetnek bajok az összerakással.
Na persze mégegyszer. Ha igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Hát ha így van. Bár minden pletykát el kell osztani százzal. De szerintem az is érdekes, nem csak a tártörés, hogy olyan embernek fegyvert adnak a kezébe aki szétszedni, vagy összerakni sem tudja.
Ráadásul ha tönkre is ment pár darab ott kurvára kellett valamit feszegetni.
Nem is tudom elképzelni mit csinálhattak. Azért egy pisztoly nem olyan bonyolult.
Esetleg pár okos továbbment a részleges szétszerelésen. Utánna azért lehetnek bajok az összerakással.
Na persze mégegyszer. Ha igaz.
7 éve vehettem egy akuscsavarbehajtó aminek a súllya szerintem 1-2 kg, de még annak is ki kellet birnia 2m magasból való leejtést.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
7 éve vehettem egy akuscsavarbehajtó aminek a súllya szerintem 1-2 kg, de még annak is ki kellet birnia 2m magasból való leejtést.


Őőő.
Oks.
Ennek örülök.

Bár én a tártörést nem kommentáltam.;)

De hamár megszólítattam.
Mi ha betonon gyakoroltunk, kértünk az ellátóstól matracokat.
És arra pottyantak a tárak. Mind az ak, mind a p9rc.
Így nem lett véletlen sem bajuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Őőő.
Oks.
Ennek örülök.

Bár én a tártörést nem kommentáltam.;)

De hamár megszólítattam.
Mi ha betonon gyakoroltunk, kértünk az ellátóstól matracokat.
És arra pottyantak a tárak. Mind az ak, mind a p9rc.
Így nem lett véletlen sem bajuk.
Én ezt komolyan irtam, rá volt írva a gyári papírjaira és akkor még lehet nagyon alábecsültem a súlyát. Az a tár meg lehet vagy pár dkg szerintem.;)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses