[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Hát egy a baj, kelet felé a nyugati technika mindíg tönkremegy. Ezek karbantartást igénylő cuccok.
Mindegy milyen gyártmány, láthattuk az elmúlt évtizedekben hogy a ridegtartás hová vezet.
Amúgy nem vagyok meggyőződve róla hogy az újonnan beszerzett cuccok 20 év múlva nem ugyanilyen lerohadt állapotú ócskavasak lesznek. Az ember nem változik.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Mindegy milyen gyártmány, láthattuk az elmúlt évtizedekben hogy a ridegtartás hová vezet.
Amúgy nem vagyok meggyőződve róla hogy az újonnan beszerzett cuccok 20 év múlva nem ugyanilyen lerohadt állapotú ócskavasak lesznek. Az ember nem változik.

Tatán ki van építve a tankok tárolására a megfelelő mennyiségű és minőségű hely, mindenféle szűréssel együtt (még por is).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 090
113
Mellettem az utódom :)

cbca1cbd200d530c7829b993d6c02ebd.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Ide egy dán vasat hoztak KMV-jék és azt mondta a KMV-s emberke,hogy nagy különbség nem lesz a miénk és az övék közt.Beülni nem lehetett de azért derékig behajoltam,hát bárki bármit mond egy hodály belülről(is)a Leopard 2.

Ami még érdekes,hogy a PzH-s emberke azt mondta,hogy nincs(nem létezik vagy csak nem árulják azt nem kérdeztem) kifejezett páncéltörő lőszer mert felülről támadó intelligens lőszereket ajánlanak páncéltörésre.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ide egy dán vasat hoztak KMV-jék és azt mondta a KMV-s emberke,hogy nagy különbség nem lesz a miénk és az övék közt.Beülni nem lehetett de azért derékig behajoltam,hát bárki bármit mond egy hodály belülről(is)a Leopard 2.

Ami még érdekes,hogy a PzH-s emberke azt mondta,hogy nincs(nem létezik vagy csak nem árulják azt nem kérdeztem) kifejezett páncéltörő lőszer mert felülről támadó intelligens lőszereket ajánlanak páncéltörésre.
Mondjuk egy cirka félmázsás malacka felülről kb úgy kapja le a tank tetőpáncélját, mint tavaszi szél a kerti budiét szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Mondjuk egy cirka félmázsás malacka felülről kb úgy kapja le a tank tetőpáncélját, mint tavaszi szél a kerti budiét szerintem.

Ez azért vicces mert a Leopárdos KWM-es emberke nagyon mondta,hogy 66-68 tonna közt lesz a tömeg mert a torony teteje is kapott megerősítést.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ez azért vicces mert a Leopárdos KWM-es emberke nagyon mondta,hogy 66-68 tonna közt lesz a tömeg mert a torony teteje is kapott megerősítést.
Azért a kumulatív hatású fegyverek semlegesítése némileg talán könnyebb pótpáncéllal (top attack raki, kumulatív aknagránát) mint egy repeszromboló lőszeré. Gyanítom egy 155 mm-es rombolóban van annyi anyag, hogy ne csak a festéket verje le. De ha mégsem nyit be azon a pár centis tetőn akkor sem valószínű, hogy hamar újra látod az adott vasat a környéken.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Azért a kumulatív hatású fegyverek semlegesítése némileg talán könnyebb pótpáncéllal (top attack raki, kumulatív aknagránát) mint egy repeszromboló lőszeré. Gyanítom egy 155 mm-es rombolóban van annyi anyag, hogy ne csak a festéket verje le. De ha mégsem nyit be azon a pár centis tetőn akkor sem valószínű, hogy hamar újra látod az adott vasat a környéken.

Tévedsz.A sima repeszgránát ellen sokkal egyszerűbb a védekezés
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

anderson87

Member
2012. január 5.
30
54
18
Ide egy dán vasat hoztak KMV-jék és azt mondta a KMV-s emberke,hogy nagy különbség nem lesz a miénk és az övék közt.Beülni nem lehetett de azért derékig behajoltam,hát bárki bármit mond egy hodály belülről(is)a Leopard 2.

Ami még érdekes,hogy a PzH-s emberke azt mondta,hogy nincs(nem létezik vagy csak nem árulják azt nem kérdeztem) kifejezett páncéltörő lőszer mert felülről támadó intelligens lőszereket ajánlanak páncéltörésre.
És hogyan néz ki belülről? nagyon elüt az a6-tól? gondolom lehet+2 kijelző
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Ejj de szépek is voltak közelről. Az ARV-be sajnos nem szabadott belenézni. Kíváncsi voltam, hogy a 69,5 tonna mellé milyen vastag páncélt kapott. Azt mondta a mellé beosztott honvéd, hogy kicsit szűk belül, mert oldalról is kb. úgy lehet számolni, mint frontból. Adatokat persze nem mondhatott.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat