A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Úgy tudom, hogy mi "level 3"-mal rendeltük a H145M-eket (vagyis egy részüket, mert talán nem mind kapja meg).
Bocsánat rosszul írtam. A level 3 meglesz, de ettől függetlenül pl. Spike, vagy más klasszikus Atgm nem lesz a H145M-hez. A helikopteres topicban találgattunk, hogy miért, de végső megfejtés nem lett, úgy emlékszem.
Szerk: azt nem írtam, hogy a H225-ök level3-a tartalmazza a ezeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Bocsánat rosszul írtam. A level 3 meglesz, de ettől függetlenül pl. Spike, vagy más klasszikus Atgm nem lesz a H145M-hez. A helikopteres topicban találgattunk, hogy miért, de végső megfejtés nem lett, úgy emlékszem.
Szerk: azt nem írtam, hogy a H225-ök level3-a tartalmazza a ezeket.
Még nincs integrálva a Hforcre rendszerhez ATGM. Ennyi.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Nem értem a 2 kettő közti összefüggést.
Én meg nem értem mit nem értesz rajta. Díszelgéshez szoktak bajonettet rakni a fegyverre. És miután eddig a breneket csak ünnepségeken, díszelgésen mutogatták nagyobb számban, és megjegyezted, hogy nem vettek hozzá ezért én azt mondtam hogy szomorú ha erre nem gondoltak. Ettől függetlenül persze nem gondolom hogy csak díszelgéshez kéne (bár majd ti megmondjátok hogy kell e egyáltalán a 21.században egy katonának bajonett). Remélem így érthető.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Én meg nem értem mit nem értesz rajta. Díszelgéshez szoktak bajonettet rakni a fegyverre. És miután eddig a breneket csak ünnepségeken, díszelgésen mutogatták nagyobb számban, és megjegyezted, hogy nem vettek hozzá ezért én azt mondtam hogy szomorú ha erre nem gondoltak. Ettől függetlenül persze nem gondolom hogy csak díszelgéshez kéne (bár majd ti megmondjátok hogy kell e egyáltalán a 21.században egy katonának bajonett). Remélem így érthető.

Ne azért vegyünk bajonattet mert díszelegni jól néz ki.Ez nagyon gáz hozzáállás.A haderő nem mutogatni van,a díszelgőkön kívül semminél nem lehet szempont,az,hogy mennyire jó vagy nem jó mutogatni.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Ne azért vegyünk bajonattet mert díszelegni jól néz ki.Ez nagyon gáz hozzáállás.A haderő nem mutogatni van,a díszelgőkön kívül semminél nem lehet szempont,az,hogy mennyire jó vagy nem jó mutogatni.
Ezt írtam: hogy nem gondolom hogy csak díszelgéshez kéne!!! kérlek olvasd el amit írok alaposan és utána írd, hogy ez gáz hozzáállás-e. o_O Bár mint írtam ezt is: nem tudom kell-e egyáltalán bajonett, de ha ti azt mondjátok igen akkor biztos így van, és akkor tényleg szomorú hogy nem vettek hozzá. Részemről a téma lezárva mert egyébként marginális a bajonett és hordszíj is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Ezt írtam: hogy nem gondolom hogy csak díszelgéshez kéne!!! kérlek olvasd el amit írok alaposan és utána írd, hogy ez gáz hozzáállás-e. o_O Bár mint írtam ezt is: nem tudom kell-e egyáltalán bajonett, de ha ti azt mondjátok igen akkor biztos így van, és akkor tényleg szomorú hogy nem vettek hozzá. Részemről a téma lezárva mert egyébként marginális a bajonett és hordszíj is.

Ne gondold,hogy marginális mert nem az.
Egyébként valamilyen kés kell a katonának és ha már adnak akkor nem árt ha fel lehet rakni a fegyverre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Én meg nem értem mit nem értesz rajta. Díszelgéshez szoktak bajonettet rakni a fegyverre. És miután eddig a breneket csak ünnepségeken, díszelgésen mutogatták nagyobb számban, és megjegyezted, hogy nem vettek hozzá ezért én azt mondtam hogy szomorú ha erre nem gondoltak. Ettől függetlenül persze nem gondolom hogy csak díszelgéshez kéne (bár majd ti megmondjátok hogy kell e egyáltalán a 21.században egy katonának bajonett). Remélem így érthető.
Hát mondjuk bajonettel díszelegni nem mostanában láttam Magyarországon katonát. (mondjuk azon kívül, hogy fegyverfogás váltáskor beleállítsd a melletted állóba sok értelmét nem látom ) Kéne jó fegyverszíj, meg egy jó kés is ahogy dudi mondja.
 
  • Tetszik
Reactions: XYZ86

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
https://honvedelem.hu/cikk/116248_debrecen_drive

"Benkő Tibor a honvédség és a magyar gazdaság kapcsán példaképpen a hazai fegyvergyártás elindítását említette. Mint mondta, a magyar katonáknak immár tízezer darabot adtak át azokból a kézifegyverekből, amelyeket Kiskunfélegyházán szerelnek össze, s amelyeknek hamarosan a gyártása is Magyarországon fog történni. „A fegyver azonban önmagában kevés, a fegyverhez lőszer és lőpor is kell, amelyet szintén hazai gyártással fogunk előállítani. Mindent rendszerben képzelünk el, amely jó a gazdaság számára is” – mondta a honvédelmi miniszter."
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and alfa74

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Még nincs integrálva a Hforcre rendszerhez ATGM. Ennyi.
Ez a kép egy 2016-os cikkben volt betéve.
Cceap4xW4AQAY55.jpg

Briefing slideshow a H145M ről: A 18. Slideon is csak, a gépágyú, az unguided rocket, és a laser guided rocket van feltüntetve.
És fingom sincs, hogy miért.
Még annyit, hogy elvileg a Hforce a Tiger rendszereinek átemelése a hagyományosabb gépekre. Ahhoz pedig már volt integrálva.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
spikebol ha jol tufom nincs repesz vagy thermobar valtozat
Rosszul tudod. Van. :)
Spike hellfire elbujhat ha lessz rajta tenyleg brimstone 2.
A Brimstone 2 radaros és lézeres irányítású rakéta. A H145 bármely okos is sajnos radar az nincs rajta ergo tök értelmetlen lenne ilyet rendszeresíteni hozzá.
Gripenhez viszont nagyon-nagyon jó lenne!
...viszont joval dragabb mint a belga rocketta meg ha kissebb is a pusztitoereje is praktikusabb
Gondolom a "belga rocketta" alatt az FZ rakétákat érted. Azok 70 mm-es kisrakéták amik bár tényleg hasznosak, de az azért elég speciális eset hogy a kis pusztítóerő praktikusabb mint a nagyob...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Ez a kép egy 2016-os cikkben volt betéve.
Cceap4xW4AQAY55.jpg

Briefing slideshow a H145M ről: A 18. Slideon is csak, a gépágyú, az unguided rocket, és a laser guided rocket van feltüntetve.
És fingom sincs, hogy miért.
Még annyit, hogy elvileg a Hforce a Tiger rendszereinek átemelése a hagyományosabb gépekre. Ahhoz pedig már volt integrálva.

A H Force a rendszer nem a helikopter.A helikopterekhez nincs integrálva nem pedig nincs írva pár 100 sor a H Force rendszer programkódjába.