KC-390 / C-390 Millenium (Embraer, Brazília)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 218
113
Benkő már a hir tv-ben kijelentette hogy a kc 390-es nem lesz ez a kijelentés valós vagy csak terelgetett.

Arra gondolsz, amikor azt mondta Benkő hogy ő nem tud arról hogy a KC-390-esről tárgyalnának az ide látogató brazil külügyminiszterrel?

A brazil újságok meg megírták hogy a brazil külügyminiszter európai körútjának fő célja az volt, hogy újabb vevőket találjon a KC-390-re :cool:
Ezért volt Olaszországban, Magyarországon és Lengyelországban is.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Arra gondolsz, amikor azt mondta Benkő hogy ő nem tud arról hogy a KC-390-esről tárgyalnának az ide látogató brazil külügyminiszterrel?

A brazil újságok meg megírták hogy a brazil külügyminiszter európai körútjának fő célja az volt, hogy újabb vevőket találjon a KC-390-re :cool:
Ezért volt Olaszországban, Magyarországon és Lengyelországban is.
Nem a hír tv-ben volt nem olyan rég egy műsorban. A végén rákérdezett a műsovezető kc-390- re és teljesen kizárta mivel nem felel meg nekünk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Arra gondolsz, amikor azt mondta Benkő hogy ő nem tud arról hogy a KC-390-esről tárgyalnának az ide látogató brazil külügyminiszterrel?

A brazil újságok meg megírták hogy a brazil külügyminiszter európai körútjának fő célja az volt, hogy újabb vevőket találjon a KC-390-re :cool:
Ezért volt Olaszországban, Magyarországon és Lengyelországban is.
"...Nem mondanék igazat, ha most azt mondanám, hogy emellett döntöttünk." :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and fip7

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 819
2 534
113
Nekem tetszik!
LVHU9jI.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Ezen vegigmentunk mar parszor. Az "akkor" az addig fenall, amig nincs is olyan, hogy KC-390 a piacon.
Nézd, én nem a brazilok házaló ügynöke vagyok, akármi is lenne annak örülni fogok. De per pill ebben a témában én nem a netről és a sajtóból tájékozódom. (képzeld, az érkezés időpontját is tudom :p)
Idén be lesz jelentve-
Ezt nem tudom még biztosan, de mivel nyáron jön egy könnyen lehet hogy hivatalosan be is jelentik.
Szerinted a kc-390-es vagy a a400m van kiválasztva?
A "szerintem" az a KC ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
az a "baj", hogy ez nekem eléggé kategorikusnak, és egyértelmű válasznak tűnt Benkőtől. :)
Bajnak szerintem nem baj, mivel csak azt közölte "kategorikusan és egyértelműen", hogy nem döntöttek a KC-390 mellett - vagyis még nyílt a verseny a szóba jöhető gépek között. ;) Hogy mi jöhet szóba azt meg csak a HM/Légierő vezetése tudhatja, de beleszólhat a pénzügyminiszter is, hogy pl. "Annyi gépet vesztek amennyit csak akartok, de úgy osszátok be hogy erre max.ennyi pénz van!". :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Ha az lesz akkor ez a Benkő vérbeli politikus lett. Úgy hazudik mint a vízfolyás.:D
Akkor, abban a pillanatban igazat mondott, mivel nem volt eldöntve,... igy nem mondhatta, hogy 'ez mellett döntöttünk'. :D
Amúgy ez a választékos semmiről beszélés nagyon jól megy neki :) néha kétszer meg kell hallgatnom, hogy rájöjjek hogy megint nem mondott semmit :D De birom az öreget :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Gyurma

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 312
46 027
113
Akkor, abban a pillanatban igazat mondott, mivel nem volt eldöntve,... igy nem mondhatta, hogy 'ez mellett döntöttünk'. :D
Amúgy ez a választékos semmiről beszélés nagyon jól megy neki :) néha kétszer meg kell hallgatnom, hogy rájöjjek hogy megint nem mondott semmit :D De birom az öreget :cool:
Ha visszanézed a korábbi nyilatkozatait, akkor egy csomó minden a helyére kerül. :p
De én még mindig azt mondom, hogy amikor (május legeleje, pedig már szerintem régebben el lett döntve), és amit mondott, az inkább a KC-390 ellen szól. Azóta megnevezték az Airbus gyárának színhelyét is. Meg folyamatosan azt kommunikálja minden HM-es, és katonai vezető, hogy "Mi most rendszerben gondolkodunk".
Ez persze részemről szimpla okoskodás, de nagyon nem érzem a KC-t a "levegőben". :D
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Ha visszanézed a korábbi nyilatkozatait, akkor egy csomó minden a helyére kerül. :p
...
Ez persze részemről szimpla okoskodás, de nagyon nem érzem a KC-t a "levegőben". :D
Mondtám már hogy Veled megbeszéltük a dolgokat ;):D
Rendben, nem szólok...ha fals infóm van esküszöm fél évig meg sem szólalok. De ha igazam lesz, ...no akkor jobb ha előre bannol az admin mert ami a csövön kifér :D az menni fog :p