A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
A jelenlegi jogszabály szerint a felsőfokú végzéstől eltelt idő szerinti rendfokozatot kapják a szerződéses tisztek. A főhadnagy kb. megfelel az eltelt időnek. Az, hogy hol kap beosztást, még nem publikus, de ha a különlegeseknél, akkor még néhány kiválasztáson át kell esnie, tehát jelenleg nem az elit egység tisztje.
Ott nem hiszem, szemuveges.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Csepel+Kilimandzsaro+expedci%C3%B3%2C+1969.jpg
Jo husz eve lattam egy csomot Szombathelyen rohadni a laktanyaudvaron.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jo husz eve lattam egy csomot Szombathelyen rohadni a laktanyaudvaron.
Én még menni is láttam őket.
Mem érted,hogy nekünk nincs semmi az URALON kívül?Teljesen irreleváns,hogy másnak van.
Bármi tudja vontatni azokat az őskövületeket,amin van megfelelő vonóhorog,és kitud fejteni elegendő vonóerőt.Csak minek?Csövüket még talán fel lehetne használni egy platós tarackhoz,de hogy érdemes e,az már jó kérdés.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Én még menni is láttam őket.

Bármi tudja vontatni azokat az őskövületeket,amin van megfelelő vonóhorog,és kitud fejteni elegendő vonóerőt.Csak minek?Csövüket még talán fel lehetne használni egy platós tarackhoz,de hogy érdemes e,az már jó kérdés.
Minek ? Ronggyá vannak lőve, rövid is egy modern tarackhoz képest, meg legalább nem is NATO kompatibilis.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Szerintem párat meghagyni a tüzériskolának kiképzéshez,a többi mehet a kohóba.Esetleg még pár laktanyakapukba,disznek.
Kérdés: Ha nem használod az eszközt akkor hogy képzel ki vele ? A számításokat meg tudod csinálni szimulációban is, mert a PZH 2000 üzemeltetéséhez köze nincs a D20-nak, szóvla D20-al nem tudsz PZH-ra képezni senkit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Én még menni is láttam őket.

Bármi tudja vontatni azokat az őskövületeket,amin van megfelelő vonóhorog,és kitud fejteni elegendő vonóerőt.Csak minek?Csövüket még talán fel lehetne használni egy platós tarackhoz,de hogy érdemes e,az már jó kérdés.

Melyik része nem világos annak hogy nem kompatibilis vele a RÁBA?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kérdés: Ha nem használod az eszközt akkor hogy képzel ki vele ? A számításokat meg tudod csinálni szimulációban is, mert a PZH 2000 üzemeltetéséhez köze nincs a D20-nak, szóvla D20-al nem tudsz PZH-ra képezni senkit.
Alapkiképzéshez attol még jó.Ezt nyúzzák,mig elválik,hogy ki alkalmas tüzérnek,ne a PzHt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Alapkiképzéshez attol még jó.Ezt nyúzzák,mig elválik,hogy ki alkalmas tüzérnek,ne a PzHt.

Nem akarok bleleszólni, de ez már sok. Tudod mi az az alapkiképzés egyáltalán ? A tüzérek kiképzése már szakkiképzésnek számít. Az adott katonát arra a fegyverre képezik ki, amit harcban is használni fog. Egy lövész katonát sem gumis csúzlival képeznek ki, mert takarékosságból a raktárban tartják a gépkarabélyát.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and Anti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Melyik része nem világos annak hogy nem kompatibilis vele a RÁBA?
Mi nem világos abbol,hogy ez csak vonóhorog kérdése?Különben Uralt vezettem,benzinest és dizelt is,és tökugyanolyan vonóhorog van rajta,mint bármelyik másik teherautón.Mostani Rábát nem láttam közelröl,de MAN az is.És a MAN polgári teherautó is ugyanolyan rendszerű vonóhoroggal van ellátva,mint az Ural.Mint bármelyik nagyteherautó,ugyanis nemzetközi szabvány.Tehát amit az Ural el tud vontatni,azt bármi más is el tud vontatni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Gondolom.

Csupán abból merem ezt feltételezni, hogy mivel a királyi család sarja, nincs előttem ahogy megalázza/ledominálja bármelyik felettese, vagy az Ő kárára szórakoznak, esetleg szopatják szénné a vele egy szinten lévő kadét társai/kollégái.

Ami persze nem szép dolog hogy ilyen jelenség létezik, csak azért másokkal néha előfordul szerte a világon(s nem csak nálunk) elég sűrűn ha épp nem egy PM vagy a királyi család gyermekéről van szó, s nem csak a haderőkön belül, de bizony még a civil szférában is megtörténik ilyen csúfság.

Amúgy mond már, te melyik bolygón élsz, hogy az 1x1-et kell tanítgassam neked?
Szeritem az apja meg direkt szolt is az erdekeben hogy ugyan dolgozzak meg neveljek meg a gyereket amennyire lehet ha mar neki nem jutott eleg ideje erre. Vagyaz oreg Benko beszelte tele az agyat.:) Szeritem minden csoda 3 napig tart, majd megszokjak. Persze biztosan sokan probalnak majd jopofizni neki, de ha annyira karrierre vagyna azt mar a civil eletben megcsinalta volna. Majd meglatjuk, mindenesetre respekt hogy beallt, ennyi raferne rengeteg maga koru fiatalemberre.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem akarok bleleszólni, de ez már sok. Tudod mi az az alapkiképzés egyáltalán ? A tüzérek kiképzése már szakkiképzésnek számít. Az adott katonát arra a fegyverre képezik ki, amit harcban is használni fog. Egy lövész katonát sem gumis csúzlival képeznek ki, mert takarékosságból a raktárban tartják a gépkarabélyát.
Tüzér alapkikézésre gondoltam persze.Pont jó arra,hogy megismerkedjen az alapokkal atüzérszakmában,és elváljon,alkalmas e rá a delikvens.Én legalábbis erre használnám.Ha már elválott a D20on,hogy jó tüzér lesz belőle,akkor engedném a PzHhoz a manust.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tehát aki számítógépkezelői tanfolyamra megy napjainkban, oktassák commodor 64-el, ? Vagy mi a fene volt a neve ?
Nem.De nem véletlenül van különben gyakorló karabély,lőszer,de még harckocsi is.A kadétokat sehol nem a csúcsfegyver éles változatával tanitják meg az alapokra.És ha kéznél van a D20,amig van hozzá lőszer,olcsó alapkiképző eszköznek jó.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Tüzér alapkikézésre gondoltam persze.Pont jó arra,hogy megismerkedjen az alapokkal atüzérszakmában,és elváljon,alkalmas e rá a delikvens.Én legalábbis erre használnám.Ha már elválott a D20on,hogy jó tüzér lesz belőle,akkor engedném a PzHhoz a manust.

Nincs ilyen. Akit a tüzér osztályhoz raknak, azt arra képezik ki ami ott van. Egy szakmunkás, vagy érettségizett honvédet, aki alkalmas katonának egészségileg és az alapkiképzést sikeresen letudta, simán meg lehet tanítani bármelyik fegyverre, amit a Honvédég a szárazföldi erőknél használ. Nincs ilyen hogy valami előképzésen alkalmas, vagy nem alkalmas oda. Legyne az harckocsi, gyalogsági harcjármű , vagy tüzérségi fegyver. Háborúba, mozgósítás elrendelés esetén mit gondolsz mi lenne ? Néznék az egészségügyi alkalmasságot és a végzettséget, civil képzettséget, aztán irány ahova küldik. Nem gatyáznának senkivel, hogy vajon alkalmas lesz oda ?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and zsolti