A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Szittya írta hogy elvileg 2 zlj + kb 1 századnyi van raktáron olyan állapotban hogy érdemes lenne elküldeni őket turbózásra , elvileg , nyilván struktúra kérdése de ez legalább 90-100 darab vasat jelent
Annyi nincs /2 vsz zaszloaljnyi van+ osan /de kevesebb mint 2 nato zaszloalj./ + a kerdeses menmyisegu allapotu m ek./bakonyi harckikepzokkel es a bp s vasakkal eggyutt 70+ m1 van. 90 nel kevesebb
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Örülök hogy nem ilyen felfogású emberekkel szolgáltam a hazát.
Oruljneki. /fantaziaba sokan a legkemenyebb szituba vagynak.../ mindig ellattam a feladatot amit rambiztak /a leheto legjobban./ mehettem volna ranger tanfolyamra usaba akkor meg kmz be is kaptam ajanlatot.../ talan pont azert mert nem voltam hulye es nem akartam megdogleni meg jatekbol se!!! Az hogy az ember nem akar a leggazosabb szituba kerulni meg nem jelenti azt hogy /szar ember lenne/ :) ha lehet valasztani szarhelyzet es kevesbe szar kozott /idiota hulyegyerek aki a nagyobb szart valasztja ez az igazsag./ na az ilyen emberek valok golyofogonak mert attol jo egy katona hogy elvegzi a rabizott feladatot es tulel. Aki elvegzi a rabizott feladatot de meghal az hos. Aki nem vegzi el a rabizott feladatot de meghal az is hos. Jajj de nagy problema hogy en nem szeretnek hos lenni. :) nem attol jo katona valaki hogy megpatkol ;) ahozz nem kell kikepzes. A kikepzes azert van hogy tuleld :) azt lehet jol kikepezni aki tul akar elni es nem azt aki meg akar halni csak hogy vaganyabb legyen... Vagy hos
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
A tuleles elso szabaja az hogy eld tul :D /en nem fantazialok es sohase fantazialtam arrol hogy nagy hostetteket hajtok vegre.., nem vagytam soha ilyenre tul kell elni a tuleleshez meg az ellenseg pusztitasa nagy mertekben megnoveli a tulelesi eselyidet. De azert nem mennek onkent a nagyobb szarba... Ahova kuldenenek oda mennek mert kell a feladatom minel jobban ellatnam mert kell a tulelesemhez.. Ennyi. Ha kivetnivalot talalsz ebbe semmi gond.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
A haboru eggyik kulcsa az hogy minelmkevesebbet szopjal mikozbe azt ered el hogy az ellenseg minel tobbet szopjon... Es igy lehet nyerni... De aki onkent szopik az mar az elejen elvesztette a haborut mert az ellenseg is szopatni fogja...es ez igy mar nagy szopas
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Oruljneki. /fantaziaba sokan a legkemenyebb szituba vagynak.../ mindig ellattam a feladatot amit rambiztak /a leheto legjobban./ mehettem volna ranger tanfolyamra usaba akkor meg kmz be is kaptam ajanlatot.../ talan pont azert mert nem voltam hulye es nem akartam megdogleni meg jatekbol se!!! Az hogy az ember nem akar a leggazosabb szituba kerulni meg nem jelenti azt hogy /szar ember lenne/ :) ha lehet valasztani szarhelyzet es kevesbe szar kozott /idiota hulyegyerek aki a nagyobb szart valasztja ez az igazsag./ na az ilyen emberek valok golyofogonak mert attol jo egy katona hogy elvegzi a rabizott feladatot es tulel. Aki elvegzi a rabizott feladatot de meghal az hos. Aki nem vegzi el a rabizott feladatot de meghal az is hos. Jajj de nagy problema hogy en nem szeretnek hos lenni. :) nem attol jo katona valaki hogy megpatkol ;) ahozz nem kell kikepzes. A kikepzes azert van hogy tuleld :) azt lehet jol kikepezni aki tul akar elni es nem azt aki meg akar halni csak hogy vaganyabb legyen... Vagy hos

Ne akard már érdemnek beállítani azt,hogy visszautasítottál egy olyan tanfolyamot (Ranger)ami a saját szakmai színvonaladon óriásit dobott volna(ha meg azt hiszed,hogy nem akkor elképesztően nem vagy tudatában a saját szakmai szintednek)!Ez nem érdem hanem egy olyan húzás ami után egy rendes munkahelyről úgy rúgtak volna ki,hogy a lábad nem éri a földet mert sehová nem kell olyan ember aki nem akarja a saját tudását fejleszteni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Tehat ha egy hadsereg zomeben olyan eberekbol all akik onkent szopatjak sajat magukat akkor annak a hadseregnek sok koporsora lessz szuksege ami nagyhamar idegenfoldben fog nyugodni... Vagy az elso suvito golyo hallatan felebrednek a batrak /csak olyankor jon a lefagyas is altalaba.../
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Ne akard már érdemnek beállítani azt,hogy visszautasítottál egy olyan tanfolyamot (Ranger)ami a saját szakmai színvonaladon óriásit dobott volna(ha meg azt hiszed,hogy nem akkor elképesztően nem vagy tudatában a saját szakmai szintednek)!Ez nem érdem hanem egy olyan húzás ami után egy rendes munkahelyről úgy rúgtak volna ki,hogy a lábad nem éri a földet mert sehová nem kell olyan ember aki nem akarja a saját tudását fejleszteni.
... Nem a tudas fejleszteserol van szo onkemt jelentkeztem egy csomo tanfolyamra. Kiharcoltam hogy a btr iranyzo alapjait megtanitsak mert erdekelt /egyebkent pont krissseknek hala.../ en egyszeruen nem vagyok ilyenekre nem akartam szopni azert hogy aztan szoposabb szitukba keruljek. En ezt meg is mondtam el is fogadtak nagy nehezen... Nem dicsosegkent allitom be. /lemondasbol amit dicsosegnej tartok az a dicseret elutasitasa targy es penzjutalom... Hogy egy olyan ember kapja akinek nagyobb szuksege volt ra a szuletett gyereke miatt es azert hogy vegre elismerjek /egyebkent jogosan/amit hallottam hogy nehezmenyezett.../ mikozben egy bizonyos dolog miatt nagyon megutaltam /az elotte szimpatikus szakszit.../ en ezt inkabb annak elem meg... /no meg fostam is hogy nem vagyok eleg alakias es beegek.../

Egyszeruen ha nem muszaly nem szopatom magam azert hogy megtobbet szpjak. Az en szemembe ez nem annak a jele hogy jo vagyok...
Ha parancsba kapom a nyakig merulest a szarba nyakig merulok benne de a fehemet minelminkabb kiemelem es nem bukok alaja...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Van aki eszmejert menne harcba van aki vagyakert dicsoseg hirnev van aki kalandvagybol van aki hazaszeretetbol. /bar szeretem a hazam es meg is vedenem ha kell./ de az en elsodleges okom egy nagyon onzo dolog. De en oszinten bevallom. Az nem mas mint hogy a haboru utan jobb legyen az en es csaldom elete mint elotte volt.

Az eszme megkopik a dicsosegre hirnevre valo vagy elvesz a kalandvagyo felebred. De az en celom vegig megmaradna /a leg kevesbe rombolhato moralisan./
Egy haboruba nekem a celom nem az emberoles lene nem a hostettek nem a bizonyitas. Hanem a tuleles es a minel kevesebb szopas. Es a celom elerese a haboru barminaron valo megnyerese. Aminek a modszerei az ellenseg pusztitasa az eletenek minel jobban valo megnehezitese. Hogy miert? Mert akivel vegeznek az nem vegezhet velem. Aki eletet nehezitem az a maga bajaval lessz elfoglalva es addig se tudja az en eletemet megneheziteni... Ez nem gyulolet ez nem hoskodes ez nem vaganysag. Ezek inos erdekek... Es lehet nem szimpi. De itt nem fog a moral romlas nem fog a gyavasag mert az a celjaim elen van /az szerintem nem gyavasag hogy ket rossz kozul a kisebik rosszat valasztja az ember ha teheti./sot kotelezo a kissebbik rosszat valasztani/. De a legfobb cel a tuleles. A tuleles legjobb modszere az ellenseg pusztitasa eletenek megnehezitese... A masodlagos cel ami az okalenne az az en es csaldom jobb elete. Ami viszont cak gyozelemmelnerheto el. Amiert trenni kell. De nem meghalni mert az mind a celt mind az okot uti./osszegyeztethetetlen./
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Szittya, ez legalább egyenes beszéd, többre tartom mint azt ha valaki hősködni akar. Amikor helyzet van, akkor meg úgy is elválik minden, hogy ki mennyit ér.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
A Ranger nem a szopásról szól bár az is van benne bőven ez igaz.De azt kell látni,hogy itthon az életszerű kiképzés ritka mint a fehér holló!Gondolj csak bele:a sofőrnek meg kell aludnia a 8 óráját különben nem vezethet,ez a gyakorlatban azt jelenti,hogy nem tudsz úgy harcászati gyakorlatot szervezni harcjárművekkel ami 16 óránál tovább tart egy huzamban mert akkor a sofőrjeid nem aludják meg a 8 órájukat.
És még folytathatnám a sort megannyi példával.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem akartál szopni?Aki kurvának áll...
Attól hogy valaki nem akar Ranger kiképzésen részt venni, még lehet jó katona, aki ha a legjobb tudása szerint ellátja a rábízott feladatot, hasznos tagja a rendszernek. Nem mindenki kívánkozik bele a sűrűjébe önszántából, ezt el kell fogadni.

Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
A háború szopás.És a gyakorlatot csak gyakorlással lehet megszerezni
De mindenkinek Ranger kiképzés után kell végigszopni?

El kell küldeni olyat is az amúgy korlátozott helyet fogva aki nem feltétlenül akarja igazán?

Aki nem akarja, az ha amúgy mást jól ellát mint feladat, jogosan kritizálhatjuk?

Láttam én már olyan embert, aki szóban marha kemény volt, "isten kegyelméből Magyar Királyi Főtörzs" meg hasonló dumák, aztán mikor ott volt a lehetőség...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
De mindenkinek Ranger kiképzés után kell végigszopni?

El kell küldeni olyat is az amúgy korlátozott helyet fogva aki nem feltétlenül akarja igazán?

Aki nem akarja, az ha amúgy mást jól ellát mint feladat, jogosan kritizálhatjuk?

Láttam én már olyan embert, aki szóban marha kemény volt, "isten kegyelméből Magyar Királyi Főtörzs" meg hasonló dumák, aztán mikor ott volt a lehetőség...
Nem kell mindenkinek mindenféle kiképzést megkapnia.Csak nem árt,ha valaki többet tudd.És a minnél életszerübb,szopatosabb gyakorlat kevesebb vért jelent,ha éles helyzetben kell helytállni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Egyebkent jobban jartak hogy nem eroltettek a dolggot mert par honapra ra mar irodott a leszerelesi kervenyem...
De lenyeg nem ez. Hanem az hogy vannak kissebb harcertekkel bironeszkozok es azok kezeloi. /pl 72 lene a a4 a7\ mellett... Nem ugyan azt a feladatot kell elkepzelni egy 2 od 3 ad vonalas technikanak mint egy elso vonalasnak... Ugy ahogy harcolo alakulatok kozott se lehet egyenloseg jelet tenni ahogy emberek kozott se.., de attol meg nem haszomtalan... Attol meg mas feladatokat epp ugyan ugy el kell latni amihez adott kissebb harcerteku technika is lehet boven eleg. Es igen lehet hogy egy ilyen kisebb harcerteku technikaba a nem annyira zuzos celok miatt nagyobb az embernek a tulelesi eselye egy haboruba. Igy ha ezt belatjak lessz ra kezszem is./mert nem vagyunk ugyan olyanok./

Visszaterve ami a biztositekot kiverte /nem mindenki akar rambozni az ellatosnak sem lehet a szemere vetni hogy nem fegyverrel a kezzel rohangal elyel nappal mikozben meg lenne a kepessege sot a kikepzetsege is hozza.../ nem mindenki akar egy olyan kepzest kapni ami azzalmjar hogy bar megnoveli a tulelesi eselyeit a tudas de mivel tudassal rendelkezik sokkal raazosabb helyekre kerulne..../ van ra jelentkezo volt ra akkor is boven... Nem kell felni nem maradt uresen a hely... Engem az amerikaiak kerrtek... En meg nem kertem ebbol az egeszbol... Lehet ra irni hogy mert nem akartam fejleszteni a kepessegeimet. De ez nem igaz. Csak nem ilyen iranyba akartam fejleszteni... En nekem nem a specializalodas volt a cel hanem a svajcibicskava vallni. Mindenbol egy kicsit megtanulni az alapokat.., de en attol egy sima szalonnazo kes akartam volna maradni... Nem tobb aki ha nagyon szukseges nagyon sok mindent meg tud oldani./ elvont ez a kes dolog de szerintem jol leirja hogy mik voltak anno a celjaim./
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Simonelli

Member
2019. február 13.
21
74
13
Véleményem szerint egymás szapulásánál sokkal fontosabb lenne a következő generáció problémáival foglalkozni, mert:

46879.w-446.h0.q100.jpg